Skocz do zawartości


Zdjęcie

Herobrine - Historia Prawdziwa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zampa

Zampa

    władca czasu

  • Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 20 April 2011 - 17:24

Herobrine - cała prawda o Nim.

Ostatnio dużo się na forum kręci wokół tej postaci. Ciemny lud albo trolluje, albo wierzy w coś czego nie ma. Żeby sprostować w stu procentach wszystko dotyczące Herobrine, postanowiłem napisać ten temat. Mam nadzieję, że zrozumiecie w końcu, że on nie istnieje. Wiem, że taki temat już jest, ale wyjaśnia on bardzo mało. Tutaj dowiecie się całej prawdy.

1. Pochodzenie

Pierwsze spotkanie z "Nim" nastąpiło 30 sierpnia 2010 roku, gdy na kanale

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

nadawano na żywo grę kilku osób. Było słychać głosy panów z brocraft.net, rozmawiali. Mniej więcej po drugiej minucie podczas przechodzenia do innego pokoju w ich bazie pojawił się On - stał przed drzwiami. Obecni tam gracze krzyknęli bardzo głośno ze "strachu" i uciekli. Dziwna atmosfera panowała do końca filmu.

Jakiś czas potem na oficjalnym forum Minecrafta pojawił się temat o Nim - wtedy jeszcze nikt nie znał jego nazwy, wołali na niego po prostu Him (On). Ludzie byli spanikowani i nie wiedzieli, co począć. Jakiś czas potem wkroczyli ludzie inteligentni z tezą, wg. której On to tylko podmieniona tekstura drzwi bądź obrazu. Rozgorzała ogromna dyskusja.

Ważnym punktem w historii Niego stał się pewien obrazek, zamieszczony przez jednego z użytkowników forum. Oto on:


Tłumaczenie:

Minecraft

Ostatnio startowałem grę single-player w Minecrafcie na nowym świecie. Z początku wszystko było normalnie, zacząłem ścinać drzewa i wyprodukowałem workbencha. Zauważyłem coś poruszającego się w dużej mgle (mam bardzo słaby komputer, więc muszę grać z mgłą). Myślałem, że to krowa, więc zacząłem ją ścigać z nadzieją, że znajdę trochę skóry na zbroję.

Jednak to nie była krowa. Obrócił się w moją stronę inny człowiek z domyślnym skinem, jednak jego oczy były puste. Nad nim nie było okienka z jego imieniem, sprawdziłem dwukrotnie czy nie jestem w trybie multiplayer. Nie został długo, popatrzył na mnie i szybko pobiegł w mgłę. Ścigałem go z ciekawości, ale zniknął.

Kontynuowałem swoją grę, nie będąc pewnym co o tym myśleć. Gdy rozszerzałem swój świat, widziałem rzeczy, które nie są normalne dla losowego generatora mapy. Były to tunele 2x2 w skałach, małe perfekcyjne piramidy z piasku w oceanie, a także laski z drzewami z wyciętymi liśćmi. Stale myślałem o tym "graczu" w głębokiej mgle, jednak nigdy nie miałem szansy się mu przyjrzeć. Próbowałem zmniejszyć mgłę do minimum za każdym razem, gdy myślałem że go widzę, ale bez skutku.

Zapisałem mapę i wszedłem na forum zobaczyć, czy ktoś jeszcze nie widział pseudogracza. Nie było nic. Stworzyłem swój własny temat, w którym napisałem o nim i spytałem, czy ktoś widział podobne zjawisko. Po pięciu minutach post został usunięty. Spróbowałem ponownie, tym razem wątek został usunięty jeszcze szybciej. Dostałem prywatną wiadomość od użytkownika imieniem "Herobrine", zawierającą jedno słowo: "Przestań." Kiedy chciałem zobaczyć stronę jego profilu, dostałem błąd 404.

Dostałem e-maila od innego użytkownika forum. Powiedział, że bezpieczniej będzie pisać poprzez e-mail, bo moderatorzy mogą czytać PW innych. Stwierdził, że ujrzał tajemniczego gracza, co więcej, znał grono osób, które także go widziały. Ich światy też były zapełnione nietypowymi budowlami i opisywali Niego jako gracza bez oczu.

Minął miesiąc, od kiedy mój informator się odezwał. Niektórzy świadkowie Jego przebadali imię Herobrine i dowiedzieli się, że było często używane przez gracza szwedzkiego pochodzenia. Po dłuższym zbieraniu informacji odkryto, że jest to brat Notcha, twórcy gry. Osobiście wysłałem e-maila do Notcha z pytaniem, czy kiedyś miał brata. Zajęło mu to chwilę, ale odpisał krótką wiadomość:

"Miałem, ale nie ma go już z nami
- Notch"

Nie ujrzałem tajemniczego gracza od naszego pierwszego spotkania, nie zauważyłem żadnych zmian w innych światach niż mój. Mogłem nacisnąć Print Screen gdy go zobaczyłem. Poniżej stawiam jedyny dowód jego istnienia jaki posiadam.


