Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fanklub serii Gothic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1157 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: (66 użytkowników oddało głos)

Która cześć najbardziej Ci się podobała ?

  1. Głosowano Gothic 1 (32 głosów [26.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.67%

  2. Głosowano Gothic 2 (23 głosów [19.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 19.17%

  3. Głosowano Gothic 2 NK (44 głosów [36.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.67%

  4. Głosowano Gothic 3 (13 głosów [10.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.83%

  5. Głosowano Gothic 3 Zmierzch Bogów (5 głosów [4.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.17%

  6. Gothic 4 Arcania (2 głosów [1.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.67%

  7. Arcania Upadek Setarrif (1 głosów [0.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#81 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 17 February 2013 - 12:01

W G4 nawet żarcie robiłeś we własnych spodniach i wykuwałeś broń również -,- Dla mnie G4 to słaby RPG który nawet nie powinien się nazywać Gothic :(

G4 (arcania) to dobry RPG ale słaby Gothic :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#82 RRRycerz

RRRycerz

    Fan Gothic'a

  • Użytkownik+
  • 984 postów

Napisano 17 February 2013 - 12:01

@Chory dla mnie Zmierzch Bogów to nie Gothic. A raczej Zmierzch Bógów :)


Jakby ktoś chciał moje wypociny ;) :

https://www.youtube....r/BlackTavish98


#83 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 17 February 2013 - 12:03

Colin dodaj do ankiety gothic 4 upadek setarrif


Nie Gothic 4: Upadek Setarrif tylko ArcaniA: Upadek Setarrif. W tej nazwie już w ogóle nie ma słowa Gothic. Może to i lepiej...  :mellow:



#84 Chory

Chory

    Owca Dżemu

  • Użytkownik
  • 341 postów
  • Hadwar

Napisano 17 February 2013 - 12:05

@Up w pewnym sensie ale to jest dodatek do Arcania Gothic 4 upadek Setarrif tutaj można się długo kłócić



#85 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 17 February 2013 - 12:06

ja kiedyś posiedziałem nad grafiką i zrobiłem lepszą jakość trochę gdzieś na YT był poradnik jak poprawić jakość :D A i tak ta grafika jest przyjemna. Ta gra tez mi się nie nudzi. Piranha Bytes kupiło domenę gothic5.com i pewnie planują kolejnego gothic bo prawa do serii znów do nich wróciły :D

 

W Risen też jest bezimienny bohater :D

A skąd wiesz, że wykupili domenę? Ostatnio nie obserwuje tego, co się dzieje w PB, ale informacja ciekawa.

 

Rzeczywiście było coś w tym stylu. ;> Zacząłem grać w Risen 2, ale zbyt daleko nie przechodziłem - kilka misji. Pierwszą część Risen przeszedłem raz.

BTW. Colin, spróbuj lekko poprawić te napisy między spoilerami - na liście trailerów. Może dodaj jakieś formatowanie tekstu, bo panuje nieład trochę. :c

BTW #2. Pamiętam ile ja czasu spędziłem nad Spacer'em 2.6 i notatnikiem, skrypty nie skrypty.. Bawił się ktoś w tworzenie swojej modyfikacji do Gothica, albo Gothica II: NK? 


Ahh... Mody... Ja się kiedyś bawiłem. Robiłem mody, mapy, tekstury... te czasu :)

Jakby tego było mało, w G4 nie trzeba udać się do nauczyciela, aby posiąść nowe umiejętności.. A to właśnie było 'magiczne' w G1, 2, 3.. Kiedy stary przyjaciel Lares nie mógł zwiększyć twojej siły, bo byłeś silniejszy niż on. Wtedy przychodziła potrzeba znalezienia kogoś lepszego od siebie, który zechce cię nauczać. .-.

A w G4 to bodajże H, potem 2 razy LPM i już umiemy nowy czar. ;_;

Prawda... Perfidnie wykastrowali "Gothica 4" (Specjalnie w cudzysłowiu) z tego, co było najlepsze...

 

W G4 nawet żarcie robiłeś we własnych spodniach i wykuwałeś broń również -,- Dla mnie G4 to słaby RPG który nawet nie powinien się nazywać Gothic :(

Prawda. Jedyne, co łączyło to z naszą ukochaną grą, to uniwersum...

 

Jestem Cavalornem ;_;

Nie zgodzę się, bo ja. Od tego imienia wziął się mój nick. Najpierw używałem "Cavalorn", ale na jednym serwisie było można używać krótkich i zdrobniłem do "Cavi". Było to tak z 4-5 lat temu. Tak jest już do dzisiaj :)

 

Bardzo fajny pomysł, ale od razu mówię, że bardziej znam mapkę z G2:NK niż z G1...

