Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cześć, ludziska! :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Leonidas1123

Leonidas1123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 30 December 2011 - 13:47

Eee, wtajemniczcie nieoglądającego anime. Co to za Yuri nie yuri i dlaczego na pierwszej stronie był o to spór?!

A tak poza tym to Ave. Mam nadzieję, że miło na forum spędzisz czas.
Parę pytań:

1. Jak mogłaś nie jeść kotów?! To podstawa diety! xD
2. Lubisz w fantasy bardziej mroczne klimaty?
3. Jakiej muzyki słuchasz?
4. Gdybyś miała wybór: stanąć po stronie światła czy ciemności co byś wybrała?
5. Też chcesz rządzić światem?
I... I will break your will!
I... I will crush your faith!
I... I will slay your dreams!

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 December 2011 - 14:17

Eee, wtajemniczcie nieoglądającego anime. Co to za Yuri nie yuri i dlaczego na pierwszej stronie był o to spór?!

Uwielbiam wtajemniczać niewtajemniczonych. ^-^ No więc: podstawa - czy słyszałeś o czymś takim jak hentai? To anime o tematyce +18, dla dorosłych, ukazujące stosunki seksualne bohaterów. Przy większości słabszych produkcji właśnie wokół seksu kręci się fabuła. Są tam tylko paringi heteroseksualne, natomiast w yuri i yaoi - homoseksualne (kolejno lesbijskie i gejowskie). Są lżejsze odmiany yuri i yaoi, czyli shojo-ai i shonen-ai, co znaczy dosłownie "dziewczęca" i "chłopięca" miłość. Seksu często nie ma, a jak jest, to nie jest ukazywany tak dobitnie jak w hentai, yuri czy yaoi, jest cenzura. Wątek najczęściej kręci się wokół miłości platonicznej, niemożliwej do spełnienia, bo np. jedna strona jest homofobem, a druga homoseksualistą/tką. Generalnie wikipedia lepiej Ci to wyjaśni. A jeśli chcesz spróbować czegoś z tych gatunków, to wal do mnie. c:
A spór to nie wiem, dlaczego był. Może oni lubią się kłócić. c: Zwłaszcza homofoby.

A tak poza tym to Ave. Mam nadzieję, że miło na forum spędzisz czas.
Parę pytań:
1. Jak mogłaś nie jeść kotów?! To podstawa diety! xD

Wolę je głaskać i trzymać na kolanach, i nosić na rękach. C:

2. Lubisz w fantasy bardziej mroczne klimaty?

Lubię, chociaż nie jest to moja ulubiona odmiana. Ale takiego Grzędowiczowskiego "Pana Lodowego Ogrodu" to się czytało. c:

3. Jakiej muzyki słuchasz?

Jestem zdziwiona, że dopiero teraz to pytanie padło. XD Pop, rock, metal i japońska muzyka: j-pop, j-rock. Jestem fanką One Ok Rock, takiego japońskiego bandu. Lubię też muzykę instrumentalną i klasyczną.

4. Gdybyś miała wybór: stanąć po stronie światła czy ciemności co byś wybrała?

Światła, oczywiście. XD

5. Też chcesz rządzić światem?

Nie mam takich ambicji. C:

#23 ArtemExplicitov

ArtemExplicitov

    Troll Spec Ops Elite

  • Użytkownik
  • 358 postów

Napisano 30 December 2011 - 14:47

nie przetrwasz więcej niż 55 postów
Dołączona grafika
Szaman The Great and Powerfull Trixie

#24 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 December 2011 - 14:48

nie przetrwasz więcej niż 55 postów

Dlaczego tak sądzisz? c: Za bardzo się rozpisuję w jednym? Lubię się rozpisywać.
I dlaczego nie zaczynasz zdań od wielkiej litery? Wciśnięcie Shifta to, jak rozumiem, zbyt duży wysiłek? To samo ze spacją i kropką, tak? -.-

#25 Gorzałt

Gorzałt

    Screw Physics!

  • Użytkownik
  • 563 postów

Napisano 30 December 2011 - 15:04

Witaj na forum, dobra kobieto
All you have to do is take a cup of flour...
Dołączona grafika

#26 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 December 2011 - 15:05

Witaj na forum, dobra kobieto

Witam również. >:3 *nabija posty*

#27 ArtemExplicitov

ArtemExplicitov

    Troll Spec Ops Elite

  • Użytkownik
  • 358 postów

Napisano 30 December 2011 - 15:24

Also uważaj na takiego człowieka , Artema Explicitova
Znasz 4chan? Artem jest gorszy
Dołączona grafika
Szaman The Great and Powerfull Trixie

#28 Gorzałt

Gorzałt

    Screw Physics!

