Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulamin działu Modyfikacje

Regulamin

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 ChEeFo2000

ChEeFo2000

    KrytyK

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • ChEeFo2000

Napisano 02 August 2013 - 21:12

JESZCZE RAZ.  Proszę o danie mi możliwości stworzenia opisu modu Voxel Map. Link: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Nygggarskie to forum.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Mmesek

Mmesek

    Znawca

  • Użytkownik
  • 230 postów
  • Mmesek

Napisano 02 August 2013 - 21:24

@Up2 To ja jeszcze po marudzę :>
Po co robić kilka setek tematów modyfikacji a mimo to nie każdy przeczyta dany temat? A czemu nie zrobić tak aby każdy mógł założyć temat według szablonu tyle że najpierw musi być zatwierdzony (ten szablon jest straszny tak btw) i jak ktoś się nie zastosuje to temat nie zostanie zatwierdzony?


Steam:

           Aktualna Lista modów MCF

 bannerSmall.png

Moja Strona! :D


#23 Marchi

Marchi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Hopsia (Pirat)

Napisano 02 August 2013 - 21:48

Ja szczerze mówiąc widzę tylko jeden szablon, który powtarza się w każdym temacie..w skład którego wchodzi 6 lub 5 punktów (zależy jak autorowi się nie chciało szukać informacji)

 

Szablon jest wporządku, bo stosując się do niego, ten kto czyta ma podane jak na tacy wszystkie najważniejsze informacje.

 

Jednak, szablony które miały nimi pozostać, są troszke.. niechlujnie uzupełnione. Brak w nich treściwego i konkretnego opisu, często są mylone dodatki do modów z modami które one uzupełniają.

Panuje tam kompletny chaos, który nikomu zbytnio nieprzystaje.

Przykładowo, takiemu szaremu człowiekowi na punkcie modyfikacji.. jak ja. Znalezienie paru informacji o dosyć rozbudowanej modyfikacji.. oraz poszukaniu dobrego (polskiego) filmiku, teksturek zajeło.. ~4 minuty.

Te 4 minuty * 250 tematów da nam jakieś 1000 minut - Dla jednej szarej osoby.
Te 4 minuty * 250 tematów / ~5 osób to jakieś 200minut - Dla jednej z 5 osób czyli jakieś 3 godzinki pisania przeciętnych, ale na pewno lepszych i bardziej wartościowych tematów. 

 

Załóżmy że nie każdy miałby czas, i powiedzmy że były by jakieś przerwy... (bo wiadomo zbytnio nikomu by nie chciało się tego robić)

To całość napisana by była w ciągu 1-2 dni.. i treść takich tematów była by zadowalająca - bardzo dobra.

 

Napisanie tych wszystkich w 65% dennych tematów zajeło wam naprawdę sporo czasu, Teraz naprawianie ich to znaczy pisanie praktycznie na nowo zajmie wam 3+ razy tyle.. bo jeżeli mają to robić userzy, to nie każdy się na tym zna, nie każdemu się chce.

Z logicznego punktu widzenia te.. prace nad opisywaniem modów były kompletnie nieprzemyślane.. jeżeli zależało wam na czasie i jakości.

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić sens tego przedsięwzięcia?


  • ChEeFo2000 i Mmesek lubią to

#24 ChEeFo2000

ChEeFo2000

    KrytyK

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • ChEeFo2000

Napisano 02 August 2013 - 22:17

Też mi się nie podobają szablony oraz to, że trzeba się zgłaszać w tym temacie aby móc dany mod opisać...

 

Anuluję moją prośbę dotyczącą tworzenia opisów modów, będę opisywać w dziale Archiwum Modyfikacji.


Nygggarskie to forum.


