Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oferty wieśniaków na serwerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 18 February 2013 - 14:34

*
Popularny

Specjalne oferty wieśniaków są już na serwerze od pewnego czasu i służą jako jeden z głównych sposobów zarobku. Nigdzie nie można było znaleźć oficjalnej listy dostępnych ofert na serwerze także po prostu ją opublikuję. Wraz z tym dodałem kilka nowych :D I to chyba tyle...

Dostępne oferty

 

8IV5y6e.png

 

 

Zwyczajnie napisany "Emerald" jest w ilości 1. Liczba w nawiasie to liczba przedmiotów jaka jest wymagana/oferowana.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 19 February 2013 - 11:41

Mam pytanko. Czy te oferty zależą od "funkcji" pełnionej przez wieśniaka? To znaczy czy u farmera możemy sprzedać szkło czy musimy znaleźć odpowiedniego wieśniaka?


  • Fifi lubi to

#3 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 19 February 2013 - 13:14

Mam pytanko. Czy te oferty zależą od "funkcji" pełnionej przez wieśniaka? To znaczy czy u farmera możemy sprzedać szkło czy musimy znaleźć odpowiedniego wieśniaka?

Oferty są dość pomieszane i kompletnie nie są dopasowane do konkretnych profesji wieśniaków. Jednakże aby znaleźć wszystkie to trzeba sprawdzić każdy typ villagera. Jeden i ten sam typ nie będzie sprzedawać wszystkiego.



#4 ukryty

ukryty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 19 February 2013 - 13:24

 Mogę się mylić ale NPC dodatkowo skupują jeszcze węgiel.



#5 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 19 February 2013 - 13:43

 Mogę się mylić ale NPC dodatkowo skupują jeszcze węgiel.

Rzeczywiście :D Zaktualizowałem i posortowałem :)



#6 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 20 February 2013 - 16:41

Kodeku czy masz dostępną tą tabelkę w wersji tekstowej nie graficznej. 



#7 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 20 February 2013 - 16:52

Kodeku czy masz dostępną tą tabelkę w wersji tekstowej nie graficznej. 

Dokument Excela >> 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#8 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 20 February 2013 - 17:12

Dziękuję 



#9 PadulecPL

PadulecPL

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • PadulecPL

Napisano 05 March 2013 - 09:33

Kodeku, czy mogę cie prosic o dodanie do ofert sprzedaży wiesniakow sprzedaż mikstur np. szybkosci?

76561198087367383.png


#10 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 05 March 2013 - 09:51

Raczej nie, stworzenie takiej mikstury jest tak proste jak obieranie kartofli.



#11 Fiwo735

Fiwo735

    Znawca

  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 05 March 2013 - 19:43

Ja u swojego wieśniaka znalazłem jeszcze ofertę nożyczek
(golarki do owiec) za 3 emeraldy z mojej strony.
  • Sibcat lubi to
UserbarjCraft_5173cf4ea2b98.png

#12 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 05 May 2013 - 01:20

Wprowadzone zostały zmiany w ofertach wieśniaków. Żadne nie zostały usunięte ani żadne nie zostały dodane!



#13 superrobo

superrobo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 05 May 2013 - 09:03

Kurde Kodek resetowanie oferty wieśniaków to delikatnie mówiąc nie najlepszy pomysł. Gracze poświęcają masę czasu i surowców na odblokowanie ofert a tu raz dwa i po ofertach. To naprwdę potrafi zniechęcić. Już wcześniej Grey przez pomyłke wybiła wszystkich wieśniaków. Rozumiem raz nie zawsze, błędy się zdarzają najlepszym. Myśle że jako admini nie musicie zdobywać kasy i nie do końca czujecie jak demotywujący może być taki reset. Ja rozumiem że serwer jest darmowy i powinniśmy się cieszyć że mamy możliwość grania za free, ale takich rzeczy myślę że nie powinno się robić a przynjamniej jak najmniej.


Przejrzalem nowe oferty NPC. Myśle że są kosmiczne i nie do przyjęcia. :(

#14 ukryty

ukryty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 05 May 2013 - 13:11

Hehe poczekaj, aż Aga zauważy, że jej ulubiony npc ma zresetowane oferty :D



#15 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 05 May 2013 - 13:56

Nowa generacja wieśniaków wymaga resetu wszystkich na mapie. Nie może być już tak łatwo, to nie nie. Nie będzie już takich prostych zakupów, trzeba się trochę potrudzić. Prędzej Ci się znudzi gra, jak będziesz mieć wszystko pod ręką niż żeby pracować na nowe. Komuś się zrobiło niewygodnie i musi zacząć narzekać, a tu wszystko jest dopuszczalne, przemyślane i zbalansowane do ogromnych farm, które mogą przynosić tysiące jollarów zysków na dzień.



