Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fanklub serii Gothic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1157 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: (66 użytkowników oddało głos)

Która cześć najbardziej Ci się podobała ?

  1. Głosowano Gothic 1 (32 głosów [26.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.67%

  2. Głosowano Gothic 2 (23 głosów [19.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 19.17%

  3. Głosowano Gothic 2 NK (44 głosów [36.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.67%

  4. Głosowano Gothic 3 (13 głosów [10.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.83%

  5. Głosowano Gothic 3 Zmierzch Bogów (5 głosów [4.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.17%

  6. Gothic 4 Arcania (2 głosów [1.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.67%

  7. Arcania Upadek Setarrif (1 głosów [0.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1121 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 11 November 2014 - 18:47

Nie mam w co grać ;__;'

Ściągam z torrentów magicznie znajduję płyty z Gothic I i Gothic II NK i sobie pogram. Najpierw jedynkę najemnikiem, potem Noc Kruka magiem.

Jeśli chodzi o te ciekawostki w pierwszym poście, to może w końcu usuniemy te fake'i podane przez Kodiego? ;-;'



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#1122 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 16 November 2014 - 17:08

Refresh. Hyh, chyba nie mogę rifreszować nie swojego tematu ;-;

 

Dzisiaj ukończyłem sobie Gothica. Podczas walki ze Śniącym stało się coś śmiesznego.
Walnął fireballem Księcia Demonów, ten się na niego rzucił. Zdarza się. Jednak po jakimś czasie, bity Śniący przeteleportował się ;__; Pierwszy raz coś takiego widzę.
op3Sm27.jpg?1


  • RRRycerz lubi to

#1123 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 17 November 2014 - 22:15

To Gothic. Za to go kochamy. :D

Ogólnie gdzieś w lipcu dopiero po raz pierwszy przeszedłem G1 bez kodów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaliczyłem go w 21 godzin. A niby internety mówią, że to wynik dla doświadczonych graczy. ;__; Pierwsze udane podejście.

W Świątyni Śniącego wkurzali mnie fanatyczni Strażnicy, którym praktycznie nie zadawałem obrażeń mieczem(tak jakby ich nie trafiałem, bo nie zabierało im HP), więc bawiłem się z nimi godzinę kuszą i golemem...

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#1124 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 18 November 2014 - 17:53

BeziX, mówisz o Apokaliptycznych strażnikach, jeśli mam rację. Jak to powiedział Gor Boba "Są nieśmiertelni". Oczywiście niezupełnie, ale są niewrażliwi na ataki bronią wręcz. Po to znajdujesz Uriziel, aby móc pokonać ostatniego szamana i tych najpotężniejszych strażników. Chociaż sądzę, że można pokonać ich bez opuszczania świątyni po pierwszym wejściu do niej, ale to trudne (tak jak napisałeś), a to tego omija nas spory kawałek fabuły, właściwie cały szósty rozdział (naładowanie Uriziela, atak na Stary Obóz).



#1125 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 18 November 2014 - 20:58

Ano. ;__; Wkurzające toto.

Najlepszy był bug taki, że w rzeczonej świątyni przy miejscu, gdzie możemy znaleźć dziennik jakiegoś niewolnika apropo Uriziela, Gothic uznał, że w jednym kawałku terenu jest lawa a nie ziema i gdyby nie to, że savenąłem po zebraniu dziennika byłbym godzinę w plecy.

Sama walka ze Śniącym nie była jakaś szczególnie trudna, przebijanie serca, kampienie za słupem? przed Śniącym i ubijanie tam Książąt Demonów. Magia.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#1126 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 20 November 2014 - 14:18

Najlepszy był bug taki, że w rzeczonej świątyni przy miejscu, gdzie możemy znaleźć dziennik jakiegoś niewolnika apropo Uriziela, Gothic uznał, że w jednym kawałku terenu jest lawa a nie ziema i gdyby nie to, że savenąłem po zebraniu dziennika byłbym godzinę w plecy.

Hehe, wiem o czym mówisz. Po prostu nad tunelem jest rzeka lawy, a ja sobie skakałem (akrobatyka) zamiast iść. Po prostu dotknąłem sufitu tunelu, zabiła mnie lawa :D Ja zapisuję grę właściwie przed każdym atakiem na potwora itp. :D To dobre, bo jeśli będzie crash to nic nie tracisz.

 

EDIT:

 

 Lel, ale mi się coś śmiesznego zdarzyło.

