Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwarf Fortress


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 January 2011 - 17:59

Hmm... może spróbuj plusem? Zaraz odpalę u mnie i sobie przypomne.
BTW przypomnieliście mi tym wątkiem o grze ;]

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2011 - 21:34

Może masz coś po czym nie zostaje, spróbuj się głębiej pod ziemię wkopać. :P
Mój skład właśnie tłucze jakiegoś Gornaka czy cuś. Znalazłem meeega jaskinie z "sea of magma" muhahahaha xD

#3 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Gość

Napisano 18 January 2011 - 21:04

musze zacząćod nowa bo niemam skąd brać tych syfków kopie i nic na ziemi nie zostaje to troche dziwne bo jak wcześniej grałem tak się nie działo

#4 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Gość

Napisano 18 January 2011 - 20:37

pomocy!!! kopacz kopie i nic kamienia wogule niedostaje kamienia ze skał czy coś jest nie tak???

#5 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2011 - 20:47

Na podłodze nie zostają takie syfki małe? :P Jakby co to nie będzie mu się to dodawało de inv tylko zostawało na ziemi, potem jak będziesz potrzebował np. do masona (żydomanoseria :P) albo stonecraftera do najwyżej mu stocka na kilka kratek zostaw to darmozjady będą nosiły.

#6 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2011 - 20:20

Mam już lidera i szefa milicji. Bedzie dobrze :P

#7 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 18 January 2011 - 20:04

Część nobli musisz sam ustawić, część "ewoluuje" w określonych warunkach z innych, jak np. Expedition Leader na Mayora bodajże, a jeszcze inni przychodzą razem z innymi imigrantami.

#8 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 18 January 2011 - 18:07

W kilku słowach się tego nie da wyjaśnić. No, dobra, naciśnij M, rozpracuj masę menusów, naciśnij S by wydawać rozkazy.

#9 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2011 - 19:34

Właściwie menusy rozpracowałem, dzięki za to "S" :P. BTW, od kiedy noble się będą pojawiać?

EDIT: Mój przydupas o nickname "Wrzód" - peasant wpadł w mooda i przy craftswardzie coś kombinuje ;] Czyżby epickie bełty, albo cuś w tym stylu?

EDIT2: Epicki puchar z wierzby i mlecznego kwarcu z wyrytą walką goblina Ago Dreademences'a i człowieka Heju Roundumbard pod dębem podczas oblężenia Disembowelementu.
Ta gra mnie nadal zadziwia xD

#10 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 17 January 2011 - 18:05

I właśnie takie rzeczy się dzieją, gdy się czyta poradniki na forum naruto xd Żeby się przesunąć w górę/dół, użyj < i >.

#11 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2011 - 15:39

Rozkopałem jakiś podziemny stawik, prawie mi się ludki potopiły ale dzia. ;] Czekam na pierwszy zbiór.
BTW. w kilku słowach - jak stworzyć armię?

#12 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 17 January 2011 - 23:55

skąd brać nasiona oprucz tych napoczątku


damn...
ktoś mówił na SB, że jak robią z czegoś picie albo żrą to coś, to zostają nasiona, trzeba było czytać.

#13 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Gość

Napisano 17 January 2011 - 23:45

skąd brać nasiona oprucz tych napoczątku

#14 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 17 January 2011 - 22:07

1. Wykop pomieszczenie
2. Zalej wodą za pomocą skomplikowanego systemu pomp, wiaderkowej brygagy lub pobliskiej rzeczki/jeziorka
3. Stwórz farmę
4. ???
5. Gotowe

#15 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 January 2011 - 21:37

Curchack - jak właściwie zrobić farmę jakąś wydajną? Bo próbowałem w stylu pokój 1 poziom pod powierzchnią, na górze kanał i z wiaderka :P Ale to kiepski i dosć powolny sposób z tego co widzę.

#16 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 17 January 2011 - 21:06

HELP MY:(

Help your what?

Użyj tego

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#17 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Gość

Napisano 17 January 2011 - 21:04

nic nie daje zrobiłem schody nacisnołem to < lub > i tylko gdzieś mnie przeniosło niewiem gdzie zrobić kop dałem żęby mi wykopał w mijescu które uznałem za miejsce rozpoczęcia schodów i nic :( HELP MY:(

#18 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 January 2011 - 20:04

Hmm... właściwie da się i to dobre humory miała większość xD Przywiozłem dużo żarła i chlańska, jeden krasek zbierał zioła na powierzchni (akurat nie wiem czy to daje coś jedzenia) a reszta craftowała. Jak przyjechała karawana to wykupiłem całe żarcie, sprzedałem wszystko co miałem i de novo. :]

#19 Curchack

Curchack

    real human being

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 17 January 2011 - 19:23

Jak najwcześniej powinieneś mieć kilku nobli, na szczęście są przydatni i niewymagający :D Dokładniej broker, bookkeeper, manager i militia commander, ale on to akurat automatycznie jest. Ale jak ty nie masz po roku farmy to ja nie wiem :F

Bez farmy nie da się nawet tygodnia przeżyć, on ma chyba jakieś haxy //Vatx

#20 Achernar

Achernar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 January 2011 - 19:14

Nobli jeszcze nie mam, jestem po pierwszym roku ;] Ale mam już 40 krasków, nie obczaiłem ani wojska ani farm. Chyba zacznę od nowa :>