Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zaczynasz grę na survivalu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 czacza22

czacza22

    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Użytkownik+
  • 150 postów

Napisano 11 November 2013 - 12:44

Ja najpierw zbieram przydatne itemy, później robię schronienie na 1 noc, a na koniec dom i farmę. A jakie są twoje początki?
1281563-warzywa-ogorek-zielony-lato-harv

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrPiter

MrPiter

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 591 postów
  • xCreiqu

Napisano 11 November 2013 - 12:46

Ja??? Zbieram Dirta, troche drewna i robie szałas z drabinkami. NIEE gnębić szałasy z drabinkami

Zbieram drewno, ide do kopalni kopie zelazo i robie wyczapistą chate :D

 

EDIT: 200 post xD


Pomogłem? Daj Diaxxy :P
Nie pomogłem? Też możesz dać :P Zbieram na serwer

#3 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 postów

Napisano 11 November 2013 - 13:02

Ja szukam ciekawego miejsca na dom ;) W międzyczasie robię łóżko i miecz oraz staram się znaleźć trochę pożywienia.


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#4 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 13:21

Zbieram drewno i jedzenie, następnie buduję sobie grotę w skale ze stołem do craftingu, piecem i skrzynką, biorę kilof i lecę w poszukiwaniu rud.


giphy.gif


#5 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 11 November 2013 - 13:40

Obowiązkowo wełnę, jakieś jedzenie na poszukiwanie pierwszego schronienia i oczywiście drewno z wytworzeniem stołu rzemieślniczego oraz narzędzi na miejscu. :)


giphy.gif


#6 ALoN3

ALoN3

    Eye of Cthulhu

  • Użytkownik
  • 169 postów
  • MrXeL

Napisano 11 November 2013 - 13:46

zbieram drewno, robię craftinga, robię drewniany kilof, kopię węgiel i cobbla, robie kamienny kilof, kopię żelazo, robię lepiankę, szukam miejsca na dom, robię chatkę, ulepszam ją i tak dalej...


FUS-RO-DAH!


#7 YisRaise

YisRaise

    Władca Mroku

  • Użytkownik
  • 226 postów
  • YisRaise

Napisano 11 November 2013 - 13:51

Na start: rozglądam się. po czym szukam drewna. W końcu zbieram tak gdzieś od 10-20 logów drewna, a następnie udaje się do jaskini. Zazwyczaj w jaskini spędzam tyle czasu aż skończy mi się albo miejsce w ekwipunku albo drewno na kilofy/miecze/łopaty. w końcu wychodzę i szukam jakiegoś przyzwoitego miejsca do osiedlenia się, stawiam skrzynkę pakuje tam wydobyte bloki i surowce, po czym biorę się za budowanie, farmy etc. aż w końcu nudzi mi się i robię nowy świat. Standardowa procedura u mnie.



#8 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 11 November 2013 - 13:59

Rozglądam się za drewnem, ścinam kilka drzew, robię crafting i kilof drewniany. Idę wykopać z 10 kamienia, robię sobie mieczyk, kilof i siekierę kamienną, ścinam dużo drzew i idę do kopalni. Najpierw chodzę po jaskiniach, szukam żelaza i węgla, przetapiam żelazo, robię kilka kilofów żelaznych i pochodni i robię wielkie tunele. Zwykle wychodzę z kopalni z żelaznym setem, a jak mi się poszczęści to z mieczem i z częściami diaxowej zbroi.

 

500 post ^^



#9 Komunista

Komunista

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 58 postów
  • Komunista

Napisano 11 November 2013 - 14:41

Ścinam ze 20 bloków drewna, robię crafting table i kilof z drewna, zbieram cobble'a i węgiel.

i3xo90.gif


#10 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 12 November 2013 - 19:15

To zależy od położenia. Jeżeli rozpocznę grę w dżungli to staram się jak najszybciej uciec z niej (przy okazji ścinając kilka drzew). Gdy już wydostałem się z niej (jeżeli nie zrespiłem się w dżungli to szukam lasu i ścinam kilka drzewek) to robię sobie CT (Crafting table). Następnie robię drewniany kilof. Kopie w dół, aż znajdę cooble'a. Zbieram 3 cobble'a i robię kamienny kilof. Później to już szukam węgiel i żelazo. W nocy szukam żelaza i innych kosztowności. Na następny dzień zabijam owce i robię sobie łóżko. Po zrobieniu łóżka idę zrobić żelazną siekierkę i niszczę dużo drewna na domek. Później robię domek i farmę. I dalej to już chyba jak każdy :).


