Skocz do zawartości


Zdjęcie

Craftserve - Offy, błędy i inne.


Najlepsza odpowiedź redhot , 13 May 2013 - 23:08

Sprawa załatwiona ;)

Przy wejściu przez adres 37.59.55.145:36673 pojawia się taka informacja:

 

lr7A6Eb.png

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 adam200

adam200

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 11 May 2013 - 13:48

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy wy też macie takie problemy z craftserve.

Aktualnie posiadam tam 2 serwery w ofercie IRON z których nie jestem wgl zadowolony, co jakiś czas serwery mają problemy np. Serwer przez 2 całe dni był wyłączony nie wiem z jakiego powodu, gdy chciałem go włączyć oraz  wchodząc do panelu wyskakiwał mi taki błąd :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

, gdy napisałem do nich to jak zwykle widzę zdanie "

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Do teraz nie wiem z jakiego powodu serwer był wyłączony.

 

Kolejną sprawą jest że serwer niby sam się wyłącza bo ram osiąga maksymalną pamięć, jest to po prostu śmieszne.

Skoro craftserve oferuje 4g ram i zostanie to wszystko zapełnione to z jakiej racji serwer zostaje automatycznie zabity (wyłączony) ?

 

Support także jest do du*y. trzeba czekać min 1 dzień, nawet do 3 po to by uzyskać odpowiedź. przez to serwer był wyłączony 2 dni.

 

Niestety craftserve nie mogę NIKOMU polecić bo wykupując u nich serwery myślałem że będę zadowolony, a jednak stało się inaczej.

Problemy, offy, problemy i jeszcze raz offy.

 

@@EDIT.

 

Nawet w tej chwili serwer jest wyłączony, nie rozumiem dlaczego Craftserve nazywa siebie firmą ? Skoro jakieś dzieci sobie założyły hosting po to by trzepać hajs na dzieciach.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Anonimowy369 edytował ten post 11 May 2013 - 21:12
Zły dział

  • Russian_ lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 11 May 2013 - 14:13

Jak już jesteśmy w temacie, to wypowiem się na temat tego serwisu i oferowanych u nich usług, jest to jedno wielkie przysłowione G, posiadałem ofertę IRON dla mojego serwera, i z wykupionych 30 dni działał może 14(?) razem z "doliczonymi" dniami. Ciągłe błędy, blokady i problemy, a support gorszy niż u pukawki, początkowo chciałem polecić serwis, ale po skorzystaniu z "usług" odechciało mi się, hosting dorównuje mineservowi.


  • adam200 i Russian_ lubią to

#3 redhot

redhot

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 10 postów
  • redhotpl

Napisano 11 May 2013 - 14:51

Podaj SID/adres serwera, o którym piszesz.

 

Skoro craftserve oferuje 4g ram i zostanie to wszystko zapełnione to z jakiej racji serwer zostaje automatycznie zabity (wyłączony) ?

 

Jeśli otrzymałeś odpowiedź z taką informacją, to oznacza, że na Twoim serwerze któryś z pluginów nie działa prawidłowo. Gdy serwer zajmuje już całe dostępne dla Ciebie 4GB RAM-u próbuje za-alokować kolejny blok, jednak jest to już nie możliwe - próbujesz przekroczyć dostępne 4GB RAM-u. Mamy dokładne limity na maszynach, również w oparciu o opcje kernela, nie tylko parametr Javy.

Umożliwia nam to dokładną kontrolę nad tym, aby żaden z serwerów nie zakłócał pracę innych. W sytuacji, gdy serwer próbuje przekroczyć całą swoją pamięć to serwer zostaje zawieszony - Java nie może uzyskać dodatkowych bloków pamięci.


  • Russian_ lubi to

#4 Rapsodia

Rapsodia

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 753 postów
  • Bruzdi

Napisano 11 May 2013 - 14:53

Ja mam tam serwer od dwóch miesięcy i nie narzekam. Miałam raz taki problem jak Ty na pierwszym ss'ie, ale po paru minutach już wszystko działało (serwer działał cały czas, miałam tylko problem z dostępem do panelu). Po tym co widziałam na pukawce to jestem naprawdę zadowolona z tego hostingu. Przez ten cały czas wywaliło go może ze dwa razy ot tak.