#16 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 05 May 2013 - 14:59

Oferta za ciastka była za dobrą i tutaj trzeba przyznać rację. Nie potrafię natomiast zrozumieć zmiany ceny zboża, oraz kaktusów.

148 zboża za 1 jollara? Brzmi prawie tak głupio jak wcześniejsze 2 stacki drewna za 1 j.  Tak samo sugerowałbym zmianę ilości potrzebnych kurczaków, ponieważ 1 kurczak=1 pierś. (bez względu na poziom lootingu).

96 marchwi? Z czego z jednego pola lecą średnio (4) marchewki? 1 do obsadzenia, więc wychodzą 3 na czysto. Wychodzi na to, że potrzeba obsadzić 32 kratki, aby zarobić 1 j, przy czym przy zbożu jest to dalej 148 kratek.

Kaktusy natomiast nie rosną tak szybko jakby mogło się wydawać. Mamy ogromną automatyczną farmę Wychodzi około 20 stacków na godzinę. (kiedy chunk jest aktywny)

Zmiana ceny szkła jest natomiast nieopłacalną z innego punktu widzenia, ponieważ pozostałe oferty, które są u bibliotekarzy są średnio opłacalne. Mimo wszystko należy je przehandlować, aby ponownie odblokować to co nas interesuje.  Dlatego całkiem możliwe, że w tym momencie na sprzedaży szkła nie będzie można zarobić.

18 sztuk tnt = 72 sztuk gunpowder. Grindery praktycznie nie działają, więc oferta średnia.

Natomiast teraz przytoczę cenę skupu ciastek, aby pokazać jak słaby jest balans. 32 sztuki ciastek za 1 j. 2 sztuki zboża + 1 kakao = 8 ciastek. 32 ciastka = 8 sztuk zboża + 4 sztuki kakao.

Średnio prezentuje się to na tle 148 sztuk zboża za 1j. Osobiście analizując całość uważam, że zmiany były mało przemyślane.

Fajnie byłoby także dodać firecharge do skupu.

Uważam, że nowe oferty są mało zbalansowane. Ponieważ znajdą się skrajnie dobre jak i skrajnie słabe.

Poza tym jestem zdania, że wprowadzanie tak drastycznych zmian w tak późnym etapie gry jest mało fair wobec osób, które przygotowywały cała infrastrukturę pod wcześniejszy cennik.



#17 superrobo

superrobo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 05 May 2013 - 15:01

Spróbuj zasiać moją farmę, jest wolna. Może wtedy odczujesz i zrozumiesz czy łatwo jest zarobić tysiące jolarów dziennie. Owszem jest to możliwe ale wymaga masy pracy. Chyba skutecznie mnie zniechęciłeś. Fajnie było ale skończyło. Dzięki za wspólne chwile. Pozdrawiam wszystkich.



#18 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 05 May 2013 - 15:19

Obydwoje z administratorów grają również na survival (multikonto), więc odczuwają te zmiany.


  • Fifi lubi to

#19 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 05 May 2013 - 15:44

Gra na serwerze to nie samo zbieranie kasy, ale tak jak juz inni sie wypowiedzieli, zeby miec duzo to trzeba tez bardzo duzo zrobic. Ci, ktorzy maja duzo kasy, maja je nie dlatego, ze dupowali bloki jak wczorajsi zbanowani, ale poswiecili wiele godzin dziennie by zdobyc surowce, przetworzyc je i sprzedac. Mysle, ze niepotrzebnie w to ingerowales Kodek :/


 


#20 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 05 May 2013 - 16:53

Skoro macie pretensję, że nagle już nie jest tak łatwo jak sobie zaplanowaliście to szkoda. Ale jeśli cała wasza gra opiera się na robieniu kasy, to bardzo smutne. Wszystkie zmiany są jak najbardziej dobre, a jak nie potraficie sobie z tym poradzić, to się tego nie dotykajcie. Nie całą gra kręci się wokół pieniędzy.

Papa superrobo, szkoda że całą Twoja gra opierała się na robieniu kasiury.

 

Zmiany z ekonomią nigdy nie będą akceptowalne, niezależnie czy pozwolą więcej zarobić czy mniej, zawsze znajdzie się ktoś z problemem.