Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoła Przetrwania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mejn

Mejn

    Nowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 03 January 2012 - 00:31

Łohohoho widzę, że kolega ma dużo pomysłów,oraz chęci >.< Chętnie zobaczę screen'u domu :D Powodzenia i Pozdrawiam.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 McDonald

McDonald

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 January 2012 - 18:42

A czemu skończyć? Możesz pokazać to co dotychczas zrobiłeś. :)

#23 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 04 January 2012 - 17:42

Nie lubię niedokończonych budowli. A jak zrobię tę " twierdzę ZUA " to zrobię screeny :)
Niestety nie mam zabardzo czasu : Nauka. ;\
Nawet poradnika nie mam czasu dokończyć, ale dopiszę teraz jeden punkt o zagrożeniach.

#24 Mejn

Mejn

    Nowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 05 January 2012 - 16:36

Koniec semestru,poprawy xD

#25 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 05 January 2012 - 19:52

Nie muszę nic poprawiać, mam prawie same 4, kilka piątek i jedną tróję :D Niedługo dopiszę kolejny podpunkt Poradnika, oraz przedstawie postęp swoich prac

#26 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 15 January 2012 - 12:04

Screeny dam tylko najpierw muszę to skończyć :P Niestety nie mam teraz dostępu do komputera, tylko do mojego badziewnego lapka :\
Jeśli ktoś widział gorszy sprzęt to ja nie wiem :D

Ps. Konf mojego złoma xD
1012mb Ram
256mb grafa
1,6GHz procek

I jakoś 35FPS mam :D


Mój PC jest słabszy ;/

/D/


#27 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 15 January 2012 - 21:53

Ja musiałem sobie zrobić przerwę od MineCrafta od 6 stycznia, bo praktycznie grać się nie da, bo FPS spadają już poniżej 30, i to nie wiem czemu. A cały czas jestem poza domem, więc do komputera dostępu nie mam.
Podziwiam że masz gorszego PC niż mój lapek i grasz w MineCrafta. Ja nie miałbym nerwów do takich lagów.
Pozdrawiam

#28 Excorus

Excorus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 16 January 2012 - 08:17

Czytam twoje posty i jestem dumny, że Ci się chcę budować takie coś, ja zazwyczaj buduje byle jaki domek farmy i kończę grę w kopalniach. Dodaj screeny nawet jak jest całość niedokończona, chciałbym zobaczyć jaki teren wybrałeś. A co do lagów popatrz sobie poradniki jak zoptymalizować lagi, ja mam 512ramu i 1,8GHz procka i nie narzekam na lagi, polecam program Game Bosster odkąd go używam prawie wgl nie mam lagów, a nawet mogę sobię pozwolić na odległość chmury normal (wcześniej miałem tiny).
Dołączona grafika

#29 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 16 January 2012 - 19:02

Spróbuję z Game Bosster, ale jeszcze dużo przede mną. Budowanie to pikuś, co innego zbieranie materiałów. Buduję 30 minut, a zbieram z 6-7 godzin ...
PS. Ktoś wie czemu mam taki problem, że naciskam na mój "save" ładuje się, po czym MineCraft się wyłącza i wywala mnie na pulpit ?

#30 michalo9846

michalo9846

    Znawca

  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 16 January 2012 - 19:10

Z budową tak samo u mnie, chociaż jak teraz budowałem domek pod ziemią to więcej mi zajmowało kopanie i upiększanie sufitu i potem okazało się że mam jakieś 3 podwójne pełne skrzynie coobla, a zbieranie gliny na domek już krócej zajęło.
Spróbuj udpate minecraft

#31 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 16 January 2012 - 19:19

No właśnie aktualizowałem do 1.1.0 wersję i teraz to mi się stało, a ostatnia kopia zapasowa jest sprzed 3 dni :\

#32 Excorus

Excorus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 16 January 2012 - 20:27

Ehh, takie coś bardzo zniechęca, lecz powodzenia mam nadzieje, że szybko odbudujesz wszystko. Jeszcze raz prosiłbym o teren na którym budujesz całość, ponieważ również chciałbym coś takiego zbudować, a nie mogę fajnego terenu znaleźć.
Dołączona grafika

#33 maks12345

maks12345

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 16 January 2012 - 21:48

Bardzo cię podziwiam,że masz na to cierpliwość.Radzę ci zainstalować modyfikacje OptiFine + OptiFog.Będziesz miał wtedy mniejsze lagi.A mógłbyś dać save z tej mapy jak ją już skończysz?

