Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwarf Fortress


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 17 January 2011 - 18:56

Przecież to wspaniała rzecz! Użyj tego w machinie do radzenia sobie z noblami. Nie dość, że znacznie podniesie to wartość pomieszczenia, to będziesz miał z głowy zbyt wymagających krasnoludów.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 January 2011 - 18:33

Curchack - niekoniecznie, w jednym z popularnych modów które zmieniają grafikę (nie pamiętam jak się nazywa ale go mam :P) jest to zmienione jakoś. :]
Właśnie sobie przypomniałem dlaczego przestałem grać jakiś czas temu - gość mi wpadł w Fey Mood'a, ja podjarany się ciesze a on mi zrobił epicką artefaktyczną i runiczną... klapę w podłodze (hatch cover chyba się tak tłumaczy) xD

#23 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Gość

Napisano 16 January 2011 - 20:21

Mam pytanie jak zejść niżej pod zziemie bo jak robie te schody i naciskam *, to tylko mi trochę w bok kamere przesówa proszę o pomoc o inaczej nie wychoduje plonów.

#24 homer0

homer0

    Notchie!

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 08 December 2010 - 17:04

ostatnio niestety przestałem pogrywać w DF,ale gierka fajna.Polecam!

#25 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 December 2010 - 17:26

Proponuję zacząć dwie gry rodowe - pierwszą dla początkujących (wybiorę jakieś łatwe miejsce), a drugą dla bardziej zaawansowanych (choć nie jestem jeszcze na tyle dobry, aby zaczynać w strefach evil). Co wy na to i kto by był chętny oraz do której z tych dwóch fortec?

#26 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 December 2010 - 17:56

masz na mysli "multi" w ktorym przesylamy sobie save co okreslony okres?
ja moge pisac sie do drugiej ( nawet dobrze mi idzie, wiekszosc ogarnelem, zostaly bardziej zaawansowane rzeczy )
dobrze by bylo odrazu ustalic system przesylania plikow, opisu oraz rozpoczecia gry :)

#27 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 11 December 2010 - 19:52

Wooot! W mojej nowo wygenerowanej fortecy znalazłem coś takiego:



#28 kosmit

kosmit

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 January 2011 - 14:54

Witam,
właśnie zaczynam grać w "krasnale" i mam pytanie czy to miejsce

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


jest dobre na początek mej fortecy czy mam szukać innego?

P.S.
Znalazłem krótki (nawet bardzo) poradnik jak zacząć przygodę z DF, tu muszę zaznaczyć że jest w języku polskim

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Może się to komuś przyda

#29 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 11 December 2010 - 21:45

czyzby Adamantyd? Masz pecha, jak sie stworki wymula to przesrane na calej linii :D

#30 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 21 November 2010 - 19:44

Trochę szkoda, że takie duże forum o minecrafcie, a tylko raz czy dwa było wspomniane na jakim pomyśle Mc powstał. A powstał na pomyśle ogromnym, i, o ile dojdzie do takiego wymiaru, to wraz z multim zjedzie wszelkie WoWo podobne MMO. Ale czym ten Dwarf Fortress jest? Wyobraź sobie, że na początku generuje Ci się świat(jak w mc), wielkości około Irlandii(nie jak w mc :/). Potem 15minut czasu zajmie generowanie się historii świata. Czytaj, upłynie wirtualne 8000lat w czasie których będą rodzić i ginąć istoty, tworzyć się i upadać państwa. Każda istota ma swoją historię, rodzinę, upodobania itp. No to w 15 minut generuje się ta historia(można zatrzymać podczas generowania). Teraz wybierasz miejsce startowe. Dostajesz 7krasnali, i zaczynasz. Możesz robić wszystko, ale uważaj, krasnale to krasnale, mogą sobie darować słuchania twoim poleceń na koszt picia piwa. Nawet kiedy ktoś atakuje twoja fortecę. Itp. Grafika ssie, ale są specjalne texturki, przy których da się grać. Polecam rozmowę o tej grze i takie tam. Sam niechętnie przyznam się, że zbyt wielkiej fortecy nie wybudowałem, zaciąłem się na budowie kuchni, ale to przez zwalony interface.

