Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Mapa][Serwer] Władca pierścieni w Minecrafcie!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 22 August 2012 - 11:11

Nasze Forum:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować








Witam, mój projekt (jak nazwa wskazuje) opierał by się na dość popularnej książce pt: "Władca Pierścieni". Świat który chciał bym odtworzyć nie był by w prawdzie 100%-ową kopią świata wymyślonego przez R.R.Tolkiena, lecz zabierał by w sobie część jego geniuszu i mistrzostwa. W świecie stworzonym przez pisarza zwanym Śródziemie było wiele nacji (Orkowie[Mordor i okolice],Elfy[z Lorien, Rivendell, Mrocznej Puszczy], Ludzie[ Gondor, Rohan], Krasnoludy [głównie Moria], czy Hobbici[Shire i okolice]), ja natomiast chciał bym odtworzyć krainę z przed wielkiej wojny, w czasach gdy Sauron nie stoczył jeszcze bitwy z siłami dobra. Mój pomysł na świat był by unikatowy. Lecz o tym w dalszej części.
  • Mapa krainy wygenerowana zostanie w programie (proszę o sugestie) który będzie według mnie dobry, zamierzam stworzyć mapę o wymiarach 1000x1000x lub 10000x10000 wszystko zależeć będzie od wymagań (chce zachować mniej więcej realne odległości między krainami). Po wygenerowaniu świata na wzór mapy stworzonej przez R.R.Tolkiena postaram się zrobić zarys gdzie maja leżeć dane krainy stworze rzeki oraz miejsca w których budowane zostaną miasta, potem wraz z wybranymi budowniczymi zacznę tworzyć wioski (każda będzie miała swoją architekturę ale o tym później)
  • Państwa
  • ​Orkowie: Nacja dość trudna dla mnie do opisania. Jeszcze nie wiem czy gracz będzie miał możliwość dołączenia do orków więc ten temat zostawiam nieopisany
  • Elf:Z Rivendell to dostojny ród żyjący niedaleko Shire, góry oddzielają ich od swoich kuzynów ze wschodu. Ich miasto leży między rzekami Siwą wodą oraz Gromką wodą. ich architektura opierała by się na zgodzie z naturom lecz nie tak bardzo jak innych elfów (budowali by z białych desek zrobionych z drewna) lecz za wszystko cenili by swoją wiedzę (biblioteki).Z Lorien: zastanawiam się czy nie stworzyć tutaj domu dla jednego z pierścieni lecz o tym jeszcze pomyślę. Elfy z Lorien to nacja bardzo zżyta z naturą. Ich drzewa są dla nich schronieniem chodzą po nich z niebywałą łatwością. Ich miasto ukryte było by w lesie. ich architektura opierała by się głównie na budowlach związanych z drzewami.Z Mrocznej Puszczy natomiast miały my schronienie w swoim rodzinnym lesie. Ich warownia bo tak powinienem nazwać ich miasto zrobione w mrocznym lesie dawało by schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa.Ich architektura opiera się na kamieniu i ciemnym drewnie.
  • Ludzie: opiszę tutaj ogólnie Gondor i Rohan. Miasta jeźdźców, budowle z drewna ( nie licząc Hełmowego Jaru oraz Minas Thirit budowanych z kamienia). Zdobione różnymi rodzajami drewna miasta były by proste a za razem piękne.
  • Krasnoludy: Miasto krasnoludów ograniczam do Morii. Podziemne tunele zaprowadziły krasnoludów głęboko pod ziemię. Dostatek surowców takich jak złoto czy żelazo doprowadziło do spadku ich cen. Przepych krasnoludów można zobaczyć przy zwiedzaniu ozdobionych w złoto i żelazo komnat królów.
  • Hobbici: Shire to jak wiadomo ojczyzna małych stworzeń zwanych hobbitami. Swym wzrostem przypominają dzieci lecz są nie mniej waleczni od dzielnych ludzi z południa. Architektura Hobbitów jest dość prosta, a mianowicie ich domy zrobione są z ziemi lecz w środku przed utratą ciepła chroni ich drewno i kamień liczne kominki w każdej z sal domu upiększają go i dają cieplo.
3. Specjalne: każda z ras nosiła by określony rodzaj ekwipunku.
Hobbici nosili by skórzane zbroje oraz drewniane miecze lecz rośliny przez nich hodowane dawały by im możliwość używania różnych mikstur.
Ludzie ich możliwości podróżowania są bardzo ograniczone ( Słynne konie nie są do odtworzenia w MC bez modów.) dlatego mogli by korzystać z mikstur szybkości. Korzystać mogą z mieczy żelaznych i takich samych zbroi.
Krasnoludy Zbroje z mithrilu broniły by ich przez co krasnoludy były by bardzo trudne do zabicia. Używane przez nich uzbrojenie czyli żelazne siekiery sieją postrach w szeregach wroga.
Elfy zwykły elf mając tylko łuk potrafi zniszczyć wroga. Ich umiejętności łucznicze pozwalają im zabijać wroga zanim ten ich zauważy. Używane przez nich zbroje to Skórzane oraz dodatkowy drewniany miecz.
Orkowie tutaj nie mam co opisywać… zbroje Diamentowe oraz żelazne siekiery.
4. Język
Każda z ras posiadała by własny język.
Jak w puginie factions każda rasa rozmawiała by na własnych czatach normalnie. Lecz gdy ktoś chciał by napisać coś na czacie ogólnym obowiązywał by go język danej rasy. Po świecie rozniesione były by księgi z napisanym tłumaczeniem danego języka
język był by dość prosty lecz wymagał by wprawy pokaże to na poniższym przykladzie
Język hobbitów wyglądał by tak
każda litera odpowiadała by innej np
mając tłumaczenie wiedzieli byśmy że np litera 's' w języku hobbitów odpowiada literze 't' normalnego alfabetu polskiego
litera 'f' odpowiadała by 'a'
litera 'y' odpowiadała by 'k'

