Skocz do zawartości


Zdjęcie

GothicSite - Strefa dla Gothico-Fanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 04 February 2013 - 14:16

Czytając temat "Darmowe bany." w dziale "O forum i stronie", postanowiłem założyć ten kącik dla fanów serii Gothic. Nie umieściłem tego w "Inne gry", ponieważ ma to charakter czysto fanklubowy.
Od razu mówię: nie wychodzę z uprzedzenia do Kuców i nic do nich nie mam, zakładając ten temat.
Za to wychodzę od słów, które padły w temacie "Darmowe bany.", mające ten sens:
Każdy temat mający dość szerokie grono fanów ma rację bytu.
Tak jest w tym przypadku. Miałem go dawno założyć, ale nie miałem wiedzy o fanach Gothica na tym forum. Pewnie się to nie przyjmie, dostanę warna lub leciutkiego bana. Mam nadzieję, że nie zostanie ten temat usunięty. A w razie popularności proszę o podpięcie.

A więc tutaj rozmawiamy o KAŻDEJ części Gothica(bądź co bądź ArcaniA ma Gothic 4 w tytule) oraz wymieniamy się informacjami o planowanych częściach.

Wiecie, że Gothic 5 ma szansę wyjść? Wpiszcie w Google "Gothic 5", wyjdzie parę ciekawych tematów.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 ShadowPL

ShadowPL

    Świnka Assasyn

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • ShadowPolska

Napisano 04 February 2013 - 14:21

Gothic 1 - 2 nk mają świetny klimat. Do dwójki założyli multiplayer który jest świetny i dominuje tam RP.

Natomiast arcania wg mnie liniowa, doszedłem do drugiegej wyspy, jest bardzo liniowa.


ede652cb32d1939b0caf8fe8485e607e.jpg Zbieram na bombe Nuklearna.

76561198013049077.png


#3 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 04 February 2013 - 14:34

@UP
Arcanię przeszedłem, teraz gram drugi raz inną klasą, a liniowość Arcanii to jej główna cecha.
Do serii Gothic zaliczam naciąganie G3.
Możesz opisać multi w G2? Co dokładnie się tam robi? Zwykła arena i drużyny czy normalnie fabuła?

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#4 StefexX

StefexX

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • s_stefex_x

Napisano 04 February 2013 - 15:10

Ja skończyłem wszystkie części oprócz Arcanii. No i tak już sobie pogrywam ostatnio w 1 i obawiam się, że będę musiał wgrywać od nowa, bo w jednym kluczowym  miejscu gra mi się ścina, bo nie ma niby jakiegoś pliku. A i właśnie. Wie może ktoś skąd wziąć gothic multiplayer D: ? Jestem ciekawy jak to wygląda, ale ostatnio jakoś nie mogę znaleźć ani klienta, ani serwerów RP D:


w3rzds647271i02fg.jpg


#5 ShadowPL

ShadowPL

    Świnka Assasyn

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • ShadowPolska

Napisano 04 February 2013 - 15:35

Tworzycie sesje RP. Naprzykład żeby odnaleźc jakiś tam miecz, są z tym wmieszane 4 - 8 osób i to się toczy.

Albo zbiera się grupe i idzie sie rozwalić orki (w rp).


ede652cb32d1939b0caf8fe8485e607e.jpg Zbieram na bombe Nuklearna.

76561198013049077.png


#6 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 04 February 2013 - 15:40

Nie trawię gdy ktoś porównuje starego Gothica z nowymi RPG i mówi "Ghotic lepszy!!!". Czasy Gothica już minęły i jest to gra zabugowana i brak w niej dużo rozwiązań znanych z nowych gier. Ghotica nie odpalam bo nie chce popsuć starych wspomnień.



