Skocz do zawartości


Zdjęcie

Więcej ramu dla javy w Minecraft na piracie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Somplast

Somplast

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 16 September 2012 - 12:07

Witam. Chciałbym przedstawić sposób zwiększenia ramu w Minecrafcie na non-premium i zmniejszenia lagów, ponieważ wiem, że wiele osób ma z tym problem. Napiszę też jak przyśpieszyć działanie Minecrafta. Po pierwsze ściągamy sobie moda OptiFine i ModLoader. OptiFine poprawia działanie gry, a ModLoader jest konieczny do zainstalowania moda. Pobieramy również darmowy program GameBooster, którego uruchamiamy przed Minecraftem, a w Menadżeru zadań wchodzimy w procesy, klikamy PPM na javaw.exe i wybieramy wysoki priorytet lub czasu rzeczywistego. Reszta systemu będzie działać wolniej, ale Minecraft szybciej :). Potem w opcjach grafikę ustwiamy na fast, pole widzenia normal lub short (jak ktoś ma naprawdę słaby komputer to może dać na tiny), wyłączamy animacje i inne niepotrzebne rzeczy. Teraz najważniejsze - jak zwiększyć zasoby ramu w Minecrafcie. Normalnie mamy ok. 1000mb ramu w Minecrafcie, czyli strasznie mało. Jak to zmienić? Otóż najpierw ściągamy sobie launcher od Geoninga. Potem przerzucamy go do folderu .minecraft i tam też zakładamy nowy dokument tekstowy. Wpisujemy tam:
java -Xmx<liczba mb>m -jar MinecraftLauncher.jar.
Pamiętajcie, że 1 giga ramu to 1024 mb. Tak więc w moim przypadku będzie to wyglądało tak:
java -Xmx5120m -jar MinecraftLauncher.jar
Nie można też przesadzić, bo trzeba zostawić coś dla systemu. Następnie zmieniamy rozszerzenie na bat, robimy sobie skrót na pulpit, zmieniamy nazwę na Minecraft i ikonkę. Teraz odpalamy Minecrafta za pomocą tego skrótu.

Linki:
OptiFine:
http://www.minecraftforum.net/topic/249637-181-optifine-hd-c1-fps-boost-hd-textures/

ModLoader:
http://www.minecraftforum.net/topic/75440-v181-risugamis-mods-everything-updated[/url]

GameBooster:
http://www.dobreprogramy.pl/Game-Booster,Program,Windows,26748.html

Launcher od Geoninga:
http://www.mpcforum.pl/topic/481266-nowy-launcher-minecrafta-new-minecraft-launcher/


Ok to by było na tyle. Jeśli zrobicie wszystko dokładnie tak jak tutaj unikniecie niepotrzebnych lagów, błędów typu Out of Memory oraz zwiększy się wam fps. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie w komentarzach, a jak nie będę odpisywał to na PW. Mam nadzieję, że pomogłem. Cześć!
Pomog?em? Daj +

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Somplast

Somplast

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 16 September 2012 - 21:06

Optifine najlepszy

Ale nie zawsze to pomaga na lagi i nie pozwala na to, żeby Minecraft "widział" więcej ramu :)
Pomog?em? Daj +

#3 vandal7

vandal7

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 26 January 2013 - 11:17

programem magic launcher też można i to o wiele prosciej 

[ściągamy z MIRRORS !!!! ]

http://www.minecraftforum.net/topic/939149-launcher-magic-launcher-100-mods-options-news/

bez wpissywania pola password 

klikamy setup>advanced tam ustawiamy ilosc ramu >test 

 

i wlącza nam gre

 

... i to naprawde wszystko  :D  :D  :D


  • surviwal od 16 lat 

1-483038-560x95-1-FF5519-FFFFFF.png


#4 ZLOLAF

ZLOLAF

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • ZLOLAF

Napisano 26 January 2013 - 19:18

Stosowałem na piracie jak i na oryginalnej wersji. U mnie po przypisaniu 3gb z 6 dostępnych wyciągam w grze MAX 30 fps. Już wole grać na tym standardowo przypisanym 1gb i mieć po 100 fps z małymi przycinkami niż max 30 fps, ale to tylko MOJE zdanie :)



#5 vandal7

vandal7

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 26 January 2013 - 22:30

niewiem dlaczego ale na moim kompie 512 było za mało i wywalało mnie . 

1gb daje rade choć to wyjątkowo dużo moim zdaniem jest ramu jak na taką małą aplikacje . no ale ... w końcu to java jest a anie aplikacja ;p


  • surviwal od 16 lat 

1-483038-560x95-1-FF5519-FFFFFF.png


#6 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 27 January 2013 - 09:19

Witam. Chciałbym przedstawić sposób zwiększenia ramu w Minecrafcie na non-premium

mam głupie pytanie: a jak mogę to zrobić jeśli mam premium ?


"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#7 ZLOLAF

ZLOLAF

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • ZLOLAF

Napisano 27 January 2013 - 10:09

mam głupie pytanie: a jak mogę to zrobić jeśli mam premium ?





#8 HangryDragon95

HangryDragon95

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 28 January 2013 - 20:35

Lepszym wyjściem byłoby co 3 dni przez cały rok odkładać po jednej złotówce. I kupić sobie Minecraft'a.

Zamiast być Je*anym złodziejem własności intelektualnej. W ACTA chodziło o zgode na sprawdzanie takich ludzi.

Nie MUSISZ grać w tą grę. Ty jej NIE kupisz.                                                       "*" = "b"


  • Myy lubi to

#9 Adii

Adii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 30 January 2013 - 13:53

Dzięki! Mam teraz 3 razy więcej ramu!



#10 Somplast

Somplast

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 10 February 2013 - 11:32

Dzięki! Mam teraz 3 razy więcej ramu!

 

Nie ma za co :)


Pomog?em? Daj +

#11 Drag

Drag

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Drag

Napisano 13 February 2013 - 15:46

dzia



#12 modelot

modelot

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • modelot

Napisano 14 February 2013 - 16:27

Dzięki wielkie ! Dzięki Tobie rozpocząłem wojnę z  lagami :D



#13 Matrix1029

Matrix1029

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 March 2013 - 17:09

A u mnie jak odpala sie okno komend to pod koniec pokazuje ze pamieć automatycznie ustawila sie na 512mb(tyle mam w minecracie :/)?
jak to zmienic?


Dołączona grafika
Nie B?d? ?yd, daj diaxa!!

#14 DawidPolska

DawidPolska

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • DawidPolska

Napisano 09 March 2013 - 15:00

Dzięki za programy  :huh:



#15 KangurekPL

KangurekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 12 March 2013 - 18:46

Bardzo się przyda. Dzięki! ^_^



#16 ThePolandPlayer

ThePolandPlayer

    Nowy

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 15 March 2013 - 18:18

Bardzo przydatne.



#17 Snoopi

Snoopi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Keerok

Napisano 27 March 2013 - 15:23

I kolejny temat w którym sobie postów zaczęli nabijać jasne , blokować! 

 

A co do powiększania , przecież jest możliwość zrobienia tego poprzez McPatch'era o ile się nie mylę. :D


 ,, Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi się do własnego poziomu , a potem pokona doświadczeniem.''242662WizKhalifa.png