więc jeśli ktoś na czacie głównym będącym obywatelem krainy hobbitów napisał by 'sfy' to z odpowiednim tłumaczeniem można by odszyfrować, że napisał 'tak'

5. serwer
Jestem zainteresowany zrobieniem serwera z tak właśnie stworzoną krainą. Jeśli ktoś był by zainteresowany opłaceniem hosta proszę o napisanie w tym temacie, po zrobieniu mapy i wszystkich potrzebnych rzeczy, na serwerze pojawiła by się nutka rpg lecz to dosyć odległy temat na razie wole nie patrzeć w przyszłość i po prostu stworzyć dobrą mape.
6.Jak możecie pomóc?
EDIT:
Umieszczam podanie na budowniczego (wzór)
(proszę o skopiowanie)
Nick:
Imie:
Wiek:
Ile Grasz:
Znajomość Komend WE i VB (World Edit i Voxel Box):
Coś o sobie:
SS lub link do Terraformapki(nie koniecznie, lecz mile widziane)
kontakt (najlepiej gg)


Oto lista osób przyjętych i wrzuconych na White-List:
1.herkuli
2.robikss
3.ganjafsz
4.maxkeypl
5.forgrrim
6.hadwar
7.rodzynek220
8.marceus12


jeśli kogoś pominęliśmy proszę napisać

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Craftonationality

Craftonationality

    AWSUM DUDE!

  • Użytkownik
  • 1202 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 22 August 2012 - 11:21

Kocham Tolkiena. Kocham. Chętnie się przyłączę.

e9sr.png

SZCZEL SE W AGENCIAKA!


#3 mlodyyoker

mlodyyoker

    Znawca

  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 22 August 2012 - 11:21

Też uważam, że pomysł jest innowacyjny i mi się bardzo spodobał :)

#4 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 22 August 2012 - 11:22

Tak jak powiedziałem potrzebni mi są budowniczy. W jakiej roli widzisz siebie?

#5 Gość_NTSGPL_*

Gość_NTSGPL_*
  • Gość

Napisano 22 August 2012 - 12:58

Zapowiada się bardzo fajnie, jednak nie mam czasu pomóc, życzę powodzenia :lol:

#6 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 22 August 2012 - 13:10

Hmm budowa,utrzymania a zarazem dobranie pluginów oraz zrobienie własnych (To ostatnie konieczne) to ciężka sztuka.

Nie napisałeś nawet swojego doświadczenia,wiec w ciemno nie idę.

Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#7 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 22 August 2012 - 18:47

Hmm budowa,utrzymania a zarazem dobranie pluginów oraz zrobienie własnych (To ostatnie konieczne) to ciężka sztuka.