#7 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 04 February 2013 - 16:00

Dołączę się :3

@Arc Niekoniecznie zabugowana, ja gram do dziś w Gothic 1 i 2, co jakiś czas i przechodzę ją od nowa, mimo to na bugi nie natykam się często, a i myślę iż porównywanie Gothica z nowymi grami zwącymi się RPG jest jak najbardziej na miejscu. Skoro te czasy już minęły to dlaczego wciąż tylu ludzi gra w to wciąż? I o jakich rozwiązaniach mówisz? Bo ja w nowych grach RPG żadnych nowym rozwiązań które chciałbym widzieć w Gothicu nie widziałem.(Prócz respawnu potworów, ale to było w grach od bardzo dawna)

 

@Topic Gothic 1-2NK, jak dla mnie siłą tej gry jest jej nieprzystępność, gra od razu rzuca nas na głębokie wody, gdzie jeśli nie będziemy uważni szybko zginiemy, co mi się niezmiernie podoba, gdyż zachęca do niepoddawania się i próbowania dalej. Swoją drogą jedyne czego mi brakuje to... respawnu potworów, bo kiedyś zdarzyła mi się sytuacja, gdy chciałem się nauczyć nowych umiejętności, nie miałem punktów nauki, a okazało się że w całej kolonii nie ma ani jednego potwora... oraz śmiertelnego człowieka ._.(Ostały się jedynie postacie fabularne...).


uQcilSi.jpg?1


#8 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 04 February 2013 - 17:13

Ah, Gothic, jak tylko sobie przypomnę ile zrobiłem ragequitów spowodowanych nie zapisaniem gry i zginięciem, to aż się łezka pojawia.

W Gothic 2 NK zawsze podobały mi się dialogi, system walki który mimo, że był prosty to jednak bardzo miło cięło się ścierwojady swym nowo wykutym mieczem, by potem rozpruć je sztyletem i sprzedać mięso za parę sztuk złota. Questy także były świetne, chociażby przyniesienie topora orka-zwiadowcy, by otworzyć bramy do kolejnych questów głównych oraz pobocznych.

Nie można też nie wspomnieć o świetnym klimacie i lokacjach, które mroziły krew w żyłach, jak chociażby wieża Xardasa, czy świątynia w Jarkendarze lub podziemia klasztoru (Po których bałem się chodzić jak byłem mały ._.).


MODI RULZ!!!! ok


#9 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 04 February 2013 - 17:28

Ach, co do straszenia, to przypomniałem sobie że gdy miałem może... 6-8 lat, w okresie w którym mniej więcej dostałem Gothica strasznie bałem się zębaczy, i zawsze uciekałem jak poparzony gdy tylko je zauważyłem... a poza tym bałem się chodzić w okolicach cmentarzyska orków(Za mostem w drodze do obozu bractwa), bo przyznajcie, wesołe miejsce to nie było >_<.


uQcilSi.jpg?1


#10 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 04 February 2013 - 19:29

Dokładnie, zawsze bałem się tego miejsca. Mam tam klaustofobiczne poczucie zamknięcia w jakimś pudełku. I jeszcze te mumie... X_X
Pamiętam jak udawałem chorego lub byłem chory, wtedy dzień i noc zarywałem. A jak zdobyłem lekkie spodnie Kopacza i Niewykończony miecz... Czułem się uber pr0 koksem, aż spotkałem zgraję zębaczy.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#11 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 04 February 2013 - 19:37

Ja bałem się przemierzać górniczą dolinę z Gothic'a II NK. Tam wszystko było takie wymarłe, wszędzie czaiły się wargi, albo smocze zębacze. Pamiętam to dziwne uczucie, gdy pierwszy raz zobaczyłem starą wieżę Xardasa w G2 NK. Ta kolorystyka, ten soundtrack z górniczej doliny, kiedy w okolicy trzeba było uciekać przed orkami.. To wszystko jest niepowtarzalne. ;) Pomijając G1, G2 NK, żadna część nie miała takiego klimatu.

Moim zdaniem G4 jest w porządku jako gra, jako RPG, ale z serią Gothic ma mało wspólnego (porównując poprzednie części). Dodam przy okazji, że najpierw miał się nazywać ArcaniA: A Gothic Tale. Nazwę zmieniono na Gothic 4: ArcaniA, ale np. dodatek do niej nazywa się ArcaniA: Upadek Setarrif, czyli tytuł już w ogóle nie zawiera słowa Gothic. Dodatek do G4 też okazał się klapą, jednak wg. mnie dużo mniejszą niż G3: ZB, którego nawet nie będę komentował. -.-

PS. Przechodzić pierwsze części Gothic'a teraz, a przechodzić je dawniej to całkiem co innego. To dokładnie tak samo jak z oglądaniem Dragon Ball'a.



#12 ShadowPL

ShadowPL

    Świnka Assasyn

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • ShadowPolska

Napisano 04 February 2013 - 22:54

Tu coś ode mnie ;) Sam robiłem w paincie ._. Chciałem podcieniować, pokolorować ale w użyłem pędzla zamiast ołówka ._.