Zauważyliście, że w G2:NK zamrażając Bryłą Lodu np. Cieniostwora jest szansa, że ostateczny "cios" zada mu bryła, w której jest uwięziony? Wiem, to żadne odkrycie, zadaje ona 2 HP na sekundę. Dziwne jest jednak to, że kiedy zabiłem go w ten sposób to mogłem zabrać z niego tylko mięso, a dopiero po stopieniu się bryły potwór upadł na ziemię i mogłem go oprawić. Pokonałem w ten sposób Poszukiwacza, i... Mogłem mu zabrać wszystkie runy jakie miał przy sobie o.o Deszcz Ognia, Grom, Krzyk Umarłych, Śmiertelny Pocisk (czy coś takiego) i inne.

 Ktoś wspominał, że ścieżka magii jest najtrudniejszą drogą, jaką można obrać w Nocy Kruka. Gram teraz magiem (4 rozdział, pokonałem już dwa pierwsze smoki) i nie narzekam. Do Jarkendaru wybrałem się w trzecim rozdziale, dopiero gdy było to konieczne. Ogólnie to zastosowałem pewien trik, mianowicie załatwiłem sobie zbroję z pancerzy pełzaczy już w drugim rozdziale (razem z pasem pełzacza, a potem zestawem Kasty Wojowników nieźle koksi). Dopiero szata arcymaga jest lepsza od tego pancerza.

 Fakt, przed czwartym rozdziałem omijałem Poszukiwaczy, ale wystarczyło ich zamrażać, lać po mordach bronią białą (magiczna różdżka nie wymagająca siły i dodająca manę oraz 75% broni dwuręcznej), uzupełniać manę i tak w kółko. Po wytworzeniu czaru Grom zaczęła się rzeźnia.

 Duży minus jaki zauważyłem to wielka słabość czarów Szponu Beliara. Totalne gunwo ;-; Korzeń, Przyzwanie Strażnika/Zombie, Rój Owadów - są bezużyteczne. Szał Beliara (czy jakoś tak) - zwykły pocisk, jeśli porównać obrażenia i zużycie many do Błyskawicy, dochodzę do wniosku, że też jest do du*y. Więcej czarów chyba nie ma. Możliwe jednak, że należało przewinąć trochę listę opcji dialogowych. Nie pamiętam, czy doszedłem do "KONIEC" czy nie ;-;


Użytkownik Maślak edytował ten post 23 November 2014 - 21:52


#1127 Sttark

Sttark

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 01 December 2014 - 17:25

Tak samo jak 2 lata temu, tak i w tym roku drużyna odpowiedzialna za CSP utworzyła adwentowe odliczanie. Czyli codziennie będziemy otrzymywać jedną informacje odnośnie tego największego projektu do gothica 3. 

Dzisiaj skromnie, bowiem tylko zaklęcia. Zmieniono trochę animacje, ale nic po za tym. Zobaczymy co będzie na następnych dniach. 

 



Użytkownik Sttark edytował ten post 01 December 2014 - 17:26


#1128 RRRycerz

RRRycerz

    Fan Gothic'a

  • Użytkownik+
  • 984 postów

Napisano 23 December 2014 - 22:10

Odkopie ale ciul. Dawno mnie tutaj nie było :D 
Osobiście polecam sobie zainstalować do Gothica 1 który zwiększy fpsy. Bo w G1 jest limit fpsów do bodaj 25 dlatego gra jest taka "opóźniona" troszkę w porównaniu do G2 :D 


Jakby ktoś chciał moje wypociny ;) :

https://www.youtube....r/BlackTavish98


#1129 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 10 January 2015 - 16:12

Żyjecie ludzie? ;__;

Zacząłem grać w G2NK i uznałem, że przejdę sobie Palladynem. Nie jest to oryginalne, ale zawsze coś.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#1130 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 10 January 2015 - 22:35

 Żyję, nie umarłem ;-; Nie gram teraz, bo jakieś pół miesiące temu przeszedłem magiem. Ten, kto mówił, że NK jest najtrudniejsze gdy gra się magiem - mylił się. Było dość łatwo. Po prostu kupowałem jak najwięcej napojów many. Pod koniec gry miałem jakieś 260 many.
Według mnie najprościej jest grać Łowcą Smoków/Paladynem inwestując tylko w zręczność, kradzież itp., olewając siłę. W ten sposób najmilej mi się grę przechodziło, jak spacerek.



#1131 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 10 January 2015 - 22:55

Właśnie zainstalowałem sobie Gothic 3 + Community Patch 1.75.14.



#1132 ZiomuuSs

ZiomuuSs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 75 postów
  • ZiomuuSs

Napisano 11 January 2015 - 09:44

Teraz ja z ciekawostką/trikiem :D
Nieskończona ilość gorących prętów(G2NK):
Idziemy do tego kowala (zapomniałem imienia, ale to jest ten w khorinis u którego nie można zostać czeladnikiem) i go ogłuszamy (nie zabijamy!)(nikt nic nam nie zrobi). Bierzemy wszystko, czekamy aż wstanie i wróci do pracy. Wtedy wystarczy że go raz uderzymy. Będzie miał 2 gorące pręty i młotek. Można tak robić w nieskończoność, więc warto być czeladnikiem u Harada (czy jak mu tam).