#5 adam200

adam200

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 11 May 2013 - 14:57

Podaj SID/adres serwera, o którym piszesz.

 

 

Jeśli otrzymałeś odpowiedź z taką informacją, to oznacza, że na Twoim serwerze któryś z pluginów nie działa prawidłowo. Gdy serwer zajmuje już całe dostępne dla Ciebie 4GB RAM-u próbuje za-alokować kolejny blok, jednak jest to już nie możliwe - próbujesz przekroczyć dostępne 4GB RAM-u. Mamy dokładne limity na maszynach, również w oparciu o opcje kernela, nie tylko parametr Javy.

Umożliwia nam to dokładną kontrolę nad tym, aby żaden z serwerów nie zakłócał pracę innych. W sytuacji, gdy serwer próbuje przekroczyć całą swoją pamięć to serwer zostaje zawieszony - Java nie może uzyskać dodatkowych bloków pamięci.

Tutaj wykres przy 58/60 graczach :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Nie jestem dzieckiem, a także nowicjuszem w pluginach itp. piszę także pluginy oraz skrypty i wiem co gdzie jak.

Żaden z pluginów nie obciąża serwera oraz wszystko jest skonfigurowane jak najlepiej. Wcześniej posiadałem VPS który b. dobrze się spisywał i nie było takich problemów jakie są teraz.

SID ; s/136842

 

Dodatkowo kiedyś wysłałem ticket'a z zapytaniem o wgranie najlepszego i najstabilniejszego silnika spigot

Prosił bym bardzo aby wgrać ten silnik na mój serwer :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


dlatego iż on jest lepszy od bukkita, bardziej wydajny oraz nie obciąża serwera tak jak standardowy bukkit.
Spigot jest to ulepszony bukkit który jest o wiele wydajniejszy i lepszy, zmniejszy lagi itp.

 

Otrzymałem odpowiedź :

Nie planujemy w najbliższym czasie dodania nowych silników



#6 redhot

redhot

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 10 postów
  • redhotpl

Napisano 11 May 2013 - 15:24

Tutaj wykres przy 58/60 graczach : 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

60 slotów włączamy na wyraźną prośbę użytkownika oraz po potwierdzeniu przez niego informacji, że robi to na własną odpowiedzialność.

Gwarantujemy poprawne działanie serwera przy 40 slotach.

Chętnie utniemy Ci sloty do 40 i będziemy gwarantować stabilność serwera.

Ustawiasz coś na własną odpowiedzialność, a potem rozpisujesz się po internecie, jaka nasza usługa jest niestabilna :)

 

 

 

Dodatkowo kiedyś wysłałem ticket'a z zapytaniem o wgranie najlepszego i najstabilniejszego silnika spigot

 

Spigot nie ma żadnego sensu na małych serwerach. Optymalizacje w nim wprowadzone zmieniają zachowanie gry - m.in. sposób aktualizacji chunków oraz obsługę połączeń sieciowych.

Dla przykładu trzcina, która stoi 5 kratek od gracza, rośnie szybciej niż ta znajdująca się 50 kratek dalej.

Na małych serwerach, czyli takich, które mają poniżej 100 slotów nie ma to sensu.

 

Dodatkowo Spigot jest eksperymentalnym silnikiem, nie jest tak stabilny jak Bukkit.

Nie będziemy dogrywać takiego silnika, gdy jedna osoba z kilku tysięcy klientów ma taki nieuzasadniony kaprys - potem taki ktoś znów będzie rozpisywał się po internecie, że coś mu nie działa ;)


  • gacus007 lubi to

#7 adam200

adam200

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 11 May 2013 - 15:28

60 slotów włączamy na wyraźną prośbę użytkownika oraz po potwierdzeniu przez niego informacji, że robi to na własną odpowiedzialność.

