Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

[Czerwiec] Tournament of "Best Builders"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 02 June 2013 - 11:48

Tournament of "Best Builders"

 

Witajcie budowniczy!

 

 

      Nasz dział się nieco rozruszał, obudził, ale to nie znaczy, że na tym koniec. Poprzedniego miesiąca trafiło do działu naprawde dobrych projektów z których ciężko było wybrać te najlepsze. Osoby które wygrały już o tym wiedzą, a Wy dowiecie się niebawem czytając główną strone CraftPortal.

      Do rzeczy, mamy czerwiec lecz pogoda jest prawie jak w lato, budowa troche trwa, więc czemu by nie wybudować coś właśnie na tą pore roku. Motywem na ten miesiąc będą wszelkiej maści Domy letniskowe, pałace, wille, rezydencje. Nie jest to motyw przewodoni, jedynie pare budowli które mogą was zainspirować. Wy decydujecie do chcecie wybudować, niczym was nie ograniczam. Styl oraz czas budynków nie są określone, możecie wybudować wszystko tak jak chcecie.

Wszystkie techniki są dozwolone.

      Konkurs nie ma nic wspólnego z konkursem na "Statue Wolności". Komisja jest zupełnie inna. Zasady są zupełnie inne.
Nagroda za najlepsze prace jest taka sama, czyli upublicznienie waszej pracy na stronie głównej CraftPortal, oczwyiście za waszą zgodą.

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie wystarczy że napiszesz temat w dziale Budowle prezentujący Twoją prace. 

 

 

      Do konkursu nie są wliczane wasze "Statuły Wolności" to znaczy nie możesz jedną pracą wygrać obu konkursów.



Zasady ogólne panujące w tym konkursie:

 

- Do czołówki trafi tylko jedna praca danego użytkownika w danym miesiącu (poza pracami zbiorowymi)
- Każdy projekt powinien mieć 1 lub kilka prezentacyjnych ogólnych screenów, by zobaczyć jak wygląda całość.
- Nie jest wymagany określony styl, budujesz tak jak chcesz.
- Liczą się wszystkie budowle, projekty zaprezentowane od dnia : 2.06.2013 - 30.06.2013 + 3 dni do końca miesiąca na ocenienie prac.
- Prace będą oceniane konstruktywnie, bez żadnych 6.5/10 etc. oceniane będą przez 3 osoby i 1 osobe z zewnątrz (jeśli się zgodzi)
- Prace będą oceniane obiektywnie.
- Prace nie Twojego autorstwa bez poinformowania o tym będą dyskwalfikowane!

 

 

 

 

Serdecznie zapraszam do udziału.
Pozdrawiam, Zu_chan
 


Dołączona grafika

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Adik5256

Adik5256

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Adik5256

Napisano 02 June 2013 - 18:31

No a może byście wzięli wytypowali najlepszą trójkę z poprzedniego miesiąca bo wyiników jak nie było tak nie widać.


bdcj8jsXhx.png

 

 

 


#3 Marchi

Marchi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Hopsia (Pirat)

Napisano 02 June 2013 - 19:13

Przeczytaj pan raz jeszcze pierwszy akapit wypowiedzi, potem pisz posty typu jaki zaprezentowałeś. 



#4 Adik5256

Adik5256

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Adik5256

Napisano 02 June 2013 - 20:17

Aha nie zauważyłem ostatniego wyrażenia w pierwszym akapicie. Przepraszam za moją nieuwagę.


bdcj8jsXhx.png

 

 

 


#5 LEXOT

LEXOT

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów
  • LEXOT

Napisano 03 June 2013 - 14:22

jak wysłać swojo prace



#6 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 03 June 2013 - 14:24

Nie musisz nic wysyłać, wystarczy że opublikujesz swoją prace zgodnie z regulaminem działu Budowle na forum.