Po ujrzeniu tego obrazka ludzie zaczęli w niego wierzyć. Miejscowa inteligencja dalej potępiała wszelkie zachowanie popierające tezę, że ów gracz istnieje. Niektórzy jego "fani" stworzyli nawet kolejne fałszywe dowody, na przykład filmy potwierdzające jego istnienie. Dyskusja trwała nadal...

2. Dowody na Jego nieistnienie.

Sprawa ucichła około dwa tygodnie po wydarzeniu. Przez ten czas inteligencja się dowiedziała, że pierwsze "spotkanie" Herobrine'a było zwykłym dowcipem w wykonaniu panów z Brocraft. Przyznali się oni do winy, stwierdzając, że to była podmieniona tekstura. Co do autentyczności ww. obrazka nie jestem pewien, ale najprawdopodobniej to też jest bajeczka.

Jakiś czas potem Notch na jego Twitterze napisał:

Herobrine isn't real in any way, no. I never had a brother (well, there's a half brother I never meet..), and he's not in the game.

W tłumaczeniu oznacza to, że Herobrine w żadnym wypadku nie jest prawdziwy i że nie ma go w grze. Notch nigdy nie miał brata, choć twierdzi, że istnieje "pół-brat", którego jeszcze nie spotkał.

3. Przyszłość Herobrine

Notch na swoim Twitterze napisał, ze może w przyszłości doda Go do gry. Od tamtego czasu o nim nie wspomniał.

Dzisiaj można spotkać Herobrine w nieoficjalnym modzie o nazwie "Humans!", który dodaje do gry NPC. Jest to jedyny sposób, by go spotkać w grze.



Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości.

Jeśli masz inne zdanie i wciąż jesteś tak głupi, by po przeczytaniu tego wierzyć w Herobrine, napisz. Chętnie zapoznam się z nowymi dowodami pod warunkiem, że są prawdziwe :>

HATERS ARE WELCOME


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 fateee

fateee

    Support

  • Użytkownik
  • 327 postów
  • kubadragon

Napisano 20 April 2011 - 20:46

wszystko ładnie wytłumaczone !
pozdrawiam ! :D

#3 Mixero2388

Mixero2388

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:22

To jak wyjaśnisz że jak w imie gracza wpiszesz Herobrine to masz jego skin?

#4 xidi

xidi

    herp derp

  • Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:25

Mixero, w Minecrafcie nie można wybierać imienia gracza (po zarejestrowaniu).
Chyba, że mówisz o piracie, ale to zupełnie inna bajka...

#5 Millenium97

Millenium97

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:25

Pirat?? Mój chłop.

#6 Zampa

Zampa

    władca czasu

  • Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:27

Jakiś kawalarz zapewne stworzył konto o nazwie Herobrine, zakupił Minecrafta a potem wrzucił jego skin.

Coś jeszcze?

#7 Millenium97

Millenium97

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:30

O RLY??

#8 Mixero2388

Mixero2388

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 21 April 2011 - 20:33

Dziękuje ;D
Ale Fajne było sprawdzanie czy istnieje czy nie.
Przyznam się że wieżyłem w niego mimo braku dowodów.
A mam pirata dlatego ponieważ nie mam kasy na minecraft ;(

#9 Markus

Markus

    Mistrz zabawiania :)

  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 21 April 2011 - 21:06

Zampa,proszę,nie notuj wszystkich, :( (W tym mnie :D )

@topic
Nigdy Herobraina nie widziałem, ani żadnych śladów po nim.
Dołączona grafika

#10 Ervoy

Ervoy

    Zaangażowany

  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Ervoy

Napisano 22 April 2011 - 17:15

Tutaj jest cała prawda o Herobrine:


#11 Markus

Markus

    Mistrz zabawiania :)

  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 22 April 2011 - 17:55

Fajne. :D
Dołączona grafika

#12 Moslaten

Moslaten

    Spec od Budowania

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 22 April 2011 - 21:59

Herobrine istnieje widzialem go w biedronce jak stal obok czkolady :**

Następnym razem jak będziesz coś pisał to napisz z sensem i nie zaśmiecaj tematu.
zalogooJ

#13 Drakii

Drakii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 23 April 2011 - 07:56

Ja bym nie był taki sceptyczny co do tego czy herobrine naprawdę istnieje czy nie, wielu ludzi najprawdopodobniej związanych z mojang najprawdopodobniej nie chce ujawnienia prawdy o nim i tuszuje wszystkie dowody możliwe że chłopaki którzy zobaczyli pierwszy raz herobrine zostali zmuszenie do powiedzenia nieprawdy a wszelkie następne powstające dowody tuszowane dziś mamy z do czynieniem z narastającą propagandą wokół herobrine każdy temat negujący jego istnieje dostaje przez władze forum na pewno związane w spisek zostaje przyklejony i promowany a wszelkie dowody wstawiane przez użytkowników odrazu usuwane. Może przesadzam może w niektórych miejscach nie mam racji ale wierze w jedno herobrine istnieje i wkrótce to udowodni!!!

