Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gra MineGra (na wzór minecrafta) na zwykłe komórki! OPEN SOURCE!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Filal

Filal

Inzynier

• Użytkownik
  • 593 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 16:00

Działa to na nokię 1680 classic?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 17:33

Działa to na nokię 1680 classic?

Nie potrafię odpowiedzieć, sprawdź i napisz nam.
KTO TO OTWORZY TEN JEST KOKSEM, JAK: Geroo, Karol350, xmenmax, Bziq, zbrojny120, grzdylek, bezio22, BaDgEr.

#23 krystek6234

krystek6234

Nowy

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 13:59

jakie postępy ?

a po zatym jakim programem piszesz tą grę

#24 Szymas70

Szymas70

Lubię Lapis Lazulit

• Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 16:53

Jak chcesz grafika . To ja się zgłaszam .
Dołączona grafika

#25 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 17:07

Ok. Pisze to w programie (aktualnie mi się zepsuł i nie pisze, więc postępów brak :( ) Java™ ME SDK 3.0 (język to Java2 ME). A grafika, chętnie, jak uporam się z trym progsem do pisania co sie zepsuł. Pokaż co potrafisz, na próbe zrób hmm... dirt? Coś w deseń tego z terrarii (jak nie wiesz co to terraria to: terrazone.pl).
Nie martwcie sie, tylko grafę chcę podobną do terrariowej, gra będzie minecraftowa. Aha, wymiary to niech będzie hmm... 16x16?
KTO TO OTWORZY TEN JEST KOKSEM, JAK: Geroo, Karol350, xmenmax, Bziq, zbrojny120, grzdylek, bezio22, BaDgEr.

#26 Szymas70

Szymas70

Lubię Lapis Lazulit

• Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 17:45

Ok. Pisze to w programie (aktualnie mi się zepsuł i nie pisze, więc postępów brak :( ) Java™ ME SDK 3.0 (język to Java2 ME). A grafika, chętnie, jak uporam się z trym progsem do pisania co sie zepsuł. Pokaż co potrafisz, na próbe zrób hmm... dirt? Coś w deseń tego z terrarii (jak nie wiesz co to terraria to: terrazone.pl).
Nie martwcie sie, tylko grafę chcę podobną do terrariowej, gra będzie minecraftowa. Aha, wymiary to niech będzie hmm... 16x16?

proszę bardzo ale nie wiem czy to była trudno bo wziąłem blok dirta z wiki i go zrobiłem bardziej kwadratowego ;

Dołączona grafika

ale nie podoba mi się ten pomysł z grafiką jak minecraft to grafika też minecraftowa .
Dołączona grafika

#27 axe128

axe128

Spale ci brwi

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 18:50

Ja mogę się zająć grafiką.Tak naprawdę najlepiej wszelkie klocki i przedmioty z mc na kompa zeskalować do odpowiedniego rozmiaru i gotowe.Dużo lepszy pomysł niż rysowanie nowych.Chociaż jeśli bardziej ci zależy na nowych to takowe też mogę zrobić.
@edit
Nawet nie trzeba skalować.Każdy obiekt w particles.png jest w skali 16x16.

#28 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 21:37

no niby tak ale notch ma prawa autorskie. Grafa dirtu mnie sie podoba, a pozatym jutro robie reinstall programu, inną wersję wezmę i zobaczę czy działa. A jeszcze co do tekstur, prędzej by można się dogadać z jakimś kolesiem co robi teksture packi. W sumie tekstury do mc są 16x16, to można by po prostu terrain.png wrzucać. I każdy by miał tekstury jakie by chciał. Tylko ten głupi win7...

#29 axe128

axe128

Spale ci brwi

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 21:42

@irth
Tak jak mówisz największym (i chyba jedynym) problemem stojącym na przeszkodzie do dodania oficjalnego texture packu są prawa autorskie.Jeśli chcesz mogę zrobić pare tekstur itemów i bloków.Mogę także trochę pomóc w programowaniu tyle że nie wiem jakiego konkretnie programu do tego używasz.

#30 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 21:45

@irth
Tak jak mówisz największym (i chyba jedynym) problemem stojącym na przeszkodzie do dodania oficjalnego texture packu są prawa autorskie.Jeśli chcesz mogę zrobić pare tekstur itemów i bloków.Mogę także trochę pomóc w programowaniu tyle że nie wiem jakiego konkretnie programu do tego używasz.

Przecież powiedziałem, j2me sdk 3.0.

#31 krystek6234

krystek6234

Nowy

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 21:52

irth masz rację ja też mam win7 i tylko same problemy :(

#32 Razor123

Razor123

Uczony

• Użytkownik+
  • 550 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 02:46

proszę bardzo ale nie wiem czy to była trudno bo wziąłem blok dirta z wiki i go zrobiłem bardziej kwadratowego ;

Dołączona grafika

ale nie podoba mi się ten pomysł z grafiką jak minecraft to grafika też minecraftowa .

Nigdy nie rób czarnej otoczki wokół klocka, w grze będzie taka siatka zamiast normalnych bloczków gdy kontur ten występować będzie.

╭╮╭╮

#33 krystek6234

krystek6234

Nowy

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 14:30

i co irth jak tam generator a tak wogóle to jak program udało się czy nie

#34 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 15:48

ni jak nie mogę programu do programowania, że tak się łopatologicznie wyraże, na windows 7 uruchomić. Chyba muszę próbować włączyć stacjonarny (ehhh vista i 1gb ramu...) bo tam działało i na dwóch kompach siedzieć.

#35 krystek6234

krystek6234

Nowy

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 16:27

kurcze a notepad++ ??

#36 Razor123

Razor123

Uczony

• Użytkownik+
  • 550 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 17:05

Lol notepad++? Zmień lepiej na coś innego...

╭╮╭╮

#37 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 21:26

Notepada++ nie używałem do tego, ale mówiłem, że notepad++ i kompilacja z linii komend w ostateczności. Już udało mi się uruchomić programik, ale nie kompiluje. A jakby tego było mało, to jeszcze mam zadanie zrobić applet edytor tekstu. Zacznę robić grę gdy tylko znajdę czas (prawdopodobnie od 10 grudnia).
P.S. Notepad++ nie jest taki zły, ma kolorowanie kodu, klienta ftp, makra (zrobiłem sobie zapisywanie pliku po napisaniu nawiasu). W razie problemów z ide może być.

A poza tym, jak tam twoja aplikacja Razor?

#38 thenishishiro

thenishishiro

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 06:28

@irth
Naprawdę mam nadzieję, że to się uda :D i trzymam kciuki.
Jakbym jeszcze się poduczył javy mógłbym ci w czymś pomóc B)
Dołączona grafika
Koleina wersja MineTerra: http://wrzucacz.pl/f...6/MineTerra.exe 28.01.2012

#39 irth

irth

Początk. Programista

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 15:51

JEST BUGFIX 0.0.3 NIE MA PROBLEMU Z MENU!!!

Udało mi się naprawić ten nieszczęsny progs od programowania i jest bugfix :).

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

To co się wgrywa na komórkę to pliki jar i jad z katalogu dist.

#40 bingo009

bingo009

Uczony

• Użytkownik
  • 464 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 18:55

Kolo, menu wygląda super, ale źle to robisz. W programowaniu jakiejkolwiek gry pierwsze powinno sie pracować nad silnikiem i głównymi rzeczami(np. generatorem) a dopiero potem zajmować się kosmetyką. Radzę ci rzucić menu, i zająć się generatorem i innymi istotnymi rzeczami, a menu i kosmetyke odłożyć na dalszy plan.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych