Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Projekt][RPG]Overland RPG - Największy projekt serwera RPG w Polsce![Szukamy budowniczych]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#41 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 25 April 2013 - 13:33

@Senz

Haha, bardzo śmieszne. :P Temat pusi jest już dawno zamknięty, ale nawet się ucieszę, jak wejdzie na serwer. :)

@Kodi

Google Translator po coś stworzyli. Jak pisałem wcześniej, na początku serwer będzie dwujęzyczny (Polski i Angielski).

@robikss

Będą, furia mi za bardzo śmierdzi metinem (furia miecza!) :P Ale takie podstawowe skille też będą. Pewnie jako pierwsze gracz będzie się ich uczył.


Dołączona grafika Adventure is my life


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 VSenzanomeV

VSenzanomeV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • _Senzanome_

Napisano 25 April 2013 - 13:42

To że pusia wejdzie to nawet nie masz co marzyć i jeszcze będzie banować graczy co będą tu grać


eJwLT83JyS9SSCpNyS9PVMguOrw5J7W4pDyRK6Ao


#43 robikss

robikss

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 25 April 2013 - 14:29

Ouch, na to nie spojrzałem. Prawda trochę to zalatuje metinem ( ale o to mi nie chodziło :P )

Miałem na myśli skille typu coś ala pasywne ( każda klasa ma inny skill podstawowy ) taki wyjątkowy po jednym dla każdej klasy.

Przykład:

Champion - coś jak ta furia co mówiłem

Elf - Szybsze bieganie, większe skoki

itd. tylko aby pasowało do różnych ras. Myślę, że to bardzo urozmaiciło rozgrywkę, mam nadzieję, że nad tym pomyślisz :)



#44 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 25 April 2013 - 16:18

Pisałem o tym. Każda klasa będzie posiadała kilka własnych umiejętności.


Dołączona grafika Adventure is my life


#45 Vinci

Vinci

    Nerd na pół etatu

  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 25 April 2013 - 18:58

mam pomysł na moba, którego w żadnej grze w zasadzie nie widziałem i jeszcze nie wykminiłem nazwy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


(docelowo ma latać)


Sprzedam Opla Tanio!!!!

-stan: w opakowaniu

-cena: jak mi dasz 10 000 zł to może ci zatankuje

-masło: orzechowe

-opony: masz szanse że pojedziesz

-Jak naciśniesz klakson nie zdiw się jak usłyszysz "jedź ku%%a"

 

 

 

 

Tylko masło po udeptaniu przez fioletowe latające słonie, stopione przez pralkę z napędem na cztery koła i przepłukane w pingpongach jest brązowe co uniemożliwia stworzenie czarnej dziury ~Ryptun


#46 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 25 April 2013 - 19:05

@UP

Możesz go śmiało zrobić w Techne. Może odkryjesz swój talent. :) Niektórzy użytkownicy mpc forum też spróbowali sił z modelowaniem i stworzyli np. to:

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Więcej mobów możecie zobaczyć na naszej oficjalnej zapowiedzi na minecraftforum.net

 

3majcie też takie nasze małe promo:



Dołączona grafika Adventure is my life


#47 Vinci

Vinci

    Nerd na pół etatu

  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 25 April 2013 - 19:08

a mógłbyś dać linka do tego programu? Bo jak googluje techne wychodzi mi (w bingu) Jacob Techne

 

A co do trailera to na moje oko to zwyczajny minecraft z shaderami, który nie oddaje (planowanej) epickości serwera


Sprzedam Opla Tanio!!!!

-stan: w opakowaniu

-cena: jak mi dasz 10 000 zł to może ci zatankuje

-masło: orzechowe

-opony: masz szanse że pojedziesz

-Jak naciśniesz klakson nie zdiw się jak usłyszysz "jedź ku%%a"

 

 

 

 

Tylko masło po udeptaniu przez fioletowe latające słonie, stopione przez pralkę z napędem na cztery koła i przepłukane w pingpongach jest brązowe co uniemożliwia stworzenie czarnej dziury ~Ryptun


#48 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 25 April 2013 - 19:38

@UP

>>..małe promo..<< Nie trailer, promo.

