Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak znaleźć diamenty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Argo

Argo

    Diamond Miner

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 March 2011 - 17:54

Cześć!
Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie : "Jak łatwo i szybko znaleźć diamenty?".
Otóż mam dla was odpowiedź w formie wideo. Filmik stworzył mój kumpel dlatego mam podobny nick. Metoda jest sprawna w 100% kilka razy ją testowałem i zawsze trafiałem na diamenty :D. A więc dla chcących diamentów mam ten filmik :



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Damianu

Damianu

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 130 postów

Napisano 20 March 2011 - 18:06

Yy Aha. Dla waszego info to diamenty są na poziomie 13-16, najlepiej na nim mieć kopalnie. A to co pokazałeś to moja kopalnia jest, zawsze tak kopie, bo wtedy przekopuje się cały obszar.

#3 Argo

Argo

    Diamond Miner

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 March 2011 - 18:14

Yy Aha. Dla waszego info to diamenty są na poziomie 13-16, najlepiej na nim mieć kopalnie. A to co pokazałeś to moja kopalnia jest, zawsze tak kopie, bo wtedy przekopuje się cały obszar.


Mój kolega zaczął kopać tak nisko, bo na minecraft wiki przeczytał, że diamenty są na poziomie ok.64 w głąb. Thx za info.

#4 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 20 March 2011 - 18:46

Nie rozumiem, po co męczyć się z wrzuceniem pokazu slajdów skoro można wrzucić screeny i tekst tu. Poza tym, sens tego filmiku jest taki: Kop na tej wysokości aż znajdziesz.. 3/10, [NIE POLECAM].

#5 zer0zer0

zer0zer0

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 20 March 2011 - 20:46

Polski król mc to ctsg ?


Poradnik..łee..Szczerze mówiąc nic nie przedstawia.Nie ma żadnego sposobu,żadnego wyjaśnienia gdzie to szukać.Bo wskazówki aby podejsc nad bedrocka i kopac aż trafimy nie nadaja sie do publikacji,ze względu że to chyba oczywiste..

#6 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 20 March 2011 - 22:23

A to nowość... Śmieszny jest szczególnie ekwipunek - 8 pochodni?? Ja zużywam przy kopaniu kilka stacków.
Zero drewna? A z czego kilofy później zrobi, nie mówiąc już o pochodniach i craftbox.
Łopat też nie ma i będzie musiał rękami kopać.

Można by to uznać za poradnik dla początkujących, ale nawet dla nich jest marny i wprowadza w błąd.

7dnEj.png


#7 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 21 March 2011 - 19:57

Tia dam dla rady że najlepiej kopać na 14-15 y i mieć więcej pochodni i kopać 2 kolocki (żeby się zmieścić) 2 na 1 i potem wracamy się 2 przerwy i znów 2 na 1 itd :)
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#8 ErdeMO

ErdeMO

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 21 March 2011 - 20:09

Po pierwsze kopie się nie tylko wzdłuż ale też w górę dokąd kilof dosięga. Dzięki temu skracamy czas który poświęcamy na bieganie. Diament występuje od -64 do -48 więc najlepiej kopać na -58 bo nie ma tam skały nieziszczalnej co zwiększa szanse że w tym miejscu będą surowce.

A diamenty się spotyka, ja na zużyty jeden kilof diamentowy wydobywam min. 5diamentów a przeważnie jest to coś koło 8 czyli wychodzę mocno na plus.

#9 kubala1532

kubala1532

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 March 2011 - 21:43

Diamenty znajdują się na wysokości ok. 12 klocków od dna ziemi.

#10 Robinxon

Robinxon

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 21 March 2011 - 22:00

Po pierwsze kopie się nie tylko wzdłuż ale też w górę dokąd kilof dosięga. Dzięki temu skracamy czas który poświęcamy na bieganie. Diament występuje od -64 do -48 więc najlepiej kopać na -58 bo nie ma tam skały nieziszczalnej co zwiększa szanse że w tym miejscu będą surowce.

A diamenty się spotyka, ja na zużyty jeden kilof diamentowy wydobywam min. 5diamentów a przeważnie jest to coś koło 8 czyli wychodzę mocno na plus.