Dołączona grafika

#7 Roborak

Roborak

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Roborak

Napisano 03 June 2013 - 15:30

Gratuluję zwycięzcom! Zastanawia mnie jednak, dlaczego wszystkie zwycięskie prace są utrzymane w klimatach fantasy, a trzy pierwsze miejsca zajmują zamki? 


  • IiiI lubi to

#8 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 03 June 2013 - 15:32

Nie ma czegoś takiego jak pierwsze miejsca. Każda praca jest na równi, jedyne co je łączy to to że wygrały. 


Dołączona grafika

#9 IiiI

IiiI

    Look at the right.

  • Użytkownik
  • 242 postów

Napisano 04 June 2013 - 09:54

@Roborak: No cóż, takiego przebiegu sprawy można się było niestety spodziewać. W zupełności nie dziwię Ci się, jeżeli po rozstrzygnięciu konkursu poczułeś się nieco pokrzywdzony.

 

Edit: Co oczywiście nie ubliża zwycięskim projektom czy ich budowniczym.


  • Roborak lubi to

kdy.png


#10 Roborak

Roborak

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Roborak

Napisano 04 June 2013 - 17:46

Uważam, że prace, które wygrały są bardzo dobre. Po prostu zdziwiło mnie, że wszystkie z nich są utrzymane w stylu fantasy. Skoro w konkursie brały udział wszystkie tematy na forum, to czemu każda ze zwycięskich budowli jest dosyć podobna. Dokładnie, jakby tematem konkursu były zamki i pałace, albo jury gustowało wyłącznie w budowlach tego typu. 

 

Dlatego sądzę, że lepsze byłoby demokratyczne głosowanie, w którym zagłosować mógłby każdy członek forum. W celu wykluczenia możliwości oszukiwania, można by na przykład wprowadzić ograniczenie głosowania dla posiadających mniej niż 50 polubień.

 

Ach, jeszcze jedno, czy mógłbym się dowiedzieć, dlaczego dostałem ostrzeżenie, przecież nie złamałem żadnego punktu regulaminu.



#11 Walet

Walet

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 304 postów

Napisano 04 June 2013 - 17:51

Oby i  w tym konkursie nie było lawiny zamków i zameczków.:D


q19TCb3.png


#12 Marchi

Marchi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Hopsia (Pirat)

Napisano 04 June 2013 - 18:25

#liil, Ja też się nie dziwie, w każdym konkursie, turnieju jedna strona przegrywa jedna wygrywa. Niektórzy mimo że zajmują 5 miejsce, czują się jak przegrani. Takie zjawisko można zaobserwować wszędzie, w każdych zawodach, rekrutacja, podaniach etc.

 

#Roborak, Wszystkie prace jakie przejżałem starałem się jakoś ocenić i spróbować coś doradzić ich autorom. W niektórych tematach pisałem bardzo długie uwagi, gdyż było mnóstwo do powiedzienia na ich temat. W niektórych mniej, gdyż były teoretycznie idealne. 

 

System o którym wspominasz miałby mnóstwo wad, poczynając od tych błachych po te troche głupie.

  • Większość ocen w "Budowle" opiera się o subiektywne wrażenia i gusta.
  • Większość ocen w "Budowle" opiera się o system dziesiętny x/10
  • Na tym forum "lajki" zwykle się dostaje za głupie posty i tematy.
  • Czym wypowiedź osoby z 300 lajkami jest bardziej wartościowa od opini jakiegoś nowego użytkownika?

 

Osobiście typowałem twój projekt "Parallelo Hotel" do czołówki jednak spotkałem się z dużym oporem jednego z jurorów. 
Zawsze wiedziałem, że osoby które zbudowały coś na konkurs nie powinny oceniać, gdyż przychylają się bardziej pracom swoim lub ich współtwórcom.

