Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drzwi na klucz - idealne dla rolników!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 snarlee

snarlee

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • snarlee

Napisano 27 June 2013 - 11:20

 Witam!

 

   W dzisiejszym poradniku przedstawię Wam w jaki sposób można utworzyć najmniejsze (prawdopodobnie, nie obiecuję) opracowane przeze mnie drzwi otwierane w dość specyficzny sposób, znany wam pewnie ze starszych wersji minecraft. Jak całość mianowicie działa? Opiszę to w kilku krokach poniżej.

 

KROK 1

 

Na zrzucie ekranu widać wyraźnie blok ziemi i lepki tłok stojący obok niego. Blok ziemi będzie dawał sygnał tłokowi gdy będzie zmieniał swoją wartość z bloku ziemi na blok zaoranej ziemi, czyli jakby to powiedzieć, na setną sekundy "zniknie". Reszta w kolejnym kroku.

 

ure.png

 

KROK 2

 

Na tym obrazku widzimy nasz "aktywator" jeżeli mógłbym tak to nazwać. Jest to czerwona pochodnia, znajdująca się pod blokiem ziemi który zmieniał się będzie w blok zaoranej ziemi. Jak wiadomo, nadaje ona bloku wyżej energię, która przechodzi na lepki tłok, co za czym idzie, tłok wysuwa się. Kiedy blok zaoramy, jak wspominałem zniknie on na setną sekundy zmieniając "swoją" istotę. To znaczy że energia wyzeruje się, i ponownie ustatkuje do wartości poprzedniej przed zmianą. Dzięki temu tłok poruszy się, a to już bardzo ważna informacja.

 

cm4s.png

 

KROK 3

 

Na tym zrzucie ekranu widać "punkt kulminacyjny" naszego mechanizmu. Jest to kolejna konstrukcja z bloku, stojącej na nim czerwonej pochodni, i znajdującego się nad nią bloku. Blok wyżej jest podczepiony do lepkiego tłoku, i działa to tak, że kiedy krok 1 oraz krok 2 poprawnie wykażą swoją rolę, to blok ten osunie się znad pochodni która przestanie przesyłać sygnał do mechanizmu znajdującego się w kroku poniżej.

 

qsy.png

 

KROK 4

 

Tutaj widzimy istotną część naszego mechanizmu. Repeater który otrzymuje sygnał od odsuwającego się bloku, i kiedy go otrzymuje wysyła sygnał do bloku z doczepioną czerwoną pochodnią (0-1/1-0) tworząc nam prostą negację. Natomiast pochodnia wysyła wtedy sygnał do drzwi które otwierają się, bądź zamykają kiedy zaoramy pole. Sukces gwarantowany.

 

aqv.png

 

EFEKT:

(wybaczcie ucięte ss'y, coś mi się sknopściło : / )

Kiedy całość dobrze zbudujemy, efekt wygląda mniej więcej tak:

 

1fe3.png

 

 

Mechanizm zamykania jest bardzo prosty. Możecie po prostu dodać korytarz od wewnętrznej strony pomieszczenia które chcecie tak zamknąć, i zwyczajnie poskakać po ziemi, bądź dodać mechanizm który zasunie blok ziemi i wsunie ponownie. Bardzo proste rozwiązania nie wymagają już jednak publikacji w tym poradniku, ale jak kto woli. Z góry proszę o opinie, gdyż są dla mnie ważne, i o ile macie pomysł - podsuńcie mi go a postaram się go zrealizować.


Moje poradniki:

 

Drzwi na klucz #1   Drzwi na klucz #2


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 slodkimis

slodkimis

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • slodkimis

Napisano 27 June 2013 - 12:00

Trochę bez sensu te drzwi w innym temacie przedstawione zostały drzwi otwierane na dany rodzaj płyty i to są prawdziwe drzwi na klucz. A tu jest po prostu sposób ich otwarcia inny.



#3 snarlee

snarlee

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • snarlee

Napisano 27 June 2013 - 12:26

 No cóż @slodkimis - ręką ich nie otworzysz. Stąd sam pomysł nazwania ich drzwiami na klucz.


Moje poradniki:

 

Drzwi na klucz #1   Drzwi na klucz #2


#4 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 27 June 2013 - 12:36

Dużo jest takich sposobów, ten jest nawet fajny i prosty.



#5 Cazpia

Cazpia

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 362 postów
  • Cazpia

Napisano 27 June 2013 - 16:18

Fajne i pomocne !


Pomogłem? Cieszę się.

 


#6 slodkimis

slodkimis

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • slodkimis

Napisano 27 June 2013 - 16:18

Snarlee masz rację to jest lepsze niż dźwignia czy guzik (nie nawidze guzików zawsze walą mi drzwiami w pysk:))



#7 Gość_TheCytrus_*

Gość_TheCytrus_*
  • Gość

Napisano 27 June 2013 - 22:42

Super to opisałeś często mam problem z zbudowaniem czegoś jak jest to pokazane w formie pisemno-obrazkowej, tutaj tego nie miałem obrazki są przejrzyste i ładnie opisane :) Wielki + dla ciebie mam nadzieję że będziesz robił jeszcze więcej poradników!



#8 sebafudi

sebafudi

    Kierownik nielegalnej plantacji czerwonego proszku

  • Użytkownik+
  • 145 postów
  • sebafudi

Napisano 29 June 2013 - 08:19

Ładnie opisane, ss ładnie wykonane. Zrobiłem takie drzwi na serwerze, ale zapomniałem motyki zabrać i musiałem pół domku rozwalać xD



#9 jano37

jano37

    Derkacz :-D

  • Użytkownik+
  • 172 postów
  • filmymega

Napisano 29 June 2013 - 15:19

Ciekawy pomysł muszę przyznać. Teraz będzie można użyć motyki jako nie badziewie leżące w skrzyni lecz jako fajny dodatek. Niby ten mechanizm jest stary jak świat, ale za to przejrzyście to opisałeś :) . Leci +! Złapiesz?


25fm13q.jpg

"Nie poznawaj Dirtu po teksturze" - jano37


#10 norkiew

norkiew

    The Dark Mushroom Picker

  • Użytkownik+
  • 1111 postów
  • norkiew

Napisano 29 June 2013 - 16:34

Ładnie wykonany tut. Sam mechanizm też mi się podoba ;)



#11 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 29 June 2013 - 17:25

Mechanizm stary i moim zdaniem nieefektywny.. ale co tam. Fajnie zrobiłeś poradnik, osobiście radziłbym zamiast tekstu w poście dać go razem z kolorowymi wskazówkami i strzałkami na obrazkach. Plus za pracę C:



#12 adrianCK

adrianCK

    Geniusz

  • Użytkownik+
  • 318 postów
  • guomb

Napisano 04 June 2015 - 20:23

W innym temacie był poradnik jak zrobić drzwi  na klucz (trzeba strzelić z łuku w jakieś miejsce)



#13 kuba300402

kuba300402

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 June 2015 - 20:27

Dzieki za pomoc, dobre :3



#14 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 05 June 2015 - 11:19

Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
MinecraftPoradnikiPoradniki dotyczące gry
do
MinecraftRedstone



#15 skropek

skropek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • skropek

Napisano 01 January 2017 - 19:10

@sebafudi miałem tak samo xD
A co do poradnika pomysł dobry i dobrze wykonany