  • Użytkownik
  • 563 postów

Napisano 30 December 2011 - 15:35

Czym się zajmujesz na codzień?
All you have to do is take a cup of flour...
Dołączona grafika

#29 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 December 2011 - 18:18

Also uważaj na takiego człowieka , Artema Explicitova
Znasz 4chan? Artem jest gorszy

Pewno, że znam. :3 4chan jest milusi. Ma za******e działy Cute/Male i Anime/Cute, uwielbiam tam wpadać. c:

@Inten
Czy znasz jakichś dobry grafików do polecenia?

*Intan, do chol... Eee, nieważne. Nie, nie znam. c:

Czym się zajmujesz na co dzień?

Chodzeniem do szkoły. Gadaniem z ludźmi, spotykaniem się z przyjaciółmi, pisaniem opowiadań, jak mnie najdzie wena. I czasami gram w Minecrafta. c: Generalnie moje życie jest... baaardzo ciekawe. c:

#30 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 December 2011 - 18:21

. <--- a to... samo się napisało. x.X Do usunięcia.

#31 lilithin

lilithin

    Pełnoetatowa Wiedźma

  • Użytkownik
  • 962 postów
  • lilithin

Napisano 30 December 2011 - 21:00

Witaj, miło poznać.
Mimo, że mam kompletnie odmienne zdanie na temat Harry'ego Pottera i Zmierzchu (a w każdym razie do polskiego przekładu), a anime oglądam rzadko - myślę, że jakoś byśmy się dogadały ;)

#32 lilithin

lilithin

    Pełnoetatowa Wiedźma

  • Użytkownik
  • 962 postów
  • lilithin

Napisano 31 December 2011 - 12:24

@Up
Nie mów mi, że też oglądasz Yaoi...


To musiałbyś mi wytłumaczyć, co to jest Yaoi :D

#33 Gorzałt

Gorzałt

    Screw Physics!

  • Użytkownik
  • 563 postów

Napisano 31 December 2011 - 12:37

Yaoi to takie hentai tylko że wyłącznie z udziałem płci męskiej... Ktoś tam to pisał właśnie w tym temacie
All you have to do is take a cup of flour...
Dołączona grafika

#34 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 31 December 2011 - 14:33

@up
Tak, ja pisałam, odsyłam do mojego wcześniejszego postu. c: I do wikipedii. Yaoi oglądają głównie dziewczyny, yuri natomiast przeznaczone jest dla chłopaków.

Witaj, miło poznać.
Mimo że mam kompletnie odmienne zdanie na temat Harry'ego Pottera i Zmierzchu (a w każdym razie do polskiego przekładu), a anime oglądam rzadko - myślę, że jakoś byśmy się dogadały ;)

Nie podobał Ci się polski przekład Zmierzchu? Czy mam rozumieć, że czytałaś oryginał? o.o A w HP co Ci się nie podobało? c:

#35 Lorrelaine1997

Lorrelaine1997

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 31 December 2011 - 15:20

Szczerze, dla mnie Zmierzch też nie był superepicki, jak twierdzi 98% dziewczyn, które znam. A przeczytałam całą sagę i obejrzałam wszystkie filmy (prócz najnowszego), więc to nie jest tak, że nie mogę się o tym wypowiedzieć. Harry'ego nie czytałam, ale kiedyś złapałam pierwszy tom i zupełnie mi nie szło. Po prostu nie pasował mi styl pisania obu autorek. Już cykl "Dziedzictwo" bardziej mnie zainteresował. :P
A wszystkie tomy "Zwiadowców" chętnie przeczytałabym jeszcze raz... *.*

Mam jeszcze pytania związane z muzyką:
1. Najulubieńsza-i-w-ogóle-pro piosenka według Ciebie to...?
2. Najgorsza piosenka, jaką słyszałaś?
3. Gatunek muzyki, którego nie cierpisz?
4. Co sądzisz o piosence "Frozen" Within Temptation?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Dołączona grafika

"Zawsze nale?y bra? pod uwag? najgorszy scenariusz, wówczas czekaj? nas najwy?ej mi?e rozczarowania."


#36 adriantus

adriantus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 31 December 2011 - 19:59

Witam,
Jeżeli interesujesz się fantastyką, to czy wiesz może co to jest PBF?
Jeżeli wiesz, to czy kiedykolwiek grałaś?
Jeżeli kiedykolwiek grałaś, to jakie ci się najbardziej podobało, dlaczego?

