Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogólnie o minecrafcie/nowych wersjach itp.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dalione

Dalione

    Aldwin

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 03 October 2011 - 18:16

Jeżeli był taki temat to z góry przepraszam prawdopodobnie go przeoczyłem i następnym razem postaram się lepiej szukać. ;-(

A jeżeli nie było to zapraszam do konwersacji na temat całego minecrafta, otóż ja osobiście patrząc na te nowe wersje (pomijam fakt że z klockowatego świata staje się magiczny świat) postanowiłem wrócić do wspaniałego Minecraft Indev na którym rozpocząłem swą "magiczną" przygodę z minecraftem i muszę wam powiedzieć że dawno nie czerpałem takiej przyjemności z grania. Póki co odstawiam nowe wersje na bok i cieszę się starą. Ogólnie dziękuję panu Kodekowi oraz tym którzy stworzyli piękny program o nazwie Minecraft Version Changer.

Chciałbym poznać waszą opinię na temat nowego oraz starego minecrafta, co według was jest lepsze, a co gorsze. Czy pozostajecie przy obecnym czy zmieniacie jak ja. Wypowiedzcie się bo jestem ciekaw jak dużo graczy odczuwa chęć do zmiany minecrafta.

Pozdrawiam ;)

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 October 2011 - 18:43

Minecraft robi się coraz gorszy. Notch przesadza dodając te wszystkie magiczne przedmioty. Zamiast dodawać rzeczy, o które gracze prosili Notcha od bardzo, bardzo dawna. Obiecywał im to już i... cóż obietnicy nie dotrzymał... bardzo długiej listy obietnic.

#3 Kicu

Kicu

    Pozytywna energia

  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 03 October 2011 - 18:52

Ale narzekasz. Nie podoba Ci się? Nie craftuj, nie updatuj. Ile razy to było wałkowane. Chociaż zawsze trzeba na coś ponarzekać. Zmiany na gorsze? pierdzielenie farmazonów. Zawsze zmiany są po to by coś ulepszyć/poprawić.
Cierpi?cy na kucykofobie...

#4 jessica55

jessica55

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:24

@K.error
Zgadzam się z tobą. Notch przesadza.

#5 wigar44

wigar44

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:31

Z postnuklearnego (przynajmniej ja tak to odczuwałem) świata robi się nam magiczno-średniowieczne coś... mnie się to niezbyt podoba! Żeby jeszcze to się jakoś wyrównało np. poprzez dodanie w końcu STRZELBY! (tylko nie pierdzielcie jakie to za nowoczesne i niszczące dla klimatu...) A tak to czekam na klasy, skille i inny shit! I tak, uważam że z minecrafta robi się rpg!
Dołączona grafika
Ka?de 9 diamentów to jeden klocek pod budow? ko?cio?a!

#6 Cytryn

Cytryn

    Nowy

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:36

Jak dla mnie minecraft zmienia się na lepsze. Owszem z godzę się że magia to przesada, ale reszta zmian jest bardzo fajna jak np. baby animals, czy nowe nether. Zawsze są + i -

#7 Jabberjaw

Jabberjaw

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:37

O ile minecraft 1.8.1 nie był aż tak wielką porażką to 1.9 to klapa. Nie wszyscy może wiedzą, ale notch zapowiedział, że doda 2500 mikstur!! To lekka przesada powinien dodać coś takiego jak np. pisanie w książkach rurka tlenowa zrobiona trzciny zwiększająca zapas powietrza itp. Gra zamienia się w coś zupełnie niestworzonego. Ale nie macie co narzekać craftsitowicze. Przecież nikt was nie zmusza do korzystania z tych nowości. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawieO_O

#8 jessica55

jessica55

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:44

@up
To prawda. Z Minecrafta robi się RPG! Tak naprawdę, Minecraft skończył się na wersji 1.7 3 !

#9 AdamRamm

AdamRamm

    Naćpany powietrzem.

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:45

Coś mi mówi, że się ociupinkę rozpiszę, bo mam co nie co do powiedzenia na ten temat.

Na początek chciałbym wam przedstawić pewną niezwykle mało respektowaną myśl:
Nie ma nikogo, kto byłby w stanie sprawić, by wszyscy byli zadowoleni.
Jest wielu przeciwników nowych Update'ów i równie wielu ich zwolenników. Ja należę do tej drugiej grupy, bo jestem typem człowieka, który jeśli nie widzi postępów, to szybko się nudzi (co sprawia, że z czegoś rezygnuję, a następnie żałuję). Wiem, że jest wielu takich jak ja, i gdyby update'y by się nie pojawiały to cały internet byłby zawalany postami typu:

"Notch nas olewa, Mojang ma nas w du**e, co oni sobie myślą. Zarobili trochę pieniędzy, to robią, co chcą"

Musiałem czytać takie głupoty wiele razy, tylko z powodu, że jakiś patch się opóźniał, choćby 1.8.
Natomiast, gdy jest wiele nowości, to budzi się druga grupa graczy, którzy są zwolennikami starego, ale jarego Minecrafta. Nie dziwię im się, czasem sam się cofam do czasów Alphy, albo wcześniej (dzięki, Kodek, Creesee i Adshi za MVC). Jednak nie rozumiem tego nastawienia do najnowszych części. Kiedy się nie podoba jakiś przedmiot, to się go nie robi, np Snowman, kiedy się nie podobają wioski, to można użyć TNT, kiedy się nie podobają mikstury, to można ich (o matko!) nie używać!