#25 Redokan

Redokan

    Cichociemny

  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Redokan

Napisano 02 August 2013 - 22:28

to pozdrawiam...skusiłem sie i napisałem pełny opis moda :D 
https://craftportal....alkondeuralpha/


zajęło mi to 2 godzinki... 
to jednak jest wysiłek tłumaczyć wszystko z angola...


xd


#26 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 03 August 2013 - 01:40

Mmesek: Żeby każdy mod z listy (na tej stronie, którą ktoś wrzucił) był opisany albo chociaż podlinkowany do wideo. Gdyby dać każdemu wolną rękę mogłoby to wyglądać tak jak poprzedni dział Modyfikacji, gdzie nie nadążałem wyrzucać paczek łamiących prawa autorskie, etc. Z kolei zatwierdzanie wymagałoby ciągłego sprawdzania czy to nie duplikat i powodowałoby ryzyko, że mniej znane mody nie dostaną nawet linka do tematu.

Marchi: To fakt, ale robiłem co mogłem żeby ludzie trzymali się wzoru i robili te opisy w miarę dobrze. Mi osobiście te kilka zajęło długo (wbrew pozorom w praktyce nie zawsze jest to takie łatwe - niektóre mniej znane mody są bardzo skrótowo opisane na ich stronach internetowych, więc trzeba się czasami sporo naszukać), pewnie właśnie dlatego że starałem się zrobić je dobrze (nawet jeżeli miały mieć 2-3 zdania, jak to szablony). Ale tak czy siak teraz przynajmniej mamy pewność, że nie będzie duplikatów i że wklejając czyjś opis sprawdzimy go czy się nadaje. ;)

ChEeFo2000: Nie trzeba się zgłaszać w tym temacie, tylko w temacie moda, którego opis chcesz wykonać. ;) Po to robiliśmy te szablony. Bo gdyby każdy zgłaszał się tu to byłby bałagan, a gdyby pozwolić opisywać każdemu to poza kilkoma osobami, które wiedzą co robią, byłoby tu dużo duplikatów, etc (i tak zresztą były).
Jak chcesz opisać tego moda, to wrzuć jego opis do tego tematu z szablonem: https://craftportal....by-mamiyaotaru/, a ja wkleję go do pierwszego postu z Twoim podpisem. ;)

Inna sprawa, jeżeli chcesz opisać autorskiego moda albo moda, którego szablonu jeszcze nie ma - wtedy zgłoś go pod tematem regulaminu.

Redokan: Wklejone. ;)
https://craftportal....alkondeuralpha/
  • Rhanjie lubi to

#27 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 03 August 2013 - 16:23

Uwaga, ogłoszenie (dlatego doublepost, bo inaczej nikt by nie zauważył).

Jak ktoś chce nagrywać wideoprezentacje modyfikacji, to niech zgłosi się w tym temacie.
Po zgłoszeniu można po prostu nagrywać dla tych modyfikacji, które nie mają jeszcze filmiku po polsku. Tylko nie zapomnijcie o logo CraftPortal.pl :)
Po nagraniu wrzucajcie filmy do wiadomości w temacie danego moda, a ja lub pomocnik wkleimy je jako jego wideo. :)

No i liczcie wrzucone filmiki, bo za 4 jest serwer stone na miesiąc.


#28 Mmesek

Mmesek

    Znawca

  • Użytkownik
  • 230 postów
  • Mmesek

Napisano 04 August 2013 - 01:32

Jeśli będzie osoby temat na każdego moda to będzie w tym dziale więcej tematów niż na minecrafforum, nie lepiej robić tematy typu?


dzięki temu łatwiej by się było połapać jakie są jeszcze inne ciekawe mody danego twórcy, bo w tej chwili jest jakieś miliard stron z modyfikacjami a te na końcu mało kto przegląda


Steam:

           Aktualna Lista modów MCF

 bannerSmall.png

Moja Strona! :D


#29 adamzmuda2

adamzmuda2

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • adamzmuda2

Napisano 04 August 2013 - 10:53

Mam pytanie kto daje diaxy za wstawione filmiki do tematu których ich nie miał i czy jest to jakoś sygnalizowane jak je dostane.


Jeśli pomogłem daj diax.