Małe sprostowanie: Ja oceniałem wkład pracy i stan ogółu widoczny na zdjęciach, nie brałem pod uwagę renderów, shaderów, teksturepacków. Starałem się też nie dopuszczać projektów których daty stworzenia nie wiadomo, lub wiadomo że nie zostały wybudowane w maju, jednak upór to upór. Nic na siłę nie będe wciskać.

#Walet, to Ty decydujesz co wybudujesz w tym miesiącu, więc możesz się przyczynić do tej lawiny bądź nie. jest to najpopularniejszy temat do stawiania budowli, gdyż można czerpać wiele inspiracji z gier, fantasy, filmów etc. To że jest tak popularny widać po pracach umieszczanych w dziale, od lawiny "domków" po "zamki" i inne prace. Mało jest kreatywnych projektów innowacyjnych bądź nie popularnych. Zamek lub domek to najbardziej elementarne budowle, każdy od tego zaczynał, od domku po zamek.
 



#13 Colombos

Colombos

    Książę Witold

  • Użytkownik+
  • 262 postów

Napisano 04 June 2013 - 20:39

Uważam, że prace, które wygrały są bardzo dobre. Po prostu zdziwiło mnie, że wszystkie z nich są utrzymane w stylu fantasy. Skoro w konkursie brały udział wszystkie tematy na forum, to czemu każda ze zwycięskich budowli jest dosyć podobna. Dokładnie, jakby tematem konkursu były zamki i pałace, albo jury gustowało wyłącznie w budowlach tego typu. 

 

Ach, jeszcze jedno, czy mógłbym się dowiedzieć, dlaczego dostałem ostrzeżenie, przecież nie złamałem żadnego punktu regulaminu.

Cóż poradzić, skoro najlepsze prace były właśnie w klimacie fantasy, a każdy z zamków i pałaców lądował na głównej stronie Planet Minecraft?

Twoja praca była dobra, ale umówmy się, pozostałe były lepsze i pod względem wielkości i mnogości różnorodnych detali. 

Gdybyś postanowił zaprezentować np. całe miasto, wtedy jestem niemal pewny, że znalazłoby się wśród zwycięskich prac.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem stylu współczesnego, więc nie gustuję wyłącznie w zamkach.

 

Co do warna, to z tego co widzę, dostałeś od Zu -8 punktów ;).

 

Zawsze wiedziałem, że osoby które zbudowały coś na konkurs nie powinny oceniać, gdyż przychylają się bardziej pracom swoim lub ich współtwórcom.

Jak widać prac zwycięskich było 4, a moja może być traktowana jako dodatkowa, gdyż nie chciałem "zabierać" miejsc innym. W tym miesiącu, jeżeli zdecyduję się coś zaprezentować, na pewno postaram się mniej, żeby nie było takich dylematów.

Poza tym, to chyba dobrze świadczy o jurorze, skoro sam jest w stanie stworzyć pracę na zwycięskim poziomie, czyż nie?


: - )

#14 Roborak

Roborak

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Roborak

Napisano 04 June 2013 - 21:11

Nie zrozumcie mnie źle, nie mam pretensji, że mój hotel nie wygrał. W zasadzie nawet nie sądziłem, że zostanie zauważony, szczególnie biorąc pod uwagę to, że nie zamieszczałem go z myślą o konkursie.

Ach, no i niestety nie zdążyłem zamieścić konstrukcji, którą budowałem od kilku tygodni, specjalnie na konkurs. 

 

Wiem, że moja propozycja z lajkami nie była idealna, ale był to po prostu pierwszy pomysł, jaki mi przyszedł do głowy. Znacznie lepszym pomysłem byłoby na przykład dopuszczenie do głosowania tylko tych, co zamieścili co najmniej dziesięć tematów.



#15 KraXiK

KraXiK

    Demotywator

  • Użytkownik+
  • 268 postów
  • KraXiK

Napisano 04 June 2013 - 21:39

@up Ilość tematów, diaxów, postów, reputacji nie ma znaczenia. Ktoś może być spamerem-idiotą i niby ma być dopuszczony do głosowania? Tak jak jest teraz jest dobrze. Nie widzę sensu do zmieniania czegokolwiek.