#37 lilithin

lilithin

    Pełnoetatowa Wiedźma

  • Użytkownik
  • 962 postów
  • lilithin

Napisano 31 December 2011 - 23:18

Nie podobał Ci się polski przekład Zmierzchu? Czy mam rozumieć, że czytałaś oryginał? o.o A w HP co Ci się nie podobało? c:


Na razie czytałam tylko polskie wydanie 'Zmierzchu', nie doczytałam do końca, bo stwierdziłam, że szkoda mojego czasu. Nie podoba mi się ani język, ani wydumana fabuła z masą błędów logicznych. Generalnie podpisuję się wszystkimi możliwymi kończynami (a nawet cyckami) pod tym, co napisała ta pani:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Polecam, są aż dwie notki na ten temat, można się nieźle uśmiać ;). Podejrzewam - jak zresztą wspomniała autorka bloga - że wiele głupotek mogło się wkraść przez tłumaczenie, tak jak to było w przypadku angielskiego tłumaczenia 'Wiedźmina' (totalna pomyłka imho - mam nadzieję, że Sapkowski nie widział, co zrobili z jego książką :/). Mam już ściągnięty (ekhem, ekhem... ;D) oryginał Twillighta, w wolnej chwili przejrzę.

Co do HP, przeczytałam pierwszą część, bo była to moja lektura w czwartej klasie, ale jakoś mnie wtedy nie porwała. Słyszałam, że następne części są lepsze, tylko, że ja już jestem trochę za stara na takie książki ;). Ale fajnie, że takie coś powstało, przynajmniej dzieci COKOLWIEK czytają - w dzisiejszych czasach to naprawdę ewenement i za to należą się pani Rowling ukłony. Szkoda, że wiele osób na HP kończy swoją przygodę z czytelnictwem :(.

Co do Yaoi - dziękuję za wyjaśnienie, ale chyba jednak nie skorzystam z tego typu rozrywki :D.
W sumie fajnie byłoby się zainteresować Japonią, bo wiele osób ma fioła na jej punkcie, ale jakoś nigdy nie umiałam się zmusić do jej pokochania. Zawsze bardziej ciągnęło mnie do Bliskiego niż Dalekiego Wschodu mimo wszystko ;). Tzn. podoba mi się japońska kultura, miałam nawet w gimnazjum taki okres, że marzyłam o zostaniu maiko, ale nigdy nie była to miłość absolutna, jaką można obserwować u wielu osób w internecie.

Co do psychologii, to jako głównego kierunku studiów nie polecam.

#38 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 01 January 2012 - 13:29

Szczerze, dla mnie Zmierzch też nie był superepicki, jak twierdzi 98% dziewczyn, które znam. A przeczytałam całą sagę i obejrzałam wszystkie filmy (prócz najnowszego), więc to nie jest tak, że nie mogę się o tym wypowiedzieć. Harry'ego nie czytałam, ale kiedyś złapałam pierwszy tom i zupełnie mi nie szło. Po prostu nie pasował mi styl pisania obu autorek. Już cykl "Dziedzictwo" bardziej mnie zainteresował. :P
A wszystkie tomy "Zwiadowców" chętnie przeczytałabym jeszcze raz... *.*

Ja wręcz przeciwnie. >< Zmierzch, owszem, nie jest powalający, ale dobrze napisany, a i postaci da się lubić. Styl pisania Rowling i Meyer bardzo mi ułatwia czytanie, w przeciwieństwie do Flanagana, o którym już pisałam chyba w... drugim poście. .-.

Mam jeszcze pytania związane z muzyką:
1. Najulubieńsza-i-w-ogóle-pro piosenka według Ciebie to...?

Nie mam ulubionej, zbyt wiele rzeczy naraz mi się podoba. Ale ostatnio chętnie słucham

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Uwielbiam to. c:

2. Najgorsza piosenka, jaką słyszałaś?

Pomyślmy... Rebecca Black - Friday. : D Generalnie raczej nie mam pamięci do czegoś, co mi się nie podobało, takich beznadziejnych tworów było z pewnością więcej. ;3

3. Gatunek muzyki, którego nie cierpisz?

Mam kilka - rap, hip-hop, disco-polo. Tego się po prostu nie da słuchać, w moim mniemaniu to nie jest muzyka.

