Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulamin Serwera jCraft - 6 Stycznia 2015

Regulamin

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 25 July 2013 - 16:24

Regulamin jCraft

jCraft jest darmowym serwerem, wymagającym do gry oryginalnego konta Minecraft. Serwer jest tworzony pod wolną rozgrywkę w Minecraft z dodatkowym elementami Survival i wolnością w budowaniu. Nieznajomość regulaminu nie zwalania gracza od odpowiedzialności.
Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.

Ogólne - zasady obowiązujące wszędzie
1.1 Gracz zobowiązany jest do przestrzegania zasad poprawnej pisowni.
1.2 Na czacie obowiązuje kultura wypowiedzi.
1.3 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za kradzież przedmiotów z niezabezpieczonych obiektów - skrzynie, piecyki, podajniki, dozowniki, statywy alchemiczne, leje, szafy grające (osioł oraz muł również mogą zostać zabezpieczone[1]).
1.4 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za poniesione szkody w wyniku błędów serwera.
1.5 Handel odbywający się między graczami nie jest oficjalnie wspierany przez administrację i jest wykonywany na odpowiedzialność handlujących.
1.6 Administracja nie teleportuje graczy oraz nie rozdaje przedmiotów na ich życzenie.
1.7 Administracja usilnie podkreśla, że wielkie farmy zwierząt wpływają na jakość rozgrywki i sugeruje ograniczenie wielkości farm dla dobra serwera.
1.8 Administracja usilnie podkreśla, że wielkie automatyczne farmy kaktusów wpływają na jakość rozgrywki i sugeruje ograniczenie wielkości farm dla dobra serwera.
1.9 Zabronione jest tworzenie ogromu zabezpieczeń z LWC, konstruując w ten sposób zabezpieczone ściany oraz pokoje (pseudo cuboid).

System karania - Ogólne
2.1 Administracja decyduje o karze dla graczy za niestosowanie się do regulaminu serwera.
2.2 Zabronione jest używanie znieważających, nieprzyzwoitych lub wulgarnych nazw gracza.
2.3 Zabronione jest niszczenie cudzego mienia (naruszanie budowli, zabijanie stworzeń), tzw. Grief.
2.4 Zabronione jest niszczenie wizerunku mapy świata, pozostawiając nieestetyczne konstrukcje i dewastując otoczenie.
2.5 Zabronione jest pozostawianie bez opieki stale pracujących mechanizmów Redstone.
2.6 Zabronione jest znieważanie, ataki osobiste, nieprzyzwoitość, wulgaryzmy lub ich skróty.
2.7 Zabronione są uwagi na tle seksualnym, rasistowskim, etnicznym, religijnym lub wypowiedzi szkalujące, a także wszelkie aluzje tego typu.
2.8 Zabronione są reklamy wszelkiego typu niezwiązane z życiem serwera jCraft.
2.9 Zabronione jest używanie modyfikacji nieuczciwie ułatwiających rozgrywkę (dozwolone modyfikacje na serwerze[5]).
2.10 Zabronione jest używanie błędów w grze nieuczciwie ułatwiających rozgrywkę.
2.11 Administracja zastrzega sobie prawo do wymierzania kary za czyny nieobjęte w regulaminie, lecz szkodzące serwerowi lub graczom (np. pułapki).
2.12 W przypadku wielokrotnych kar dla gracza, okresy czasowe tymczasowych banicji zwiększają się z każdą następną karą (1 dzień, 3 dni, 7 dni), kończąc na permanentnej banicji.
2.13 Gracz może uniknąć konsekwencji swoich działań, jeśli jego wykroczenia są starsze niż 60 dni.
2.14 Od każdej wymierzonej kary przysługuje możliwość odwołania się we właściwym dziale na forum[2] - z wyjątkiem bana globalnego.

