Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[1.3.2] Craft And Enchant (własny mod)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 01 May 2012 - 23:10

Heja!!

W tym temacie przedstawiam własną modyfikację do gry.
Jak pewnie każdy wie enchantowanie itemów w grze opiera się na całkowitej losowości. Co powoduje, że tracąc ogromne ilości czasu na expienie może się nam trafić jakiś beznadziejny enchant, którego nie potrzebujemy. W odróżnieniu od moda Better Enchanting zostawiam ciągle element losowości, więc nadal istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak.


Mod bazuje na starym systemie, jednakże dodaje do niego nowe elementy. Początek procesu enchantowanie nie wiele się różni od tego co znamy. Bierzemy swój item do enchanting table i go enchantujemy licząc na jakiś fajny wynik. Tu się pojawia pierwsza zmiana, zamiast dostając zwykłe enchanty w każdym polu pojawia się nam enchant o nazwie Slot, który ma przypisany dany lvl. Ten nowy typ enchantu nie daje nam bezpośrednich bonusów, jednakże jest kolejnym krokiem w uzyskaniu wymarzonego itemu.


Idea jest prosta każdy enchant o nazwie Slot możemy zamienić na dowolny wybrany enchant, który jest dostępny na danym przedmiocie(inaczej mówiąc nie da się przypisać np. silk touch do miecza). Do tego jednak potrzebujemy nowych przedmiotów dodanych przez mod. Pierwszy z nich jest scroll, który zależnie od craftingu, będzie miał przypisany odpowiedni enchant. Drugim przedmiotem jest Magic Table, który umożliwi nam przeniesienie enchantów ze scrolli na enchantowany przedmiotów co w zasadzie kończy cały proces enchantowania.


Warto wspomnieć, że enchanty w Magic Table są nadawanie od lewej do prawej oraz przepisywanie enchantów ze scrolli można wykonać tylko jeden raz na danych przedmiocie. Zajmowanie id w modzie to 150 i 151 dla przedmiotów oraz 52 dla enchantów.


System nowego enchantingu na obrazach:


Receptury:


Spis efektów dawanych przez scrolle:

Instalacja:


Link do moda:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Porzucam aktualizację tego tematu. Jednakże mod będzie wspierany, jeżeli chcesz znaleźć najnowsze informacje przejdź do strony: http://www.minecraftforum.net/topic/1444108-132-craft-and-enchant-v13-ssplansmp/


Screeny:


Lista zmian:






Szukasz starych wersji?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 DarthTradeous

DarthTradeous

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 01 May 2012 - 23:43

Od 1.6.6 nie doszedłem jeszcze do poziomu dalszego niż portal do netheru, ale modzik dobrze opisany.

#3 Archix

Archix

    Sarenka

  • Użytkownik
  • 1172 postów

Napisano 02 May 2012 - 06:58

Zasysam i oczywiście leci + :D

#4 KonsPL

KonsPL

    Znawca

  • Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 02 May 2012 - 07:30

Mod Fajny..Dla kogoś kto lubi zbierać coś z potworów i ogolnie wykorzystywać to na Enchanty.

Taką osobą nie jestem ja.. Lecz i tak + za dobrze opisanego moda :)

#5 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 19 August 2012 - 10:58

Odświeżam. Aktualizacja moda do wersji 1.3.2. Przy okazji lekko zmieniam nazwę, a do samego moda dodano pliki konfiguracyjne, które pozwolą zmienić ID przedmiotów.

#6 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 19 August 2012 - 11:07

Nie widzę niezniszczalności :P

#7 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 19 August 2012 - 11:13

Jest niezniszczalność. Tylko trzeba lepiej patrzyć.

#8 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 19 August 2012 - 12:23

IV poziom Unberaking na diax kilofie i bd git :D

#9 Spino

Spino

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 19 August 2012 - 15:37

Naprawdę, bardzo dobry mod Ci wyszedł, jednak mam jedną propozycję... polska wersja językowa! Wystarczy najzwyczajniej skopiować wszystkie pliki, pozmieniać nazwy. Wtedy będzie + i download ;) Ponadto pobrałem raz modyfikację (bodajże Nether Ores, czy coś w tym guście), w której można było zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, podobnie jak ID w pliku "config".

#10 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 19 August 2012 - 22:15

Jeszcze jedna aktualizacja tym razem jest więcej zmian:

- Wygląd Magic Block teraz bardziej przypomina Enchanting Table
- Zmieniono wszystkie receptury
- Zmniejszono ilość scrolli
- Teraz do scrolli jest przypisanych kilka efektów
- Przedmioty z moda teraz są dostępne w menu Creative
- Plik konfiguracyjny teraz umożliwia zmianę nazw przedmiotów (nie działa jeśli masz ustawiony język polski)
- Nazwy przedmiotów są dostępne w języku polskim

Uwaga, jeśli jakimś cudem posiadasz jeszcze starą wersję i chcesz zaktualizować to zanim to zrobisz polecam wyrzucić wszystkie wcześniejsze scrolle. Ponieważ teraz zmniejszono ilość scrolli to stare mogą wychodzić po za zakres co spowoduje crash minecrafta.

