Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 9 głosy

MEGA Zaawansowany Launcher (panel gracza, statystyki, sklep, baza danych, forge i wiele innych!) WIP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 NoFFuB

NoFFuB

    S A D B O Y S 2 0 0 1

  • Użytkownik+
  • 555 postów
  • NoFFuB

Napisano 23 November 2013 - 13:43

Launcher bardzo ciekawy! Wytestuję go z chęcią


  • needpvp lubi to

giphy.gif
 


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 SevoRevireV2

SevoRevireV2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SevoRevireV2

Napisano 21 December 2013 - 19:58

Powiem ze ciekawy launcher :)


  • needpvp lubi to

#23 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 22 December 2013 - 10:23

Zawieszam na jakiś czas projekt,- brak czasu.


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#24 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 24 January 2015 - 19:45

Mega duży refresh XD

Po więcej jak roku przerwy powracam z programowaniem.

Nowy launcher, nowe rzeczy i wszystko nowe i lepsze :D

WdhDnMZ.png


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#25 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 25 January 2015 - 01:59

@update 

 

Dodałem panel po zalogowaniu

Zrobiłem stronę z panelem rejestracji do systemu

 

Logowanie odbywa się na zasadzie połączenia się launchera z plikiem na stronie www, który łączy się z MYSQL i sprawdza czy login i hasło są poprawne, umożliwiając lub też nie logowanie do systemu.

Całość jest całkowicie bezpieczna i nie do obejścia :) Jeśli ktoś zapomni hasło możliwe odzyskanie konta (na serwerze) tylko poprzez kontakt z adminem.

Co więcej, nie musicie się logować loginem/hasłem Waszego konta minecraft. Jest to to samo co AutchMe na serwerze. Tworzycie konto na serwerze, więc nie mam dostępu do Waszego hasła minecraft. 

Piszę to bo zaraz znajdzie się jakiś inteligent który powie że okradam ludzi z kont :D - Tworzycie nowe konto z całkiem innym hasłem. Wszystko bezpieczne i nie do zdarcia.

 

Dodałem w panelu podgląd postaci gracza.

Dodałem przycisk uruchamiający minecraft z forge (mody na serwerze)

Aktualnie (przynajmniej ja) wywala błąd "java virtual machine" jednak szybko sobie z tym poradzę.

 

Dodałem przycisk aktualizacji, paski statusu (aktualnie nie są funkcjonalne)

Dodałem możliwość przenoszenia okienka launchera jak i jego zamknięcie

Dodałem muzykę w tle launchera (całkiem miła i klimatyczna)

Dodałem napis z nickiem postaci

 

W następnym update:

Wstęp do statystyk (dodam napisy dopiero później zrobie je funkcjonalne)

Integracja z pluginem AutchMe oraz forum IPBoard (wszędzie logujecie się tymi samymi danymi)

Ustawienia launchera (ilość przypisanego RAM grze i inne)

Dodam dźwięki przy klikaniu w przyciski.

Panel ekwipunku

Wizualizacja pancerza na obrazku postaci (o ile gracz ją posiada)

I co więcej zdołam zrobić :D

 

Możecie mi też pisać swoje pomysły co dodać :)


Użytkownik needpvp edytował ten post 25 January 2015 - 02:00

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#26 zalogooJ

zalogooJ

    Old No.7

  • Weteran
  • 1279 postów

Napisano 25 January 2015 - 04:08

Ciekawie się zapowiada. Będę się przyglądał i z chęcią pobiorę i przetestuje.
  • needpvp lubi to
Dołączona grafika

#27 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 25 January 2015 - 15:16

Mały update 25-01-15 15:00

Zmieniłem opcje zmieniania pozycji launchera (teraz nie ma tego brzydkiego przcisku)
Dodałem system aktualizacji plików (zostało zrobić jeszcze sprawdzanie plików gry czy są aktualne i czy gracz nie używa cheatów) (Pobiera paczkę z internetu, wypakowuje ją i kasuje (paczkę))
Dodałem możliwość zatwierdzenia logowania przyciskiem ENTER (nie trzeba klikać "Zaloguj ->")
Zmieniłem gwiazdki przy wpisywaniu hasła na • (ładne, co nie? :D)
Dodałem status bazy danych na dole panelu logowania (pokazuje czy jest możliwość zalogowania / czy baza danych jest online)
Dodałem przycisk "WYLOGUJ" który zamyka panel i wraca nas do panelu logowania.