Ja się zgłaszam do tego pomysłu. Mapy znam dokładnie, choć tą z G2 ciutkę lepiej niż z G1. Jarkendar znam, kolonię znam... I też jestem za pomysłem, aby najpierz zbudować mapę z G1, później podniszczyć, przerobić i dorobić resztę wyspy.


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#86 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 17 February 2013 - 12:12

Kojarzy ktoś Ezi39, Erol18, Quariora lub Gal2Anonim? Mistrze Gothica :)



#87 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 17 February 2013 - 12:13

@UP, nie kojarzę.

@Colin1998, Może dodaj te dwa bannery (z łowcą smoków i z paladynem) do pierwszego postu. Tak dla informacji, że są takie dwa i można je dodać do sygnaturki jeśli się chce. :)

@Topic, A więc chętni do zbudowania Górniczej doliny, Khorinis i Jarkendaru są jak widać.  :rolleyes: Co z serwerem?



#88 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 17 February 2013 - 12:16

@Topic, A więc chętni do zbudowania Górniczej doliny, Khorinis i Jarkendaru są jak widać.  :rolleyes: Co z serwerem?

Również się zgłaszam. Niestety nie wiem jak z czasem :/



#89 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 17 February 2013 - 12:25

@ReVoL, pamiętam Gorzelnię Xardasa :3

 

Dzięki za sygnę :3.

 

EDIT. Chcę być Gornem.


uQcilSi.jpg?1


#90 Chory

Chory

    Owca Dżemu

  • Użytkownik
  • 341 postów
  • Hadwar

Napisano 17 February 2013 - 12:33

A teraz przyznać się kto grał na cheatach :D

 

 

 

 

 

W gothic 2 za barykadom orków jest jaskinia leży w niej kilka postaci ;)



#91 RRRycerz

RRRycerz

    Fan Gothic'a

  • Użytkownik+
  • 984 postów

Napisano 17 February 2013 - 13:39

Ahh pamiętam gre na kodach. Wcielałem się w postać kopacza i robiłem to co oni ^^ Pamiętam jak robiłęm sobie swoją przygode i mówiłem do siebie ^^ W G1 był sposób żeby uczynić wybranego NPC nawet mistrzem broni każdego rodzaju ^^ Wrzód był moim prywatnym ochroniarzem :D 


Jakby ktoś chciał moje wypociny ;) :

https://www.youtube....r/BlackTavish98


#92 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 February 2013 - 14:05

Ej, dlaczego jestem Wrzód, a nie Wrzód? ;_;

@Chory, ja nigdy w Gothicu nie cheatowałem ._.

 

BTW. Zacząłem sobie grać Gothica II (pierwszy raz), dotarłem do Khorinis i błądzę po mieście szukając koszar ;_; Chyba jestem ślepy, bo nigdzie ich nie widzę.


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#93 WujekJar97

WujekJar97

    اللغة العربية

  • Użytkownik
  • 243 postów
  • Ja

Napisano 17 February 2013 - 14:10

Szeregowiec Jar zgłasza się na budowniczego Jarkendaru. Muszę tylko zainstalować G II i zrobić screenshoty całej Doliny.

@Chory pamiętam że za pomocą cheatów można praktycznie z dowolnego przedmiotu stworzyć broń :D

x4k29scdjhcv.png


#94 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 17 February 2013 - 14:16

Kojarzy ktoś Ezi39, Erol18, Quariora lub Gal2Anonim? Mistrze Gothica :)

 

Oprócz ostatniego kojarzę wszystkich, a Quariatora nawet znam. Znam go z GMP. Z zakonu Adanosa. Ja byłem wtedy gwardzistą Innosa. Stare czasy z GMP...

@UP, nie kojarzę.

@Colin1998, Może dodaj te dwa bannery (z łowcą smoków i z paladynem) do pierwszego postu. Tak dla informacji, że są takie dwa i można je dodać do sygnaturki jeśli się chce. :)

@Topic, A więc chętni do zbudowania Górniczej doliny, Khorinis i Jarkendaru są jak widać.  :rolleyes: Co z serwerem?

Serwer ja mógłbym jakoś załatwić. Co prawda hamachi, ale nie martwcie się, bo maszyna i internet dobry, ale używam hamachi, bo po co kupować serwer, jeśli okazałoby się, że chęci wam znikną.

 

A teraz przyznać się kto grał na cheatach :D

 

 

 

 

 

W gothic 2 za barykadom orków jest jaskinia leży w niej kilka postaci ;)

Tak, a to dlatego, że przechodziły między Khorinis a GD. Jak wiemy, w kodzie są to oddzielne lokacje. Gra musiała się jakoś pozbyć postaci z jednego świata, kiedy przechodziły do drugiego. Tak samo blisko słonecznego kręgu jest jaskinia, w której w GII:NK leży Saturas i inni magowie wody po przejściu do Jarkendaru.


