Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urozmaicenie obecnego PVP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 21 August 2013 - 16:54

Witam. Na mapie PVP obecnie nic ciekawego zbytnio niema. Po 1 śmierci już trzeba cofnąć się na spawn mapy eventowej aby wziąć łuk i strzały. Moja propozycja jest taka aby na spawnie PVP dawać graczom łuk, strzały i kamienny miecz. Podobnie zrobić na szczycie wierzy aby obrońcy mieli się czym bronić. Jestem także za tym aby włączyć tam tryb adventure (i na start dodatkowo dać drewnianą siekierkę). Poza tym można by ustawić tablicę wyników aby pokazywała ilość zabitych graczy.

Obecnie na mapie zrobiłem małą fortyfikację oraz małą pomoc na starcie (coś w stylu wyżej wymienionych propozycji). Można by zmienić mapę podstawową na tę obecną (zmodyfikowaną).

 

Pozdrawiam i liczę na rozważenie pomysłów. 


  • tysonek lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Will

Will

    Zwiadowca

  • Użytkownik+
  • 1621 postów

Napisano 21 August 2013 - 16:57

Screeny?
A co do pomysłu to dobry, kreatywny.
Ludzie chcieliby grać na arenie.

#3 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 21 August 2013 - 17:07

Popieram pomysł, to wracanie się na spawn jest nieco... wkurzające  ;)

Tablica wyników by się przydała, jeszcze jakieś rankingi itp.

Na wierzy mogłyby znajdować się bronie nieco lepsze od tych podstawowych  :P


Dołączona grafika

#4 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 21 August 2013 - 17:47

Wypowiem się ze względu, że ja się tym opiekuję:

 

1. Jest to PvP zastępcze, więc nie oczekujcie fajerwerków.

2. To PvP zakłada nieużywania dodatkowych pluginów oraz commandblocków (tablice wyników odpadają)

3. Pamiętam, że próbowałem zmienić miejsce respawnu, lecz nic na to w tej chwili nie poradzę.

4. Uzupełnianie eq i tak zostało usprawnione (klikasz przycisk i cię teleportuje), więc i tak jest lepiej. Na ten czas nie mam lepszego pomysłu aby to bardziej usprawnić.

5. Tzw. "fortyfikacje" nie podobają mi się (zwykłe ścieżki zrobione na opak) więc nie wprowadzę ich.

 

A teraz coś ode mnie:

To PvP zostało zrobione dla graczy, jeśli macie PRZEMYŚLANE pomysły to mówcie, a ja postaram się to zrealizować. Na składzie mam jeszcze inną plansze, lecz na tamtej planszy byłoby wyłączone możliwość niszczenia bloków. Jeśli tak chcecie to mogę to zrobić. Chcecie zbudować własną planszę? OK. Oczywiście musi spełniać jakieś wymagania i prezentować sobą jakiś poziom.

Czekam na sensowne propozycje spełniające powyższe warunki.

 

@up; @3up: *wieża


  • tjanusik lubi to
Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#5 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 21 August 2013 - 18:16

proponuję zatem abyś zamiast podajników dał dozowniki (zbroja automatycznie się zakłada). Nie wspomniałeś nic o tych tabliczkach z itemami. Dlaczego nie dasz ich na spawnie i na wieży? Poza tym takie forty raczej bardziej przyciągają ponieważ jest ten dreszczyk kiedy Cię ktoś atakuje. (Nwm czy pvp jest na osobnym świecie z racji na osobny spawn, jeśli tak to czemu tablica wyników odpada?)



#6 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 21 August 2013 - 19:44

@up; @2up

Skoro mamy okazje urzeczywistnić swoje pomysły dotyczące zmiany/dodanie nowej mapy na świecie PvP, to chciałbym przedstawić swój:

Jako planszy można by użyć (co bardzo by mnie ucieszyło) budowli Carvay Castle (miło by było gdyby przydała się także do innych celów niż tylko możliwość oglądania jej na galerii)

1. Jeśli ktoś nie widział zdjęć samej budowli, można je znaleźć w tym temacie:

2. Gdyby pomysł przeszedł, ulepszę obecną budowlę wzbogacając ją o elementy mapy PvP takie jak:

-lochy

-sekretne przejścia

-dodatkowe tajne przejścia prowadzące na wieżyczki skąd będzie można atakować innych graczy

-o ile to możliwe do wykonania dodałbym na mapie możliwość ustawiania waypoint'ów

-dodałbym w poukrywanych pomieszczeniach tabliczki z dodatkowym eq, potkami oraz jedzeniem

3. Jeśli pomysł spodobałby się, za jego realizację mógłbym się wziąć dopiero pod koniec sierpnia gdyż (jak można już przeczytać w temacie o nieobecnościach) wyjeżdżam za granicę i wątpię czy zdołam wejść na serwer.

