Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nether


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 April 2011 - 11:52

Witam!
Otóż, na świecie utworzyłem sobie portal do Netheru. Wszystko jest okej, ładnie tylko, że jak wychodziłem z Netheru przeniosło mnie do jakiegoś innego portalu w jaskini. Musiałem zginąć, no bo cóż robić. Wielokrotnie te zjawisko się powtarzało. Niszczyłem te portale w jaskiniach, i dusiłem się w wodzie aby się zespawnować u siebie w domku. Marnowałem kilofy, ale nadal nic. Zjawisko się powtarza. Tylko od czasu do czasu przenosiłem się do siebie do domu jak wychodziłem, ale później znowu w jaskiniach. Powiem jeszcze, że niszczyłem tylko jeden klocek z portalów w nieznanych mi jaskiniach, i umierałem. Co jest dziwną dla mnie rzeczą te portale zawsze znajdowały się w jaskiniach.

Czy moglibyście mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Proszę, tylko to nie jest temat do dyskusji o nieistniejącym Herobrine. Po prostu mapka ciągle generuje mi portale w nieznanych jaskiniach. Dodam, że próbowałem też niszczyć ten mój portal w domu i od nowa go wybudować, ale to nadal nic nie dawało.

Proszę o pomoc, ponieważ lubię w swoich budowlach wykorzystywać materiały z Netheru, lecz w tym przypadku jest to niemożliwe.

Z góry dziękuję za okazaną mi pomoc.

Pozdrawiam,
Araniero

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Drakii

Drakii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 10 April 2011 - 12:01

To znak! jakaś wyższa siła chce żebyś sie przenosil do tej jaskini możliwe że chce abyś ją zbadał może odkryjesz coś ciekawego może bedzie to kryjówka herobrine a może nieskączone złoże diamentów któż wie. Minecraft napewno coś od ciebie chce musisz mu zaufać i wgłębić się w tą tajemnice!

#3 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 April 2011 - 12:10

Myślisz, że jestem głupi? Mówiłem, że przenoszę się do kilku jaskiń. Raz do jednej, raz do drugiej itd. Nie wierzę w Herobrine. Wierzę jedynie w błędy generatora. JAK JUŻ KURNA POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ HEROBRINE NIE ISTNIEJE. Szacun dla tych którzy to wiedzą. Ale tak jak już mówiłem to nie jest temat do dyskusji o nim. Czekam na sensowniejsze odpowiedzi.

#4 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 April 2011 - 13:41

Wow! Nie myślałem, że na tym forum są takie nooby. Ale cóż poradzić... Czekam na odpowiedzi użytkowników, którzy nie mają 8 lat i nie są noobami ;) Zadam tylko pytanie. Czy na tym forum połowa użytkowników to nooby, dzieci neo? Jeśli tak, to mam nadzieję, że znajdzie się ktoś normalny i pomoże mi rozwiązać problem. W końcu do tego jest ten dział prawda? Nie chcę robić śmietniku, więc ErdeMO zgłoszę twój post. Koniec z offtopem, i dzieci jeśli nie wiecie o co chodzi, nie piszcie.

#5 Adshi

Adshi

    Założyciel

  • Użytkownik
  • 436 postów

Napisano 10 April 2011 - 14:36

To samo zjawisko występuję we WSZYSTKICH światach? Być może generator się popsuł kiedyś generowałeś mapę.

#6 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 April 2011 - 14:41

Nie jestem pewien. Gram tylko na jednym świecie, gdyż tylko jego chcę udoskonalać :) Nie wiesz może czy dałoby się to jakoś naprawić? Nie wiem, może usunąć chunk, gdzie był ten portal, czy coś?

Kombinowałem z tym portalem na wszystkie sposoby. Nadal nic. Chciałbym zauważyć jednak, że to trochę dziwne bo przenosi mnie raz do tej jaskini, a raz do innej. I to w ogóle dziwne, bo tylko do jaskiń mnie przenosi. Już sam nie wiem co robić :(

#7 DavidsonHaslum

DavidsonHaslum

    Where Them Girls At?

  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 10 April 2011 - 17:34

No bardzo dziwna sprawa, lecz ja nie znam rozwiązania na ten problem.
Jedyne co ci mogę polecić to Google.

#8 KrzysioT

KrzysioT

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 10 April 2011 - 20:20

Spróbuj wyjść z tej jaskini i zobacz kordy w domku i w jaskini może to niedaleko.