Update v0.1.4 25-01-15 20:45

Dodałem ikonkę launchera (miniaturka)
Poprawiłem stronę rejestracji która teraz prezentuje się tak:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



(Napis Turida MMORPG będzie w 3d i będzie się obracał ^^ )
Z tym że tej strony raczej nie będziemy używać kiedy serwer wystartuje. Połączę Launcher z AutchMe i dalej z IPBoard (logowanie tymi samymi danymi do Launchera, serwera oraz forum)
Rejestracje konta będzie się przeprowadzało na forum IPB
Dodałem zabezpieczenie haseł w bazie danych -> md5

Niby nic w tym update nie doszło ale jednak praca nad taką stroną i zabezpieczeniami to parę godzin roboty.

Środek panelu na chwilę obecną prezentuje się tak:

(nowe)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



(stare)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Chyba zmienię obrazek tła.



@ update 26-01-2015 | 23:20 | v0.1.4.5

Dołączona grafika

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Opcje launchera obecnie prezentują się w taki sposób :P
Dodałem możliwość zmiany muzyki w tle na 5 dostępnych utworów.
Dodałem możliwość wyłączenia muzyki w tle.
Dodałem możliwość zmiany przypisanego RAM'u klientowi gry (jeśli nie ustawisz to domyślna wartość wynosi 1 GB).
Dodałem komunikaty przy wystąpieniu błędu (np. błędne logowanie pokaże komunikat "Wystąpił błąd podczas logowania. Sprawdź wpisane dane i spróbuj ponownie")

Wejście w opcje zamyka wszystkie okna panelu, możliwy powrót to poprzedniego panelu przyciskiem "Wróć". Nie powoduje to wylogowania.

Ah, zapomniałem dodać ale launcher używa jedynie loginu Waszego konta minecraft. Oznacza to że posiada pełne wsparcie dla graczy bez premium.


Mały update ale nie miałem czasu / sił dzisiaj pisać.


@update 27-01-2015 22:50 v0.4.7

Dołączona grafika


Launcher w pełni obsługuje statystyki mcmmo :)
Obecnie wyświetla nam w panelu tylko poziom danego skilla.
Następny update będzie zawierał także doświadczenie.

ID gracza w statystykach to ID konta

Na screenie aktualizator jest wyłączony (nie ma jeszcze paczki modów na hostingu więc wywala błąd przy automatycznej próbie pobrania) - jak paczka się pojawi to aktualizator będzie aktywny.


Jeśli gracz nie grał na serwerze - uruchamia launcher/grę pierwszy raz to statystyki są niewidoczne. Widnieje za to napis "Brak statystyk"

Na tą chwilę mogę umieścić w launcherze kazdy plugin który posiada MYSQL :)

Użytkownik Rhanjie edytował ten post 28 January 2015 - 20:37

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#28 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 28 January 2015 - 23:59

@ UPDATE 28-01-28 23:30 v0.1.4.8

 

Launcher:

Dodałem wsparcie dla pluginów iConomy, Stats, Multiinv.

Jutro po pracy dodam wyświetlanie danych z ich baz

Stworzyłem paczkę serwerową (aktualizacje)

Dodałem wyświetlanie EXPA danej umiejętności z mcmmo

Zmieniłem komendę startową gry, naprawiłem tym błąd z java virtual machine.

