Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oferty wieśniaków na serwerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 01 June 2013 - 21:48

Widziałem na targu możliwość kupna od kogoś tych łez. Wprowadzenie u osadników z kolei takiej oferty byłoby nie uczciwe w obec normalnych sprzedawców. A poza tym, gdyby była możliwość kupować je u osadników, to po co polować na ghasty?


  • JASIO007 lubi to
Dołączona grafika

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 02 June 2013 - 08:18

Widziałem na targu możliwość kupna od kogoś tych łez. Wprowadzenie u osadników z kolei takiej oferty byłoby nie uczciwe w obec normalnych sprzedawców. A poza tym, gdyby była możliwość kupować je u osadników, to po co polować na ghasty?

 inne towary , ktore sa w sprzedazy u osadnikow rowniez mozna kupic na targu. Na ghasty mozna by polowac chocby z przyjemnosci ;) ale i tak nie wszyscy gracze maja osadnikow , wiecraczej gdyby ktos by potrzebowal to by zapolowal. zreszta nawet jesli ktos ma wiesniaka nie ma pewnosci , ze bedzie mial on te wlasnie oferte ;/



#43 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 02 June 2013 - 08:48

Głównym zadaniem osadników jest skupować towary od graczy pozwalając im się wzbogacić, a nie w drugą stronę. Jeśli za bardzo ułatwi się zdobywanie surowców czy materiałów to rozgrywka traci swój urok.

 

P.S. Pozwolę sobie jeszcze na mały offtop. Poprawiałeś jakiegoś gracza w temacie unbana za pisownie (co w sumie nie jest twoim zadaniem), ale sam nie jesteś lepszy.


  • tjanusik lubi to
Dołączona grafika

#44 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 02 June 2013 - 10:40

Masz racje ale czy kupno ghast teara u wiesniaka to aż tak wielkie ułatwienie w grze? Zgadzam sie ze zbytnie ułatwienie pogarsza grę natomiast tu nie powinno byc ono tak odczuwalne ;)

P.S : Wiem , postaram sie juz nie "bawić w moderatora :D"

#45 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 02 June 2013 - 14:20

Dopiero teraz przypomniała mi się jedna rzecz. Receptura na fire charge daje 3 sztuki przedmiotu. Dlatego ilość potrzebnych fire charge należałoby podnieść do 30 sztuk za emerald.



#46 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 17 June 2013 - 20:54

Zaktualizowałem tabelkę o ilość Fire Charge i zmieniłem oferty kupna od wieśniaków narzędzi i zbroi (ta, nie ma być to opłacalne). Postarałem się też żeby większość ofert pasowała do profesji wieśniaków (jakby to miało duże znaczenie). Oczywiście oferty pojawią się dopiero w 1.6.


  • Fiwo735, Cranckey i JASIO007 lubią to

#47 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 03 July 2013 - 14:10

Można do tych nowych ofert dodać znacznik(ten co nazywa zwierzątka)? Z tego co czytałem to można go znaleźć tylko w skrzyniach np. w lochach co będzie raczej trudnym zadaniem.



#48 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 03 July 2013 - 14:14

@up moim zdaniem to już będzie zbyt duże ułatwienie bo działa to na takiej samej zasadzie jak siodło a siodła nie kupisz normalnie u wieśniaka



#49 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 03 July 2013 - 14:16

Zbroi dla konia też normalnie nie kupisz jednak na Jcraft tak. Skoro mapa jest już wygenerowana to jak myślisz, znajdziesz gdzieś w skrzyni znacznik?


  • tjanusik lubi to

#50 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 03 July 2013 - 14:25

no to w takiej sytuacji potrzebna jest zmiana mapy a nie ulatwianie rozgrywki poprzez dodawanie tego do ofert wiesniakow (chyba, ze za wysoka cene - wtedy nie stracilibysmy na rozgrywce)



#51 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 03 July 2013 - 14:29

Bez przesady żeby dla 1 przedmiotu zmieniać mapę. Kupno (oczywiście za rozsądną cenę) to najlepsze rozwiązanie jak dla mnie :)

 

P.S. Te znaczniki nie dają kto wie jakich możliwości. Tylko to, że można nazwać stworka i ci on nie zniknie.


  • tjanusik lubi to

#52 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 03 July 2013 - 14:34

Zawsze można rozszerzyć mapę i dodać nowy spawn, dodać mapę surowcowe, rozwiązań jest wiele. Skoro aktualnie oferują to wieśniacy to sądzę, że nie ma sensu, tym bardziej, że nie jest to serwer pvp.



#53 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 03 July 2013 - 17:11

Nie udostępnię znacznika na serwerze do standardowego użytku. Nazywać zwierzaki można poprzez jajka, a potwory znikają zawsze dla zachowania optymlnego działania serwera.


