Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eksploracja jaskiń czy górnictwo ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#21 MarcinuS

MarcinuS

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 13 August 2013 - 09:44

Wszelkie eksploracje jaskiń są bardziej dochodowe ( wszechobecne żelazo ), lecz jednocześnie bardzo niebezpieczne, gdyż oprócz wielu potworów można się łatwo zgubić, co nie jest przyjemne, jeśli nazbieraliśmy już surowców. Własne można zaplanować i odpowiednio oznakować, ale wyniesiemy z nich trochę mniej cennych rzeczy. Ale w końcu od czego są waypointy :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 postów

Napisano 13 August 2013 - 11:59

Jaskinie lepsze ;) Jak kopię tunele to zawsze mało znajdę, a w jaskiniach się obłowię.


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#23 Moihear Bearead

Moihear Bearead

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 August 2013 - 14:28

Od czasu kiedy zacząłem grać w Minecraft'a zawsze wydobywanie surowców zaczynam od kopania kopalni. Co prawda kopiąc szyb znajduję raczej niewiele surowców, ale często trafiam na jaskinie, które potem eksploruję a po wyniesieniu wszystkich surowców zatykam dziurę w ścianie i kopię tunel dalej. Teraz jestem ostrożniejszy, bo pamiętam jeszcze jak na Becie 1.2 trafiłem na ogromną jaksinię pełną bogactw, a szukając w niej diamentów zgubiłem się i chyba kilka godzin szukałem wyjścia... nie znalazłem go, i tak przepadło kilka stacków żelaza i czerwonego proszku, mnóstwo złota, wiele lapis lazuli i diamentów.

Tak więc można rzec, że surowców szukam w jaskiniach, a jaskiń szukam w kopalni. :)



#24 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 13 August 2013 - 22:09

Kopanie tunelu, ale sprawdzam każdą jaskinię na którą trafię. Później zamuruję wejście, ewentualnie zrobię ścieżki do spawnerów jeśli jakieś znajdę i kopię dalej.



#25 Qv3ciarz

Qv3ciarz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Qv3ciarz

Napisano 14 August 2013 - 14:36

Zawsze eksploruję jaskinie najbliższe mojego domu. Jak już obejdę te kilka, to idę sobie "na górnika", tzn robię extra kopalnię, szyby i rozbudowuję ją na wszystkie strony daleeeko, a później spragniony przygód wyruszam gdziekolwiek i po drodze eksploracja wszelkich ciekawych jaskiń :)



#26 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 14 August 2013 - 22:37

Dodam jeszcze, że jeśli potrzebujemy dużo surowca jakim jest skała a przy okazji chcemy zebrać trochę węgla czy innych podziemnych skarbów to lepiej jest stworzyć szyb górniczy i kopać przed siebie na odpowiednim poziomie. Jeśli szybko potrzebujemy diamentów, to albo eksplorujemy jaskinie, albo kopiemy wąskie tunele na odpowiedniej wysokości.



#27 PanSzczotka

PanSzczotka

    Niczym Szlachta

  • Użytkownik+
  • 723 postów
  • Brushes_Shoppe

Napisano 14 August 2013 - 22:48

Najczesciej eksploruje jaskinie, poniewaz tam mozna latwiej znalezc surowce i sa latwiej dostepne. Nigdy nie lubilem kopania ze wzgledu na to ze trzeba poswiecic wiecej czasu na kopanie oraz potrzebne jest wiecej narzedzi.


gallery_50204_53_61125.png


#28 Sepris

Sepris

    Hodowca Dinozaurów.

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Antycypator

Napisano 15 August 2013 - 08:35

Po pewnym czasie eksploracja jaskiń robi się dla mnie zbyt uciążliwa. Chcę już wyjść lecz widzę kolejne rozwidlenie i gryzie mnie myśl, że tam dalej gdzieś mogą być diamenty albo spawner.

Wydaje mi się, że wolę kopać.


Peace is a lie, there is only passion.

Through passion, I gain strength.

Through strength, I gain power.

Through power, I gain victory.

Through victory, my chains are broken.

The Force shall free me.

