Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 7 głosy

Miasto Thrair (500 budynków!)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 05 September 2013 - 20:27

*
Popularny

MIASTO

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Można planszę wykorzystywać jak się chce, pamiętajcie tylko żeby wyraźnie zaznaczyć kto jest jej autorem.
Jeśli ktoś nagra jakiś fajny filmik z tej planszy to niech mi podeśle na pw na planetminecraft albo doda tutaj smile.png

 

Cinematic trailer by EnderWorkbench!
http://youtu.be/_b-V7o4ypcM

Cinematic trailer by BallLightning42!
http://youtu.be/OjUEekF7UwY


CREDITS:
MIASTO: 97% -

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- wszystkie budynki i miejsca; 2% -

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- zamek (edytowany przeze mnie); 1% - lynchyinc - bramy (edytowane przeze mnie) oraz wieże na końcach murów
Góry:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

(sprawdźcie go!)
Specjalne podziękowania dla

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

za pomoc w budowaniu nudnych rzeczy jak uliczki czy zamienianiu trawy na kamień oraz za użyczenie mi swojego komputera do zrobienia super renderów.
Inne:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- pomysł areny;

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- pomysł areny;

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- kilka pomysłów ogrodów;

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- pomysł na niektóre wieże

 

PRZYSZŁOŚĆ:
95% Góry i zamek (góry wymagaja poprawek)
100% MIASTO
15% Farmy, hodowle i wioska poza murami (nie dołaczone w linku do ściągnięcia)
0% Podziemne tunele, ścieki i może podziemne miasto
0% Port
0% Przerobienie całej planszy na wyspę

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Colombos

Colombos

    Książę Witold

  • Użytkownik+
  • 262 postów

Napisano 05 September 2013 - 21:09

Wspaniałe, miasta to to, co lubię najbardziej, a Tobie wyszło po prostu znakomicie ;)

Zróżnicowane urbanistycznie, dopracowane pod względem architektonicznym, zawierające niejeden "unikatowy" budynek, wiele zieleni, czego chcieć więcej? No, może jedynie widziałbym tam jeszcze jakieś kanały? ;p


: - )

#3 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 05 September 2013 - 21:23

Wielkie dzięki za taką opinię! :D Ale widziałeś co mam w planach na przyszłość prawda? :D "Podziemne tunele, ścieki i może podziemne miasto" :)



#4 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 05 September 2013 - 21:25

Gratuluję cierpliwości i staranności. Nie wiem czy ja bym był w stanie coś takiego zrobić. Aż muszę się spytać, czy robiłeś to sam?

Miasto fenomenalnie wygląda z góry. Jeszcze to że jest sporo różnorodnych budynków, tylko potęguje efekt.

Niestety, muszę powiedzieć że z bliska mam mieszane uczucia. Szczególnie "zwykłe" budynki wyglądają po prostu... przeciętnie. 

Mógłbym wręcz rzecz, że takie "zwykłe" części miasta są zrobione niedbale. Nawet uliczki nie są specjalnie urozmaicone.

Ważniejsze budynki wyglądają naprawdę dobrze, ale jak na taką skalę, myślę że można by było się popisać bardziej.

 

Jeśli patrzeć z góry - miodzio.

Z bliska niestety już traci jak dla mnie wiele uroku.


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#5 Colombos

Colombos

    Książę Witold

  • Użytkownik+
  • 262 postów

Napisano 05 September 2013 - 21:29

Wielkie dzięki za taką opinię! :D Ale widziałeś co mam w planach na przyszłość prawda? :D "Podziemne tunele, ścieki i może podziemne miasto" :)

Pisząc kanały miałem raczej na myśli te bardziej miejskie, czyli dodające urokliwe mosty, bulwary, a nie kanalizację ;p.


: - )

#6 Enderbercik

Enderbercik

    Enderghast

  • Użytkownik+
  • 169 postów
  • EnderBercik

Napisano 05 September 2013 - 21:32

Ogromne, piękne miasto, do tego góra z zamkiem prezentują się wspaniale. Wątpie, czy miałbym cierpliwość do budowli takiej skali.
Gratuluję miasta, świetna robota :)

#7 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 05 September 2013 - 21:34

@RaTmAnPL

Tak robiłem sam. Co prawda jeden znajomy pomagał mi z jakimiś nudnymi rzeczami typu uliczki, kładzenie podłóg itp. ale to tylko mała część pracy. Największa część to głównie budowa tego co trzeba w grze, potem MCEdit (bez niego by się nie obyło) i wykończenie znowu w grze. Co "zwykłych budynków" to pochodzą one z

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i zarówno mi jak i wielu innym osobom się raczej podobają ale rozumiem, że mogłyby być lepsze. Ja ogółem nie potrafię tworzyć fajnych detali :P

 

@Colombos

Ahh, myślałem, że mówisz o podziemiach, bo wiele osób mi właśnie mówi, że powinienem je zrobić :D

 

@Enderbercik

Dzięki :D



#8 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 05 September 2013 - 21:44

Nie zrozum mnie źle. Budynki są porządnie wykonane, ale doskwiera trochę taki efekt "kopiuj, wklej".

