Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eksploracja jaskiń czy górnictwo ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#101 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 19 October 2016 - 14:28

Szukanie minerałów w jaskini jest szybsze i ciekawsze. Istnieje również zagrożenie ze strony mobów, ale mimo to, wolę jaskinie.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#102 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 19 October 2016 - 14:44

Bieganie po jaskiniach jest o wiele ciekawsze, i łatwiej tak znaleźć rudy.


#103 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 30 October 2016 - 07:54

Ja wolę jaskinie. Co prawda jest tam trochę potworów ale szybciej tam znajduję surowce. Przykładowo wykopałem kiedyś ogromny tunel i znalazłem 3 diamenty. Poszedłem do jaskini i po 10 min znalazłem ich 7.
1fyIFXE.png

#104 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 30 December 2016 - 00:47

Zdecydowanie eksplorowanie jaskiń. Kopanie szybów jest męczące



#105 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 30 December 2016 - 01:46

Jaskinie (i porzucone kopalnie, generowane i graczy).

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#106 FunnyCraft1998

FunnyCraft1998

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • KacperCh

Napisano 30 December 2016 - 14:26

Ogólnie według mnie eksploracja jaskiń, ponieważ lepiej jest znaleźć rudy takie jak, żelazo czy złoto.

#107 Szyszka108

Szyszka108

    Hardkorowa Finusia

  • Użytkownik+
  • 44 postów
  • rtcKF

Napisano 19 January 2017 - 12:56

Gdy chcesz znaleźć surowce, to lepsze są jaskinie. Ale redstone najłatwiej znaleźć kopiąc korytarze tuż przy samym bedrocku.



#108 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 19 January 2017 - 15:05

Huh, a ja na odwrót. (chociaż może już pisałem w tym temacie, dunno) Zawsze poziom y=10 i dłuuugie tunele 2x1 w odstępie 2. Wtedy nie ma szansy żeby coś pominąć. As in

KKKKKKKKK
KTKKTKKTK
KTKKTKKTK

gdzie K to kamień a T to tunel.
Okazjonalnie jak po drodze trafię na jakąś jaskinię to ją szybko pozwiedzam po czym wracam do tunelu.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#109 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 19 January 2017 - 19:04

Jaskinie. Są ciekawym darem od Bogów Minecrafta. Generują się i mają swoje osobiste uroki, a przede wszystkim szybciej pozwalają zdobyć potrzebne nam rzeczy. Jeśli chodzi o górnictwo, to tylko szyb w taki o to sposób:

 

1. Kopiemy sześcian 12x12x5 (wysokość 5) i ozdabiamy górę.

2. Odliczamy jeden blok od narożników i robimy otwór stawiając drabinę.

3. Robimy tunel 3x3 w 4 kierunkach świata, staramy się zachować symetrię.

4. Kopiemy platformę, stawiamy potrzebne nam drabinki w dalszym stylu i ponawiamy krok pierwszy.

5. Powtarzamy wszystkie czynności, aż do bedrocka.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#110 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 January 2017 - 19:30

Jaskinie. Są ciekawym darem od Bogów Minecrafta. Generują się i mają swoje osobiste uroki, a przede wszystkim szybciej pozwalają zdobyć potrzebne nam rzeczy. Jeśli chodzi o górnictwo, to tylko szyb w taki o to sposób:

 

1. Kopiemy sześcian 12x12x5 (wysokość 5) i ozdabiamy górę.

2. Odliczamy jeden blok od narożników i robimy otwór stawiając drabinę.

3. Robimy tunel 3x3 w 4 kierunkach świata, staramy się zachować symetrię.

4. Kopiemy platformę, stawiamy potrzebne nam drabinki w dalszym stylu i ponawiamy krok pierwszy.

5. Powtarzamy wszystkie czynności, aż do bedrocka.

whaaaat.
Pokaż to, bo z opisu nie rozumiem jak to działa, ani w jaki sposó to jest użyteczne.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#111 Alvin2012

Alvin2012

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Alvin

Napisano 29 April 2017 - 09:48

Górnictwo - łatwiej zdobyć diaxy, redstone, złoto i lazuryt ale kopie tylko poniżej 10 kratki

Eksploracja jaskiń - Więcej węgla i żelaza jednak jest to trochę niebezpieczne bo są potwory i można łatwo się zgubić. 

mam na to rade w obu przypadkach kładę pochodnie zawsze po lewej stronie a w przypadku opuszczonej kopalni kładę na podporach od strony innej niż wyjście wtedy przy powrocie pochodnie są widoczne jak wracam wyjście w górę oznaczam kilkoma pochodniami ustawionymi pionowo



#112 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 18 May 2017 - 18:41

Górnictwo - więcej rzeczy do zdobycia oraz brak potworków.