Budowanie - Ogólne
3.1 Budowle znajdujące się w pobliżu spawnów mogą zostać usunięte przez administrację, jeśli nie spełniają warunków tego regulaminu.
3.2 Każdy gracz ma prawo zajęcia wolnej działki lub dowolnego wolnego terenu poprzez zaznaczenie widocznie granic nowej działki, na okres 7 dni, w trakcie których zobowiązany jest do zbudowania na niej budowli spełniającej warunki tego regulaminu.
3.3 W przypadku zabudowy podziemnej nie należy wykraczać poza oznaczony teren budowli na powierzchni.
3.4 Po upływie 7 dni w przypadku braku wyraźnych oznak budowy, inny gracz ma prawo do przejęcia działki.
3.5 W przypadku miesięcznej nieobecności gracza, inny gracz ma prawo o wystąpienie do administracji o przejęcie działki tego gracza.
3.6 W przypadku planowanej dłuższej nieobecności gracz ma obowiązek postawienia tabliczki w widocznym miejscu, podając daty nieobecności - maksymalnie 100 dni.
3.7 Obowiązuje zakaz umieszczania budowli w całości na powierzchni wody (pływający dom) nawet jeżeli stoi na podwodnym filarze.
3.8 Obowiązuje zakaz umieszczania budowli wysoko ponad gruntem niczym niepodtrzymywanych, a także podtrzymanych w nieestetyczny sposób.
3.9 Gracz może zostać zwolniony z niektórych ograniczeń dotyczących budowania za zgodą administracji.
3.10 Obowiązuje zakaz kopiowania budowli z serwera oraz umieszczania skopiowanych budowli bez wiedzy autora.
3.11 Administracja ma prawo do usunięcia splagiatowanej budowli, jeśli autor oryginału sobie tego życzy.
3.12 Każdy gracz zobowiązany jest do dbania o estetyczny wygląd mapy.
3.13 Każdy gracz ma prawo do ochrony swojej działki za pomocą systemu jCuboid[3].
3.14 Administracja akceptuje zabezpieczenia jCuboid tylko na budowle.
3.15 Administracja może odmówić zabezpieczenia budowli, jeśli nie spełnia ona wymagań regulaminu.
3.16 Silnie zalecane jest oznakowanie zajętego obszaru za pomocą widocznych tabliczek lub ogrodzenia, aby uniknąć nieporozumień z innymi graczami.

Budowanie - Świat Galerii
4.1 Jedynie gracz z rangą kreatywnego ma prawo do budowania w świecie galerii.
4.2 Na gotowe budowle przyznawana jest darmowa ochrona.
4.3 Każda budowla na galerii powinna zostać zgłoszona[4] w dziale projekty.

Zasady - Wymiar Nether

5.1 Bloki Netherrack (minecraft:netherrack) i Soul Sand/Piasek dusz (minecraft:soul_sand) są uznane za neutralne i bez stosownych zabezpieczeń nie będą brane pod uwagę jako własność gracza.

 

Zasady - Wymiar Kresu
6.1 W wymiarze Kresu nie obowiązują zasady ochrony budowli.
6.2 Wymiar Kresu jest resetowany w nieregularnych odstępach czasowych.
6.3 Zalecane jest opuszczać wymiar Kresu przed wyjściem z serwera.

Zasady - Skargi i bany
> Regulamin skarg i banów

[1] - https://craftportal.pl/forum/index.php?/topic/62929-konie-zabezpiecz-swojego-rumaka/
[2] - https://craftportal.pl/forum/index.php?/forum/59-skargi-i-bany/
[3] - https://craftportal.pl/forum/index.php?/topic/65668-jcuboid-jak-założyć-cuboid/
[4] - CraftPortal.pl/forum/index.php?/topic/63998-budowle-na-swiecie-creative/
[5] - https://craftportal.pl/forum/index.php?/topic/73379-dozwolone-modyfikacje-na-serwerze/

Autorzy: Kodek, MrPaszczakus, Yshaya



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 25 July 2013 - 16:26

Regulamin jest oficjalnie wprowadzony, ale jeśli widzicie jakieś niezgodności to zalecam to zgłosić. Pojawi się również oddzielny regulamin na temat targu oraz odnowiony regulamin na temat zgrupowań.



#3 norkiew

norkiew

    The Dark Mushroom Picker

  • Użytkownik+
  • 1111 postów
  • norkiew

Napisano 25 July 2013 - 16:43

Regulamin przemyślany. Powinien być nieco lżejszy przywilej dotyczący wulgaryzmów. Poprzez skróty rozumiem też jako ocenzurowanie. Na pewno będę się stosował do tego co napisałeś.



#4 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 25 July 2013 - 17:05

Usprawnienie zasady:

3.9 Obowiązuje zakaz umieszczania budowli wysoko ponad gruntem, także podtrzymanych w nieestetyczny sposób.

Usprawiona zasada:

3.9 Obowiązuje zakaz umieszczania budowli wysoko ponad gruntem niczym niepodtrzymywanych, a także podtrzymanych w nieestetyczny sposób.