#30 exploder1531

exploder1531

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 August 2013 - 14:21

Zgłaszam chęć napisania opisu mojej nowej modyfikacji.
Modyfikacja zwie się:
Exploder Various Things Pack
(w skrócie EVTP)

#31 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 04 August 2013 - 15:44

Mmesek: Teoretycznie łatwiej, ale zwróć uwagę że ciężko byłoby to wtedy zintegrować ze stroną główną (a nie każdy wchodzi na forum).
Adamzmuda2: Jeszcze nie wiem dokładnie, na razie wkleję ten filmik i zanotuję, że go wstawiłeś.
Exploder1531: Załóż temat gdzieś indziej (np. w dziale archiwum modyfikacji, tylko zostaw notkę że masz moje pozwolenie żeby ktoś nie krzyczał, że zły dział) i napisz tu link do niego, a ja go przeniosę i wkleję tam szablon, etc.

#32 adamzmuda2

adamzmuda2

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • adamzmuda2

Napisano 04 August 2013 - 18:20

Bo ja ogólnie jak kogoś do szukania filmików potrzebujecie to jestem chętny na razie w tematach modów wstawiłem 2 czy 3. Sprawdzam też mniej więcej czy są dobrej jakości i czy aktualne. W razie co wstawiłem jeszcze w TF2 mod i smart moving.


Jeśli pomogłem daj diax.


#33 Stomolko

Stomolko

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Stomolko

Napisano 04 August 2013 - 19:11

Mam dwa pytania. 1. Gdzie znaleźć to logo CraftPortal, a dokładniej którego? 2. Czyli na forum poszukać jakiś modów które nie mają polskiej prezentacji na YT i z nich zrobić recenzje ?



#34 exploder1531

exploder1531

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 August 2013 - 21:46

Temat założyłem w archiwum, link.

#35 adamzmuda2

adamzmuda2

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • adamzmuda2

Napisano 05 August 2013 - 07:19

A czy te filmiki muszą być profesjonalne bo jak będę miał nowego kompa to będę mógł nagrywać raczej w dobrej jakości  dosyć dobrze.


Jeśli pomogłem daj diax.


#36 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 06 August 2013 - 07:44

adamzmuda2: Okok. Dopisałem do listy, na razie nie wiem skąd dać Ci diaxxy, bo ja nie mogę ich spawnować, ale na pewno jest to zanotowane, że masz dostać. ;)
Co do pytania o jakoś filmików to chyba powinny być takie, żeby dobrze przedstawiały moda i dało się je oglądać, wiadomo przecież że to nie musi być znowu jakieś nie widomo co, chociaż oczywiście lepiej jak jest dobre. :P Ale ogólnie chodzi o to, żeby trzymały poziom. ;)
Stomolko: 1 - nie wiem jeszcze, prawdę mówiąc, 2 - tak.
exploder1531: Okok, przeniosłem tutaj.

#37 BooomPL

BooomPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 August 2013 - 09:57

Ja też jestem youtuberem i chcę nagrywać filmiki z modyfikacji dla waszej strony.

#38 Mateusz-gameplay

Mateusz-gameplay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Mateusz_gameplay

Napisano 09 August 2013 - 09:05

ja zgłaszam się do punktu 6. Jestem youtuberem i mogę nagrywać wideoprezentacje modów :)

renderuje się już 1 filmik to mogę czy nie?

czy mogę przedstawić mod emerald tools?


Łączę posty //Cadence

#39 VX7NORBA

VX7NORBA

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 322 postów
  • VX7

Napisano 10 August 2013 - 11:01

Jeżeli można to prosiłbym o przeniesienie tematu mojego moda z archiwum do działu głównego (chyba że tylko mody na 1.6.2 mają prawo bytu D:)


nzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.pngnzx2PBq.png


#40 Mateusz-gameplay

Mateusz-gameplay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Mateusz_gameplay

Napisano 11 August 2013 - 12:31

Bardzo prosze o przeniesienie mojego opisu modyfikacji z archiwum do działu głównego  :lol:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Regulamin