Pozdrawiam :)


  • _Joint i Kemez lubią to

#7 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 21 August 2013 - 20:26

@pawela

Nie za bardzo wiem co ty nazywasz "fortem". Tamto co zastałem na obecną chwilę to jedynie zwykłe wykopane przejścia lub unoszące się w niewiadomy sposób ścieżki z liści.

Co do tabliczek to pomyślę, teoretycznie można dać jednak dojście na samą górę wieży nie jest zbyt dużym wysiłkiem. Po drugie może to być niesprawiedliwe dla graczy, którzy dopiero weszli na arenę (mają gorszy eq niż ci którzy są na wieży)

 

Dozowniki.... mogę spróbować : )

 

@tjanusik

Trochę może być zbyt duży ten zamek. No i liczcie się z tym, że na tym zamku (jako arenie) nie można byłoby ingerować w bloki (cuboid). Co do zamku pogadamy jak wrócisz.


Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#8 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 21 August 2013 - 21:33

@up dobrze, na pewno wrócę do tego tematu.

Co do nie niszczenia bloków - jak dla mnie to dobrze gdyż fajnie by móc pograć sobie czasem na mapie która zawsze będzie taka sama i nie ulegnie zniszczeniu przez innych graczy ;)



#9 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 21 August 2013 - 21:45

@fort to może złe określenie ale sam gram na tej mapie a kilkoma innymi graczami i aby przejąć górę czasami trzeba wysiłku a czasem to bułka z masłem (wszystko zależy od taktyki). Co do eq to nie mówię tu już o takim żelaznym - moja propozycja to kolczuga na gorze a skórzana na spawnie. Różnica nie jest zbyt wielka a sam nie raz wszedłem na górę z samym drewnianym mieczykiem na kolegę z kamiennym oraz łukiem.

Sam fort niema być cięzkie do zdobycia bo to też było by nudne z czasem a tak co 2 minutki role się zamieniają i jest fun. Tabliczki z itemami mogły by nie posiadać lepszych itemków a takie same jak da się zdobyć (kamienne miecze, łuki), sama zbroja mogła by być jedynie na spawnie (oraz drewniany miecz i łuk).



#10 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 21 August 2013 - 23:18

Dozowniki trzeba uzupelniac, a tabliczki nie.


  • tjanusik lubi to

 


#11 GunitPolska

GunitPolska

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 174 postów
  • gunitfaza1

Napisano 22 August 2013 - 09:14

A ja proponowałbym przywrócić poprzednią mapę PVP. Z tymi punktami etc.

 

//Przeczytaj mojego pierwszego posta (a dokładnie pkt. 2) nim napiszesz post niczego nie wnoszący do tematu. - Ice


eJxLL83LLElLrEo0VNBVKCnKz8lRyEtMgbASczO5

431us.png


#12 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 22 August 2013 - 11:48

Dozowniki trzeba uzupelniac, a tabliczki nie.

I oto właśnie chodzi. Gdyby były tabliczki nie było by takiej sytuacji jak teraz (brak itemków w podajnikach). Podobnie jest teraz na mapie tylko że na górze i na dole jest skrzynka nie dozownik. 1 problem z tym jest taki, że niektórzy gracze celowo biorą wszystko aby inni nie skorzystali. Stąd cały pomysł na tabliczki.



#13 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 22 August 2013 - 12:59

W końcu jest to PvP bez jakichś zasad, więc nie dziwię się, że niektórzy zabierają wszystkie itemki ze skrzynek.

Mogę dodać zastępcze tabliczki na spawnie eventowej (jakby itemki w dozownikach się skończyły, a akurat nie byłoby nikogo z administracji kto mógłby je napełnić). Po drugie - napełniam co jakiś czas te itemki w dozownikach, więc nie widzę problemu, aby potrzebnego ekwipunku nie było.


