Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD(Świadome Śnienie) I inne ciekawe zjawiska!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2697 odpowiedzi w tym temacie

#21 MikoGot

MikoGot

    Znawca

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 06 September 2012 - 15:55

Ja
Bardzo
Chętnie
Spróbuję
Ale
W
Wakacje

Dla tych co lubią opowiadania o przetrwaniu, eksploracji i rozbudowie: http://faris2kolonia.blogspot.com/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 15:56

Hmm...

No ale hej, czym one są?

Polegają na tym, aby co jakiś czas sprawdzać, czy jesteś w rzeczywistości. Niekórzy patrzą sobie przez jakiś czas na ręce, a inni robią co innego. Każdy ma swój sposób. Tak na prawdę, punkt z testami można pominąć ;____________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#23 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:00

@witek
I bez wstawania w nocy.
@Topic
Testy rzeczywistości to testy, które sprawdzają czy śnisz poprzez niestandardowe zachowania podczas przeprowadzania testu. Przykładowe testy:
-ugryzienie się w język, uszczypnięcie (dyskretne, mało skuteczne)
-wciąganie powietrza nosem przy zamknięciu go palcami (w miarę dyskretne, skuteczne, polecam - najlepszy współczynnik)
-skakanie bez przeszkód, tj. bez zaburzeń równowagi (mało dyskretny, niezbyt skuteczny)

@up
Sorry,nie można. Ja nie robiłem i po tygodniu tylko mam 4 fałszywe przebudzenia w jednym :F
t8o.png

#24 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:04

@witek
I bez wstawania w nocy.
@Topic
Testy rzeczywistości to testy, które sprawdzają czy śnisz poprzez niestandardowe zachowania podczas przeprowadzania testu. Przykładowe testy:
-ugryzienie się w język, uszczypnięcie (dyskretne, mało skuteczne)
-wciąganie powietrza nosem przy zamknięciu go palcami (w miarę dyskretne, skuteczne, polecam - najlepszy współczynnik)
-skakanie bez przeszkód, tj. bez zaburzeń równowagi (mało dyskretny, niezbyt skuteczny)

@up
Sorry,nie można. Ja nie robiłem i po tygodniu tylko mam 4 fałszywe przebudzenia w jednym :F

Można, ale wtedy metoda jest bardziej zawodna ;_________________________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#25 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:06

@cavi
No o tym właśnie mówię. Swoją drogą, to ciekawe, jaką sieczkę z mózgu spowodowałyby połączone LD i Tulpa. Hmmm... Tulpa w świadomym śnie :0 ?
t8o.png

#26 Gorgonek

Gorgonek

    Bójcie się grafomani! Nadchodzę!

  • Użytkownik+
  • 675 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:09

Wszyscy mówią, że przereklamowane, a nikt nie próbował. Tak samo z grą, nie przeszedłeś całej, nie odkryłeś wszystkich jej tajników, nie oceniaj. Ja też myślałem, że LD to kit, a tak naprawde działa.

#27 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:10

@cavi
No o tym właśnie mówię. Swoją drogą, to ciekawe, jaką sieczkę z mózgu spowodowałyby połączone LD i Tulpa. Hmmm... Tulpa w świadomym śnie :0 ?

Udowodnione jest, że tulpa czasami, ale rzadko, tylko kiedy jest bardzo rozwinięta, pojawia się w LD twórcy. Ale tego także nie da się wywnioskować dobrze, ponieważ jedna technika wypiera drugą. Jak wiemy, medytowanie dla tulpy pochłania wielkie pokłady siły mózgu, która jest potrzeba do LD. Niestety, każdą z tych praktyk powinno się wykonywać codziennie, więc to wyklucza się nawzajem, choć kilku osobom jakoś się udało ;________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#28 Witekxd223

Witekxd223

    Kołpak od Zaporożca

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:10

Ale ja nawet snów nie mam, po rpostu zasypiam, ciemność i wstaję ;_;

PRAISE THE MACHINE GOD

640px-Post-4-1241578053.jpg


#29 Gorgonek

Gorgonek

    Bójcie się grafomani! Nadchodzę!

  • Użytkownik+
  • 675 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:11

Nie, sny masz, ale ich nie pamiętasz.

