Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cuboidy i Rangi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 July 2012 - 02:10

Witam. Odrazu zamieszczam tutaj informację, iż niewiem gdzie mógłbym napisać ten temat więc postanowiłem napisać go tutaj. Jeżeli dział jest nieprawidłowy to proszę o przeniesienie.

Przejdźmy teraz do ogólnych pytań/problemów. Otóż posiadam niedawno założony serwer hamachi minecraft i wraz z kolegą dla urozmaicenia go chcieliśmy dodać rangi na serwer i założyć miasto.
Ale tu tkwimy w kropce. Cuboidy to my zakładać umiemy, ale przejdźmy to problemu z Miastem.
Gdyż nie wiemy czy jest to możliwe chcieliśmy zbudować ogółem mury, drogi itp. a potem zająć się działkami. Wpadliśmy na pomysł by założyć cuba na cały zamek lecz wiedzieliśmy, że bedzie on też na działkach. I tu jest pytanie czy dało by się usunąc tego cuboida z tych 40 kratek tak by cały cuboid zamku był nienaruszony? Proszę o pomoc!

A teraz rangi. Otóż wiem, że najlepszym pluginem na rangi byłby PermissionsEX czy jakoś tak ale gdy stworzyłem rangi i nadełem odpowiednie graczom to wgl ich nie było. Jakoś ich nie wczytało ja niewiem o co chodzi. Jeżeli ktośby mógł podać jakiś skuteczny poradnik dotyczący jak zrobić rangi na PermissionsEX tak by działało to byłbym bardzo wdzięczny.


Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo bym prosił, HELP!!!!

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 hedzik11

hedzik11

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów
  • hedzik11

Napisano 18 July 2012 - 04:50

Worldguard- da się tylko nie wiem jak
PermissionsEX - Proste do ogarnięcia nawet bez poradnika tylko wy usilnie próbujecie wszystko usilnie zrobić w notatniku
(polecam program notepad++)

#3 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 July 2012 - 12:11

Ty mi piszesz, że PermissionsEX jest proste do ogarnięcia, lecz jak napisałem w temacie to mi jakoś nie wychodzi. Dlatego poprosiłem o pomoc i wyjaśnienie albo o podsunięcie jakiegoś TuT'a, a co do WorldGuard (cuby) to chciałem, żeby ktoś napisał jak to się robi :3 Ale dzięki za starania i intencje :)

#4 Repcak1

Repcak1

    Uczony

  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 18 July 2012 - 12:56

zrob //region add itp. na cale miasto, potem zaznacz ten obszar gdzie nie ma byc cuba, //region remove bodajze jest komenda na "odejmowanie".

#5 WaP

WaP

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • WAP2011

Napisano 18 July 2012 - 20:07

Nie, niestety źle mówisz Repcak1 :P
1. Jak masz już cuba na cały zamek o nazwie na przykład "zamek".
2. Zaznaczasz toporkiem rogi działki, i robisz cuba na tej działce normalnie (/expand, /region define itp.). Nazwijmy go cubidem "dzialka"
3. Następnie, kiedy oba cuboidy są już gotowe wystarczy wpisać /region setparent dzialka zamek ( /region setparent <nazwa mniejszego cuba> <nazwa większego cuba>).
4. Wtedy na działce jest cuboid z właścicielem, jakiego wybraliście przy zakładaniu cuba "działka".
5. Jeżeli chcesz, aby na działce mógł każdy budować/otwierac skrzynie itp. to są już flagi.


I nie było w jakim sensie? Że nie było widać rangi, czy nie działały uprawnienia? Jeżeli to pierwsze, musisz wgrać plugin ChatManger, który działa razem z PermissionsEx doskonale. Jeżeli to drugie, to już wina leży po stronie albo przestarzałego pluginu, lub błędzie w konfiguracji :) Sprawdź permissiony

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Sprawdzi czy nie masz żadnych tabulatorów w tekście czy za dużo spacji. A jeżeli nadal nic, spróbuj wzorować się na moich permissiona, które masz

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

P.S Nie obraziłbym się, gdybym dostał w twarz plusikiem :D

Dołączona grafika


#6 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 July 2012 - 15:16

A czy mógłbyś podać linka do tego ChatMangera :D (chyba, że popełniłeś błąd w nazwie plugina :3) Byłbym wdzięczny

#7 Hayato

Hayato

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 19 July 2012 - 15:37

podeslij ss zamku z gory;x


#8 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 July 2012 - 15:39

Nie :>

#9 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 19 July 2012 - 15:48

Link:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Ten plugin dodaje kolory grup, prefixy itp. oczywiście do skonfigurowania z permissions

#10 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 July 2012 - 16:11

Gdzie jest download bo ja nie widzę. Chyba, że jestem ślepy :)

#11 WaP

WaP

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • WAP2011

Napisano 19 July 2012 - 19:35

Proszę bardzo. W archiwum są 3 pluginy, między innymi ChatManger :)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Dołączona grafika


#12 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 July 2012 - 19:56

Spoko dzięki. Jeszcze jedno pytanie
czy w tym PermissionsEX działa /setrank?? :D

#13 WaP

WaP

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 96 postów
  • WAP2011

Napisano 19 July 2012 - 20:22

Tak, ale komenda
/pex user <gracz> group set <nazwa-grupy>
Liczę na plusa :D

Dołączona grafika


#14 Arios1

Arios1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 July 2012 - 20:55

Ok. Dzięki wszystkim za chęci :) Wszystko wyjaśnione :3