Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karczma

pbf

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4661 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 10 February 2013 - 21:32

*Mierzy wzrokiem nowo przybyłego, stojącego przy ladzie, po czym kieruje go ponownie na karczmarza*

-Poproszę zatem kufel najlepszego piwa, które tu serwujecie, tak na dobry początek mego pobytu...


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 10 February 2013 - 21:33

-Witaj karczmarzu, chciałbym tutaj przenocować parę dni, ile to będzie mnie kosztować, jeśli waćpan raczy odpowiedzieć ?

*Wyciąga sakiewkę i otwiera ją*

 

(Będe za jakieś 10 minut)


MODI RULZ!!!! ok


#23 wojtekx00

wojtekx00

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 10 February 2013 - 21:35

Dobra Tiberian, odpuszczę ci za to wspomnienie, niech ci będzie...

#24 wojtekx00

wojtekx00

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 10 February 2013 - 21:35

Dobra Tiberian, odpuszczę ci za to wspomnienie, niech ci będzie...

#25 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 10 February 2013 - 21:40

Podchodzi do lady i mówi:
- Dużom się nawojował w życiu. Nietypową mam prośbę... Chcę znaleźć tu odpoczynek. Chcę tu zamieszkać. Nie mam jednak za dużo pieniędzy. W zamian więc mogę zaoferować pomoc przy całym gospodarstwie... Co ty na to, karczmarzu?
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#26 Shota

Shota

    Łajza

  • Użytkownik+
  • 1468 postów
  • Shotyslawa

Napisano 10 February 2013 - 21:41

[PBF-y ze swobodą działania nie są akurat na tym forum nowością (tutaj prędzej Ponadczasowa mogłaby rościć sobie prawa). Jedynym wyjściem poza standardy było ograniczenie przestrzeni do samej karczmy i rezygnacja z karty postaci (chociaż chyba Ezraell stworzył kiedyś coś takiego - mogę się mylić). Przykro nam z powodu Twojej nogi, tym niemniej w tej chwili naprawdę narzekasz bezpodstawnie. Zasługi nikt Ci nie odmawia, a to chyba powinno Cię cieszyć, że ktoś rozwija Twój pomysł? BTW, Tibby, co sądzisz o zmianie nazwy gry na "Karczma [PBF]", ażeby i o to Wojtek się nie burzył? :>]

 

Przelotnie rzuciwszy pobłyskującym fioletowo okiem znad trzymanego w dłoni papieru na nowo przybyłych. Choć część sprawia wrażenie zaprawionych w boju, to jednak nie powinni mieć na celu wywołania tutaj żadnej burdy. - stwierdziwszy w myśli, wraca do czytania.


"Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!"

 

~ Bolesław Leśmian "Dziewczyna"


#27 wojtekx00

wojtekx00

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 10 February 2013 - 21:44

Thx, Tibberian.

#28 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 10 February 2013 - 22:02

*Mierzy wzrokiem kolejnego przybysza, po czym ziewa dość donośnie. Po chwili zabiera stołek stojący nieopodal, przysuwa go do lady i siada na nim*


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#29 Shota

Shota

    Łajza

  • Użytkownik+
  • 1468 postów
  • Shotyslawa

Napisano 10 February 2013 - 22:34

Zakończywszy lekturę, wstaje z ławy, podchodząc do karczmarza.

- Wybaczcież, mości gospodarzu, że zakłócam twój spokój, wszelakoż jakem się właśnie dowiedziała z posłania, zmuszona będę zostać tu na dłuższą chwilę. Ile będzie kosztowało mnie najęcie pokoju dla jednej osoby na jakiś... powiedzmy... miesiąc?


"Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!"

 

~ Bolesław Leśmian "Dziewczyna"


#30 WujekJar97

WujekJar97

    اللغة العربية

  • Użytkownik
  • 243 postów
  • Ja

Napisano 11 February 2013 - 00:50

*Do karczmy wchodzi brodaty człowiek odziany w pelerynę okrywają zbroję płytową. Na zbroi owej widnieje widnieje herb ze srebrnym słońcem na czarnym polu. Przybysz zdejmuje kaptur i podchodzi do karczmarza*
-Piwa dajcie mości karczmarzu. I rad byłbym gdybyście łóżko do noclegu mi znaleźli. Czuję, że niekrótko tu zabawię.

x4k29scdjhcv.png


#31 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 11 February 2013 - 10:08

* Odwraca się do Modiego. *
- 25 złotych monet starczy na zwykły pokój na tydzień.
* Lekko zirytowany odwraca się do piotpasza i wysłuchuje go. *
< Dodatkowe ręce do pracy za niezbyt wygórowaną cenę... Czegóż chcieć więcej? >
- Dobrze, zaczynasz od zaraz. Na zapleczu jeżeli chcesz znajduje się fartuch cobyś swojej koszuli nie upaprał browarem. Ale to jest opcjonalne.
* Tym razem zwraca się do Shoty. *
- Jak dla panienki to 75 monet. Ach i jedna mała rada... Mogłaby pani następnym razem nie siadać w kąciku? Przejezdni często nazywają go "kącikiem kurtyzany" z racji iż wcześniej wymienione panny siadają tam szukając klientów... Taka rada na przyszłość, rozumie pani.
* Karczmarz idzie na zaplecze nalać piwa z beczki. *
- Oto twoje piwo, pokój na tydzień będzie kosztował 27 razem z browarem.


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#32 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 11 February 2013 - 10:19

*Pochodzi pewnym krokiem pod drewnianą "bramę" za którą znajdował się zajazd, widzi już za palisadą górujący budynek, z wysokim kominem, z którego bucha dym, patrzy na najemnika w kolczudze pokrytej brązową tuniką z nakreślonymi na niej dwoma kuflami z których wylewa się piwo i mówi.