  • MrPaszczakus, tjanusik i JASIO007 lubią to

#54 Martinx

Martinx

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Martinx586

Napisano 03 July 2013 - 19:28

no to w takiej sytuacji potrzebna jest zmiana mapy a nie ulatwianie rozgrywki poprzez dodawanie tego do ofert wiesniakow (chyba, ze za wysoka cene - wtedy nie stracilibysmy na rozgrywce)

Co wy z tą zmianą mapy? Co jakiś czas ktoś na serwerze pyta kiedy zmiana, lub płacze że nie może znaleźć surowców przy spawnach, czy nie widzi zwierząt i od razu "zmiana mapy"...

Mapa jest praktycznie pusta. Wiele spawnów nie jest prawie w ogóle zamieszkałych, a jak odejdzie się kilka kratek od spawnu to wszędzie można znaleźć dziewicze tereny. Rozumiem że zwiedzając napotkamy na jakieś ślady przeszłej bytności tj pochodnie czy mniejsze domki, ale zawsze można spytać o przejęcie terenu.

Nowa mapa nigdy nic więcej nie da, a te "nowe dungeony" plądrowane są w czasie do 3 dni od otwarcia owej nowej mapy... Tak było po zmianie na obecną jak i po powiększeniu limitu.

Jeśli macie nieodpartą chęć eksplorowania nowych terenów, plądrowania świątyń, zgładzania nowych wiosek npc to niech będzie coś w stylu ewentu - mapy np 1k na 1k resetowanej co jakiś czas, a nie resetowanie mapy na której powstają nasze projekty.

Jeśli nie budujesz nic prócz małych klitek to reset mapy nie znaczy dla ciebie nic, ale uwierz mi są osoby dla których reset to zmarnowanie od tak kilku miesięcy pracy.

 

Nowe itemy czy też konie przecież można by zdobyć na wiele różnych sposobów:

1. Jako wygrane w ewentach mniejszych czy większych.

2. Rozsianie skrzynek po całej obecnej mapie

3. Wklejenie jakichś dungeonów na mało popularnych terenach na mapie

4. Rollback miast/wiosek/osad - widm, które już tylko zaśmiecają mapę.

5. Konie można zawsze zespawnować sztucznie na obecniej mapie

6. Wystawić na sprzedaż za ogromne ilości waluty serwerowej.

 

A odn. tematu: ustawienie nowych itemów w ofertach wieśniaków spowodowałoby znaczny spadek ich wartości.

 

Pozdrawiam


Mój >>> Poradnik <<<

 

jcraftmartinx.jpg


#55 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 03 July 2013 - 21:55

 dziewicze tereny.

Jeśli nie budujesz nic prócz małych klitek to reset mapy nie znaczy dla ciebie nic, ale uwierz mi są osoby dla których reset to zmarnowanie od tak kilku miesięcy pracy.

Pozdrawiam

Miszczu ma rację, reset jest złem koniecznym.

Przy tak ogromniastej mapie jaką mamy, można spokojnie uprawiać survival latami.

Zdarzają się czasem incydenty ''że ktoś tam jakieś spawnery w netherze sobie przywłaszczył,Ze niby to nie ładnie,  że niby takie czyny to raczej na serwerach RP a nie na FB lecz nic to, dajemy rade.

Papajki



#56 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 03 July 2013 - 22:01

\

Zdarzają się czasem incydenty ''że ktoś tam jakieś spawnery w netherze sobie przywłaszczył,Ze niby to nie ładnie,  że niby takie czyny to raczej na serwerach RP a nie na FB lecz nic to,

 

Nie wiem co to za wredna osoba :D


  • Narina lubi to

#57 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 03 July 2013 - 22:09

Co wy z tą zmianą mapy? Co jakiś czas ktoś na serwerze pyta kiedy zmiana, lub płacze że nie może znaleźć surowców przy spawnach, czy nie widzi zwierząt i od razu "zmiana mapy"...

hmm myślę, że nikt nie zauważył, że mój post był jedynie postem, który miał za zadanie jedynie pokazać jak mały jest problem ze zdobyciem tego znacznika więc było to coś w stylu sarkazmu. (bo problemu ze zdobywaniem nowych itemow - jak to juz zostalo zauwazone- nie ma) ;)



#58 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 03 July 2013 - 22:19

Nie wiem co to za wredna osoba :D

To taki jeden z ''nowych'' graczy, ponoć mieszka w akwarium.

Słyszałem plotkę, że zrobił pułapkę i zabija graczy. :ph34r: 


  • GunitPolska lubi to

#59 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 08 April 2014 - 10:54

Pierwszy post zawiera jeden bład, że 4 diamenty - to 8 szmaragdów a w grze to 1 szmaragd. Jako ze w grze jest stan faktyczny to w wątku warto to uwzględnić.
exRYBP0.png

#60 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 08 April 2014 - 12:41

Pierwszy post zawiera jeden bład, że 4 diamenty - to 8 szmaragdów a w grze to 1 szmaragd. Jako ze w grze jest stan faktyczny to w wątku warto to uwzględnić.

Najwidoczniej masz jakiegoś lewego wieśniaka, bo nie ma ustalonej oferty, która daje 1 szmaragd za 4 diamenty ;)