Dodałem statusy loginserver gameserver fileserver w panelu gracza (baza danych, serwer gry i serwer plików (www))

Zmieniłem wygląd menu. Teraz jest estetyczniej

Zmieniłem MAPA na SKLEP - dynmapa zajmuje na serwerze ponad 7GB :P (czyli jej nie będzie)

Wprowadziłem małe poprawki w kodzie. Szybciej się ładuje.

 

Serwer:

Przeniosłem serwer na wersję 1.7.10 minecrafta

Zmieniłem silnik serwera - od teraz obsługuje mody i pluginy

Serwer jest zmodowany i na chwilę obecną ma 28 modyfikacji

Dodałem możliwość odtwarzania muzyki w danych regionach mapy. Np - przy wejściu do miasta usłyszymy miastowe dźwięki oraz muzykę z gry Lineage 2

Dodałem możliwość chatu głosowego w grze, jednak chyba go skasuje - może powodować lagi.

 

Sprawdzam pustynię :P W lewej ręce miecz ognistego demona a w prawej starożytny kostur wiatru

YlTNej1.png

 

W następnej wersji dodam wyświetlanie pancerza na postac, zmienię wygląd panelu gracza i i dodam anty-cheat.


Użytkownik needpvp edytował ten post 29 January 2015 - 00:20

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#29 Zzak Blue Zzaker Studio

Zzak Blue Zzaker Studio

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 939 postów
  • MrZzaker

Napisano 29 January 2015 - 16:38

To jest to, że ten launcher działa tylko do Twojego serwer'a, który nie istnieje -.-


  • needpvp lubi to

klik>>>>>>>>>>>>>|DARMOWE SERIALE ONLINE|<<<<<<<<<<<<<klik
Hyv.png

 


#30 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 29 January 2015 - 17:39

Launcher może działać z każdym serwerem który ma dostęp do mysql i posiada plugin autchme.

Kiedy go ukończę to mam zamiar sprzedawać wersję lite lub udostępnić za free.

A mój serwer istnieje - aktualnie ma nazwę Jesień Średniowiecza i budujemy na nim mapę. Jak skończymy kilka lokacji to zmienię go na Turidę :)

Jeśli nie masz wiedzy na jakiś temat to się nie wypowiadaj, bo tylko robisz z siebie imbecyla :P

 

Dzisiaj zrobię nowy update.


Użytkownik needpvp edytował ten post 29 January 2015 - 17:39

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#31 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 05 February 2015 - 09:42

@refresh i mini-update

05-02-2015 9:35 v0.1.4.9

Naprawiłem komendę startową. Wcześniej występowały błędy java virtual machine lub gra crashowała na wstępie. Teraz już wszystko działa idealnie.

Usprawniłem dobór RAMU dla gry. 

Podłączyłem statusy launchera z serwerem Jesieni (później to będzie Turida)

Zmieniam system aktualizacji na trochę inny

 

 

 

 

Mam też mały problem z bazą danych i muszę ją przeinstalować. Do tego czasu nie będzie update. (do dzisiaj wieczorem lub jutro wieczorem)


Użytkownik needpvp edytował ten post 05 February 2015 - 09:50

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#32 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 06 February 2015 - 15:52

Napisałeś, że to dla serwerów minecraft, a nie dla wybranego a tak na prawdę własnych paczek nie da się wygrywać.
  • needpvp lubi to

computer-icon.png


#33 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 06 February 2015 - 18:23

Nie rozumiem Twojego wpisu.

Napisałem że TEN launcher jest dla MOJEGO serwera oraz że w przyszłości, udostępnię lub sprzedam ten launcher dla innych serwerów.  (Najpewniej będę go przerabiał na potrzeby osoby która go zakupi)

Paczek nie da się tu wgrywać bo to jest launcher dedykowany - patrz wyżej na zielono.

Dodanie obsługi paczek modyfikacji to kilka minut roboty co można zrobić bez większego problemu.

Jednak z powodu - patrz wyżej na pomarańczowo - w wersji dla Turidy jest możliwa tylko oficjalna paczka modyfikacji serwera.