#14 lukos124

lukos124

    Nowy

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 23 April 2011 - 08:30

Ja nie wiem czy herobrine istnieje nigdy go nie widziałem choć czasem widziałem dziwne budowle naprzykład równo wyrzezbiona wysepka ale myśle że to samo sie tak zrobiło.

Oby tera mnie herobrine w minecrafcie nie dopadł bo w niego nie wierze :)

#15 Missqu

Missqu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 23 April 2011 - 08:44

ja bym na awszym miejscu spojrzal nna to ze strony komputerów ;) Ne mógłby się łączyć z kimś, gdy ten gra w single, ponieważ wtedy jakby topowiedzieć... Nie nasłuchuje ;) Ani nie nadaje ;P Chyba, że takie założenie było notch,żeby ktoś do kogoś moógłby być podłączony w single, ale w tyo szczerze wątpie. I tak w to ludzie będą wierzyć ! Złascza my polacy, robimy z igły widły;)Nakręcamy się, bo wystarczy tylko krzyż postawić do góry nogami i skandal światowy... A jak morderstwo to już niekoniecznie... no chyba, że prezydenta.

#16 Masło

Masło

    Jestem fajny

  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 23 April 2011 - 09:20

@Up
Jakby ktoś nie zrozumiał, to po prostu kiedy gramy w single to Minecraft nie używa internetu.
@edit
Aja widzielem wielkom stope. Lazilem sopie po gurah, kiedy nagle zauwazylem jak wielka stopa bije herobrejna! herobrejn uciekal ale nie zdolal uciec, wielka stopa go zjadla. postanowilem bjec za niom kiedy nagle znikla. Njestety wypadl mi klawisz F2 i prt scr i nie moglem zrobic zdjencia. Pare dni puzniej zobaczylem jak ktos niszczy muj domek.byli to wielka stopa z herobrinem.
A morał z tej bajki jest krótki, i nie którym znany, HEROBRINE NIE ISTNIEJE!!!
Kiedy wy się nauczycie że Herobrine nie istnieje? Pewnie ci co wymyślili Herobrine mają niezły ubaw czytając takie historie.

#17 Moslaten

Moslaten

    Spec od Budowania

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 23 April 2011 - 19:11

Herobrnie nie istnieje to wytwór twojej wyobraźnij albo wystraszasz nowych graczy

#18 PZPgatron

PZPgatron

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • pzpgatron

Napisano 23 April 2011 - 19:38

Słyszeliście kawałek o tajemniczych portalach jaskiniowych w dziale Problemy?
https://craftportal....ad.php?tid=4758
Tak jak ktoś odpowiedział, że poratle czasem same się robią "same z siebie" na nowo wygenerowanych mapach, tak samo moga się dziać różne inne rzeczy. Czy potraktować to jako błąd gry czy jako zatajony w jakiś sposób kawałek kodu tej jakże ciekawej i pasjonującej, obfitującej w niespodzianki gry znanej też jako Minecraft, takie rzeczy się zdarzają i będą się zdarzać. Raz sobie kopałem, szczęśliwie na poziomie peaceful, kiedy nagle odkryłem DWA lochy ustawione obok siebie. Nie wiem czy to zjawisko naturalne, ale zrobiło to na mnie wrażenie. Czy ktokolwiek wie dokładnie jak działa generator map, prócz samego tajemniczego Notcha który już dwa razy w tym wątku pisał półsłówkami i niedopowiedzeniami? Myślę że nie. Na każdej mapie może wystąpić coś takiego, tylko że na niektórych następuje znaczne takich zjawisk zagęszczenie. Toteż istnieje pewna szansa, że Herobrine może się pojawić. I prawdopodobnie jest na tyle inteligentny, żeby samemu tworzyć takie pozorowane zjawiska. Tak jak ktoś już powiedział, nikt nie jest niczego pewien. Potraktujmy proszę Herobrine i te niecodzienne zjawiska jak swego specyficznego rodzaju zmienną środowiskową. Ciekawe, czy Notch mówiąc o pół-bracie, że go nigdy nie spotkał, mówił o własnym tworze którego mapa uparcie nie chciała wygenerować...

#19 MrLittle

MrLittle

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 April 2011 - 20:30

Skoro HeroBrine nie istnieje to co to jest?!



dowód nr.2


i... dowód nr.3


według mnie Herobrine istnieje ale... tylko w wersjach Minecraft od alpha1.2.0_02 do beta 1.2_02 widzianty tylko na Tiny lecz przyzwany na każdej odległosci widzenia

#20 Ervoy

Ervoy

    Zaangażowany

  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Ervoy

Napisano 23 April 2011 - 20:34

MrLittle, może łaskawie byś przeczytał komentarz, który dał autor filmiku na youtubie.
Brzmi on tak:

Using the Herobrine mod for Hmod

To wszystko wyjaśnia. (To wyżej, to ten komentarz z youtube'a do filmiku)