#5 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 25 July 2013 - 20:12

Dodano zasadę 3.10:

3.10 Użytkownik może zostać zwolniony z niektórych ograniczeń dotyczących budowania za zgodą administracji.


  • Martinx lubi to

#6 ukryty

ukryty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 July 2013 - 01:22

Nie zgadzam się, kodek nie konsultowałeś tego zemną!


  • Pecztery lubi to

#7 Martinx

Martinx

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Martinx586

Napisano 27 July 2013 - 09:01

Nie zgadzam się, kodek nie konsultowałeś tego zemną!

A Ja się nie zgadzam, że Ty się nie zgadzasz! punkt 3.10 to moja przepustka do budowania na legalu :P

PS: Dzięki Kierowniku i Pozdrawiam:)


  • GunitPolska lubi to

Mój >>> Poradnik <<<

 

jcraftmartinx.jpg


#8 bartico6

bartico6

    Pogromca Endu

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • quake84

Napisano 27 July 2013 - 15:38

Kodek, ja bym delikatnie poluzował bluzgi, bo każdemu się zdarza ( i chyba pół serwera wie jak wygląda czat gdy ja się wkurzę XD ) a tak ciasna zasada daje furtkę na TAKIE skargi > https://craftportal....skarga-quake84/ - to pozwala na płakanie o jedno słowo - troszkę przesada ._.


Moje poprzednie posty to porażka, może ktoś to usunąć?


#9 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 27 July 2013 - 16:20

Kodek, ja bym delikatnie poluzował bluzgi, bo każdemu się zdarza ( i chyba pół serwera wie jak wygląda czat gdy ja się wkurzę XD ) a tak ciasna zasada daje furtkę na TAKIE skargi > https://craftportal....skarga-quake84/ - to pozwala na płakanie o jedno słowo - troszkę przesada ._.

Wulgaryzmy nie powinny nigdy zaistnieć. Wstyd, że są używane, zwłaszcza publicznie na i w kierunku innych ludzi. Tępić to.


  • snickers111a, JASIO007 i TheVoidek lubią to

#10 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 27 July 2013 - 16:59

Wulgaryzmy nie powinny nigdy zaistnieć. Wstyd, że są używane, zwłaszcza publicznie na i w kierunku innych ludzi. Tępić to.

To może zwiększymy "nagrody" za takie zjawiska?



#11 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 27 July 2013 - 17:17

To może zwiększymy "nagrody" za takie zjawiska?

Wulgaryzmy może i będąc nieciekawym zjawiskiem są zbyt pospolitym występkiem żeby zwiększać dla nich karę. Lepiej objąć i dokładnie podkreślić to w regulaminie. Nie ważne gdzie i ile razy o tym wspomnisz, nie wyeliminujesz tego, a zwiększenie kary zmniejszy nie to co chcemy..



#12 bartico6

bartico6

    Pogromca Endu

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • quake84

Napisano 27 July 2013 - 17:51

Ogólnie wulgaryzmy powinny być zabronione, bo wiem jak wygląda czat jak pół serwera klnie, niemniej jednak nie powinno być takich skarg jak pokazałem, ani banów za jeden lub dwa bluzgi, co innego jak 10 bluzgów w zdaniu.


Moje poprzednie posty to porażka, może ktoś to usunąć?


#13 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 27 July 2013 - 23:14

Ogólnie wulgaryzmy powinny być zabronione, bo wiem jak wygląda czat jak pół serwera klnie, niemniej jednak nie powinno być takich skarg jak pokazałem, ani banów za jeden lub dwa bluzgi, co innego jak 10 bluzgów w zdaniu.

Nie chcesz skarg? - Nie bluzgaj. Tyle.


  • Fiwo735 i JASIO007 lubią to
Dołączona grafika

#14 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 28 July 2013 - 13:25

Kodek, ja bym delikatnie poluzował bluzgi, bo każdemu się zdarza ( i chyba pół serwera wie jak wygląda czat gdy ja się wkurzę XD )

wiesz nie masz sie chyba czym chwalić .-.


  • GunitPolska i Cranckey lubią to

#15 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 06 August 2013 - 14:42

Dopisałem do ogólnego regulaminu odnośnik przekierowujący do regulaminu targów.