 

A co do projektu.

 

Pracuję obecnie nad pluginem uniemożliwiającym wejście na serwer Turida w jakikolwiek inny sposób jak tylko przez mój launcher (bedzie się to opierało na bazie danych)

Mam zamiar dodać "auto-łączenie" - po uruchomieniu gry automatycznie wchodzimy na serwer

Do naprawy jest system aktualizacji który nie pokazuje statusu pobierania.

Do dodania jest jeszcze kilka statystyk

Do dodania jest jeszcze sklep pakietów

Do dodania jest jeszcze wgląd do ekwipunku postaci - jeśli się nie uda to przynajmniej noszonego przez postać ekwipunku - zbroja / tarcza / miecz / pierscienie / naszyjnik / plecak 

Do dodania panel admina z czatem i pierdołami do kickowania :P


Użytkownik needpvp edytował ten post 06 February 2015 - 18:23

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#34 Zzak Blue Zzaker Studio

Zzak Blue Zzaker Studio

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 939 postów
  • MrZzaker

Napisano 07 February 2015 - 11:44

Launcher może działać z każdym serwerem który ma dostęp do mysql i posiada plugin autchme.

Kiedy go ukończę to mam zamiar sprzedawać wersję lite lub udostępnić za free.

A mój serwer istnieje - aktualnie ma nazwę Jesień Średniowiecza i budujemy na nim mapę. Jak skończymy kilka lokacji to zmienię go na Turidę :)

Jeśli nie masz wiedzy na jakiś temat to się nie wypowiadaj, bo tylko robisz z siebie imbecyla :P

 

Dzisiaj zrobię nowy update.

To nie moja wina, że nie zaktualizowałeś tematu na mpc.


  • needpvp lubi to

klik>>>>>>>>>>>>>|DARMOWE SERIALE ONLINE|<<<<<<<<<<<<<klik
Hyv.png

 


#35 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 07 February 2015 - 13:08

To nie moja wina, że nie zaktualizowałeś tematu na mpc.

W takim razie Cię przepraszam. Nie mam czasu aktualizować postępu na kilku forach więc robię to tylko tutaj :P

A co do projektu.

Mam mały problem z forum IPBoard. Metoda hashowania haseł jest inna (bo dodatkowo saltuje hasło i nie mam pojęcia jak się tego pozbyć)


Użytkownik needpvp edytował ten post 07 February 2015 - 13:08

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#36 Zzak Blue Zzaker Studio

Zzak Blue Zzaker Studio

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 939 postów
  • MrZzaker

Napisano 09 February 2015 - 17:44

Hm... podoba mi się sam system w jaki działają niektóre rzeczy w Twoim launcherze.

Jednak grafika niezbyt i nie widzę powodu dla którego miałbym technick launcher porzucić :(


  • needpvp lubi to

klik>>>>>>>>>>>>>|DARMOWE SERIALE ONLINE|<<<<<<<<<<<<<klik
Hyv.png

 


#37 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 09 February 2015 - 18:16

Cóż publiczna wersja będzie raczej dla serwerów mmorpg :P 


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#38 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 09 February 2015 - 18:38

Gdzie jest download.



#39 FireGhostPL+

FireGhostPL+

    Nie Ma Postów, Nie Jest Znany Ale Jest Bogiem Tego Forum!

  • Użytkownik+
  • 369 postów
  • FireGhostPL

Napisano 09 February 2015 - 18:47

Ładnie to Wygląda i Estetyka jest OK Wiec łap Like


  • needpvp lubi to

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

NIE Wchodź Tu!


╔═ Posty ══════╗

○○○○○○○

300 3000

╚═ Posty ══════╝


Sygnatura I Post na Forum Od 2014/2015. © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈


#40 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 10 February 2015 - 06:14

Gdzie jest download.

 

<ciach!> i nie wracaj.

 

DL udostępnię jak uznam że launcher jest gotowy i będzie w nim wszystko to co zaplanowałem.


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019