#11 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 20 August 2012 - 08:49

Wow! Świetna modyfikacja, pobieram i wieelki +!

@edit Tyle, że mi nie działa. Bez mod loadera, minecraft działa, ale receptury itp. nie.
A z mod loaderem crashuje mi się minecraft.

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#12 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 20 August 2012 - 10:24

Sam modloader crashuje ci minecrafta? Usunąłeś meta-inf? Jak nadal nie działa to może ściągnij z innego źródła. Ja brałem z

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#13 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 20 August 2012 - 13:15

Chyba wiem, co mogło być przyczyną - użyłem mod loadera na 1.3.1.

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#14 Mortius

Mortius

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 August 2012 - 16:49

Nie działa mi. Crashuje mi gre cały czas :/

@edit
- Mam modloadera na 1.3.2
- Mam wersje gry 1.3.2
- Mam wersje moda 1.3.2
i mi crashuje cały czas gre proszę o pomoc. Zauważyłem, że już podczas wgrywania samego modloadera crashuje mi grę. Nie rozumiem o co chodzi miał ktoś ten sam problem co ja?

#15 Mangetsuu

Mangetsuu

    Znawca

  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 20 August 2012 - 17:22

Wielbie Cię kolego. Na coś takiego czekałem.
Pobieram + + ;d

#16 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 20 August 2012 - 17:58

@Mortius
Proponuje wpierw wykasować katalog .minecraft i na nowo go ściągnij po przez uruchomienie gry. Nie zapomnij o backupie save-ów oraz screenów . Następnie ściągnij modloader

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

rozpakuj go i wrzuć zawartość do /bin/minecraft.jar i usuń meta-inf. Teraz sprawdź czy gra działa, bo jeżeli będzie ci crashować w tym momencie to będzie w tym momencie ciężki orzech do zgryzienia i najlepiej załóż temat w dziale Problemy. Jak gra będzie dobrze chodziła to ją wyłącz i wgraj mojego moda.

edit:
Albo po prostu zapomniałeś skasować meta-inf.

@01Irdorath

IV poziom Unberaking na diax kilofie i bd git :D

Przykro mi, ale ta modyfikacja nie daje i nie będzie dawać możliwości enchantowania ponad maksymalny poziom. Skoro Unbreaking ma maksymalny III poziom to niestety nawet po włożeniu do slot V i tak otrzymamy Unbreaking III. Mod ma za zadanie zwiększyć kontrolę enchantowania itemów, a nie dawać nowe kombinacje lub poziomy, które bez modów nie są dostępne .

#17 glupek78

glupek78

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 21 August 2012 - 08:43

Bez sensu ta modyfikacja skoro można użyć Beeter Enchant i Higher Enchant.
Dodatkowo można naprawiać itemy.


banner.jpg


b_350_20_5FA5DE_5FA5DE_000000_111111.png
daneserwerat.png
84652540.gif Nazwa serwera: cSkill.PL [FFa] @postrzelaj.pl
84652540.gif IP serwera: 213.189.52.33:27195
84652540.gif Ilosc Slotow: 12
84652540.gif Platforma: Steam/NS
84652540.gif Friendlyfire: Nie
84652540.gif H@ Serwera: Suchy
84652540.gif Forum: cSkill.PL
84652540.gif AMXBans: Lista banow online
84652540.gif Lista Serwerow: Tutaj

84652540.gif H@ Serwera c0ver,M3fiSt0

 

 

 

 


#18 maties7

maties7

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 824 postów

Napisano 22 August 2012 - 10:27

No i? Istnienie choćby jednego moda do enchantingu ma spowodować, że nie mogą powstawać inne? Zresztą ten mod ma być w przyszłości wykorzystany na angielskim forum jako sugestia, która pokazuje jak Enchantowanie mogło by wyglądać pomimo, że nadal zawiera element losowości. Zresztą ten cały Better Enchanting nie za bardzo mi się podoba, gdyż te wszystkie suwaki nie za bardzo oddają klimat minecrafta.

@refresh
Mod zaktualizowano do wersji 1.2.

Zmiany:
- Zmieniono wygląd Gui używany przez Magic Block
- Dodano możliwość podglądu zmian jakie nastąpią w przedmiocie zanim nadpiszemy go scrollami
- Nie trzeba czekać przy procesie nadpisywania enchantów.
- Dodano nowe scrolle. Dostępne tylko w trybie Creative. Umożliwiają one dodanie slotów do niezenchantowanych przedmiotów .

#19 PZPgatron

PZPgatron

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • pzpgatron

Napisano 22 August 2012 - 12:32

Better Enchanting? Błeee... Wolę tego moda :)

Łap plusa.

[uzasadnienie dla sygnatury]
O tej porze normalni ludzie śpią.
Evil Maaster has spoken.

#20 Gość_NTSGPL_*

Gość_NTSGPL_*
  • Gość

Napisano 22 August 2012 - 12:58

Przydatny mod.