Nie napisałeś nawet swojego doświadczenia,wiec w ciemno nie idę.

mhm
Budowa: już się tym zająłem robiłem mapę w programie od czasu kiedy zrobiłem ten temat. Nie spodobała mi się, będę ją robił jeszcze 1.
Utrzymanie mhm nie wiem o co ci w tym chodzi
Pluginy tutaj chcę ograniczyć się do minimum, mianowicie jakiś world guard oraz plugin factions (lub zamiennik)

Moje CV
W minecraft'a gram od wersji 1.2, wiele razy (przez około rok ) bylem administratorem na wielu serwerach, pluginy znam dobrze jeśli jakiegoś nie pojąłem chętnie się czegoś nauczę. jestem osoba lubiącą czytać, przeczytałem wszystkie książki R.R.Tolkiena (nie tylko władce pierścieni którego wiele ludzi błędnie nazywa trylogią) Stworzony przez nas świat był by unikatowy, nie liczę na jakieś wielkie grono zainteresowanych teraz potrzebuje tylko budowniczych.

#8 trepiok

trepiok

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 August 2012 - 18:54

A co z Samotną górą gdzie toczyła się bitwa 5 armii też zostanie zbudowana?

Dołączona grafika


#9 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 22 August 2012 - 19:00

uwielbiam ludzi którzy nie przeczytają tematu, a potem doj***** coś w temat. 2 cytaty

"Świat który chciał bym odtworzyć nie był by w prawdzie 100%-ową kopią świata wymyślonego przez R.R.Tolkiena,"
"ja natomiast chciał bym odtworzyć krainę z przed wielkiej wojny"
PS
newbie co czytać nie umie

#10 kornelex0

kornelex0

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 November 2012 - 15:18

A czy ja mógłbym się dołączyć .. . zawsze myślałem o stworzeniu serwera Władcy Pierścieni z systemem Heroes ;) czekam na odpowiedź . . . Jak mnie nie przyjmiesz to przynajmiej podaj ip serwera to chętnie będe grał ;-)

PS.Sory że tak późno . . .

#11 KoORNEL

KoORNEL

    Zapomniany (2016)

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 04 November 2012 - 15:55

Mogę też się dołączyć , Uwielbiam oglądać Władce Pierścieni . Mógł bym zostać Moderatorem lub Budowniczym ...
ZloteSerwery.eu - Nowa złota lista serwerów Minecraft!

#12 Pitbull

Pitbull

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 396 postów
  • _Pitbull_

Napisano 04 November 2012 - 16:53

Ludzie ku**a. patrzcie czasami na datę dodania tematu i ostatniego postu. To jest prawie sprzed 3 miesięcy...

#13 kornelex0

kornelex0

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 November 2012 - 19:44

no wiem dlatego napisalem zeby przynajmiej podal ip

#14 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 04 November 2012 - 19:55

Z chęcią pomogę.

༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#15 Mydełko

Mydełko

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1068 postów

Napisano 05 November 2012 - 15:02

Nadal pracujesz nad tym?

#16 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 08 November 2012 - 19:48

@Up, Up Up&up
jeśli chcecie mogę spróbować "reaktywować" projekt. ale potrzebne mi są osoby.
-ktoś z serwerem (prawdopodobnie znaleziony)
-budowniczy (zarys mapy bd musial zrobic sam)
-ktoś od pluginów (robienia)

#17 robikss

robikss

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 08 November 2012 - 20:10

Chciałbym pomóc jako budowniczy jeśli można, zawsze podobały mi się klimaty Fantasty :)
A Władce Pierścieni obejrzałem wszystkie części.

#18 Snow

Snow

    Śnieg

  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 08 November 2012 - 20:16

Ja też chciałbym pomóc jako budowniczy lubię klimaty fantasy i obejrzał wszystkie części Władcy pierścieni a także przeczytałem 1 część książki.

#19 yooshi

yooshi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 08 November 2012 - 20:31

heh, jakie zainteresowanie.

postaram się coś zrobić ale nie obiecuje kontakt najlepiej przez gg 26132776

#20 Pitbull

Pitbull

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 396 postów
  • _Pitbull_

Napisano 09 November 2012 - 14:11

Nie chcę złowieszczyć, ale taki projekt potrzebował by wielu osób, nie 2-3 ale co najmniej 12-15 pracujących chociażby po 1h dziennie. To po miesiącu może by było 60% mapy skończone. Taka niestety moja opinia :)