Wypieszczone z mojej Xperii.

Użytkownik ZiomuuSs edytował ten post 11 January 2015 - 09:45


#1133 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 11 January 2015 - 11:59

@up

Nie zna imienia tak znanej postaci, a bugi pamięta. :F

 

@topic

Ubolewam nad tym, że w Gothicu 3 rozpoczynamy grę "w towarzystwie" dużej ilości orków, po kilku minutach mamy tonę stali na plecach (po orkach) i tonę drobiazgów (bo nikogo nie interesuje, że wszedłeś mu właśnie do chałupy). W Gothicu II: NK była odczuwalna taka nutka ciekawości w połączeniu z lekkim strachem, jacy to silni przeciwnicy, kiedy słuchało się o tych całych bezwzględnych i morderczych orkach z Kolonii Karnej. Poza tym zaczynaliśmy ze zwykłą lagą, przez co cieszyło nas, jeśli znaleźliśmy chociażby krótki miecz. W G3 tego tak nie odczuwam.



#1134 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 11 January 2015 - 12:06

No wiesz, w końcu w G2 zaczynaliśmy jako ziomek, który ledwo przeżył zasypanie przez skały, ze znacznymi brakami w pamięci. G3 zaczynamy jako ziomek, który rozwalił cały dwór Irdorath, załatwił smoki, orków, jaszczuroludzi, etc. i dopłynął spokojnie do kontynentu. Byłoby dziwne, gdyby tak nagle zapomniał jak trzymać miecz.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#1135 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 12 January 2015 - 12:11

Wczoraj odpaliłem Gothica 3 z patchem 1.75.14 i nie mogłem się oderwać. Gra się całkiem przyjemnie (niezbyt miło wspominam G3 bez patchowania), grafika jest poprawiona, błędy praktycznie wyeliminowane. Gram jako najemnik orków - po stronie Beliara.

 

Zapraszam na małą sesyjkę z rozgrywki:

 

 

Dziś idziemy do Silden, a potem lecim na pustynię. :v


Użytkownik Murshtin edytował ten post 13 January 2015 - 12:17
Włożyłem w spoiler


#1136 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 12 January 2015 - 21:58

No, teraz to ta Trójka wspaniale wygląda ;-; To pewnie robota patcha. Bo jak kiedyś oglądałem screeny z G3 to wyglądały jak kiepska biblijna bajka 3D (cóż, takie skojarzenie). A to jest super! Tylko proszę, na miłość Innosa, włóż to w spoiler(y), bo ledwo pisać mogę i cholernie długo się ładowało :D

Filmik już nieco stary, ale może ktoś z Was nie widział. Jak dla mnie to jedna z najlepszych rzeczy od Milo:



#1137 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 01 February 2015 - 20:35

Zaczynam od początku! 

 

Ym9yGjD.jpg


"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#1138 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 01 February 2015 - 21:39

Ostatnio minęła 10 rocznica wydania polskiej wersji G2: NK.



#1139 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 07 February 2015 - 11:48

A ja tak lekko odejdę od tematu. Interesowaliście kiedyś serwerami RP do Gothica? Bo o ile na polskiej scenie (phi, innej nie ma) jest sporo zaludnionych serwerów, to faktycznie dobry jest chyba tylko Midgard (no i może UZ'tka, ale to zależy od godziny). W podaniu na Midgard historia musi się składać z min. 5k znaków (chociaż tu chodzi o jakość, mnie z 3,5k przyjęli) więc mamy w uj porządny poziom, community sympatyczne... Tylko ludzi trochę mało, ale są.
Pomimo tego, że mod jest do G2, to akcja dzieje się w Kolonii Górniczej znanej z G1 (no, nieco alternatywnej, wg. nich Xardasa nie ma, a Laran to dobrze prosperujący kraj)... I faktycznie czuć prawilny klimat. Napisałbym więcej, ale używam telefonu.


 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Wojor edytował ten post 07 February 2015 - 13:25

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#1140 Skratsher

Skratsher

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 February 2015 - 15:32

Pewnie nikt nie interesuje się tutaj takimi rzeczami, ale od dłuższego czasu pewien koleś o nicku Degenerated zajmuje się dodawaniem do Gothica efektów z DirectX 11. Prace idę powoli, ale efekty są na prawdę imponujące... i zasobożerne D: Nie miałem przyjemności sprawdzić jak to wygląda na żywo bo mam słaby sprzęt, ale na forach można znaleźć sporo screensów z projektu.

Gothic-2-_wpxqhxp.jpg

TESELACJA


NORMAL MAPY + SPECULAR MAPY

FALE + REFLEKSY

AMBIENT OCCLUSION