Skocz do zawartości


Zdjęcie

BlackScreen? Spadek FPS'ów? Jak przyśpieszyć działanie Minecraft'a!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 sssteawe

sssteawe

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów
  • sssteawe

Napisano 18 May 2013 - 07:28

mam 17 fps, a nasz bożyszcze optifine mi je zmienił na 9.  :angry:



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 SnapVGuard

SnapVGuard

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • kroganin1

Napisano 25 June 2013 - 14:56

@Refresh



#23 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 25 June 2013 - 18:18

Mam uwagi co do punktu

 

6.Zaktualizuj swoje biblioteki Audio

LWJGL to nie tylko biblioteki audio, zalecałbym aktualizację wszystkich plików z folderu bin/natives, podobnie zresztą jak pliki *.jar z folderu bin

 

Poza tym jeśli chodzi o dodawanie pamięci: gra na standardowych teksturach i bez modów spokojnie da radę nawet na 512MB, nawet 256MB da radę. Nadmierna ilość przydzielonej pamięci może nie tylko nie przyspieszyć gry, a nawet przynieść odwrotny efekt, gdyż gra będzie zmuszona wykorzystywać powolny plik wymiany na dysku twardym. RAM zwiększamy tylko w przypadku korzystania z tekstur o wysokiej rozdzielczości oraz większej ilości modów. Więc dla przeciętnego gracza wartość 512MB będzie tu optymalnym wyborem.

 

A co do ubijania procesów przez Menedżer zadań - stosuje się to tylko wtedy, gdy aplikacja się zawiesi i nie można jej wyłączyć standardową metodą. Bezpieczniej będzie po prostu wyłączyć aplikację np. krzyżykiem w prawym górnym rogu, czy jakimś przyciskiem.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#24 Heliocid

Heliocid

    Herbaciany indywidualista

  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 26 June 2013 - 10:25

Poradnik zawiera wiele informacji i sposobów przyspieszenia minecrafta. Dziękuję za napisanie jakże wspaniałego poradnika.



#25 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 26 June 2013 - 10:33

Mi i mojemu komputerowi to się bardzo przydadzą takie zabiegi;] Thx za poradnik masz Like+

#26 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 09 April 2015 - 14:10

Ja mam nowy komputer, a i tak bez zbędnych procesów w tle itp. minecraft mi klatkował. A jak się okazało, rozwiązanie było prostsze niż jakiekolwiek z tu opisanych. Jak się okazało, przyczyna tkwiła w ustawieniach minecrafta! Jest tam suwak ,,max FPS" (czy jakoś tak) ( po polsku to znaczy maksymalne FPS-y. Po włączeniu na maksa (,,unlimited") lagi zniknęły! Radziłbym dodać to rozwiązanie do poradnika ;-) .

A tak w ogóle po poradnik bardzo dobry. Leci like.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#27 I'm Nikt.

I'm Nikt.

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 755 postów

Napisano 09 April 2015 - 14:15

Dobry poradnik! Napewno mi się przyda, gdyż podczas PvP mam duży spadek fps. Zasłużyłeś ziomek na like. Ustawienia fps też zależą od ustawień minecrafta. Trzeba mieć ustawiony na angielski język i w options -> video settings, dać render na tiny 2.
201011_drift-3d.gif

#28 PolishRoXoR

PolishRoXoR

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 21 postów

Napisano 11 February 2017 - 08:41

Poradnik dobry ale wkradł się błąd a mianowicie:
"3.Zamień xxxxx na nazwę twojego komputera."
Nie na nazwę komputera lecz na nazwę Użytkownika



#29 karawaniarz

karawaniarz

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 203 postów

Napisano 11 February 2017 - 13:39

Ja osobiscie nie polecam Malware Bytes bo kiedys to pobralem i nastepnego dnia NIC nie moglem na kompie zrobic ;/ 

Ale wiekszosc w poradniku jest OK  ;) LIKE

Miałem raz tak po instalacji Grid 2 więc...


Nie traktujcie moich postów poważnie.