Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakich funkcji brakuje wam w Minecraft?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 02 June 2013 - 16:10

Witam

Ten temat jest poświęcony brakującym wam funkcjom w Minecraft. Mam na myśli takie rzeczy jak np.Piecyki,Crafting,Portale(wiem ,że te rzeczy już są).

 

Mi w Minecraft brakuje większego wsparcia dla modyfikacji,mam na myśli dodawanie nowych przedmiotów,bloków do stworzenia przy użyciu własnych grafik na podstawie szablonów działania(Masz opcje przedmiotu/bloku i wybierasz np.wytrzymałość).Taka możliwość tworzenia dodatkowych bloków,surowców,zbrój,przedmiotów i narzędzi może dać olbrzymie możliwości(przecież na serwerze,dla danego przedmiotu może być specjalny skrypt,co da nam np. różdżkę do teleportacji).

Najlepiej jak takie dodatki dało się tworzyć bezpośrednio w grze ;).

 

Plusy:

+Poszerzenie możliwości zarobku dla założycieli serwerów.

+Ułatwienie dla twórców modyfikacji.

+Rozwinięcie rozgrywki poprzez np.dodanie czegoś po diaxach lub dodanie sprzętu możliwego do zdobycia tylko za eventy.

+Dodatkowe funkcje dla twórców Map

+Wyjątkowe przedmioty na serwerach

+Możliwość szpanowania dla VIP-ów dzięki Diaxowym zbrojom z ozdobami dla podkreślenia statusu.

Minusy:

-Być może napływ śmieciowych modyfikacji?

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Maximus

Maximus

    Dziesiąty Upiór Pierścienia

  • Użytkownik+
  • 414 postów

Napisano 02 June 2013 - 16:34

Brakuje mi zużywania bloków takich jak piec czy crafting table.
Wtedy bardziej opłacałoby się przepalać od razu więcej rzeczy.
Ale może utrudnić rozgrywkę nowym graczom...

Użytkownik Maks00pl edytował ten post 02 June 2013 - 17:23


#3 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 02 June 2013 - 17:07

Brakuje mi zażywania bloków takich jak piec czy crafting table.
Wtedy bardziej opłacałoby się przepalać od razu więcej rzeczy.
Ale może utrudnić rozgrywkę nowym graczom...

Maks00pl Masz na myśli zużywanie bloków?Jeżeli chodzi o Nowych graczy,to nie będzie dla nich zbyt wielkie utrudnienie...Tyle,że to nie pasuje za bardzo do gry,ale jak już to do trybu Hardcore...rozwalił ci się kiedyś stół,jak postawiłeś na nim talerz?(zużył się w realnym życiu?).To nie pasuje do żadnego z tych bloków,Drewniany kloc nie rozpadnie się od składnia na nim przedmiotów,a piec nie spali się,księga zaklęć...no nie wiem...papier delikatny jest...Na pewno pasuje to do kowadła,ale je da się zużyć.



#4 komiks42

komiks42

    Kagan

  • Użytkownik
  • 770 postów

Napisano 03 June 2013 - 17:36

Wiesz, piec niezniszczalny nie jest ;_; Z biegiem czasu nie będzie już sprawny.

 

Jakiś artefaktów, z np:zabitego smoka wypada pro zbroja.


  • hubertd9 lubi to
W?a?nie zmarnowa?e? 3 sekundy swojego ?ycia. Gratulacje!

#5 Sergeant Nonsense

Sergeant Nonsense

    Wielki mistrz idiotyzmu

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 03 June 2013 - 17:36

A mi brakuje funkcji RPG ;__;


Dołączona grafika

#6 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 03 June 2013 - 18:23

Przydały by się jeszcze jakieś wyrzutnie dla TNT na Wojny Frakcji z możliwością ustawiania kąta i kierunku strzału oraz możliwość wydłużania czasu zapłonu TNT poprzez wydłużanie linki(w craftingu łączenie TNT i nici). :)

 

Niby nic wielkiego,ale wyobraźcie sobie oblężenie zamku :)


  • SSslimer lubi to

#7 Mrbrick

Mrbrick

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 88 postów
  • TurboCegloMan

Napisano 03 June 2013 - 18:34

Według mnie powinno zostać zmienione że:

Można zrąbać drzewo ręką.. jak np. w modyfikacji TerraFirmaCraft zbierasz kamienie z ziemi, robisz z nich głowę siekiery(te zakończenie) i łączysz z patykiem który wylatuje np. z liści..

Wolę, żeby minecraft był ,,realistyczniejszy'' niż teraz jest....

Ale taki minecraft też może być ;p


eJwLKS1KyndOTc_J903M43JMT80rUTAwMFcIKS0Bmca.png


#8 Enderbercik

Enderbercik

    Enderghast

  • Użytkownik+
  • 169 postów
  • EnderBercik

Napisano 03 June 2013 - 18:34

-Materiał nieprawdopodobnie rzadki, wręcz nieosiągalny, dużo lepszy od diamentów ale niezbyt wytrzymały, aby wszyscy przestali uganiać się za diaxami a jednocześnie nigdy nie mieli najlepszych przedmiotów.
-Blok, który zasilony przez redstone z odpowiedniej strony przesuwałby siebie i wszystkie przylegające do niego określone bloki, oraz określone bloki przylegające do tych bloków etc. (piszę określone, bo efekt nie działałby na wszystko i miałby ograniczenia). Dzięki temu można zbudować działające samoloty, pociągi, statki, dosłownie wszystko, co się rusza, a do sterowania umieścić ten blok i zasilacze ze wszystkich stron.
-Coś typu pory roku oraz taki bajer, że gdy w jednym miejscu jest bezchmurna noc, 5000 kratek dalej jest deszczowy dzień. Wiem, że to drugie mogłoby jednak zlagować serwery, choć byłoby ciekawiej :)
  • Kasztan - Sługa Herobrine lubi to

#9 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 03 June 2013 - 19:49

Enderbercik,ten materiał jest interesujący :) Rzeczywiście,w MC niema czegoś takiego,a diaxy...każdy je ma,może nie na początku,ale nie długi czas później... ;) W sumie taki materiał to nie był by problem,gdyby było takie wsparcie dla modyfikacji jak pisałem w pierwszym poście...Dobrą kryjówką takiego surowca było by morze,kto tam dzisiaj kopie?I co tak właściwie w nim jest? Nic,jest to niewykorzystana przestrzeń.