Planowanej epickości oddawać nie ma. W przygotowaniu jest oficjalna zapowiedź serwera która będzie animacją. :) Ale na nią trochę poczekać jeszcze musicie.

 

Link

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Dołączona grafika Adventure is my life


#49 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 25 April 2013 - 19:38

JAAAAAAAAAAAAAAAAAA CHCEEEEEEEEEEEEEEE JUŻ                     W TOOOOOOOOOOOOOO ZAGRAĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ

 

 

 

 

Btw , kiedy ta animacja ? 



#50 Evoxs

Evoxs

    Hodor hodor?

  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Evoxs

Napisano 25 April 2013 - 19:58

@up nadwyrężyć klimat? Bo będą tam grać ludzie, którzy są gorsi ponieważ nie stać ich na jakąś gre o klockach, którą można dostać za darmo?

 

Tak tylko mówię, jedzenie w sklepie też możesz sobie ukraść "za darmo" Tak samo jak jakąkolwiek inną grę, film czy cokolwiek, więc po co kupować?
A serwer zapowiada się bardzo dobrze, fajnie by było gdyby był wgrany jakiś texturepack i każdy na nim grał, bo niektóre budowle z pierwszego posta średnio wyglądały.



#51 VSenzanomeV

VSenzanomeV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • _Senzanome_

Napisano 25 April 2013 - 20:07

A dał byś tak mocno przybliżoną datę startu tak bardzo bardzo bradzo mocno czy w tym roku jeszcze będzie można grać?


eJwLT83JyS9SSCpNyS9PVMguOrw5J7W4pDyRK6Ao


#52 Vinci

Vinci

    Nerd na pół etatu

  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 25 April 2013 - 21:04

@topic Czemu nie zrobicie z tego nowej pełnoprawnej gry?


Sprzedam Opla Tanio!!!!

-stan: w opakowaniu

-cena: jak mi dasz 10 000 zł to może ci zatankuje

-masło: orzechowe

-opony: masz szanse że pojedziesz

-Jak naciśniesz klakson nie zdiw się jak usłyszysz "jedź ku%%a"

 

 

 

 

Tylko masło po udeptaniu przez fioletowe latające słonie, stopione przez pralkę z napędem na cztery koła i przepłukane w pingpongach jest brązowe co uniemożliwia stworzenie czarnej dziury ~Ryptun


#53 VSenzanomeV

VSenzanomeV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • _Senzanome_

Napisano 25 April 2013 - 21:14

@up cytując texasa jak go zapytałem o to samo na skype odpowiedział "po ch*j"


eJwLT83JyS9SSCpNyS9PVMguOrw5J7W4pDyRK6Ao


#54 Vinci

Vinci

    Nerd na pół etatu

  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 25 April 2013 - 21:19

@up po pierwsze - nie martwisz się prawami autorskimi (jakbyś chciał na tym launcherze zarabiać na przykład)

po drugie - lepsza rozdzielczość textur

i jeszcze pare powodów bym znalazł ale mi się nie chce szukać


Sprzedam Opla Tanio!!!!

-stan: w opakowaniu

-cena: jak mi dasz 10 000 zł to może ci zatankuje

-masło: orzechowe

-opony: masz szanse że pojedziesz

-Jak naciśniesz klakson nie zdiw się jak usłyszysz "jedź ku%%a"

 

 

 

 

Tylko masło po udeptaniu przez fioletowe latające słonie, stopione przez pralkę z napędem na cztery koła i przepłukane w pingpongach jest brązowe co uniemożliwia stworzenie czarnej dziury ~Ryptun


#55 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 25 April 2013 - 22:13

@up po pierwsze - nie martwisz się prawami autorskimi (jakbyś chciał na tym launcherze zarabiać na przykład)

po drugie - lepsza rozdzielczość textur

i jeszcze pare powodów bym znalazł ale mi się nie chce szukać

 

minecraft jest aktualnie tak elastyczny że właściwie jest możliwe tworzenie gier opartych o jego silnik

zmiania rozdzielczości tekstur to pikuś



#56 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 26 April 2013 - 07:09

Więc:

@SoRe

Przed BETA testami.