Gwarantujemy poprawne działanie serwera przy 40 slotach.

Chętnie utniemy Ci sloty do 40 i będziemy gwarantować stabilność serwera.

Ustawiasz coś na własną odpowiedzialność, a potem rozpisujesz się po internecie, jaka nasza usługa jest niestabilna :)

 

 

 

 

Spigot nie ma żadnego sensu na małych serwerach. Optymalizacje w nim wprowadzone zmieniają zachowanie gry - m.in. sposób aktualizacji chunków oraz obsługę połączeń sieciowych.

Dla przykładu trzcina, która stoi 5 kratek od gracza, rośnie szybciej niż ta znajdująca się 50 kratek dalej.

Na małych serwerach, czyli takich, które mają poniżej 100 slotów nie ma to sensu.

 

Dodatkowo Spigot jest eksperymentalnym silnikiem, nie jest tak stabilny jak Bukkit.

Nie będziemy dogrywać takiego silnika, gdy jedna osoba z kilku tysięcy klientów ma taki nieuzasadniony kaprys - potem taki ktoś znów będzie rozpisywał się po internecie, że coś mu nie działa ;)

Ależ mnie głównie interesuje ten problem :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Bo tak jest co jakiś czas i serwer pada, oraz do panelu serwera nie da się wejść.



#8 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 May 2013 - 15:35

Co do craftserve to przez trochę czasu miałem problem z serwerem,gdyż wiele pluginów nie działało jak powinno ze względu na essentials protect.

Dopiero przy czwartym zgłoszeniu problemu szanowny administrator postanowił zajrzeć na mój serwer i wytłumaczyć mi o co chodzi. Problem się rozwiązał.

Tak więc,według mnie jedyną słabą stroną craftserve jest support.

Ew. można się jeszcze przyczepić do Menadżera pluginów,bo nie są prawie aktualizowane i przez to trzeba wgrywać niektóre przez FTP.

Ale tak to dobrze oceniam hosting.


Dołączona grafika

#9 redhot

redhot

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 10 postów
  • redhotpl

Napisano 11 May 2013 - 15:37

Ależ mnie głównie interesuje ten problem :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Bo tak jest co jakiś czas i serwer pada, oraz do panelu serwera nie da się wejść.

 

Ten problem z dostępnością serwera w panelu jest spowodowany problemami ze sprzętem na maszynie s130, jest ona na naszej czarnej liście i będzie migrowana na dniach na nową. Dostaniesz 14 dni gratis z powodu tego błędu.



#10 Balzak

Balzak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 11 May 2013 - 19:06

Witam. 15 minut temu komuś jeszcze padł serwer??



#11 ppitek40

ppitek40

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • ppitek40

Napisano 11 May 2013 - 19:15

Mi również padł serwer ...



#12 mati103v

mati103v

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Mati_Matttix

Napisano 11 May 2013 - 19:31

Moj tez lezy .... :(



#13 Anonimowy369

Anonimowy369

    Znawca

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 11 May 2013 - 21:11

Dopiero przy czwartym zgłoszeniu problemu szanowny administrator postanowił zajrzeć na mój serwer i wytłumaczyć mi o co chodzi. Problem się rozwiązał.

Tak więc,według mnie jedyną słabą stroną craftserve jest support.

 

A gdzie masz napisane, że CraftServe będzie Ci pomagało konfigurować pluginy? (Chyba że miałeś pakiet glass?)


  • Cubix lubi to

Dołączona grafika

Adres IP: s146.csrv.pl:24312


#14 adam200

adam200

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 12 May 2013 - 09:40

 Nie, no w tym supporcie to siedzą chyba jakieś bar#ny ?

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Znów serwer padł, wysłałem nawet zdjęcie że panel nie działa.

I jak zwykle widzę to samo zdanie, wy to wysyłacie z gotowca czy wgl czytacie ?

 

I co mi da te 14dni serwera, skoro co kilka dni jest taka sytuacja?