 

 


#29 wojtekg1998

wojtekg1998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 August 2013 - 08:37

ja robie tak kopie schody na mniejwięcej  3-4 poziom tam robie korytarz tak ze 100  kratek i od niego odchodzą  prostopadłe tunele jak dojde do konca tunelu to przechodze wyżeji tak dalej-żeby było łatwiej to dorobiłem tory do domku



#30 Xkkk

Xkkk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 708 postów
  • Xeerix

Napisano 15 August 2013 - 09:39

Ja zawsze kopię szyby, znajduje iron, węgiel, jak trafiam na jakąś jaskinię kanion to eksploruje, czyli to i to, pomieszane w 1.


Nick w MC: Xeerix

 

 


#31 Myy

Myy

    Bezbronny android

  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 15 August 2013 - 09:58

Wolę jaskinie, jak gram z kumplami :)



#32 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 15 August 2013 - 11:36

Ja wolę łazić po jaskiniach, większa szansa że coś się znajdzie.



#33 kubusmacius

kubusmacius

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 15 August 2013 - 11:39

bardziej opłacalne jest chodzenie po jaskiniach



#34 ama11deus

ama11deus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • ama11deus

Napisano 15 August 2013 - 20:14

Ja Lubie oba wyjścia...

Najpierw zawsze zwiedzam jaskinie aż zbuduję dom i będę miał diamentowy kilof i miecz, wtedy robie wieeelką dziurę do 12/10 poziomy i tam kopię na boki i zakładam bazę znajduę wtedy o wiele więcej diamentów. Oczywiście wolę zwiedzanie jakiń, ale chętnie też kopie kopalnie....


Klikaj smoka, który ci się spodoba :D

(Na razie jest tylko 1 jajko i smok :/ [więc klikaj smoka albo jajko Na co czekasz ?[ )

h81f1.gif SpiGO.gif


#35 Excel38

Excel38

    Gracz ;)

  • Użytkownik
  • 667 postów

Napisano 16 August 2013 - 13:45

Wolę jaskinie.

#36 Rapsodia

Rapsodia

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 753 postów
  • Bruzdi

Napisano 16 August 2013 - 13:54

Bez porównania lepiej jest chodzić po jaskiniach. Efektywniej, ale za to niebezpieczniej, co też dostarcza rozrywki. ;] Niestety, na większości serwerów jest to bezcelowe z powodu pluginu OtherDrops, którego z całego serca nienawidzę. Zazwyczaj robię tak, że kopię w dół i szukam jakiejś jaskini. Jak ją znajdę to już się jej trzymam.



#37 PanRobal

PanRobal

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 17 August 2013 - 15:35

Ja zwykle kopię tunel, a gdy trafię na jaskinię eksploruję ją, a jak trafiam na sieć jaskiń to się nie oddalam.

mca.png


#38 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 17 August 2013 - 16:27

A ja tam lubię i to i to. Łażenie po jaskiniach jest mniej wymagające, łatwiej znaleźć surowce no i jakie jaskini mogą czasami być(ci co grali na serwerze Errora powinni pamiętać posterunek i jego okolice ._. ). Do niedawna byłem bardziej nastawiony na kopanie tunelu, ale ludzie... Jak pewnego razu już się wkurzyłem wziąłem Xray i, szok, Miałem tunel 3x3(jak zawsze), a tu wszędzie diamenty z reguły w odległości 1-2 bloków od tunelu... Tyle się wtedy przegapia, że szkoda mówić.


LhrBkHs.jpg


#39 GunitPolska

GunitPolska

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 174 postów
  • gunitfaza1

Napisano 19 August 2013 - 12:46

Ogółem wolę jaskinie, ale w tunelach znajduję więcej diaxów :P .


eJxLL83LLElLrEo0VNBVKCnKz8lRyEtMgbASczO5

431us.png


#40 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 19 August 2013 - 14:16

Wolę jaskinie, ponieważ podczas łażenia po jaskiniach wracają wspomnienia z Bety i ten strach przed mobami :D

 

Co do surowców, więcej wszystkich surowców znajduję w jaskiniach.


giphy.gif