Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

SKYPE WIRUS! WAŻNE OGLĄDAĆ!!! USUWANIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 06 October 2012 - 15:20

Witam Wszystkich
Wiem że to nie jest na temat ale chce żeby wszyscy o tym wiedzieli i żeby ustrzegli się o tym!
Więc proszę administracje bo chce ostrzec kolegów i koleżanki przed niechcianą infekcją

jego działanie opisałem w tym filmiku, bo najlepiej to oddaje film a słowami to ciężko opisać

Powiem tyle tylko że przychodzi do Ciebie wiadomość ,,hej, czy to twój nowy profil "- nie odbierajcie takich wiadomości!!! Bo to oznacza że Twój kolega znajomy ze skypa kliknął na nią i ma już wirusa- jest to robak i ciężko go usunąć

http://www.youtube.com/watch?v=GJ4DBk-NVmY&feature=g-upl

Ostrzeżcie wszystkich pozostałych i swoich znajomych!!!


FILM JAK USUNĄĆ



Użytkownik liltning edytował ten post 07 October 2012 - 11:40


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Skiron

Skiron

    Ulfrbjörn

  • Użytkownik+
  • 489 postów
  • Ulfrbjorn

Napisano 06 October 2012 - 15:40

dzięki za info.
uratujesz wiele ludzi od problemów :D

#3 DarknessXIII

DarknessXIII

    grim & kvlt

  • Użytkownik+
  • 655 postów
  • KvltSinceBirth

Napisano 06 October 2012 - 15:42

Ło jezu, u mnie prawie wszyscy w kontaktach mają ._.'

BTW Wirusa baaaardzo łatwo usunąć, jego pliki znajdują się w Appdata >_>

Profile:
RYM
MAL


#4 Painkiller

Painkiller

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 06 October 2012 - 15:43

Spoko, ale musiałeś tak przeklinać?

 0mufi7.jpg

Ahahahaahaa! ~ Heavy


#5 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 06 October 2012 - 15:49

Powiem tak, tego wirusa nie jest tak łatwo usunąć, a jest bardzo niebezpieczny wiec byłem zdenerwowany i dlatego tak przeklinałem, a zależało mi żeby ostrzec też o tym innych

#6 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:22

Nie prościej używać Linuksa? Mieć około dwa razy szybszego Minecrafta przy dwa razy większych teksturach i nie mieć nigdy żadnych wirusów? Ech.

A do tematu: trzeba zawsze mieć aktualnego antywirusa, a po drugie nie należy klikać w podejrzane linki (chyba nie tak trudno odróżnić, jeżeli znajomy zachowuje się dziwnie, prawda? jak dla mnie od początku widać na załączonej rozmowie, że tą wiadomość napisał bot). A po trzecie, wirus sam się nie instaluje, w linku jest tylko paczka *.zip (wiem, bo wszedłem w link i pobrałem sobie, żeby to zbadać) i dopóki ktoś nie będzie aż takim kretynem, żeby to otworzyć i zainstalować własnoręcznie, to ten wirus nic mu nie zrobi. A kto jest na tyle głupi, żeby otwierać paczkę zip, skoro link nie miał prowadzić do żadnej paczki, a jedynie do profilu na jakimś portalu społecznościowym? Skoro zamiast jakiegoś serwisu, link otwiera pobieranie podejrzanego pliku, to chyba nikt normalny nie będzie go otwierał, a tym bardziej instalował zawartego w archiwum programu. -,-
Chociaż jak widać po tym, jak ta sprawa jest głośna, to zapewne dużo osób totalnie nie myśli nad tym, co robi.

A tak w ogóle, to temat jest stary jak świat, już ponad rok, albo dwa lata temu, zaobserwowałem podobnego robala na Facebooku, a co najmniej miesiąc lub dwa miesiące temu na Skype (w dodatku skuteczniejszego, bo przynajmniej podszywał się pod obrazek, zmieniając jedynie rozszerzenie na *.exe i nie wymagał bycia aż takim debilem, żeby rozpakować archiwum i ręcznie włączyć wirusa).
(zaobserwowałem, to znaczy, że ktoś kto to włączył (lol) i automatycznie wysłał do mnie wiadomość z tym śmieciem, a ja domyśliwszy się od razu o co chodzi, zbadałem mechanizm i usunąłem plik z dysku, nie włączając go)

#7 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:24

uratujesz wiele ludzi od problemów :D

ludzi którzy będa mieli z tym problem będą go mieli na swoje życzenie.
też to dzisiaj dostałem od kogoś, ale na szczęście nie byłem na tyle głupi aby mieć wyłączonego anty-virka i firewalla...

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#8 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:33

A ja byłem na tyle głupi, poza tym niczego się nie spodziewałem i po prostu tylko kliknąłem na to i się zaczęło
Teraz chce ostrzec ludzi żeby nie powtrarzali tego samego błędu

#9 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:40

To dobrze, może dzięki Tobie niektórzy sobie zapamiętają, że nieznanych linków się nie otwiera, a w żadnym wypadku nie uruchamia tak po prostu ich zawartości. Ja to co napisałem, napisałem głównie po to, żeby trochu "trzepnąć" ludźmi, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że kiedyś się zapomną.