#9 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 11 April 2011 - 11:47

Robiłem tak, ale niestety to jest MUUUUUUULTUM drogi od mojej chatki. Nawet teren jakiś dziwny ;P

#10 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 11 April 2011 - 20:29

To jest tak: Musiałeś być gdzieś w pobliżu tego portalu. Portale mogą robić się też same. Musiał zostać wygenerowany przed tym kiedy zrobiłeś swój.Ten portal w jaskini był pierwszy (i domyślny) zawsze jeśli wejdziesz do jakiegoś innego lub tego wyjdziesz w tym pierwszym co powstał czyli tym w jaskini.Aby steleportować się do tego twojego musisz zniszczyć nr 1 np. TNT i w tedy ten w jaskini zgaśnie i numer drugi zastąpi pierwszego i będziesz się przenosił do tego w domu.

Każdy portal tereportuje do tego samego piekła.Ten z piekła teleportuje tylko do pierwszego(a jeśli nr1 wygasł zastępuje go nr 2)

Do Piekłą Z piekła
A1----------POP---------A1
OOOOO-OOOOOOOOOOOOOO
A2------OOOOOOOOOOOOA2

- to przenosi z piekła/do piekła
A1 to portal pierwszy który został zrobiony (wygenerowany) czyli w locach
A2 to drugi ten twój
O to nic

Portal możesz wyłączyć poprzez podłożenie TNT i go uruchomienie.I daj się zabić (da pewność że portal zgasł).Więc weź tylko 1/2 ładunek/ki TNT.

Jeśli nie rozumiesz to napisz.

#11 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 April 2011 - 05:58

Hm, no tak w tym problem, że niszczyłem już te portale(właściwie to usuwałem z nich jeden klocek, ale ważne, że zgasł). Jak już pisałem (chyba) wcześniej, problem tkwi w tym, że jak wejdę do Netheru, a te portale w jaskiniach będą usunięte to wrócę do domu tym swoim. Ale jeśli znów wejdę i wyjdę to wygeneruje się jakiś nowy.

Muszę sprawdzić radę Googla, bo wyjaśni to podobnie jak ty.
Jeśli ten mój portal łączy się z tym w jaskiniach, to ten w jaskini musiał się wygenerować razem z mapą.
A więc jeśli tylko on jest jedynym aktywnym portalem na tej mapie(nie licząc mojego) to automatycznie łączy się z tym moim taką jak gdyby siecią komunikacyjną. Jeśli więc byłby jedyny, to gdybym, stworzył drugi u siebie w domu, to najprawdopodobniej byłoby już normalnie. Teraz muszę tylko obsydian znaleźć.
1.Portalu nie da się zniszczyć TNT.
Też mi się takie błędy nieraz zdażają.

#12 kokomando

kokomando

    Znawca

  • Użytkownik
  • 293 postów

Napisano 12 April 2011 - 06:12

Ej może nie do końca rozumiem ale jak to, wchodzisz w swój portal i cie gdzie indziej teleportuje. Czy tak?

Officjalnie zteletubisiowany.


#13 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 April 2011 - 06:21

Tak, dokładnie.

#14 Petryx

Petryx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 12 April 2011 - 07:36

Udostępnij save z tego świata.
Tylko takie rozwiazanie widze.
Bo jeśli portale są tylko w jaskiniach, to wydaje mi się ze to bajka.
Jaskinia nie ma jakiegoś specyficznego kodu dla portalu.

#15 Markus

Markus

    Mistrz zabawiania :)

  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 12 April 2011 - 08:03

JJayJoker też miał z tym problemy,po prostu dzięki różnym obliczeniom znalazł w Netherze ten drugi portal.

#16 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 April 2011 - 13:24

1.Petryx, skąd możesz to wiedzieć, co? Sejva nie dam, bo nie wiem jak udostępnić na hostingu.
2.Markus, on sam go zbudował! o_O

#17 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 12 April 2011 - 13:34

Portale robią się bardzo bardzo rzadko. Jeśli teraz odkryjesz nowy to tak i tak wylądujesz u siebie w domu. Ja mam portal..... na lodzie tuż przed domem na szczęście wybudowałem swój zanim go odkryłem.

#18 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 April 2011 - 13:58

Wow, generalnie chodzi mi teraz o jedno pytanie: Czy da się je jakoś usunąć, w taki sposób, aby nie generowały się nowe?

#19 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 12 April 2011 - 14:28

Raczej już się nie wygenerują! A w ogóle przecież tak i tak będziesz się teleportował TYLKO do najnowszego. A jeśli chodzi o coś innego to pisz prościej. 
Nie można....

#20 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 April 2011 - 15:05

Jakieś pretensje? Przeszkadza ci? Napisałem najprościej jak umiem. Nie rozumiesz? Chodzi o to, że zawsze jak zniszczę jeden portal wygeneruje się drugi! Czy można temu jakoś zapobiec?