@Senz

Ten rok :P

@Vici

Dramo wszystko wyjaśnił.

 

@EDIT

Później...


Dołączona grafika Adventure is my life


#57 VSenzanomeV

VSenzanomeV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • _Senzanome_

Napisano 26 April 2013 - 07:20

dobra cookie a teraz dawaj overland bo cię pusią poszczuje :D


eJwLT83JyS9SSCpNyS9PVMguOrw5J7W4pDyRK6Ao


#58 Pitbull

Pitbull

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 396 postów
  • _Pitbull_

Napisano 26 April 2013 - 10:06

lepsza rozdzielczość textur

Tekstury na chwilę obecną to nie jest żaden problem. Spokojnie jesteśmy w stanie używać wielu rozdzielczości jednocześnie. Jednak stawiamy na optymalizację więc "rozdzielczoscią przewodnią" jest 32x32.

 

dał byś tak mocno przybliżoną datę startu

Jesień/Zima - Jak dobrze pójdzie, a w okres letnio wakacyjny praca będzie na wysokich obrotach. Jestem dobrej myśli, bo dogadałem się z zagraniczną ekipą budowlaną, która liczy dobre 40 osób.

 

mógłbyś dać linka do tego programu?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 - Prościejszego to już nie ma

 

Miałem na myśli skille typu coś ala pasywne

Skille pasywne są przewidziane jak i są powoli wdrażane. Wynikają onie głównie z adaptacji różnych ras do świata. Chociażby krasnolud, gorzej widzi za dnia, a lepiej w nocy, a wynika to z przystosowania jego przodków, którzy większość swojego życia spędzali pod ziemią.

 

Serwer za opłatą , only premium itp , czy jak to będzie wyglądać  ?

Nie ma sensu lawirować. Po prostu nasz serwer nie będzie uwieżytelniał kont z minecraft.net więc wszyscy będą równi. Tak więc po prostu nie będzie podziału na premium jak i non-premium.

 

AuthMe albo rejestracje na stronie

Rejestracja będzie bezpośrednio w menu przed wejściem do gry.

Damm z tym angielskim - questy itp to będzie troche cieńko

Serwer będzie prędzej po polsku, jak po angielsku, bo wszystkie opowiadania (podstawy do questu) są pisane w języku polskim, a jest dość duży deficyt jeżeli chodzi o dobrych tłumaczy...

Jedna wystaramy się o serwer dwujęzyczny. Najwyżej zlecimy tłumaczenia jakiejś firmie. Co się jednak odbije tym, że będą płatne wejściówki, a tego chcielibyśmy uniknąć za wszelką cenę.

 

Ciekawe jak będą działać gate'y przy paruset graczach wchodących/wychodzących z miasta

Film miał bardzie ukazać ulepszoną animację otwierania się jak i zamykania ów "gate'a". W formie płynnego znikania każdego rzędu. Coś takiego będzie miało zastosowanie w mniejszych grodach/osadach, gdzie brama będzie na noc zamykana i będzie trzeba udać się do strażnika i go przekonać, aby ów brame otworzył. Po czym kamera "leci" na ów bramę i jest pokazane jak się ona otwiera. 

 

Patrząc na owe itemki to mam wrażenie że będą wzorowane na WoWie, dodatkowa Stamina itp to czy będą tutaj profesje? Że tylko niektórzy mogą zaklinać a jeszcze inni szyć?

Klas nie będzie, by gracze mieli większy wybór. Bo jeżeli by tak było to mogłoby się tak okazać, że na tym samym poziomie wojownik jest o wiele słabszy w zwarciu od np. łucznika (czyli po prostu zły balans), a jeżeli zdarzy się tak samo lecz, gdy gracze sami będą mogli rozwijać postać w danym kierunku, to nie będą mogli mieć pretensji do nikogo innego jak do siebie za złe dobranie atrybutów.