#10 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 06 October 2012 - 16:44

To dobrze, może dzięki Tobie niektórzy sobie zapamiętają, że nieznanych linków się nie otwiera, a w żadnym wypadku nie uruchamia tak po prostu ich zawartości

i nie wyłącza firewala i anty-virusa tylko dla tego, że nie pozwala odpalić jakiegoś kraka, czy grac online w zpiraconą grę ;)
(ściganie aktualizacji systemu/programów patrz windows/java/flash/przeglądarka też pomagają uchronić się przed problemami)

@down:

Pewnie antywirusy komercyjne typu Kaspersky, Norton, Panda by to wykryły.

akurat na moim lapie wersja niekomercyjna też to złapała...
w tej chwili nie ma chyba AV co nie wyłapie .exeka podszywającego się pod obrazek...

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#11 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 06 October 2012 - 17:19

Pewnie antywirusy komercyjne typu Kaspersky, Norton, Panda by to wykryły. Lepiej wydać te 100 złotych rocznie na anty-wirusa i mieć spokój. Na linuxie jakoś nie ma żadnych luk i wirusów a na mac'ach nie wiem chociaż myślę że nie tyle co na windowsie więc windows nie jest bezpieczny nawet z dobrymi antywirusami...
Ja myślę że bym tego bym nie naciskał a tym bardziej instalował.

#12 Yakatsukii

Yakatsukii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 06 October 2012 - 18:51

Mnie kumpel ostrzegł kilka sekund przed tym jak dostałem 11 takich wiadomości o.o

#13 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 06 October 2012 - 22:06

Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie, jutro wrzuce film jak usunąć tego wirusa

#14 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 07 October 2012 - 10:10

a po co na to film robić ? jak AV sam nie daje rady usunąć to trzeba:
-zidentyfikowac proces
-zidentyfikowac pliki
-usuną jedno i drugie, i odpowiadające wpisy w rejestrze -jak się nie daje, to usunąć przed rozruchem używająć odpowiednich narzędzi

opcjonalnie: poszukać w google, tam wszystko jest, albo po prostu format c: i zainstalować nowy system...

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#15 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 07 October 2012 - 11:40

Ok, pokazałem jak usunąć tego wirusa, mam nadzieje że pomogłem

#16 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 07 October 2012 - 16:42

coś ci sie filmik rozjechał + wwoooo, zaraz chwila, nie miałeś żadnego AV na kompie ? zasługujesz na to zeby ci ten syf roz*piiiiii* kompa...

+ po co te bluzgi ?
+ po co odninstalowywać AV po usunieciu virka ?
+ jak masz poinfekowane istotne dla systemu pliki to i tak są one do odstrzału jeżeli nie można ich "wyleczyć" a bardzo często i tak będą uszkodzone przez wirka więc czemu winisz AV ?

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#17 liltning

liltning

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 07 October 2012 - 21:39

AV miałem ale cos spi****em i musiałem je usunąć
A i tak usunąć je trzeba po dwa antywirusy na jednym kompie się będą gryzły ze sobą
A AV winiłem z innych powodów
Ni rozumiem jeszcze jednej rzeczy, weszłem na Twój kanał, spodobałeś mi się (bez skojarzeń), a tutaj wydajesz się byś taki zgryźliwy

#18 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 07 October 2012 - 23:08

zboczenie zawodowe ;)

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#19 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 08 October 2012 - 16:16

W sumie szkoda komputera. :P
Zawiodłem się na avaście ( ale interfejs i gadający głos mi się podoba :)) ale wciąż myślę że jest dobry.
A oto ranking (chyba mogę, mam na dzieję że nic w tym złego) przyda się w usuwaniu wirusa:

Jak widać wyniki są różne. <_<
A mogłem wybrać pandę jako dodatek do czasopisma!. No dobrze, nie ważne...
Wystarczy zainstalować demo jakiegoś antywirusa z tych dziesiątek a pewinie wykasuje "złośliwe oprogramowanie". To pikuś przy tym nowo odkrytym Flame który waży 20 MB ale nie jest wirusem który może zarazić każdego.
W każdym razie zalecał bym każdemu sprawdzenie komputera różnymi skanerami. Można użyć np.Kaspersky virus removal tool, Norton security scan (tylko skanuje ale dobrze wykrywa!) aby sprawdzić czy wszystko jest ok. ;)

@edit: Zapomniałem. Przecież wspominałeś o skanowaniu. No i eee... skoro jeśli bym miał antywirusa to pewnie on by go wykrył więc po co mam instalować avasta!? Ale tak to dobrze że poinformowałeś innych. Niepotrzebne były tylko przekleństwa.

#20 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 08 October 2012 - 16:26

Ja miałem mega szczęście, kiedy ten plik z ikonką Win Rar'a zaczął się ściągać to kilka sekund przed końcem wyłączyłem przeglądarkę. A póki co skanuję sobie kompa Avastem o tak na wszelki wypadek.

༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_()