Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kronika jCraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: ankieta (37 użytkowników oddało głos)

czy chciałbyś ?

  1. Głosowano tak (37 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

  2. nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 19 October 2013 - 19:30

Od kilku miesięcy zbieram się na napisanie tego posta.

Było by bardzo miło, gdyby Jcraft posiadał kronikę, taki ''utrwalacz'' historii.

Coś w stylu changeloga, gdzie znajdowałyby się takie informacje jak :

- Kto i kiedy postawił serwer.

- Kto i w jakim czasie ''moderował'', ''adminował''.

- Kiedy miały miejsce resety ''zmiana mapy głównej''

- Kiedy i na jaki adres serwer przechodził, IP.

- Informacje na temat ważniejszych wydarzeń np. event skyblock , lub dekorator.

- i to co najfajniejsze czyli grupowe zdjęcia robione raz w miesiącu na serwerze.

  powiedzmy w ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 13-00  data z góry ustalona, tak żeby każdy kto chciałby się znaleźć na zdjęciu się na nim znalazł.

  A dziewczyny i co niektórzy chłopcy mogli spokojnie zaplanować sobie wizytę u fryzjera lub kosmetyczki.

  Co miesiąc fotka robiona w innej scenerii, czy to czyjś dom, czy jakiś ładny plener.

  Admini ramię w ramię z szarymi graczami.

 

 

 Osobiście pamięć mam bardzo dobrą, ale krótką.

  Fajnie byłoby za x czasu {baz znaczenia czy jeszcze będę stawiał klocki na serwerze czy nie} zajrzeć na forum i powspominać.

  Baj

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 19 October 2013 - 20:18

Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Nowi gracze mogliby zobaczyć, jak fajnie było kiedyś :)


Dołączona grafika

#3 TerrorystkA

TerrorystkA

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • TerrorystkA

Napisano 19 October 2013 - 21:32

w sumie to świetna propozycja oraz pewna reklama dla serwera. Użytkownicy, którzy nie odwiedzali jcrafta mogliby zobaczyć, że na nim panuje przyjacielska atmosfera (: popieram.
  • JASIO007 lubi to

#4 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 19 October 2013 - 22:07

Pamietam dzieje jCrafta, ale juz gorzej w powiazaniu z datami ;) Jednakze, jezeli chce ci sie prowadzic "badania" to w archiwum jest pelno watkow, z ktorych dowiesz sie historii serwera :P


  • kaban00 lubi to

 


#5 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 20 October 2013 - 09:31

Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Nowi gracze mogliby zobaczyć, jak fajnie było kiedyś :)

Zacznij regularnie grać a zobaczysz jak fajnie jest teraz :)

 

 

Pamietam dzieje jCrafta, ale juz gorzej w powiazaniu z datami ;) Jednakze, jezeli chce ci sie prowadzic "badania" to w archiwum jest pelno watkow, z ktorych dowiesz sie historii serwera :P

Nie chodzi mi o to abym to ja się dowiedział ''co było jak mnie nie było''

Myślę o teraźniejszości i przyszłości, zarówno dla obecnych, byłych jak i przyszłych graczy Jcrafta.

Rotacja graczy jest ogromna, wiele nicków zapomniałem, takie jak ''Rangordin'' czy ''Krasny79'' pamiętam jak przez mgłę.

Co miesięczne zdjęcia grupowe byłyby fajną sprawą.

Pamięci do dat to nie mam, ale Historię uwielbiam, a my Polacy mamy ją bardzo bogatą i burzliwą. :3

Baj.


  • GunitPolska lubi to

#6 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 20 October 2013 - 09:37

A co do ankiety mogła by być jeszcze możliwość - Mi to rybka

Jak dla mnie pomysł jest fajny ale jak mówię - Mi to rybka



#7 BlasiusG

BlasiusG

    Znawca

  • Użytkownik
  • 265 postów
  • BlasiusG

Napisano 20 October 2013 - 20:54

Okay, okay tylko te grupowe zdjęcia raczej wieczorem bo o 13:00 niektórzy jeszcze korzystają z uroków weekendu bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne:) Powiedzmy 20:00.


