Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utrzymanie stanu biomu glinianego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Glinownica (26 użytkowników oddało głos)

Czy jest to dobry pomysł?

  1. Owszem (16 głosów [61.54%])

    Procent z głosów: 61.54%

  2. Niekoniecznie (10 głosów [38.46%])

    Procent z głosów: 38.46%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 19 November 2013 - 15:47

Chciałbym wyjść z propozycją oficjalnie w dziale z pomysłami. 

 

Każdy wie że nowe biomy na 1.7 mają dość specyficzny układ, jest na nim również biom gliniany. Będzie niezwykle atrakcyjnym miejscem na mapie, pod względem piękna tego biomu jak i surowca z jakiego jest zbudowany. Glina będzie niezwykle chłonnym towarem, i od razu rzuci się na nią spora ilość osób. Może również zajść przypadek kiedy zostanie ten teren zacuboidowany i nie będzie możliwości wydobywania surowca. 

 

Oto propozycja. Założenia:

 

Główny cel: 

Utrzymanie biomu glinianego na mapie głównej w miarę nienaruszonym stanie. 

 

Zasada działania: 

Stworzenie pomieszczenia lub małej mapki które by było regularnie resetowane. Powiedzmy raz na 2 tygodnie/miesiąc. 
W tym miejscu zawsze znajdował by się biom gliniany w różnych odmianach kolorystycznych. Może to być układ warstwowy, mieszany lub jaki kto sobie zapragnie. 
Gracze mieli by swobodę wydobywania surowca na tym terenie. 

 

 

Myślę że pomysł jest wart rozważenia jeżeli chcemy utrzymać piękno budowli na serwerze. Glina jest idealnym surowcem do budowy a jej łatwy dostęp powinien zwiększyć estetykę serwera. 

Jednocześnie usuniemy dość znaczący element handlu na serwerze jakim jest glina. Jednakże chciałbym zauważyć że wydobycie gliny również trwa pewien czas, założenie że mapa będzie resetowana cyklicznie powoduje iż sam dostęp tego surowca nie zawsze oznacza łatwość jego uzyskania. Może się zdarzyć że mapa zniknie w ciągu tygodnia i kolejne 3 bedzie stała pusta. 


  • Kluczyk lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 19 November 2013 - 16:58

Wątpię że będziemy mieć taki biom na mapie. Mesa jest bardzo rzadka i przy domyślnym rozmiarze mapy możecie jej nigdy nie zobaczyć na serwerze. Kto wie.



#3 Pelikanos94

Pelikanos94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Barteek2010

Napisano 19 November 2013 - 17:01

Więc wciąż wszystko będzie po staremu ;D


 

#4 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 19 November 2013 - 17:49

Jeżeli jej nie będzie to pomysł z utworzeniem takiego miejsca wydaje się jeszcze bardziej sensowny. 


  • JASIO007 lubi to

#5 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 19 November 2013 - 18:35

Wiesz, myślę, że idąc takim tokiem myślenia rozsądniej jest dodać część z gliny w piaskownicy...

Efekt będzie taki sam.



#6 superrobo

superrobo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 19 November 2013 - 20:39

Tyle, że glinownica spowoduje zbyt łatwy dostęp do gliny. Wtedy coś co było trudno dostępne stanie się łatwodostępne i jednocześnie niewiele warte. Może rozwiązaniem byłby sklep serwerowy. Wszyscy startujemy z kasą od zera, więc każdy ma taką samą dostępność surowca. A przy tym nie musi on tracić na wartości, bo o jego cenie zdecyduje administracja.



#7 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 19 November 2013 - 22:17

Z tego co pamiętam, to staraliśmy się odejść od idei adminshopu. Glina występuje w prawie każdym zbiorniku wodnym (w morzu już nie z tego co wiem) więc jest łatwa w pozyskaniu, ale wiadomo że ludzie będą chcieli iść na łatwiznę i zdobyć już wypaloną i do tego pomalowaną. Typ piaskownicy tyle że z gliną faktycznie bardzo ułatwiłby jej pozyskanie, ale czy jest ona aż tak cennym surowcem żeby się martwić o to że straci na wartości? Kiedyś jak była rzadka (nie pamiętam która wersja MC) to może i owszem. Teraz jest pospolita. Tyle ode mnie. Pozdrawiam. :)


  • Cranckey lubi to
Dołączona grafika

#8 Lotos69

Lotos69

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • Lotos69

Napisano 19 November 2013 - 23:02

Według mnie to jest dobry pomysł i tak jak pisał Migo, ten teren z biomem musiałby być resetowany co jakiś miesiąc, żeby glina nie straciła zbyt na wartości, bo czym gra jest łatwiejsza tym szybciej się ona nudzi.

#9 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 19 November 2013 - 23:20

Mysle, ze lepiej nie ulatwiac za bardzo ;) Niszczenie pustyni wplywa bardzo negatywnie na wyglad serwera, wiec piaskownica jest uzasadniona. Skoro sa tak male szanse na posiadanie tego biomu to wydaje mi sie, ze zasobnik z glina tez jest zbedny. W koncu nie jest ona surowcem rzadkim.


 


#10 Pelikanos94

Pelikanos94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Barteek2010

Napisano 20 November 2013 - 06:29

Lepiej zacząć gdybać gdy już będzie wiadomo jakie biomy będą na jcrafcie ;).


  • Lotos69 lubi to
 

#11 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 05 December 2013 - 11:35

W zwiazku z tym, ze mamy na serwerze dwa biomy gliniane (lub wiecej), nie trzeba zakladac specjalnej ochrony na owe biomy. Kazdy ma prawo eksploatacji zasobow w taki sposob, ktory nie narusza piekna tego terenu (Regulamin: 3.13 Każdy gracz zobowiązany jest do dbania o estetyczny wygląd mapy.)


 


#12 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 05 December 2013 - 11:48

Wydaje mi się iż to się nie sprawdzi. Ale zobaczymy, liczę na wyrozumiałość i dostosowanie się do zasad przez graczy. 

 

 

Prosiłbym jednak o przekopiowanie / zapisanie gdzieś aktualnego stanu tych biomów glinianych. Pierwsze tygodnie pokażą jakie zapotrzebowanie na glinę jest i jak ludzie będą eksploatować te tereny. W razie "zdewastowania" takiego biomu będzie możliwe przywrócenie jego stanu pierwotnego. Oraz podjęcia kroków mających na celu niedopuszczenie do takiej sytuacji.



#13 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 05 December 2013 - 12:07

Nie trzeba nic kopiowac. Od tego jest komenda //regen. Dodatkowo regulamin jest prawem na serwerze, a osoby lamiace prawo beda ukarane ;)


 


#14 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 05 December 2013 - 12:44

A ja mam takie nietypowe pytanie: Czy można rozkopać owy biom zostawiając tylko górną warstwę aby wyglądał na nie ruszony?



#15 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 05 December 2013 - 13:22

Tak by bylo najlepiej.


 


#16 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 05 December 2013 - 19:55

A no to nie widzę problemu - skoro można kopać pod 1 warstwą biomu to praktycznie można cały biom skopać. Chyba że znajdzie się mądrala który bedzie kopać dosłownie wszystko ale to się raczej nie zdarzy. Nie mam więcej pytań i dziękuję.