Skąd ty wziąłeś te wartości minusowe? Wysokość mapy liczy się od 1 do 128 (albo coś około tego). Adminium AKA Bedrock AKA "skała nieziszczalna" znajduje się na poziomach od 1 do 5, także jeśli buduje się kopalnie na samym dole mapy, to trzeba zatrzymać się na wysokości 6, żeby potem nie było problemów.

#11 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 22 March 2011 - 12:49

Po pierwsze kopie się nie tylko wzdłuż ale też w górę dokąd kilof dosięga. Dzięki temu skracamy czas który poświęcamy na bieganie. Diament występuje od -64 do -48 więc najlepiej kopać na -58 bo nie ma tam skały nieziszczalnej co zwiększa szanse że w tym miejscu będą surowce.

A diamenty się spotyka, ja na zużyty jeden kilof diamentowy wydobywam min. 5diamentów a przeważnie jest to coś koło 8 czyli wychodzę mocno na plus.


HAahahha aleś dojeba^ serio :) Te obliczenia wsadzaj swoim kumplom stary generator mapy robi jak chce :) Możesz znaleźć w 10 minut z 50 diamentów albo 6 więc bez jaj :/
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#12 ErdeMO

ErdeMO

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 22 March 2011 - 23:15

HAahahha aleś dojeba^ serio :) Te obliczenia wsadzaj swoim kumplom stary generator mapy robi jak chce :) Możesz znaleźć w 10 minut z 50 diamentów albo 6 więc bez jaj :/


Wiesz ja swoje informacje czerpałem ze stron typu wiki. Ale domyślam się że ty jesteś taki PRO ze włamałeś się do kodu gry i sam wszystko sprawdziłeś i na wszystkich portalach sobie wymyślają te liczby.

#13 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 23 March 2011 - 08:28

Ja wiem z doświadczenia jak się kopie i co więc sry mi wystarczą 3 kilofy z żelaza , wegiel , drewno , shoutbox , i 2 stacki pochodni (potem moge sobie dorobic) i jeszcze 2 lopaty zelazne i sie kopie ale ci PRZYPOMNE że KAŻDA mapa jest inna (chyba że grasz na takim samym sedzie co któs inny) :/ (sry za bledy spiesze sie)
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#14 ErdeMO

ErdeMO

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 March 2011 - 18:06

Po pierwsze popraw gramatykę bo straszcie ciężko się czyta.

Po drugie To idź sobie szukać diamentów na poziomie ponad 20. Jak znajdziesz to naciśnij f3 i zrób screen.

Po trzecie jak ty lubisz wsadzać kolegą "w du**ę" to nie zapraszaj do swojego hobby innych. Nie każdy jest homo.

#15 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 23 March 2011 - 18:44

@up post zgłoszony pewnie masz multi konto bo poradnik jest kiepski i to nie filmik i masz przejeba7e ;) A i zamiast nicku : ErdeMO możesz mieć ErdeHOMO (i co teraz? :/ weź się ogarnij a nie będziesz mi problemy robić a po za tym poradnik do dup& jak pisałem ostatnio ;))
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#16 ErdeMO

ErdeMO

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 March 2011 - 20:25

A to jakiś twój krypto podryw. Powiedz od razu że chcesz się ruchać.

No ale niestety ja wole płeć damska. Więc znajdź sobie innego partnera do zabawy.

#17 Gallu

Gallu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 23 March 2011 - 20:51

Ty chyba sobie żartujesz? To twoim zdaniem jest poradnik? Dostajesz - repa z chjowy kawał

#18 Kanashii

Kanashii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 24 March 2011 - 12:25

Niech ktoś zamknie ten temat bo się tutaj robi burdel totalny i idiotyczne wyzwiska dzieci które 5 kwietnia będą pisały test 6-klasisty.

Poradnik:
Bezsens totalny, żeby znaleźć diamenty wystarczy kopać, autor tego "filmiku" chciał chyba to zaprezentować.

#19 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 24 March 2011 - 16:05

Kanashii nie obrażaj. Co niektórzy są normalni. Ty też kiedyś miałeś 12 lat...Co do poradnika...Zacytuję Jajnick'a:

Kop na tej wysokości aż znajdziesz...

Proste i logiczne. Nie wiem po co powstał ten poradnik.
PS
Czemu tylko osiem pochodni? :o

#20 CzarnyBrat12

CzarnyBrat12

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 24 March 2011 - 16:42

Nie polecam używać tego poradnika , ponieważ z takim eq to się nic nie da zrobić i diamenty są nieco wyżej...