#34 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 17 January 2012 - 14:53

Odzyskałem Save, poprostu skopiowałem go z folderu .minecraft, a po tym wrzuciłem go jeszcze raz do folderu z "sejwami "
Buduję to w górach.

#35 Aracz

Aracz

    Elektryk

  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 28 January 2012 - 21:36

Może zrób kolejkę, i jak będziesz nią jechał to będziesz zbierał itemki z mob grindera. Możesz coś wykombinować (redstone) i każda kolejka będzie tamtędy przejeżdżać. Dzięki temu zawsze będziesz zbierał loot jeżdżąc do punktu wydobywania do miejsca budowy.
Dołączona grafika
o/
o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/

#36 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 04 February 2012 - 08:29

Kolejkę już ogarnąłem bo zrobiłem coś w stylu " Bazy dowodzenia kolejką " gdzie mam wszystkie przyciski, itd. Gdzie doprowadza jaka kolejka, którym to zmienić, połączenia kolejek, było sporo zabawy RedStonem, bo żelazo to nie kłopot, chyba 4 stacki tylko poszły, a spodziewałem się przynajmniej z 8-9.
No cóż na moją korzyść. Zacząłem też budować Farminę Którą zamierzam zrobić pionową 29*29, zaczynając od chmur i używając rur transportowych, z możliwością włączania bezpieczników na określone poziomy, oraz windą dzięki której będe mógł tam się dostać. Dużo roboty, ale niedługo będzie mi potrzebne b.dużo pszenicy na farmę owiec. Wełna nie jest łatwa w pozyskiwaniu, a chcę mieć formę przetrwalnikową każdej z wełn : przynajmniej po 2.
Najciężej będzie z brązową, ale dużo mi się ich spawni w okolicach mojego spawnu. Raz widziałem nawet dwie niedaleko siebie.
Jak ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób zrobić Automatyczną farmę kaktusów działających jakby " raz " kiedy chce, tzn. Podchodze, naciskam dźwignię\guzik i mi spada wszystko, po czym dalej rośnie, to możecie pisać. Chętnie przyjmę każdą pomoc. A pozatym myślałem nad niszczeniem kaktusów pistonami, tak żeby dalej mogły rosnąć. Co o tym myślicie ?
Wybaczcie że tak długo nie pisałem ale no wiecie. Zbierałem materiały.

#37 loczek109

loczek109

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 04 February 2012 - 09:28

farmę kaktusów zrób automatyczną, przecież chyba tyle kaktusów ci nie potrzeba i jak przychodzisz to zbierasz.

@edit
daj screeny

#38 RoBoomHeadShoter

RoBoomHeadShoter

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 04 February 2012 - 10:51

No przecież piszę że automatyczną, nie jestem jakimś " wieśniokiem " co sam idzie zbierać plony, zostawiam to pistonom.
Poprostu zastanawiałem się jak to zrobić. Najpierw pozbieram GlowStona na oświetlenie i te płytki białe z czystego stona fajnie wyglądają, to chyba z nich zrobie. Arghhh, znowu do Nethera :D
@Edit
Screeny... Nie lepiej Let's Play'a ? :P
Jak mi się znudzi granie już w odjeb**** świecie, pełnym automatycznych farmin, Grinderów itd. To zagram sobie na HardCored jeszcze raz, bo już raz grałem i gram do tej pory, i nagram GP.

#39 loczek109

loczek109

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 04 February 2012 - 18:10

no wiem ale, nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to by zrobić farmę w której kaktusy same się ścinają, ale nie za pomocą pistonów bo to nie będzie miało sensu.I co do screenów to daj je, bo mam czasem problemy z netem, więc filmiku nie odtworzę.

#40 Szpon_Beziego

Szpon_Beziego

    Nowy

  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 21 February 2012 - 21:48

Też buduję coś takiego! ^^
Ja teraz kopię kamiennymi i żelaznymi kilofami, a diaxowy mam do obsydianu.
Nigdy nie rób bloczków z lazurytu, diamentów, żelaza itd.!
Dlaczego? Ano dlatego że zrobisz blok z 9 diaxów a po updacie taki bloczek będzie się składał z 4 diaxów, więc będziesz stratny :(
Dołączona grafika