Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec świata 2012 - Cała prawda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 13:07

Witam, choć na pewno większość z Was nie wierzy w te bujdy o końcu świata, ale do tych co mają wątpliwości opiszę to w 4 punktach.

1. Majowie mieli zupełnie inny zegar i kalendarz.

2. Nie skończyli kalendarza prawdopodobnie z powodu braku czasu (wybicie przez konkwistadorów)

3. Ten koniec świata to wytwór ludzkiej wybujałej wyobraźni.

3. Puknijcie się w czajnik i powiedzcie mi, dlaczego jacyś maje mogą przewidzieć koniec świata, a my ja nie?


Nie no, koniec tych żartów. KONIEC ŚWIATA NADCIĄGAHAHAHAAGAGAGA
"Aha." ~Kapitan Budy?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 27 October 2012 - 13:09

Dlaczego są dwa punkty o numerze 3? ;__;

#3 TekkitChalanges

TekkitChalanges

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 27 October 2012 - 13:10

Nie chce nic mówić. Ale jest powiedziane > O ile jesteś katolikiem, wiesz o tym<

Że żaden człowiek, ani istota ludzka nie zna dnia ani godziny sądu ostatecznego. Nadejdzie to się dowiemy.

Takie tam z religii
Dołączona grafika

#4 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 13:11

Nie chce nic mówić. Ale jest powiedziane > O ile jesteś katolikiem, wiesz o tym<

Że żaden człowiek, ani istota ludzka nie zna dnia ani godziny sądu ostatecznego. Nadejdzie to się dowiemy.

Takie tam z religii


W tym bardziej chodzi o zwykłą śmierć. A co do tych 3 punktów to nie wiem, zmęczony jestem.
"Aha." ~Kapitan Budy?

#5 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 27 October 2012 - 17:00

Według majów w roku 2012, 21 grudnia ma nastąpić koniec roku galaktycznego(z tego co pamiętam, trwającego ok.256000 lat). Wtedy ma nastąpić rozpoczęcie nowej ery. Z tego co pamiętam ma to być oświecenie ludzkości lub coś innego. Jednak na pewno nie będzie to koniec świata.

LhrBkHs.jpg


#6 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:11

Według majów w roku 2012, 21 grudnia ma nastąpić koniec roku galaktycznego(z tego co pamiętam, trwającego ok.256000 lat). Wtedy ma nastąpić rozpoczęcie nowej ery. Z tego co pamiętam ma to być oświecenie ludzkości lub coś innego. Jednak na pewno nie będzie to koniec świata.


Czyli ze to tylko majowe wierzenia? Lol. A nawet jeśli to się stanie to nie zginiemy? To czemu to takie słąwne jest że koniec świata...
"Aha." ~Kapitan Budy?

#7 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:17

Każdy koniec świata bierze się skądś. Np. w 999 roku ludzie wymyślili, że będzie koniec świata bo upłynie 1000 lat po nardzeniu Chrystusa. 7.07.1977 uważano, że jeśli 4 siódemki spotkają się w dacie to nastąpi koniec świata (trochę mniej znana na cały świat przepowiednia). A 21 grudnia mija 13.0.0.0.0. 4 ahau 3 kankin. Mam nadzieję, że odetchnęliście :)

#8 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:21

Każdy koniec świata bierze się skądś. Np. w 999 roku ludzie wymyślili, że będzie koniec świata bo upłynie 1000 lat po nardzeniu Chrystusa. 7.07.1977 uważano, że jeśli 4 siódemki spotkają się w dacie to nastąpi koniec świata (trochę mniej znana na cały świat przepowiednia). A 21 grudnia mija 13.0.0.0.0. 4 ahau 3 kankin. Mam nadzieję, że odetchnęliście :)


1.3 ahau kankin co?
"Aha." ~Kapitan Budy?

#9 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:24

13.0.0.0.0 4 ahau 3 kankin to w naszym kalendarzu 21 grudnia 2012 :D Czyli koniec cyklu trwającego 5125 lat. Nic szczególnego nie dzieje się w tym dniu, dla nich był to koniec pewnej epoki.

#10 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:25

13.0.0.0.0 4 ahau 3 kankin to w naszym kalendarzu 21 grudnia 2012 :D

no i co że upłynie to cośtam ahau kankin?
"Aha." ~Kapitan Budy?

#11 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:30

Skończy się kolejna długa rachuba kalendarza Majów, proste... Napisałem to.

#12 xkisielx96

xkisielx96

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:30

Witam, choć na pewno większość z Was nie wierzy w te bujdy o końcu świata, ale do tych co mają wątpliwości opiszę to w 4 punktach.