  • Damianex1234, GunitPolska, radekrad i 1 inna osoba lubią to

#8 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 21 October 2013 - 14:09

Miesiąc się zamyka już, proponuję zorganizować wyżej wspomniane propozycje. Zacznijmy może od teraźniejszości a przeszłość się dopisze po czasie. 

 

 

Proponuję 1 spotkanie 27.10.2013 godzina 20.00 na spawnie hydra na 1 ogień weźmiemy może Czoplandie. Jako osadę na spawnie "głównym". Jeżeli władzę Czoplandii nie mają nic przeciwko prosiłbym o przygotowanie miejsca wraz z otoczeniem do zdjęcia. 

 

 

Myślę że sprawami redakcyjnymi w stylu swobodnym mógłby zająć się Jasio, postaram się pilnować ciekawszych elementów / zdjęć na serwerze. 



#9 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 24 October 2013 - 08:50

Miesiąc się zamyka już, proponuję zorganizować wyżej wspomniane propozycje. Zacznijmy może od teraźniejszości a przeszłość się dopisze po czasie. 

 

 

Proponuję 1 spotkanie 27.10.2013 godzina 20.00 na spawnie hydra na 1 ogień weźmiemy może Czoplandie. Jako osadę na spawnie "głównym". Jeżeli władzę Czoplandii nie mają nic przeciwko prosiłbym o przygotowanie miejsca wraz z otoczeniem do zdjęcia.

Postanowione.

Zapraszamy administrację i graczy bardzo serdecznie.

Podczas robienia fotki uprasza się: nie kucać, bo nicka wtedy nie widać a i ktoś stojący z tyłu może się ''brzydko'' zachować.

                                                       nie skakać, bo zasłonić możemy kogoś.

Prace w Czoplandii trwają ; koszą trawę

                                           myją okna

                                           zbierają śmieci

                                           poprawiają elewację budynków

                                           usunęli pomnik ''straszydła'' z placu przed Ratuszem

                                           chyba nawet trawę malowali bo jakaś taka ładniejsza jest

Według moich  wyliczeń to ''w zaokrągleniu''  na forum zagląda 31,5492% graczy

więc ktoś z administracyi mógłby postawić tabliczkę na spawnach lub zafundować info na czacie.

Baj 


  • GunitPolska i Niutek2002 lubią to

#10 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 26 October 2013 - 21:12

Przypominam wszystkim o jutrzejszym zdjęciu. Godzina 20.00 spawn Hydra (dreptamy do wioski Czoplandia)

Czekać będzie wiele atrakcji oraz oczywiście grupowe zdjęcie całego serwera. 

 

Mile widziana Administracja (bez niej się obejdzie, postawimy ich główki).

 

 

Jeżeli macie cenne itemy które chcieli byście sfotografować do księgi pamiątkowej zapraszam do kontaktu z Migo2468 lub JASIO007 w grze zrobimy zdjęcie. 



#11 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 04 November 2013 - 19:46

Przeprasza za takie opóźnienie ale mam zawrót głowy w pracy/uczelni i się to troszkę opóźnia (1 numer najtrudniejszy). Postaram się to opublikować jak najszybciej, jest już prawie skończona. Cierpliwości.

 

Chciałbym spytać jaka wioska chciała by jako 2 zorganizować dla nas miejsce na zdjęcie, prosiłbym o informowanie w tym temacie. 

 

 

Pozdrawiam 



#12 BlasiusG

BlasiusG

    Znawca

  • Użytkownik
  • 265 postów
  • BlasiusG

Napisano 04 November 2013 - 20:17

Heh. Ja jak zwykle przypomniałem sobie około 21:30:] Nieźle bo sam wymyśliłem tą 20:00 jako godzinę spotkań:]

 

Może na kolejną niedzielę mi się uda o ile restart jeszcze nie nastąpi. Nie wiem czy to tak można zrobić ale chciałbym zaproponować zapomniane Ferrum na miejsce "fotki":)


  • Damianex1234 lubi to

#13 GunitPolska

GunitPolska

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 174 postów
  • gunitfaza1

Napisano 04 November 2013 - 20:38

A moze Almaz? :)

eJxLL83LLElLrEo0VNBVKCnKz8lRyEtMgbASczO5

431us.png


#14 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 04 November 2013 - 20:43

Gunit nie może być Almaz z prostego powodu że należę do niego. Niewolno faworyzować wioski na pierwszym czele. 

