Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości 1.10


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 pawelo222

pawelo222

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 30 September 2011 - 19:22

fajnie czy mi sie zdaje czy tu sie robi offtop bo z opini o planowanym 1.10 czy jak kto woli to tu sie zaczyna robić jak sie numeruje gry
co do tematu tak jak niektórzy mi sie podoba te całe skille buffy Itd i jak sie komuś nie podoba to żeby poprosił Notcha lub Jeba aby zrobił tryb RPG
Misja w?a?nie si? skomplikowa?a.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 darkhog

darkhog

    The Tux lover

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 30 September 2011 - 19:25

Co do nowości, to w 1.9pre2 już są miksturki (działające). Nie można ich jednak scraftować, dostępne są jedynie przez TMI (ostatnia strona nad płytami).

#43 pawelo222

pawelo222

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 30 September 2011 - 19:27

a w creativie ich nie ma ?

Lepiej?
Misja w?a?nie si? skomplikowa?a.

#44 darkhog

darkhog

    The Tux lover

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 30 September 2011 - 19:30

Nie wiem, jeszcze w pre2 creative nie odpalałem. Ale nawet jak są to jest duża szansa że nie da się ich użyć (jak np. jedzenia nie da się zjeść)

#45 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 04 October 2011 - 15:11

Nie ma jeszcze mikstur na 1.9 prerease 2 w creative i survival. Można tylko je odpalić za pomocą TMI.

#46 Klawisz

Klawisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Klawisz

Napisano 07 October 2011 - 08:00

Według mnie mikstury fajny pomysł i zastosowanie expa.
Ale RPG ? Jak chce w RPG zagrać to gram w LoL'a :P

Lord%20Clavish_eune_64_3_logo.png


#47 dikamilo

dikamilo

    ♦ ᴍᴉᴎᴇᴐᴙᴀӻᴛ ♦

  • Użytkownik
  • 391 postów

Napisano 07 October 2011 - 12:38

Zazwyczaj po Beta wychodzi Delta zamiast Gamma więc sądzę że wersja po 1.9 będzie finalną wersją albo Delta 1.1.

Edit: Sroki alfabet mi się pomylił i zamiast Gamma dałem Omega


Nie ma czegoś takiego jak gamma czy delta w wersjonowaniu oprogramowania, ten proces wygląda zazwyczaj tak:

wersja testowa -> alpha -> pre-alpha -> beta -> release candidate (RC) -> wersja stabilna -> ewentualne poprawki w postaci patchów

Dokładniejszy opis:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Oczywiście czasem twórcy skaczą o parę wersji w górę, dla zabawy/easter egga (np beta 1.2->beta 1.8), nikt im tego nie broni, ale to tylko zabawa.

Każdy może sobie numerować oprogramowanie jak chce, a przeskoki w wersjach zazwyczaj są dlatego że prace nad poprawką rozbite są na etapy i poszczególne etapy nie są wypuszczane. Tak jak by po 1.8 wyszedł 1.9 (obecny pre-release 1) potem 1.10 (pre-release 2) i 1.11 (pre-relase 3) ale jest inaczej wszystkie pre-relase są scalone w 1.9. Jak widać nie ma sztywnej zasady w numeracji oprogramowania.

Przykład z numeracją systemu windows:

... poprzednie wersje ...
Microsoft Windows NT 5.0 (Microsoft Windows 2000)
Microsoft Windows NT 5.1 (Microsoft Windows XP)
Microsoft Windows NT 5.2 (Microsoft Windows Server 2003 i Microsoft Windows XP Professional x64 Edition)
Microsoft Windows NT 6.0 (Microsoft Windows Vista i Windows Server 2008)
Microsoft Windows NT 6.1 (Microsoft Windows 7 i Windows Server 2008 R2)
Microsoft Windows NT 6.2 (Microsoft Windows 8)


Numeracja 2.0 jest kolejnym błędem. Nazwę tworzymy:
Minecraft Alpha 1.5_02
nazwa gry "stan prac" wersja gry/numer aktualizacji/numer poprawki

2.0 byłoby czymś w rodzaju Minecrafta 2. Czyli nowa gra/nowy silnik.

Tak ? To zobacz The Witcher 2 patch 2.0 czy to jest nowa gra nowy silnik ? Nie, to tylko kolejny patch. Mojang albo poleci z 1.x to końca i np. 1.15 będzie wersją finalną, albo dla wersji finalnej przeskoczy na 2.0.

Dobra koniec tego off-topic'a.

Nie ma jeszcze mikstur na 1.9 prerease 2 w creative i survival. Można tylko je odpalić za pomocą TMI.

Skoro nie ma (nie testowałem pre-relase 3) to pewnie się pojawią jak zostaną dodane wszystkie do gry a ma być ich dość sporo. W creative pewnie nie uświadczymy mikstur.

Ja jestem ciekaw jak ta lista bufów czy jak to inaczej można nazwać będzie wyglądać jak wypije się np. wszystkie dostępne mikstury, zapewne pojawi się jakiś scroll.

Miksturki to ogólnie fajne urozmaicenie gry, każdy gra w Minecraft'a po swojemu.

#48 Kawasaki

Kawasaki

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 07 October 2011 - 20:11

No przecież głod pojawił się także w innych starszych wersjach.