#10 Sergeant Nonsense

Sergeant Nonsense

    Wielki mistrz idiotyzmu

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 03 June 2013 - 21:14

Wszystkie dzieci zaczęłyby się pruć, że za rzadki ten materiał. To byłby strzał w kolano Mojangu...

Ja dalej nie znajduję diaxów ;_;
Dołączona grafika

#11 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 03 June 2013 - 21:18

Kolorowego światła. Dodanie tego do silnika grafiki pozwoliłoby na stworzenie kolorowych pochodni (jak w Terrari) i kolorowego szkła.
  • kewinsier2 i Reduks528 lubią to

#12 Chorąży

Chorąży

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 03 June 2013 - 21:22

Kolorowe szkło było, 2.0, nie wiem czemu jeszcze go nie zaimplementowali. ;_;



#13 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 03 June 2013 - 21:30

Jak widać Mojang może zrobić wszystko i zrobiło wszystko(nie dosłownie,bo nie wszystko) to co chcieliśmy zobaczyć na prima aprilis,jak nie ma tego normalnie w grze,to znaczy że nie chcą tego dodawać...a gasnące pochodnie sprawiło by,że dzieci nie chciały by w to grać bo tak jak by jęczały,że coś jest za rzadkie,to tutaj czepiały by się,że tak jest za trudno...



#14 Hubkra

Hubkra

    Sługa HEROBRINE

  • Użytkownik
  • 431 postów
  • Hubkra

Napisano 03 June 2013 - 21:32

@2Up

Bo nie dawało kolorowego światła ;x A kolorowe szkło, przez które przechodzi i wychodzi białe światło jest dziwne. Mogliby to zrobić i wprowadzić więcej rodzajów kolorowego światła, a nie tylko niebieskie i żółte.


  • Fifi lubi to

#15 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 04 June 2013 - 01:02

Ja domagam się dodania do oryginalnego minecrafta opcjonalnie Custom NPC's (skoro jest przetłumaczony, fakt amatorsko). Do jakiegoś dodatkowego trybu itp.


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#16 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 04 June 2013 - 06:32

Zdecydowanie za mało przygód , nie pisze oczywiście żeby dodawali nagle smoki na których można latać , i powalone systemy rpg , ale np: jakąś nową lokacje mogli by dodać. 



#17 Chorąży

Chorąży

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 04 June 2013 - 09:32

Wypalające pochodnie były fajne, ale zdecydowanie za szybko się wypalały, dobrym pomysłem było też odpalanie ich za pomocą zapalniczki, bo tak naprawdę zapalniczka zalega w skrzyniach, nie licząc jedno razowego odpalenia portalu do netheru i wykorzystanie jej jako czegoś w rodzaju broni.



#18 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 05 June 2013 - 04:54

Brakuje mi możliwości ustawiania w commandblockach warunków wyświetlania (np display score @r) ._.



#19 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 08 June 2013 - 12:48

Miedź. Rudę miedzi znajdowałoby się mniej więcej z taką częstotliwością jak żelazo lub złoto.

Po przepaleniu otrzymywałoby się sztabkę miedzi czy coś w tym stylu. Miedź jest miękka więc zbroja miedziana lub narzędzia miałyby słabą wytrzymałość, taką jak złoto, lub mniejszą. Ale za to można by craftować kable miedziane, co byłoby bardzo przydatne.

Opiszę wszystkie funkcje kabli.

Crafting kabli: 

PMP Gdzie P= pustka a M= miedź

PMP

PMP Powstaje kabel.

Aby zrobić kabel z redstone (przewodzący prąd) craftujemy tak:

PRP P=Pustka, R=Redstone(proszek) K=Kabel

PKP

PPP- Powstaje kabel przewodzący prąd.

No ale prąd nie będzie się ciągnąć w nieskończoność, potrzebujemy REPEATERÓW.

PRP P=pustka, R= w tym przypadku repeater, K=Kabel

PKP

PPP-Powstaje kabel z repeaterem. Stawiamy kabel z redstonem, a jak sygnał gaśnie, stawiamy kabel z repeaterem: KRedstone, KR, KR, KR, KRepeater, KR,KR

Pierwsza zaleta kabli to to, że można je stawiać pionowo, nie poziomo, jak sam redstone. Aby poprowadzić redstone w górę trzeba schodków z bloków. Aby poprowadzić kable wystarczy pionowa ściana, i poprowadzić wzdłuż niej kable.

Dodatkowo kable można by umieścić w bloku (w bloku robiłaby się dziura, i szedłby przez nią kabel). Umieszczanie kabli w bloku, przeprowadzanie przez blok zaoszczędziło by dużo miejsca. By zamaskować redstone trzeba dwóch bloków z obu stron. Aby zamaskować kabel wystarczy umieścić go w bloku.


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#20 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 09 June 2013 - 12:36

Brakuje mi epickich przygód, legendarnych itemów, rozbudowanych lochów, jedzenia z efektami, zamulonej wody na bagnach, więcej craftingu dla złota i lepszej inteligencji dla NPC.