#16 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 02 July 2013 - 21:39

Konkurs razem z 30 czerwca został zakończony, temat do lipcowego pojawi się jutro w południe.

Osoby oraz ich prace które zostały wyróżnione w Czerwcu pojawią się na stronie głównej w newsie, tak jak to było w Maju.

Jak tylko Kodek znajdzie chwilę by o tym napisać, ale teraz są wakacje więc każdy ma prawo do odpoczynku :)

 

Zwycięskie prace:

 

Roborakhttps://craftportal....ré-condominium/

 

melmanhttps://craftportal....wieczne-miasto/

 

Noelq -  https://craftportal....trefy-creative/

 

Nie ma żadnych miejsc czy podium, żadna praca nie jest pierwsza ani ostatnia.

 

Gratuluje zwyciężcom, i życzę powodzenia w następnych zawodach :)

 

Pozdrawiam

Zu_chan


Dołączona grafika

#17 Martinx

Martinx

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Martinx586

Napisano 02 July 2013 - 22:40

Mam kilka pytań:

1. Czy w tym konkursie brane są pod uwagę tylko budynki, czy wszystkie pojawiające się projekty od początku miesiąca do jego końca?

2. Czy czas w którym powstała budowla się liczy, czy czas jej publikacji?

3. Czy popularność i ilość komentarzy ma wpływ na wybór pracy?

4. Czy zgłaszany projekt może być częścią większego niezakończonego projektu?

5. Czy na ocenę wpływa również tryb gry, czy jedynie walory estetyczne?

 

Pozdrawiam


Mój >>> Poradnik <<<

 

jcraftmartinx.jpg


#18 2PacHaliMery

2PacHaliMery

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 03 July 2013 - 19:17

Temat konkursu miał być dziś w południe a już 20



#19 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 04 July 2013 - 16:46

Trwają spory z nowym administratorem, ponieważ nie zgadzam się na pewne rozwiązania które mają na niego wpłynąć, między innymi oceny subiektywne typu "Nie lubie sandstona to dam 3/10" albo, "Roborak dał mi 10 diamentów to jego pracy dam 10/10"

Co do pytań Martinx'a:

1. Wszystkie prace jakie trafiają do działu, nie ważne co budujesz, tylko jak.. liczy się wykonanie.

2. Jeżeli czas nie jest do końca znany to bierzemy pod uwagę datę publikacji, no chyba że użytkownik poda link do planetminecraft a tam data wgl nie z tego roku :)
3. Jakąś ma.. ale nie dużą, gdyż w wielu projektach oceny są poprostu... zwykłym postem bez jakiejś wskazówki dla autora.. Zwykle bierzemy pod uwagę projekty które odstają od reszty. Wiadomo że praca wystawiona tuż przed końcem nie ma jeszcze rozglosu w dziale :)

4. Może być jeżeli, prezentuje coś konkretnego :) Nie np wieżę od zamku, pojedynczą.

5. Czasem trudno jest udowodnić czy praca która jest średniawa.. była budowana na survivalu czy na creativie.. czy worldeditem czy innym czymś.. ogółem staramy się oceniać pracę względem innych które są.. w ten sposób rysuje nam się czołówka :)


Dołączona grafika

#20 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 05 July 2013 - 20:21

2. Jeżeli czas nie jest do końca znany to bierzemy pod uwagę datę publikacji, no chyba że użytkownik poda link do planetminecraft a tam data wgl nie z tego roku :)

 

No to jezeli tak mowisz, to traktujcie kazda osobe tak samo, a nie wybierajcie sobie osoby, ktorych prace pokazujecie bez wzgledu na to czy byly wybudowane wczoraj czy rok temu.


  • Martinx lubi to