"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#11 sauer1996

sauer1996

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • Sauer

Napisano 13 November 2013 - 22:22

Ja mam wstręt do dziupli i do szałasów z drabinkami. Ten etap rozgrywki strasznie mnie demotywuje i z autopsji wiem, że najczęściej na tym etapie przerywam tworzenie świata. Zazwyczaj zaczynam od ścięcia drzewa, zrobienia warsztatu, później drewniany kilof, zbieram nim kamień do momentu jego wyczerpania, następnie robię wszystkie narzędzia kamienne, szukam węgla, rozstawiam na przypale pochodnie i biegam jak nawiedzony, użerając się z agresywnymi mobami i budując od razu normalną bazę. Lekka patologia, ale taka kolejność pomaga mi nie zniechęcać się do gry na poziomie zbliżonym do meliny :P


,,Zaw­sze bądź sobą, wy­rażaj siebie, miej wiarę w siebie, nie poszu­kuj ludzi suk­ce­su po to aby stać się ko­pią ich osobowości."

Polub, a nie pożałujesz:

https://www.facebook.com/pages/MOST-Polska/584998694889326
 

 

 


#12 Onexs

Onexs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • one_creeper

Napisano 24 December 2013 - 16:01

Ścinam drzewo...


eJwrLy_XK67Mzs9JzEvJTNTLy88s0CvI4TIyNTUz


#13 SecroN

SecroN

    Sekretny Grafik :3

  • Użytkownik+
  • 395 postów
  • SecroN

Napisano 24 December 2013 - 16:22

drewno,wegiel drzewny,miecz
i z potworow bedzie ciecz :P

2vaihyh.jpg


#14 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 25 December 2013 - 10:40

Ja od razu idę do kopalni po diaxy

Zaczynam od ścięcia drewna... potem idę w świat i szukam dobrego, ładnego, klimatycznego miejsca na zamieszkanie... czasem mieszkam w wieży, a czasem wkopię się w górę...


Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#15 ReDevil666

ReDevil666

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 26 December 2013 - 15:13

Ścinam drzewo ---> Przerabiam na deski ---> Robię crafting table ---> Robię patyki ---> Robię kilof ---> Wykopuję kamień ---> Robię miecz, kilof, siekierę, łopatę z kamienia ---> Szukam miejsca na schron.



#16 DJfunkyGIRLS

DJfunkyGIRLS

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • DJfunkyGIRLS

Napisano 27 December 2013 - 16:55

Ja na początek idę rąbać drewno a później robię albo podziemny dom albo dom,który jest w środku góry :)



#17 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 27 December 2013 - 16:57

Rombe drzewo, następnie idem kopać i


Error


#18 adamus2011

adamus2011

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • AdiQ1

Napisano 27 December 2013 - 18:48

Zaczynam od zebrania 16 drewna ( obojętnie jakiego ), robię podstawowe narzędzia z drewna ( kilof, miecz i siekierka ), zbieram tyle kamienia ile uznam że mi wystarczy, a dalej leci z górki :)

#19 MaĐaXaS

MaĐaXaS

    Nowy

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Madaxas

Napisano 27 December 2013 - 21:47

Drzewo i ide do kopalni.



#20 Skipcia10

Skipcia10

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Krzywda

Napisano 28 December 2013 - 17:51

Ja na początek ścinam drzewo robię craftinga i drewniany kilof i idę cobbla kopać. Wkopuje się w góre i tam śpiem pierwszą noc