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#95 Kamil

Kamil

    Fan Gothica i Assassin's Creed'a

  • Użytkownik+
  • 437 postów

Napisano 17 February 2013 - 14:44

Cavi 01Irdorath był pierwszy wiec może chcecie być razem Cavalornem ?

 

Cavi fajnie by było jak byś dał rade postawić :D budowali byśmy najpierw mapę z Gothica 1 :D

 

Ja grałem na kodach na oddzielnym save żeby sobie nie popsuć zabawy :D

 

Czy wy też tak macie ze filmiki w gothicu są małe i nie na cały ekran ?


Dołączona grafika


#96 Chory

Chory

    Owca Dżemu

  • Użytkownik
  • 341 postów
  • Hadwar

Napisano 17 February 2013 - 14:54

O gothic 5 skopiowane.

 

 

 

Ostatnio coraz więcej słyszy się o dalszych losach Sagi Gothic i o Gothic 5. Jak wiadomo, prawa do marki Gothic wróciły w ręce firmy Piranha Bytes, która odpowiedzialna była za pierwsze trzy części Serii. Nie ma co ukrywać, że wielu fanów zawiodło się na dodatku doGothic 3 - „Zmierzch Bogów” i na Arcania: Gothic 4, które nie były tworzone przez PB. Możemy zatem spodziewać się, że Piranha Bytes sprawi, że znów Gothic będzie podbijać miliony serc graczy na całym świecie? W internecie pojawia się coraz więcej pytań „Czy Piranha Bytes stworzy Gothic 5? Czy Risen 3 to będzie Gohic 5?”.Oczywiście Gothic 5 nie będzie pod fabułą Gothic 4,to będzie Gothic 4 wykonana przez PB.

Ciekawostki:

 

  • -Mike Hoge - kierownik produkcji pierwszych trzech części Gothic’a oraz inni pracownicy Piranha Bytes niczego nie wykluczają, ale obecnie nie mogą na te pytania udzielić nam odpowiedzi.
 
  • -W internecie pojawiły się artykuły o dalszych losach Sagi. Wiele artykułów w swoim tytule zawiera słowa „Gothic 5 Aeternus”.
 
  • -Od pewnego czasu działa strona internetowa gothic5.com, która podobnie jak pozostałe oficjalne strony o Gothic’u zarejestrowana jest na Pluto 13 GmbH (Piranha Bytes jest znakiem towarowym ów firmy). Nie może zatem być to żart. Strona nawiązuje obecnie do poprzednich części gry, ale kto wie, czy z czasem się to nie zmieni.

 

Tak wygląda Logp Gothic 5 Aeternus:

gothic-5-aeternus.png

PS:Colin dodaj Thorusa.



#97 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 17 February 2013 - 14:56

Cavi 01Irdorath był pierwszy wiec może chcecie być razem Cavalornem ?

 

Cavi fajnie by było jak byś dał rade postawić :D budowali byśmy najpierw mapę z Gothica 1 :D

 

Ja grałem na kodach na oddzielnym save żeby sobie nie popsuć zabawy :D

 

Czy wy też tak macie ze filmiki w gothicu są małe i nie na cały ekran ?

Yup. Mogę być Cavalornem... Albo ustąpię mu... W końcu jedyne, co lubię w Cavalornie to imię... Może będę Diegiem? ;f

 

Co do serwera, mam zrobić flatmapkę? Najlepiej budować od zera. Ja zająć mogę się zamkiem :) Z góry zgłaszam, że mogę być "Dekoratorem wnętrz" :)

A co do tych filmików, to tak. A to dlatego, że gra ma już tyle lat, a wtedy rozdzielczości były inne. Gra się na nie skaluje, ale filmiki już niestety nie. U mnie filmiki już w ogóle się nie odtwarzają, ale to chyba przez to, że po zmianie systemu nie instalowałem gothica od nowa, z płytki tylko grałem na tym, co było na komputerze.


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#98 Kamil

Kamil

    Fan Gothica i Assassin's Creed'a

  • Użytkownik+
  • 437 postów

Napisano 17 February 2013 - 15:09

Chory ok po prostu nie dodawałem wszystkich bo by było ich za dużo :P Cavi macie razem Cavalorna :D dobry z niego myśliwy nie boi się tylko goblinów w Gothicu 1  :D

 

Czy chcecie żebym ze skanował gazetkę z Komputer świat gry o Gothicu 4 są tam 2 strony o Gothicu ogólnie


Dołączona grafika


#99 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 17 February 2013 - 15:17

Widzę, że Diego też zajęty... Może mógłbym prosić o dopisanie i dodanie mnie do rangi "Lord Andre"? No, chyba, że Diega mi Chory ustąpi ;f


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#100 Chory

Chory

    Owca Dżemu

  • Użytkownik
  • 341 postów
  • Hadwar

Napisano 17 February 2013 - 15:22

Dobra ustąpię ale colin daj mi Rhobara II