  • Fiwo735 lubi to

#16 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 10 August 2013 - 13:11

Proponuję dodać do punktu 2.2  WITHERA

To jest mob bardzo agresywny i bardzo cenny, cenniejszy niż całe stada zwierząt i całe wioski wraz z wiligerami.

Od paru lat mażę o posiadaniu jednego takiego ''wściekłego psa'' w domu, byśmy grali w szachy.

Ostatnio poczyniłem pewne kroki, troszkę spieniężyłem majątku i zakupiłem cuboida, na czarnym rynku zdobyłem 3 czaszki mrocznego szkieleta.

Zabrałem się za budowę pomieszczenia wewnątrz cuboida dla niego, i miałem wizję, ktoś ''hultaj, łobuz'' włamuje się do mojego WITHERA za pomocą oka endermana i go bije.

W małym pomieszczeniu WITHER jest {zapodam słowa z pewnego dreszczowca} '' bezbronny niczym dziecko, obsrane w kołysce '' kiedyś słyszałem pogłoski, że administracja może sprawdzać ingerencję ''kto zabił zwierzęta''. Ale co z tego jak jest on mobem.

Wiem od anonimowego gracza Ko--kPl, że cuboid nie chroni mobów tylko zwierzęta i wiligerów.

 

Ps. czy przez podwójna ścianę w cuboidzie da się włamać


  • tjanusik lubi to

#17 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 10 August 2013 - 14:57

Proponuję dodać do punktu 2.2  WITHERA

To jest mob bardzo agresywny i bardzo cenny, cenniejszy niż całe stada zwierząt i całe wioski wraz z wiligerami.

Od paru lat mażę o posiadaniu jednego takiego ''wściekłego psa'' w domu, byśmy grali w szachy.

Ostatnio poczyniłem pewne kroki, troszkę spieniężyłem majątku i zakupiłem cuboida, na czarnym rynku zdobyłem 3 czaszki mrocznego szkieleta.

Zabrałem się za budowę pomieszczenia wewnątrz cuboida dla niego, i miałem wizję, ktoś ''hultaj, łobuz'' włamuje się do mojego WITHERA za pomocą oka endermana i go bije.

W małym pomieszczeniu WITHER jest {zapodam słowa z pewnego dreszczowca} '' bezbronny niczym dziecko, obsrane w kołysce '' kiedyś słyszałem pogłoski, że administracja może sprawdzać ingerencję ''kto zabił zwierzęta''. Ale co z tego jak jest on mobem.

Wiem od anonimowego gracza Ko--kPl, że cuboid nie chroni mobów tylko zwierzęta i wiligerów.

 

Ps. czy przez podwójna ścianę w cuboidzie da się włamać

Jasiu, Wither ma nietypowe zachowanie na naszym serwerze ze względu na blokadę niszczenia bloków. Skoro nie może tego robić, to będzie przez nie przechodzić jak gdyby nic. Więzienie go w małym pokoju jest raczej niemożliwe, bo przejdzie przez ściany, wyjdzie i zabije wszystkie żywe stworzenia jakie napotka na drodze.



#18 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 10 August 2013 - 20:49

Jasiu, Wither ma nietypowe zachowanie  wyjdzie i zabije wszystkie żywe stworzenia jakie napotka na drodze.

Z jednej strony :( szkoda.

Ale za to z drugiej to AAAARRRRRmagiedon na maxa, zbrodnia doskonała.

Ale mnie korci : chmm komu by tu podłożyć taką świnie ?


  • GunitPolska i tjanusik lubią to

#19 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 10 August 2013 - 22:24

W Changelog'u już widać odpowiednie zmiany które temu procederowi mają zaradzić.



#20 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 18 November 2013 - 20:24

Proponuję wprowadzić regulacje prawne dotyczące biomu { Mesa Plateau } te góry z utwardzonej gliny.

Nie żebym miał jakieś wątpliwości co do '' poziomu '' naszego społeczeństwa. :(

Lecz może się okazać, że po tygodniu gry biomu ''nima'' zostanie skała.

Lub gracz ''x''  lub osada  ''y''  oznaczy w sposób regulaminowy  cały biom, i będzie ''trzepał'' kasę z handlu utwardzoną gliną.

 

Może  zlokalizować tam spawn i zacuboidować

 

Lub też mogę się mylić i tylko panikować bezpodstawnie . ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Regulamin