4. Co sądzisz o piosence "Frozen" Within Temptation?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Within Temptation... Słuchałam kilka ich piosenek, ale najbardziej podobała mi się Memories. Ta kobieta w ogóle ma taki wysoki głos, a przy tym... trochę nawet zwyczajny, że mnie to drażni. Już wolę słuchać Evanescence - podobała mi się m. in. ich Snow White Queen, Haunted i

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. c; My Immortal też jest fajne.


Witam,
Jeżeli interesujesz się fantastyką, to czy wiesz może co to jest PBF?

Wiem, aczkolwiek fantastyka nie ma z tym nic wspólnego. c:

Jeżeli wiesz, to czy kiedykolwiek grałaś?

Grałam. X3

Jeżeli kiedykolwiek grałaś, to jakie ci się najbardziej podobało, dlaczego?

Moim pierwszym i jednocześnie najlepszym ze wszystkich, na jakich byłam, było Zattano, pbf o tematyce yaoi. Potem próbowałam wielu innych, ale na żadnym nie było takiej atmosfery jak tam. Próbowałam wkręcić się do Ascelli, która jest dość znana, ale to forum nie ma duszy, bo adminka także jej nie ma. .-.


W sumie fajnie byłoby się zainteresować Japonią, bo wiele osób ma fioła na jej punkcie, ale jakoś nigdy nie umiałam się zmusić do jej pokochania. Zawsze bardziej ciągnęło mnie do Bliskiego niż Dalekiego Wschodu mimo wszystko ;). Tzn. podoba mi się japońska kultura, miałam nawet w gimnazjum taki okres, że marzyłam o zostaniu maiko, ale nigdy nie była to miłość absolutna, jaką można obserwować u wielu osób w internecie.

Co do psychologii, to jako głównego kierunku studiów nie polecam.

1/3 ludzi idzie na psychologię, bo myśli, że jest łatwa. Zostawiają ją sobie jako kierunek "na wszelki wypadek", gdyby nie udało im się dostać tam, gdzie chcieli iść. No i potem kształcą się na psychologów, ale tak naprawdę nie nadają się do tego zawodu, bo nie chcą i nie lubię pomagać innym. Większość ludzi woli skupiać się na sobie, a jeśli pomagać, to tylko najbliższym i to też nie zawsze za darmo, oczekując odwdzięczenia się w przyszłości. To dlatego tak trudno znaleźć dobrego specjalistę. W moim przypadku sprawa ma się jednak inaczej. Lubię i, co najważniejsze, chcę pomagać innym. To jest za******a sprawa, kiedy uda ci się komuś naprawdę pomóc, sprawić, że znów stanie na nogi, wesprzeć go. *-* Kiedy udaje mi się pomóc innym - nieważne, czy znajomy, czy zupełnie obca osoba - i słyszę nawet proste, krótkie "dziękuję", to naprawdę dodaje mi to skrzydeł. Nie ma dla mnie większej radości niż gdy uda mi się pomóc i moi znajomi już teraz twierdzą, że będę za*******m psychologiem. c:

Co do zainteresowania Japonią - to nie tak, że ci wszyscy otaku myślą sobie najpierw "o, jak fajnie, Japonia, zainteresuję się tym". To się robi samo, trzeba złapać bakcyla, a nie każdy go łapie. Nic na siłę, jeśli interesujesz się Bliskim Wschodem, też dobrze, jesteś przy tym nawet oryginalniejsza, bo fanów Dalekiego Wschodu jest nieporównywalnie więcej. ;)

@Intan
Niekoniecznie Yaoi oglądają kobiety. Jestem facetem i też oglądam Yaoi. Ale trudno znaleść non-hentai wersje ;)

Yaoi oglądają głównie dziewczyny, powiedziałam. ;) Non-hentai wersja czyli praktycznie wszystkie shonen-ai'e. Polecam Ci "Sukisyo" i "Loveless", chociaż prawdopodobnie już to oglądałeś, jedne z bardziej znanych. ;)


Zią, ile emotikon.



#39 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 01 January 2012 - 13:40

@Intan
Niekoniecznie Yaoi oglądają kobiety. Jestem facetem i też oglądam Yaoi. Ale trudno znaleść non-hentai wersje ;)


Nie znam Cię :\


1. A co robisz jak nikt nie patrzy? :P

#40 Intan

Intan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 01 January 2012 - 13:44

Nie znam Cię :\


1. A co robisz jak nikt nie patrzy? :P


To jest do mnie czy do Lemura? >< Lemi, Ty odpowiedz, on jest zboczony.