Co kilka dni będziecie dodawać te 14dni serwera?

Do tej pory ich nie dostałem.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Mogli byście zainwestować w support TEL lub TS3.

Nie jakieś pier#olenie i czekać 24h na odpowiedź która nie jest satysfakcjonująca oraz wyczerpująca, tak jak to w regulaminie jest napisane.

Do tego wysyłanie zdań z automatu lub brak umiejętności czytania ze zrozumieniem przez wasz support.



#15 redhot

redhot

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 10 postów
  • redhotpl

Napisano 12 May 2013 - 10:04

Odpowiedzi nie są wysyłane z automatu, w momencie gdy support sprawdzał Twój serwer to działał on prawidłowo.

 

Dlaczego zakładasz, że co kilka dni będzie taka sytuacja po zmianie maszyny na nową? To normalne, że jak kupujesz kilkadziesiąt maszyn to na którejś trafi się wadliwy sprzęt, dlatego s130 wymieniamy na nową. Te problemy nie będą się powtarzać.

 

Dni gratis dostaniesz jak przeniesiemy maszynę.



#16 ppitek40

ppitek40

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • ppitek40

Napisano 12 May 2013 - 10:37

Inni Użytkownicy, którym nie działa, też dostaną dodatkowe przedłużenie serwera?



#17 gacus007

gacus007

    Ekspert

  • Weteran
  • 1290 postów
  • gacus007

Napisano 12 May 2013 - 10:39

 Nie, no w tym supporcie to siedzą chyba jakieś bar#ny ?

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Znów serwer padł, wysłałem nawet zdjęcie że panel nie działa.

I jak zwykle widzę to samo zdanie, wy to wysyłacie z gotowca czy wgl czytacie ?

 

I co mi da te 14dni serwera, skoro co kilka dni jest taka sytuacja?

Co kilka dni będziecie dodawać te 14dni serwera?

Do tej pory ich nie dostałem.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Mogli byście zainwestować w support TEL lub TS3.

Nie jakieś pier#olenie i czekać 24h na odpowiedź która nie jest satysfakcjonująca oraz wyczerpująca, tak jak to w regulaminie jest napisane.

Do tego wysyłanie zdań z automatu lub brak umiejętności czytania ze zrozumieniem przez wasz support.

1.Uwierz kolego ze support indywidualnie podchodzi do każdego zgłoszenia, pracują tam osoby które sie znają na rzeczy.Przyjmują setki zgłoszeń dziennie ,odpowiadają jak najszybciej mogą  .Gdy by mieli byc na TS lub pod Telefonem to by chyba zwariowali:)

2.Jak mial ci inaczej odpowiedziec helpdesker jezeli stwierdzil ze wszystko dziala poprawnie.



#18 redhot

redhot

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 10 postów
  • redhotpl

Napisano 12 May 2013 - 11:10

Inni Użytkownicy, którym nie działa, też dostaną dodatkowe przedłużenie serwera?

 

Tak, cała maszyna s130 dostanie taką rekompensatę.



#19 adam200

adam200

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 12 May 2013 - 15:17

Odpowiedzi nie są wysyłane z automatu, w momencie gdy support sprawdzał Twój serwer to działał on prawidłowo.

 

Dlaczego zakładasz, że co kilka dni będzie taka sytuacja po zmianie maszyny na nową? To normalne, że jak kupujesz kilkadziesiąt maszyn to na którejś trafi się wadliwy sprzęt, dlatego s130 wymieniamy na nową. Te problemy nie będą się powtarzać.

 

Dni gratis dostaniesz jak przeniesiemy maszynę.

Ip zostanie zmienione na każdym serwerze ?

 

Czy po zmianie maszyny ip zostanie takie samo ?

Bo to było by bez sensu że z godziny na godzine ip zostanie zmienione bo jak wszystkim graczom mam przekazać nowe IP ?



#20 nowakk2012

nowakk2012

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • MineNowak

Napisano 12 May 2013 - 16:16

Moj sewer też lezy :[[