Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rubiny - zastosowanie, występowanie, czy są potrzebne?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 postów

Napisano 04 July 2013 - 15:37

Witam. Chciałbym poruszyć temat Rubinów, które jak wiadomo z początku miały służyć jako waluta w handlu z osadnikami. Zostały one jednak zastąpione Szmaragdami. Jak sądzicie, czy w przyszłości pojawi się jeszcze taki minerał w grze? Jakie mógłby mieć zastosowanie, gdzie mógłby występować i czy warto by było w ogóle go wprowadzać?


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dawidn99

Dawidn99

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 821 postów
  • Dawidn99

Napisano 04 July 2013 - 15:44

Moim zdaniem by mogli dodać taki ów dodatek, moim zdaniem powinna to być jakaś odmiana szmaragdu występująca na pustyni. Oraz ich procent występowania był dwa razy mniejszy od szmaragdów, A z nich by się tworzyło bloki. A z nich kolejno kolejnego bosa czyli jakąś inną oraz silniejszą admianę Withera xD 

Osobiście mi się takie coś na ich temat tworzy, lecz wiadomo pewnie Mojang nie przeczytać czegoś takiego xD

To jest moje prywatne zdanie więc proszę go nie hejtować, :)



#3 majeran0

majeran0

    Znawca

  • Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 04 July 2013 - 15:45

Według mnie powinny być szmaragdy, rubiny i szafiry. Rubiny występowały by pod pustynią, a szafiry pod oceanem. Rubinami płaciło by się w wioskach pustynnych, a szafirami w zimowych. Przydał by się jeszcze wieśniak kantor który by wymieniał waluty.


  • Zelowy i Slivs lubią to
Usuwanie/edycja moich postów narusza art.54, pkt.1 i 2 Konstytucji RP i podlega zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego RP
A właśnie że nie. //iKrzysiek
A właśnie że tak. //Majeran0
Sygnaturek chyba nie dotyczy... // Adshi

#4 Avachi

Avachi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 04 July 2013 - 15:48

majeran z tym kantorem to chcesz dobić nieistniejący klimat ?

 

Rubiny nie powinny zostać wprowadzone ... po prostu Mojang postanowił że walutą nie będą rubiny a szmaragdy i niech tak zostanie.


  • Ter0 lubi to

Nieregulaminowa sygnatura

//ad1x


#5 Redokan

Redokan

    Cichociemny

  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Redokan

Napisano 04 July 2013 - 20:18

Jakby były były by spoko 
Kolejny powód aby znów zejść pod ziemie :)
Fajne urozmaicenie + ładny czerwony bloczek do ozdób


  • Slivs lubi to

xd


#6 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 04 July 2013 - 20:33

Chwileczkę, skoro rubiny zostały wyparte przez szmaragdy, to nie zmieniło się nic poza nazwą i wyglądem. Z tego powodu: po co dodawać rubiny?
t8o.png

#7 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 05 July 2013 - 09:56

Super jakby doszły, ale nie mam pomysłu co mogłoby się z nich robić...



#8 Rybczag

Rybczag

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Rybczag

Napisano 05 July 2013 - 10:01

W Gems Plus (modyfikacja) jest ich wykorzystanie ;). Można robić kolorowe szkło, nowe sety, kolorowy piasek itd. Fajnie by było, gdyby zostało to wgrane do normalnego MC.



#9 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 05 July 2013 - 13:00

W Gems Plus (modyfikacja) jest ich wykorzystanie ;). Można robić kolorowe szkło, nowe sety, kolorowy piasek itd. Fajnie by było, gdyby zostało to wgrane do normalnego MC.

Kolorowy piasek?! OMG, ale rzeczywiście masz rację. Zawsze to jakieś rozwinięcie gry.



#10 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 05 July 2013 - 21:57

Ja na miejscu Mojang prędzej wziąłbym się za zrobienie marmuru i podobnych...
  • Slivs lubi to
t8o.png

#11 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 07 July 2013 - 13:33

Rubin mógłby wrócić, ale jako funkcja nie do itemów, a może prędzej do interakcji z mobami tzn. bossami. Do withera zostałyby dodane nowe ataki np. gdy ma mało hp włącza tzw. ''furie czaszek'' i robi wielką zadymę i my musimy wziąć rubiny, użyć ich kilka razy i boss troszkę się uspokaja.



#12 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 07 July 2013 - 13:37

Rubin mógłby wrócić, ale jako funkcja nie do itemów, a może prędzej do interakcji z mobami tzn. bossami. Do withera zostałyby dodane nowe ataki np. gdy ma mało hp włącza tzw. ''furie czaszek'' i robi wielką zadymę i my musimy wziąć rubiny, użyć ich kilka razy i boss troszkę się uspokaja.

Wiesz, są pewne pomysły, które nie nadają się do takich gier. Przykro mi, ten jest jednym z nich.
t8o.png

#13 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 08 July 2013 - 11:45

Wiesz, są pewne pomysły, które nie nadają się do takich gier. Przykro mi, ten jest jednym z nich.

 

Może jaśniej? Bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?



#14 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 08 July 2013 - 11:48

Minecraft nigdy nie każe Ci zbierać rubinów, to gra otwarta. Gdyby gracz wezwał Withera przed zdobyciem rubinów, nie mógłby nawet odpowiednio zareagować. Minecraft nigdy nie był i nie będzie grą liniową, zapamiętaj to!
t8o.png

#15 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 08 July 2013 - 12:09

Minecraft nigdy nie każe Ci zbierać rubinów, to gra otwarta. Gdyby gracz wezwał Withera przed zdobyciem rubinów, nie mógłby nawet odpowiednio zareagować. Minecraft nigdy nie był i nie będzie grą liniową, zapamiętaj to!

Według mnie to dobre zastosowanie dla tego kamienia gdyby był w grze. Nie chodzi mi tu o to, że gdy nie masz rubinów to nie zniszczysz Withera, tylko rubiny troszkę by osłabiły bossa.



#16 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 08 July 2013 - 12:11

Dopóki nie byłoby to jawnie przedstawione graczu, ten pomysł byłby kiepski, ale jeżeli gracz byłby tego świadom - nie jest źle :)
t8o.png

#17 pa173

pa173

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 11 July 2013 - 12:30

Zgadzam się w zupełności z Twilight Nooble. Po co wprowadzać jeszcze rubiny. Uważam, że skoro są szmaragdy i spełniają one początkową rolę rubinów to wprowadzenie nowej waluty jest zbędne.



#18 kamix00

kamix00

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 164 postów
  • Kamix00

Napisano 11 July 2013 - 14:24

Wg. mnie rubiny w grze są niepotrzebne, szmaragdy wystarczą. Mogliby dodać np. srebro, z czego można byłoby zrobić jakieś narzędzia, nieco lepsze od żelaznych


q3m6.png

 

 

 

 


#19 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 12 July 2013 - 09:31

Lepiej żeby Mojang to przywrócił do gry, bo obecnie siedzi to w plikach gry i nic nie da się z tym zrobić, a gdyby przywrócili to zawsze jakieś zastosowanie znalazłoby się ;)


  • Slivs lubi to

#20 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 12 July 2013 - 10:33

Wg. mnie rubiny w grze są niepotrzebne, szmaragdy wystarczą. Mogliby dodać np. srebro, z czego można byłoby zrobić jakieś narzędzia, nieco lepsze od żelaznych


Nope. Żelazo jest twardsze od srebra
t8o.png