-Chcę wejść...

{- Panie, a-a waćpan to mi bardziej na zbója wygląda niż na przyjezdnego

-To już łowcy potworów tu dawno nie widzieliście?

*Pomyślał i zdał sobie sprawę, że faktycznie wygląda jak bandyta, przez niewielką bliznę przecinającą wargę, doskonale komponującą się z groźnym wzrokiem spod kasztanowych włosów, wszystkiego dopełnia miecz srebrny na plecach, pokryty runami przeciw potworom, i drugi, stalowy w pochwie przypiętej do pasa.

{- A... ale waćpan tak wygląda groźnie, to czy aby na pewno łowca potworów?

*Wzdycha, po czym mówi

- Zawsze to samo...

*Po czym odpina od pasa sakiewkę, odlicza 60 srebrników i daje najemnikowi.

[- Ano tera to żem pewien żeś waść porządny chłop.

- No mam nadzieję... otwieraj bramę.

{Strażnik krzyczy do kogoś, i po chwili drewniana brama się otwiera}

*Wchodzi na niewielki dziedziniec, i obejmuje wzrokiem tablicę ogłoszeń przed drzwiami, najpierw jednak odprowadza konia do stajennego, po czym wchodzi do Zajazdu.

<Zlecenia sprawdzę później...>

*Już w progu czuje zapach pieczonego mięsa i piwa, obejmuje wzrokiem główną salę gospody, i nie zwracająć uwagi na pijaka wymachującego kuflem podchodzi do baru i mówi do gospodarza.

-Chciałbym pokój na jakiś tydzień, i do tego najlepszy trunek jaki tu macie...

*Odpina sakiewkę od pasa, i czeka na odpowiedź.

(Przepraszam za sterowanie najemnikami jeżeli nie można, jednak chciałem jakoś opisać swoją postać. I wiem że nieco z tym łowcą potworów wieje Wiedźminem, lecz ostatnio wsiąkłem w ten klimat...)


uQcilSi.jpg?1


#33 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 11 February 2013 - 10:23

* Spogląda znad lady na nowo przybyłego. *
< Podejrzanie wygląda, ale póki płaci będzie dobrze. >
- To będzie 25 za pokój i 30 razem z trunkiem wyjdzie.


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#34 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 11 February 2013 - 10:29

*Odlicza szybko 30 monet i kładzie je na ladę.

- Który pokój jest mój, i czy jest tu ktoś kto opowie mi o okolicy i o potworach tu grasujących?

*Mówi opierając się o ladę.


uQcilSi.jpg?1


#35 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 11 February 2013 - 10:38

*Spogląda z lekką irytacją na karczmarza*

-Waść karczmarzu, a o mym trunku to już pan zapomniał?


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#36 Shota

Shota

    Łajza

  • Użytkownik+
  • 1468 postów
  • Shotyslawa

Napisano 11 February 2013 - 11:22

Spogląda z lekkim zdziwieniem na wcześniej wymienione miejsce, nie dostrzegając w nim jednak niczego nadzwyczajnego tudzież wskazującego na funkcję, jaką pełni. "Te ludzkie przesądy i obyczaje... można żyć obok nich, ale żaden Aen Sidhe nie jest w stanie ich pojąć..." - stwierdziwszy znów w myśli, zwraca się z powrotem do karczmarza.

- Cóż. Niezbyt dobrze to by świadczyło o waścinych klientach, jeżeli nie potrafią podróżnej w podróżnym rynsztunku odróżnić od zwykłej przechodki... ale bez obaw, zastosuję się do rady. A oto pańskie 75 monet. - Wysupławszy podaną kwotę z sakiewki, podaje ją gospodarzowi.


"Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!"

 

~ Bolesław Leśmian "Dziewczyna"


#37 Kodi98

Kodi98

    Forumowy Kodi

  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 11 February 2013 - 11:44

(Obiecuje: Nie będę tym razem demonem... :3 )

* Wchodzi do karczmy spoglądając powoli na każdego z tutejszych piwożłobów rzec by się mogło, że jest bardzo mocno onieśmielony. Lekko warga drzy mu gdy podchodzi do Karczmarza.*

- Dwa.... Brązowe...


CraftSitePlay.png

 

uqic.jpg


#38 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 11 February 2013 - 12:26

- Bardziej szanowna pani zważają uwagę na to że jest na czym zaspokoić "pragnienie" niż na wygląd.
* Odwraca się do dominatora. *
- A przepraszam, już podaję, razem z tym panem. Jednak miło by było gdyby drugi przygotował 4 monety.
* Wchodzi na zaplecze i polewa piwa. W lewej dzierży dwa "brązowe" i najlepszego browara. Położył na ladzie. *
- Ten jeden jest twój, a ja czekam na zapłatę za te dwa...


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#39 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 11 February 2013 - 12:49

*Bierze w łapę kufel, po czym wstaje ze stolika*

-Dziękuję, dobry człowieku.

*Podchodzi do najlepszego stolika i siada przy nim popijając piwo*


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#40 WujekJar97

WujekJar97

    اللغة العربية

  • Użytkownik
  • 243 postów
  • Ja

Napisano 11 February 2013 - 13:08

[To zaczyna być dziwne. Nilfgaardzki rycerz, elfka gadająca Starszą Mową, wiedźmin. Brakuje tylko komanda Wiewiórek. ;_; ]
*płaci karczmarzowi, bierze kufel i siada przy najbliższym stole*

x4k29scdjhcv.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pbf