Jeżeli zaś chodzi o profesje to jestem takiego zdania, że nie ma to najmniejszego sensu. Dlaczego ? za*********ć przez pół mapy po to tylko by łaskawie jakiś inny gracz uszył ci onuce, albo czekać za płatnerzem by Ci naramienniki naprawił, albo prosić 15 minut szczytnika by Ci tarcze "wyklepał". Totalny bezsens. Głównie dlatego, że dochodzi czynnik ludzki, czyli coś nieprzewidywalnego. 

Dlatego jeżeli będziesz chciał mieć jakiś przedmiot, będziesz miał 3 wyjścia:

1. Zabijać potwory, a nóz dropnie. Co jest najbardziej nieprzewidywalne i zależy tylko i wyłącznie od szczęścia, bo takie same potwory w jednym regionie dropią jeden zakres itemów, a w innym drugi zakres...

2. Kupić u handlarza. Mało czasochłonne, dla kogoś kto umie szukać, bo jeżeli będziesz szukał miecza u rybaka no to może Ci to trochę zająć. Jest to też zarazem najrdoższe, bo wiadomo prócz kosztu za same półprodukty wychodzi robocizna (wynagrodzenie dla poszczególnych rzemieślników pracujących nad wykonaniem przedmiotu) + oczywiście marża (często wręcz horrendalna) dla handlarza. Jeżeli ktoś jest leniwy i podciera się monetami to może sobie pozwolić.

3. Kupić półprodukty i udawać się do poszczególnych rzemieślników. Co jest dość tanim jednak czasochłonnym przedsiemwzięciem. Głównie jeżeli chodzi o wyroby metalowe, bo proces technologiczny jest dość długi. Jeżeli np. chcemy najprostszy naramiennik to musimy się udać do odpowiedniej kopalni. Kupić od górnika (lub zarządcy) odpowiednią ilość rudy. Udać się do huty i przetopić meta i tutaj może wystąpić pierwszy problem, gdyż jak wiadomo jest wiele różnych hut jedne specializują sie np. w przetopie szkła. A im bardziej metal jest rzadszy tym jest potrzebna wyższa temperatura potrzebna do obróbki, a nie zawsze piec hutniczy może osiągnąć daną temperature. Załóżny jednak, że znaleźliśmy odpowiednią hutę. Przetopiła nam rudę i otrzymaliśmy "sztabki" metalu. I teraz, albo udajemy się do kowala, gdzie będzie taniej, ale gorszej jakości wyrób otrzymamy lub do płatnerze, gdzie będzie rzecz jasna drożej, ale nasze naramienniki dłużej posiągną i będą lepszej jakości. 

 

Jest to trochę zawiłe i jak dla mnie daje to lepszy klimat RPG niż OOC czy IC, co dla mnie jest totalnie bezsensowne i psują tylko ów klimat.

Dobra mam nadzieje, że rozwiałem wiele wątpliwości. Jeżeli macie jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam _Pitbull_ !



#59 TexasEsc

TexasEsc

    Uczony

  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 26 April 2013 - 14:06

@UP

Pozwolisz, że dodam to do tematu w postaci FAQ. :)


Dołączona grafika Adventure is my life


#60 Kodi98

Kodi98

    Forumowy Kodi

  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 26 April 2013 - 18:00

@2Up

 

świetnie to wyjaśniłeś :3 Ale sęk w tym, że ja UWIELBIAM farmić. Non stop przez 2-3 godziny bije surowce by potem zrobić z tego jakiś pancerz i sprzedać to. Przynajmniej w WoWie jak się dobrze profki połączy (tak jak ja np. Szycie i Zaklinanie) to jedno pokrywa drugie nie grindowanie sprowadza się do 2 skilli naraz :3

 

Wwwrrrrrr... Farmienie musi być :3


CraftSitePlay.png

 

uqic.jpg