  • tjanusik lubi to
Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#14 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 22 August 2013 - 16:38

Ostatnio go nie było ale mniejsza o to. Też się temu nie dziwię ale staram się robić takowe skrzynki ponieważ nudne jest ciągłe robienie sobie kamiennego miecza lub bieganie do mapy eventowej po łuk dlatego z tond moja prośba o takowe tabliczki z itemami. Poza tabliczkami chcę się zapytać dlaczego nie można użyć bloku komend lub tablicy wyników?



#15 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 22 August 2013 - 16:56

Ostatnio go nie było ale mniejsza o to. Też się temu nie dziwię ale staram się robić takowe skrzynki ponieważ nudne jest ciągłe robienie sobie kamiennego miecza lub bieganie do mapy eventowej po łuk dlatego z tond moja prośba o takowe tabliczki z itemami. Poza tabliczkami chcę się zapytać dlaczego nie można użyć bloku komend lub tablicy wyników?

Czytając Twoje wypowiedzi nie do końca rozumiem co chcesz przekazać .
1. Jest to mapa bez zasad to tabliczki z itemami równie dobrze każdy będzie mógł rozwalić.
2. Jeśli chodzi o mapę OBECNA mam zastrzeżenia jedynie co do jej wygladu ale na to nie można mieć wpływu kiedy każdy buduje własne fortece .
3. Rzeczy których wymagasz do zmiany są nie bardzo możliwe w obecnej sytuacji bo jak każdy może przeczytać w regulamine jest to 'mapa bez zasad' - nie ma cuboida i każdy może robić co chce więc nawet jeśli przyjmiemy ze twój pomysł dojdzie do realizacji i tak każdy będzie mógł sobie z tym zrobić co będzie chciał ;/
4. Co do dozownikow - mi to nie przeszkadza nawet jeśli stoją puste to można się ponawalac z lukow i wszystko jest git
  • _Joint lubi to

#16 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 22 August 2013 - 17:09

Ice, więcej takich eventów na pvp co dzisiaj! D:



#17 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 22 August 2013 - 17:11

Dobrze, dobrze.. coś tam poskrobię żeby to pvp jakoś działało, ale nie oczekujcie niczego specjalnego. Nie bawi mnie pisanie pvp, zwłaszcza jeśli ma to zająć dużo czasu.



#18 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 22 August 2013 - 17:20

Ja mam takie pytanko odnośnie PvP. Dlaczego nie można wrócić do starych dobrych wysp(chyba to się nazywało Rywalizacja ale ręki obciąć nie dam)? Dobra mapka z czasów 1.2. Jak pamiętam zawsze się tam coś działo, niekiedy po 10 osób w każdej drużynie. Było by fajnie gdyby wróciła. :)



#19 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 22 August 2013 - 17:21

Ja mam takie pytanko odnośnie PvP. Dlaczego nie można wrócić do starych dobrych wysp(chyba to się nazywało Rywalizacja ale ręki obciąć nie dam)? Dobra mapka z czasów 1.2. Jak pamiętam zawsze się tam coś działo, niekiedy po 10 osób w każdej drużynie. Było by fajnie gdyby wróciła. :)

Niestety nie działałoby to tak dobrze teraz. Wróciłbym gdyby to było takie proste, ale to dużo roboty.



#20 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 23 August 2013 - 08:24

@tjanusk W dniu wczorajszym wieczorem ja razem z 2 kolegami budowaliśmy dalej mapę i w pewnym czasie pojawił się Ice. Stawiał czasem tabliczki które były zabezpieczone - o takie tabliczki z itemami mi chodzi.

Wiem że każdy będzie mógł niszczyć itp ale ja z resztą budowniczych chcielibyśmy prosić tylko o 1 jeśli chodzi o całą mapę - aby stała się podstawową ponieważ taka mapa na pewno bardziej się podoba a jeśli ktoś zrobi bałagan to w razie resetu powrócimy do stanu tej rozbudowanej mapy.

 

Niema wiele do realizacji bo chodzi tylko o zapisanie mapy zmodyfikowanej oraz o o dodanie tabliczek w wyznaczonych miejscach.

(Przy okazji chciałbym prosić o odpowiedź dlaczego nie można użyć tam tablic wyników lub bloków komend)

 

@KodekPL Nie trzeba pisać PVP a wystarczy pozmieniać coś w blokach komend i tablicy wyników a już stanie się to o wiele ciekawsze. Nie mówię że zrobienie takowego PVP było by lepsze gdybyś skrobnoł kilka linijek kodu.

 

PS: Ta szybko kończąca się zbroja jest cienkim pomysłem.


  • tysonek lubi to