#30 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:14

Ale ja nawet snów nie mam, po rpostu zasypiam, ciemność i wstaję ;_;

To też bardzo ciekawy przypadek. Takie coś zdarza się ludziom, którzy mają problemy i bardzo dużo rzeczy na głowie, więc mózg dla utrzymania optymalnej pracy wypiera sen i inne rzeczy, które mózg musi przetwarzać, a takie przetwarzanie z dużą liczbą problemów które mózg musi rozwiązywać i analizować może go obciążyć ;_____________;

Między innymi nadmiar problemów może spowodować zanik pamięci ;___________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#31 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:20

Kurde, mam nadmiar problemów? :0
t8o.png

#32 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:21

Kurde, mam nadmiar problemów? :0

Hmm... A masz chwilowe zaniki pamięci? Nie pamiętasz nigdy snów, jak Witek? ;________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#33 MikoGot

MikoGot

    Znawca

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:26

Ja mam. I wcale nie muszę robić cudów żeby mieć świadomy sen (Napisałem seks - ciekawe dlaczego) Tylko po prostu mało z niego zapamiętuje. Pamiętam fragmenty i ogólny przebieg ( tyle, że gdy mam opowiedzieć przebieg chronologicznie mózg mi się zacina i czuję, że już sobie przypominam czyli po prostu chce ułożyć to w chronologiczną całość. Niestety mój mózg właśnie wtedy włącza tą przeklętą blokadę).

Czasem jednak gdy jako chrześcijanin pomodlę się przed snem i dorzucę sobie do próśb "o spokojną noc bez snów" (Kiedyś jak miałem koszmary to prawie zawsze się wykańczałem psychicznie) to ta fajna autosugestia sprawia, że ich nie mam, bądź są na nikłym poziomie i w rezultacie ich nie zapamiętuję. No chyba, że bardzo chce śnić (bądź co bądź to przedłuża sen).

Akcja w moich snach oraz miejsce wydarzeń zależy od praktycznie czystego przypadku. Pamiętam jak wyśniłem sobie, że podróżuję po Śródziemiu razem z Drużyną Pierścienia (Nie pamiętam szczegółów ale pewne fakty pamiętam). Sen nie należał do tych poważnych. To było coś jak... koszmar? Pamiętam golluma albo coś innego co mnie śledziło.
W ogóle to raz w moim długim śnie było dość drastycznie. Zjeżdżałem z jakiegoś urwiska z zawiązanym łańcuchem na genitaliach na którym przywiązane były dwie ciężkie metalowe kule.

Tak. Mam popi[...]one sny. Albo raczej miałem.

Pamiętam jeszcze jakąś zmodyfikowaną wersję Gwiezdnych Wojen z oprawą komiksową i innymi absuradmi.
Albo...
Włączam MP3 na maksa i jak śpię to czasem słyszę muzykę. W rezultacie mózg mam częściowo włączony.

I najgorsza rzecz EVER!
Twój mózg się obudził! To fajnie... tylko twoje ciało mnie. W efekcie myślisz o tym żeby ruszyć ręką, a ona ani drgnie. Strasznie frustrujące. Chce krzyknąć ale nie mogę nic zrobić. Jestem jak bez kręgosłupa. Potworne.

Jeszcze gorsza rzecz...
Koszmar. Koszmar o cieniach albo żywych trupach. Nie pamiętam co to było. Było jednak tak rzeczywiste, że po przebudzeniu prawie czułem ich obecność w pokoju. Ich oddech na swojej szyi. Tak się potwornie bałem, że nie ruszałem się bardzo długo nie mogąc zasnąć cały czas myśląc, że to coś może mnie pochwycić. Chore.


Dla tych co lubią opowiadania o przetrwaniu, eksploracji i rozbudowie: http://faris2kolonia.blogspot.com/


#34 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:31

Ja mam. I wcale nie muszę robić cudów żeby mieć świadomy sen (Napisałem seks - ciekawe dlaczego) Tylko po prostu mało z niego zapamiętuje. Pamiętam fragmenty i ogólny przebieg ( tyle, że gdy mam opowiedzieć przebieg chronologicznie mózg mi się zacina i czuję, że już sobie przypominam czyli po prostu chce ułożyć to w chronologiczną całość. Niestety mój mózg właśnie wtedy włącza tą przeklętą blokadę).

Czasem jednak gdy jako chrześcijanin pomodlę się przed snem i dorzucę sobie do próśb "o spokojną noc bez snów" (Kiedyś jak miałem koszmary to prawie zawsze się wykańczałem psychicznie) to ta fajna autosugestia sprawia, że ich nie mam, bądź są na nikłym poziomie i w rezultacie ich nie zapamiętuję. No chyba, że bardzo chce śnić (bądź co bądź to przedłuża sen).