No i ten efekt potęguje dosyć słabe wykonanie uliczek, które na dodatek wyglądają wszędzie tak samo. 

Myślę że samo, chociażby leciutkie ich urozmaicenie, zmieniłoby stan rzeczy. Np. mógłbyś podzielić miasto na dzielnice, tworząc odpowiedni ich wygląd. Albo, dodać gdzieniegdzie parę ławek, zmienić kamień na trawkę i dodać żywopłot. Możliwości jest dużo, a roboty nie potrzeba do tego sporo. Za to miasto tylko na tym zyska.


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#9 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 05 September 2013 - 21:47

@RaTmAnPL

Rozumiem cię doskonale, konstruktywna krytyka to to czego mi również potrzeba, a twoja ma jak najbardziej sens :)

Co do kopiuj wklej to nie dziwota skoro tych zwykłych budynków rożnych jest tylko 19 :D



#10 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 06 September 2013 - 11:56

Niezła mapka RPG by z tego była... fajnie byłoby robić Zadania itp na tekiej mapce... lecz stworzenie jej było by trudne ale i też ciekawe (jak dla mnie). Ale przydałby się jeszcze SmartMoving i mapka RPG gotowa... chętnie bym się tym zajął ale potrzebna mi jest pomoc favularna oraz dobry kontakt z twórcą ;)

Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#11 Wn3ku

Wn3ku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SeriousSolid

Napisano 06 September 2013 - 12:11

Miasto na pewno kosztowało Cię sporo pracy. Jednakże jak kolega wymienił już wcześniej widać taki efekt kopiuj wklej co pod pewnym względem nie jest złe(powiedzcie mi, że w grach budynki nie zdarzają się takie same :P). Wielkim plusem są wyróżniające się budynki na tle innych(unikaty).

Włożony duży wkład pracy, różnorodność mała ale jest. Brak mi jednak jakiejś rzeczki mościk czy coś w tym guście. 



#12 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 06 September 2013 - 12:23

@MinecraftRiw

Dziękuję :D

 

@zigman

Jeśli chcesz sobie tworzyć mapkę rpg to możesz śmiało użyć mojego packu budynków (dostępny na moim profilu planetminecraft) oraz innych budynków, które dodawałem pojedynczo i stworzyć swoje własne miasto samemu. Na pewno nie zgadzam się na przerobienie w taki sposób Thrairu, sory :)

 

@Wn3ku

Dzięki za opinię. Co do rzeczki i mostków to moje miasto nie leży nad rzeką, stąd brak takich rzeczy, będzie ono za to leżało nad morzem/oceanem (będzie wyspą) więc pojawi się więcej wody i mam nadzieje jakiś fajny port :)



#13 zigman

zigman

    Wielki Inkwizytor Moskiewski

  • Użytkownik+
  • 271 postów
  • TemariPL

Napisano 06 September 2013 - 12:28

@up

Miałem nadzieję na tworzenie Opowieści w grze... na twojej mapce... ale jak nie to spoko, ale miasto jest epickie... jednym słowem


Polacy są wszędzie...

S0XCM8e.gif


#14 DeVille75

DeVille75

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Eroicae

Napisano 06 September 2013 - 13:35

Sam to budowałeś?


fajnestop.png


#15 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 06 September 2013 - 13:48

@DeVille75

Tak, jeden znajomy pomagał mi co prawda czasem z nudnymi rzeczami typu poprawienie jakiejś ścieżki czy zamienienie trawy na kamień itp., ale poza tym wszystko sam, zarówno w grze jak i przy pomocy McEdit'a :)



#16 Ressin

Ressin

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 307 postów

Napisano 06 September 2013 - 15:59

Piękne miasto. Wszystko jest ładnie rozlokowane, domki są zwrócone w różne kierunki i mają różne kształty, widać, że są starannie zrobione, a te 'specjalne' budynki są piękne. Ogrody też ci wyszły, a zamek na ostatnim scr. jest świetny(tak samo jak góra, na której stoi) Dla mnie 10/10, szkoda, że nie ma scr z murami i bramami, a także budynkami z bliska, bo chętnie bym zobaczył.



#17 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 06 September 2013 - 16:01

@Ressin

Wiele budynków z bliska masz

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Co do zamku i gór to są tych gości:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

oraz

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.



#18 ziemniaczany

ziemniaczany

    Znawca

  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Ziemniaczany

Napisano 06 September 2013 - 16:26

naprawdę WSPANIAŁE! chylę czoła przed twoim miastem. 9/10!


 tumblr_mh217yWKn91rp8opso1_r1_400.gif


#19 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 06 September 2013 - 16:36

Dużo roboty :/

 

Miasto piękne, wszystko świetnie wybudowane i ustawione, niezwykłe. 10/10, brawo!


giphy.gif


#20 Matt888

Matt888

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Agnaton888

Napisano 06 September 2013 - 17:05

@ziemniaczany @radekrad

 

Dzięki za uznanie, miło widzieć takie opinie :)