1. Majowie mieli zupełnie inny zegar i kalendarz.

2. Nie skończyli kalendarza prawdopodobnie z powodu braku czasu (wybicie przez konkwistadorów)

3. Ten koniec świata to wytwór ludzkiej wybujałej wyobraźni.

3. Puknijcie się w czajnik i powiedzcie mi, dlaczego jacyś maje mogą przewidzieć koniec świata, a my ja nie?


Nie no, koniec tych żartów. KONIEC ŚWIATA NADCIĄGAHAHAHAAGAGAGA



1. I co z tego, tłumacząc na nasz kalendarz to 21 grudnia 2012
2. Całkowita nie prawda, kalendarz działał na zasadzie cykli. Jedne się kończyły drugie zaczynały. 21 grudnia kończą się wszystkie cykle na raz. Ale to nie oznacza końca świata
3. Nie prawda (podaj jakieś dowody)
3. Nie tylko majowie przewidują koniec świata.:
-Co 9 czy 11 lat(nie pamiętam dokładnie) na słońcu jest podwyższona ilość wybuchów. 2012 jest tym rokiem który ma właśnie wzmożoną aktywność. Największą planuje się na połowę grudnia tego roku. Sęk w tym że już na początku roku wybuchy były większe niż w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
-Zawsze jest możliwość wojny, a przede wszystkim nuklearnej. Cały skład bomb atomowych pozwala na zniszczenie ziemi około 10 razy
-W ziemię może uderzyć t.zw. Planeta X, którą naukowcy odkryli kilka lat temu. Jednak myślę, że to mało prawdopodobne, bo gdyby tak się stało już byśmy wiedzieli że pędzi w nasza stronę
-Jest jeszcze kilka możliwości oraz wiele bzdetnych teorii jak przylot ufo itp
Dołączona grafika

#13 Kapitan Budyń

Kapitan Budyń

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:35

-Co 9 czy 11 lat(nie pamiętam dokładnie) na słońcu jest podwyższona ilość wybuchów. 2012 jest tym rokiem który ma właśnie wzmożoną aktywność. Największą planuje się na połowę grudnia tego roku. Sęk w tym że już na początku roku wybuchy były większe niż w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
-Zawsze jest możliwość wojny, a przede wszystkim nuklearnej. Cały skład bomb atomowych pozwala na zniszczenie ziemi około 10 razy
-W ziemię może uderzyć t.zw. Planeta X, którą naukowcy odkryli kilka lat temu. Jednak myślę, że to mało prawdopodobne, bo gdyby tak się stało już byśmy wiedzieli że pędzi w nasza stronę
-Jest jeszcze kilka możliwości oraz wiele bzdetnych teorii jak przylot ufo itp


Planeta Iks, ufoki i wybuuchy na suońcu. Ta, zginiemy, niebawem.
"Aha." ~Kapitan Budy?

#14 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:40

Wybuchy na słońcu? Musiałby mieć 100x większą siłę niż te zwykłe, powodujące tylko zorzę.

#15 Zajax

Zajax

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 716 postów

Napisano 27 October 2012 - 19:45

Koniec czy nie koniec...
Ważne że internet jest :)

#16 Senzanome

Senzanome

    Demon

  • Użytkownik
  • 272 postów
  • _Senzanome_

Napisano 27 October 2012 - 19:59

Ale wiecie że mnich który liczył kiedy się narodził Jezus pomylił się chyba o 6 lat (nie jestem pewien czy o tyle ale na pewno coś koło tego :D ) więc koniec świata powinien być 6 lat temu :D



#17 Zajax

Zajax

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 716 postów

Napisano 27 October 2012 - 20:05

Ale wiecie że mnich który liczył kiedy się narodził Jezus pomylił się chyba o 6 lat (nie jestem pewien czy o tyle ale na pewno coś koło tego :D ) więc koniec świata powinien być 6 lat temu :D

No jak teraz to napisałeś to wiemy -,-

#18 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 27 October 2012 - 21:22

@wojciech Z tą planetą x to tyle prawdy, co w twierdzeniu, że księżyc jest z sera.

Po za tym, zorze polarne powoduje wiatr słoneczny, a wybuchy na słoń cu uszkadzają elektronikę.

A co do przewidywania końca - było o tym już tyle pisane, że trudno coś o tym powiedzieć i nie powtórzyć czyichś słów. Przewidywania były różne. Od roku 1000 i 2000 , przez gadanie o końcu jakiegoś cyklu, po twierdzenie, że beatelsi są aniołami przesłanym przez Boga przed apokalipsą, by przez swoje piosenki nieść boskie przesłanie.

LhrBkHs.jpg


#19 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 27 October 2012 - 22:55

Jak dla mnie, to, że Majowie mogli mieć coś wspólnego z przybyszami z kosmosu jest prawdopodobne, ale niepewne.
No bo, dlaczego jakaś wysoko rozwinięta cywilizacja miałaby nie przybyć do nas kiedyś? Chociaż nie ma sensu lot na planetę, w której żyją prymitywne istoty rozumne. Może to oni dali Majom wiedzę o astronomii? :)
Co do końca świata - HAHAHA

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#20 WolvesPL

WolvesPL

    Trololo~

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 27 October 2012 - 23:07

Idę sobie kupić nowy kalendarz.

3f09300c0641f2e7ce48353da008d146_origina