Akcja w moich snach oraz miejsce wydarzeń zależy od praktycznie czystego przypadku. Pamiętam jak wyśniłem sobie, że podróżuję po Śródziemiu razem z Drużyną Pierścienia (Nie pamiętam szczegółów ale pewne fakty pamiętam). Sen nie należał do tych poważnych. To było coś jak... koszmar? Pamiętam golluma albo coś innego co mnie śledziło.
W ogóle to raz w moim długim śnie było dość drastycznie. Zjeżdżałem z jakiegoś urwiska z zawiązanym łańcuchem na genitaliach na którym przywiązane były dwie ciężkie metalowe kule.

Tak. Mam po*********e sny. Albo raczej miałem.

Pamiętam jeszcze jakąś zmodyfikowaną wersję Gwiezdnych Wojen z oprawą komiksową i innymi absuradmi.
Albo...
Włączam MP3 na maksa i jak śpię to czasem słyszę muzykę. W rezultacie mózg mam częściowo włączony.

I najgorsza rzecz EVER!
Twój mózg się obudził! To fajnie... tylko twoje ciało mnie. W efekcie myślisz o tym żeby ruszyć ręką, a ona ani drgnie. Strasznie frustrujące. Chce krzyknąć ale nie mogę nic zrobić. Jestem jak bez kręgosłupa. Potworne.

Jeszcze gorsza rzecz...
Koszmar. Koszmar o cieniach albo żywych trupach. Nie pamiętam co to było. Było jednak tak rzeczywiste, że po przebudzeniu prawie czułem ich obecność w pokoju. Ich oddech na swojej szyi. Tak się potwornie bałem, że nie ruszałem się bardzo długo nie mogąc zasnąć cały czas myśląc, że to coś może mnie pochwycić. Chore.

Jeśli chodzi o ostatnie 2 przypadki, to definitywnie obudziłeś się podczas paraliżu sennego. Nasz mózg CZĘŚCIOWO się budzi, a ciało nie. W wyniku czego nie możesz się ruszyć. Jest to paraliż senny. Chroni on przed ruszaniem się podczas snu. Otwieramy oczy, ale mózg dalej generuje obrazy, w wyniku czego widzimy nasze sny na jawie ;___________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#35 MikoGot

MikoGot

    Znawca

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:35

Zwalone to wszystko nie?

Dla tych co lubią opowiadania o przetrwaniu, eksploracji i rozbudowie: http://faris2kolonia.blogspot.com/


#36 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 16:38

Zwalone to wszystko nie?

Dokładnie, ale od tego jest ten temat ;__________; Jeśli będziesz miał jakieś problemy podczas snu, wal tu. Na pewno Ci pomogę, a jeśli nie, to ktoś inny z forum ;) ;________________;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#37 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 06 September 2012 - 16:44

Ja bym chciał mieć koszmar LD ;p i tak, nie pamiętam snów, a jakoś wyluzowany jestem...
t8o.png

#38 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 17:19

Ja bym chciał mieć koszmar LD ;p i tak, nie pamiętam snów, a jakoś wyluzowany jestem...

Jeśli osiągniesz LD, to możesz robić co chcesz. Możesz zmienić sen w interaktywny horror z tobą i slendym w roli głównej, albo możesz... "bawić się" z kucykami ;___________; Lub z humanizjacami ;_____________;

Tak BTW, jak myślicie? Nagrać film o LD na yt? ;_______________;

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#39 Painkiller

Painkiller

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 06 September 2012 - 17:30

Lol, właśnie dowiedziałem się, że mam nadmiar problemów ;_; Ja pamiętałem sny, jak byłem mały. Najczęściej koszmary ;_;

 0mufi7.jpg

Ahahahaahaa! ~ Heavy


#40 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 06 September 2012 - 17:33

Lol, właśnie dowiedziałem się, że mam nadmiar problemów ;_; Ja pamiętałem sny, jak byłem mały. Najczęściej koszmary ;_;

To jest bardzo możliwe. Takie problemy często mają osoby w wieku gimnazjalnym-licealnym, kiedy dojrzewają i zaczynają zdawać sobie sprawę, że świat nie jest taki kolorowy i radosny... ;_______;

76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014.