 

 

Blasiu zdjęcie by było dnia 24 listopada dopiero wiec sporo czasu. Ale miło mi ze się zgodziłeś będę się odzywał o ile będziemy jeszcze na aktualnym stanie serwera. 


  • JASIO007 lubi to

#15 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 04 November 2013 - 21:48

Mozecie wybrac cos z mapy creative. Tam przeciez tez sa ladne miejsca ;)


  • TerrorystkA, Cranckey i JASIO007 lubią to

 


#16 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 04 November 2013 - 22:19

Mozecie wybrac cos z mapy creative. Tam przeciez tez sa ladne miejsca ;)

Skoro tak, to proponuję na placu "Carvay Castle" tjanusika. Według mnie, to idealne miejsce na tego typu imprezy ;) Co wy na to?


  • Lotos69 lubi to
Dołączona grafika

#17 Lotos69

Lotos69

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • Lotos69

Napisano 04 November 2013 - 22:46

Czy są już dostępne gdzieś zdjęcia z pierwszego zdjęcia grupowego, jeżeli tak to byłby ktoś tak miły i powiedział gdzie one są, a jeżeli nie to kiedy i gdzie będą wstawione.

@up
Co do kolejnego zdjęcia, to nawet fajny pomysł, żeby je zrobić właśnie tam :)

#18 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 04 November 2013 - 23:13

Sory sory opóźnienie  częściowo z mojej winy, zapomniałem na czas zdjęć odinstalować ;; xreya, nodusa i tego no  flay .

i każdą fotkę trzeba ręcznie retuszować .

Najważniejsze że zdjęcia są, następne 24 listopad godzina 20.00

Miejsce jest nie istotne w ostatniej chwili można coś wybrać i tp. tam wszystkich.

 

Wygląda na to że Migo2468 został nadwornym kronikarzem Jcrafta. gratuluję .

 

Ps. na następne zdjęcie nie zapomnę odinstalować ''chyba''

baj



#19 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 05 November 2013 - 08:35

Mozecie wybrac cos z mapy creative. Tam przeciez tez sa ladne miejsca ;)

Zgadza się, lecz chodzi nam o pamiątkę z serwera a nie samego miejsce, tak jak to się odbyło na placu głównym Czoplandi. Creative jest zawsze, jest niezwykle urokliwy ale dostępny praktycznie w każdym wybranym momencie, ponieważ nie zniknie. Serwer i miejsca które proponują gracze mają pewną historię dla nich i tą historię chcemy utrwalić. To jest moje zdanie. 

 

 

Czy są już dostępne gdzieś zdjęcia z pierwszego zdjęcia grupowego, jeżeli tak to byłby ktoś tak miły i powiedział gdzie one są, a jeżeli nie to kiedy i gdzie będą wstawione.

@up
Co do kolejnego zdjęcia, to nawet fajny pomysł, żeby je zrobić właśnie tam :)

Będą niedługo, mam niestety zaplątanie głowy na uczelni/pracy, ostatnie kursy kończę w przyszły weekend i będę miał tydzień względnie wolnego czasu wtedy mam nadzieję że dopnę to na ostatni guzik i opublikuję. Wybacz. Jeżeli chodzi Tobie o której z konkretnych ujęć to mogę je podesłać z mojej kolekcji. 


  • JASIO007 lubi to

#20 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 02 December 2013 - 19:27

Zwracam się z ogromną prośbą o nadsyłanie mi na PW najciekawszych zdjęć z serwera. Oczywiście mam namyśli tą mapę. 

 

Miło by było gdyby był krótki opis do zdjęcia. 

 

 

W szczególności zależy nam na "wpadkach" graczy. Administracja też jest graczami.