#31 homer0

homer0

    Notchie!

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 21 November 2010 - 20:21

ciężko się przyznać ale jest to 1sza gra której nie potrafiłem ogarnąć =,.Głównie przez interface.

Chyba do tej gry wróce jeszcze raz...poszukam jakichś videotutoriali,ponieważ sam 'text' jest zbyt suchy,nieważne czy po ENG czy po POL.

#32 Zampa

Zampa

    władca czasu

  • Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 21 November 2010 - 20:35

Jedyne, co ogarnąłem w tej grze to zaczynanie gry i kopanie. Ale jak już się nauczy w to grać, to może być nieźle. Możliwości tutaj są ogromne. Jedyny problem to właśnie niestety interfejs. Grafika mi nie przeszkadza, ale ciężko czasem określić co jest czym.

BTW. Minecraft nie powstał od Dwarf Fortress tylko Infiniminera.

#33 Vatx

Vatx

    Cień

  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 21 November 2010 - 22:18

Po prostu zostawię to tutaj:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Jedna z najfajniejszych gier świata, amen. (nie chce mi się rozpisywać)

And remember, loosing is fun!

#34 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 21 November 2010 - 23:28

Ja do dziś gram w tą grę i muszę przyznać - jest świetna, ale bardzo, BARDZO irytuje, jak wszystkie krasnale umrą z powodu jakiejś unikatowej bestii głęboko pod ziemią, a takie coś mi się zdarzyło już 3 razy. Szkoda, że nie ma multiplayera (wyobrażam go sobie jako coś w stylu budowania się na tej samej mapie 2 lub więcej fortec równocześnie), bo mógłby on zrobić z gry świetnej doskonałą.

#35 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 22 November 2010 - 15:28

tia, można po paru miechach pięknej gry stracić wszystko. Przykre, ale losing is fun. Jednak, mimo, iż ani grafika, ani interface mnei nie zniechęca, to jednak możliwości do jakich dochodze są nikłe. Mam dlatego małą prośbę do bardzo obeznanych polaków, czy mogliby stworzyć PIERWSZY POLSKI video tutorial(na youtubie, z komentarzem.. albo nawet bez) jak grać? Było by to baaardzo miłe dla mnie i wieeelu innych. A w końcu, dzięki genialnemu konwerterowi mapek DF-MC można przy pomocy sporej ilości krasnali zbudować szybko coś wspaniałego(jak choćby ładną wioskę, Morię czy cuś takiego) i wgrać to do MC. Pisze się ktoś?

#36 Vatx

Vatx

    Cień

  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 22 November 2010 - 19:41

Wiecie że multi do DF istnieje, rite?... pewnie nie.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#37 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 22 November 2010 - 19:45

Nie ucieszę cię, to jest program, który pozwala na komputerze z dużą mocą obliczeniową uruchomić serwer Dwarf fortress, do którego będzie się łączyć osoba z gorszym komputerem i grać na netbooku tak, jakby grała na desktopie. Inaczej mówiąc - multiplayer raczej to nie jest.

#38 Vatx

Vatx

    Cień

  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 22 November 2010 - 19:51

Nie ucieszę cię, to jest program, który pozwala na komputerze z dużą mocą obliczeniową uruchomić serwer Dwarf fortress, do którego będzie się łączyć osoba z gorszym komputerem i grać na netbooku tak, jakby grała na desktopie. Inaczej mówiąc - multiplayer raczej to nie jest.

To jak wytłumaczysz to że kilka osób buduje jednocześnie :v

#39 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 22 November 2010 - 19:54

Tak, ale jedną fortecę, a więc w sumie nie da się nazwać tego co-opem, bo kilka osób wykonuje to samo naraz - steruje jedną fortecą.

#40 Vatx

Vatx

    Cień

  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 22 November 2010 - 20:45

Tak, ale jedną fortecę, a więc w sumie nie da się nazwać tego co-opem, bo kilka osób wykonuje to samo naraz - steruje jedną fortecą.

Coop - Kooperacja - Współpraca, Zarządzanie jedną fortecą to jest kooperacja, you failed, i osoby nie robią niczego oprócz wydawania poleceń, gracze wydają polecenia a derpy napieprzają więc wiesz...