  • Modi i WujekJar97 lubią to

ede652cb32d1939b0caf8fe8485e607e.jpg Zbieram na bombe Nuklearna.

76561198013049077.png


#13 majeran0

majeran0

    Znawca

  • Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 04 February 2013 - 23:10

Gothic 1-  2 - NK są grami zaistymi, trójka trochę mniej, a 4 może mnie pocałować w dup... Ale spadkobierca duchowy robiony przez autorów 1,2,NK i 3 w przeciwieństwie do 4 robionej przez wydawce poprzednich. Chodzi mi oczywiście o RISEN.


Usuwanie/edycja moich postów narusza art.54, pkt.1 i 2 Konstytucji RP i podlega zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego RP
A właśnie że nie. //iKrzysiek
A właśnie że tak. //Majeran0
Sygnaturek chyba nie dotyczy... // Adshi

#14 Lembada

Lembada

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 February 2013 - 23:15

Grając w gothica czy to jedynke czy dwójkę nie czułem wogóle ze to stara gra. Mimo porównywalnie słabej grafiki to i tak gothic dominuje wśród gier rpg. I to jest magiczne :D. grając już np nawet w stalkera pierwszego zauważa sie odpychjące zmiany a gothic nie gothic zostaje wręcz przeciwnie powiedziałbym że chciałbym doczekać się edycji o tym samym systemie walki i gry co w gothicach 1 -2 . A nie taka tórjeczka w której chodzi tylko o to zeby zbugować kogoś do ściany i walic.



#15 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 04 February 2013 - 23:19

Ale wiecie, że Piranha Bytes odzyskało prawa do marki? Na jednym forum był cytat, bodajże Mike Hogea(jakoś tak), że sprzedali JoWood prawa do Gothica na pewien okres. A Gothic 4 nazywa się teraz chyba ArcaniA: The Complete Saga.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#16 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 05 February 2013 - 15:17

A najlepsze to, że Piranha Bytes znowu ma prawa do Gothica :D (a główny bohater Risena 2 :D to Bezio(po Arcanii zaczął pić i wyjechał)tak czytałem :P)



#17 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 05 February 2013 - 15:18

Michael Ruve, inny przedstawiciel Piranha Bytes. Na niemieckim forum World of Player stwierdził on, że Hoge nie jest prawnikiem i jego komentarze należy traktować „z przymrużeniem oka”. x_x Choć mam cichą nadzieję.. Informacja, że Piranha odzyskała prawa pojawiła się już dawno i jak na razie, cisza..



#18 WujekJar97

WujekJar97

    اللغة العربية

  • Użytkownik
  • 243 postów
  • Ja

Napisano 06 February 2013 - 22:38

Postanowiłem napisać parę ciekawostek nt. serii, np. jedynka miała być początkowo grą multiplayer jednak później (nie)stety postanowili stworzyć singleplayera, obóz Bractwa wyglądał EPICKO (obejrzyjcie trailery na YT), właściwie nie wiem, czemu go zmienili, w G III mieliśmy wcielić się w Diego - widać na trailerach i choćby po rzuceniu zaklęcia "Podróż Duszy". Tyle ciekawostek, teraz rozmyślania ;_;. Nie wiem czy tylko ja uważam Gothica III za sandboxa, ale tak właśnie jest on wg. mnie skonstruowany. Co oczywiście jest zaletą, o ile zainstaluje się Quest Packa, inczej robi się nudno.

x4k29scdjhcv.png


#19 kalister

kalister

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 07 February 2013 - 10:39

fajny temat kiedyś jak grałem w G2 NK to nie chciałęm wychodzić z khorinis żeby nie napotkać sie na żadną polna bestie [według mnie sa ochydne]


Ogórek pan creper alarm!!! ogórek pan creper! kaboooooooomommomm!!!!!!!!

#20 Lemu9

Lemu9

    Spec Od Hec

  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 February 2013 - 21:42

Gothic 1 oraz Gothic 2 NK są najlepszymi RPG na świecie :) 

Nawet teraz wracam do tej gry grając kilka godzin na dobe w Gothica. 


Nakaram smoki, będą wdzięczne

j4mzn.gif    m5Z5U.gif  9CcHV.gif