"No dobra, ale co z serwerami? Przecież tam i tak wszyscy będą używać mikstur, to jak my mamy nie używać?"

No to albo się dostosujcie, albo poszukajcie serwera, który jest postawiony na starszej wersji MC. Jestem pewien, że przeciwników update'ów jest wielu i na pewno ktoś założył serwer.

"A co jeśli nowe kopalnie są świetne, ale wioski są do du*y?"

Nic na to nie poradzisz. Możesz niszczyć wioski, jeśli chcesz. Ja bym je ignorował.

Oczywiście powyższe sytuacje dotyczą wszystkich rzeczy jakich mogą, np: pistonów, łóżek, czy kolorowej wełny.

Spróbujcie się postawić w pozycji Notcha. Jego praca jest pilnie obserwowana przez 2 miliony ludzi na świecie. Każdy jego ruch musi być przemyślany, inaczej może dojść do katastrofy. Lecz nieważne, jak bardzo by się starał. I tak nie jest w stanie stworzyć czegoś, co spodoba się wszystkim. Właściwie gdzieś w połowie tego postu zacząłem pisać cokolwiek, więc to nie ma sensu. Nie czytajcie.

#10 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:50

Może zrobimy protest przeciwko dodawaniu tych nowych rzeczy?
Nie, tylko żartuję. Minecraft robi się coraz bardziej gorszy. Chyba skorzystam z tego programu do cofania wersji.
Albo w ogóle przestanę grać w Minecrafta i znów przerzucę się Warcrafta.

#11 polmard

polmard

    HeroBrin Still Alive

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 October 2011 - 19:50

wszyscy płaczą bo notch(niewiem jak ch czy h) dodał kilka elementów RPG i... macie hardcor mode zapewne tam będzie ekhem ''Alpha Survival'' a jak się nie podoba to nie graj ja nie jestem przekonany co do magi ALE ulepszy to rozgrywkę nie żebym kogoś niszczył za czyjeś zdanie ale minecraft zawsze będzie minecraftem i oby hardcor był survivalem bo to niezłe wyjscie sory jeszcze raz ale każdy wie że mojang nie zrobi takiego hmmm faila? tak można to tak nazwac:) ale sie rozpisałem no cóż
Pozdrawiam
i sory jeszcze raz:))
Polmard.
ps.niedziałają mi niektóre litery i za to też sorry

#12 jessica55

jessica55

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:00

@up
My tylko wyrażamy swoje opinie.

#13 ScorBiot

ScorBiot

    IRC-ownik

  • Użytkownik+
  • 2705 postów
  • Scorbiot

Napisano 03 October 2011 - 20:02

Minecraft nigdy nie miał żadnego określonego klimatu, i w efekcie można było być kimkolwiek się chce. Trochę mi się nie podobają elementy fantasy (RPG TO NIE TYLKO FANTASY!!! FALLOUT, MASS EFFECT CZY DEUS EX TO PIES?!?), mógłby dodać nieco steampunku/sci-fi/współczesności dla równowagi, albo... pogłębić survival.
Nie wiem, jakie były starsze wersje (niż ostatnia alfa), ale mogę powiedzieć, że jak na razie Notch zrobił wystarczająco mało pomyłek, by nagle zacząć wątpić w jego możliwości.

#14 jessica55

jessica55

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:03

Mój ostatni post skierowany był do użytkownika Adam Ramm

#15 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:06

@up Zawsze możesz użyć edycji. :)

#16 Mimonoid

Mimonoid

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:09

Minecraft robi się coraz gorszy. Notch przesadza dodając te wszystkie magiczne przedmioty. Zamiast dodawać rzeczy, o które gracze prosili Notcha od bardzo, bardzo dawna. Obiecywał im to już i... cóż obietnicy nie dotrzymał... bardzo długiej listy obietnic.


Dobrze, że wszystko konkretnie uargumentowałeś, inaczej twój post mógłby wyglądać jak zlepek bezsensownych bzdur.

Z Minecrafta robi się RPG!...


I dzięki Bogu! W przeciwnym razie dawno przestałbym w niego grać.

Mam dla Was niezmiernie dobrą nowinę - kieruje ją do malkontentów wszelkiej maści - nie ma przymusu updatowania swojej wersji Minecrafta!
Dołączona grafika

#17 Kicu

Kicu

    Pozytywna energia

  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:30

Z postnuklearnego (przynajmniej ja tak to odczuwałem) świata robi się nam magiczno-średniowieczne coś...

To źle odczuwasz. Postnuklearny tzn. Po wojnie atomowej. Wielkie pustkowia pełne bandytów i przeróżnych mutantów. Postnuklearny świat jest w przyszłości. Minecraft od zawsze był magiczny. Szkielety czy zombie to co? Nekromancja, a nekromancja to magia. Tyle ode mnie.
Cierpi?cy na kucykofobie...

#18 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:40

@up Chyba "Nocy żywych trupów" nie widziałeś.

#19 Kicu

Kicu

    Pozytywna energia

  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 03 October 2011 - 20:42

Nie widziałem. Ale czym jest zombie? Żywym trupem. Nekromancja polega po części na wskrzeszaniu zmarłych. Więc można powiedzieć, że to zombie.
Cierpi?cy na kucykofobie...

#20 Mooops123

Mooops123

    Willkommen in Deutschland

  • Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 03 October 2011 - 21:50

Zły dział, przenoszę do gry.

Miłośników gry Space Engineers zapraszam już dziś na nowo powstały portal wraz z forum poświęcony w całości grze: http://space-engineers.pl/