Skocz do zawartości


Zdjęcie

Występowanie zwierząt w 1.8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 AdamRamm

AdamRamm

    Naćpany powietrzem.

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 19 September 2011 - 17:44

Niestety ja już nie mam jak odratować zwierząt, jeśli same nie zechcą. Na wyspie nie mam NIC. A dlatego że ponieważ bo jest to wyspa, to nie mogą znikąd przyjść. Niestety :C

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Sarevok

Sarevok

    Czarny charakter :P

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 19 September 2011 - 17:45

U mnie na nowo wygenerowanym świecie nie mam problemu z mobami. Krów i owiec jest jakby mniej, ale świń respi mi się naprawdę dużo. Krowy i kurczaki również dają mięso, więc kryzys żywnościowy jest według mnie niemożliwy ;P
Ciekawostka- tuz po stworzeniu świata zobaczyłem 2 grupki (!) wilków. Był to biom typowo leśny.
A co do agresywnych mobów- tu raczej bez zmian. Endermany są dosyć powszechne, ale mi to nie przeszkadza.

#23 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 19 September 2011 - 18:07

Mi spawn zwierzaczków działa... Tylko dosyć wolno. Ale za to, zauważyłem że one wcale nie znikają (we wcześniejszych wersjach miałeś świnkę, odchodzisz na kilometr i świnki nie ma). A teraz, robię gigantyczne wyprawy, po piórka do mojego powerfull łuku, wracam. O owczak stoi ogrodzony przed kuźnią :). A na poważnie, to mi nawet to pasuję. Fajnie będzie jak zrobią owcze mleko, bo przy spawnie setek, tysięcy, milionów, miliardów owiec, (achh 1.8) nie będę musiał ruszać się.

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#24 komiks42

komiks42

    Kagan

  • Użytkownik
  • 770 postów

Napisano 19 September 2011 - 18:18

moja postać przeszła na wegetarianizm.(ryby się liczą?) sam chleb. zero mobów. chyba spawner świń postawie.
PS: postawiłem i się nie spawnują. czemu?
przepłynąłem morze i znalazłem masę mobów
W?a?nie zmarnowa?e? 3 sekundy swojego ?ycia. Gratulacje!

#25 Wolf820

Wolf820

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 19 September 2011 - 19:18

Też tak mam. Jest strasznie mało zwierząt. Na szczęście powiększyła się liczba grzybów, więc jedzenie (nawet nie posiadając farmy) da się dosyć łatwo zdobyć. Gorzej jednak z wełną, piórami i skórą.

#26 Marcin129

Marcin129

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 441 postów

Napisano 20 September 2011 - 11:51

Jeżeli będzie bardzo źle można wstawić spawner świni mceditem. Ale najgorszy będzie brak piór do robienia strzał.
Przed aktualizacją 1.8 miałem fabrykę piór. Wykorzystałem loch z dwoma spawnerami zombie i zrobiłem pułapkę. Wtedy piór było pełno. A teraz tylko jakieś zgniłe mięso. ;-(

#27 lukezaa

lukezaa

    I'm creeper!

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 20 September 2011 - 12:30

Jest mod spawner gui dzięki któremu można zmienić spawner świń na spawner ghastów kurczaków itp.

#28 Neves

Neves

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 20 September 2011 - 16:39

A u mnie wszystko działa w porządku. Te problemy z mobami to pewnie jakieś bugi, które zostaną poprawione w 1.9. Jedyne różnice jakie zauważyłem w spawnowaniu mobów to to, że nie spawnują się w grupkach, a na stepach można znaleźć masę owiec (chyba, że to kolejny bug). Podczas mojej ostatniej podróży, napotkałem step i po 5 min miałem 3 stacki wełny. :D

#29 latek

latek

    Pełnoprawny Assasyn

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 20 September 2011 - 16:43

ja znalazłem na bagnach OGROMNE, OGROMNE, OGROMNE stado krów. 2 stacki mięska. 3 minuty. 3 żelazne miecze :D

później nie zobaczyłem nic oprócz kurczaków... chyba naprawdę zepsuli respawn...

#30 Sopariev

Sopariev

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 September 2011 - 16:50

Hm... zauważyłem też, że spawnuje się mnóstwo kałamarnic. Nawet gdy wody jest strasznie mało :o

#31 addemczuk

addemczuk

    Endermudżyn

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 20 September 2011 - 16:51

Też mam braki :((

#32 Neves

Neves

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 20 September 2011 - 16:52

Miejmy tylko nadzieje, że w 1.9 to wszystko poprawią ;)

#33 pepemag

pepemag

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 20 September 2011 - 17:03

Fakt, u mnie podobnie, na bagnach ogrom krów, na stepach owiec, na szczeście jeszcze ich nie zabijam bo dobrze prosperuje mi farma i chlebka mam pod dostatkiem. Raz po nocy wyszedłem na zewnątrz a tu zero zwierząt a drugi dom mam na bagnach , uszedłem kawałek w w dole tak około 10x10 chyba 30-stka krów i owiec.
Niemogłem sie powstrzymać takie stłoczone były, wziołem mieczyk i...

#34 Vergilus

Vergilus

    Wiercić,wiercić,wiercić

  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 20 September 2011 - 19:02

Ja dizisaj na servie miałem dość mało świń :\
I to nie tak że po prostu mało ale przez całe 4 godziny gry widzieliśmy tylko 2 świnie!
I tak btw.Creeper wybuchął mi.Nic dziwnego ale był za ścianą przy której stałem -.-
Dołączona grafika

#35 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 21 September 2011 - 01:43

Wklejałem już do identycznego tematu:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Wszystko zależy od biomu :)

Jeżeli będzie bardzo źle można wstawić spawner świni mceditem. Ale najgorszy będzie brak piór do robienia strzał.
Przed aktualizacją 1.8 miałem fabrykę piór. Wykorzystałem loch z dwoma spawnerami zombie i zrobiłem pułapkę. Wtedy piór było pełno. A teraz tylko jakieś zgniłe mięso. ;-(


Ale macie problemy :D

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



uszedłem kawałek w w dole tak około 10x10 chyba 30-stka krów i owiec.


Trylion, a gdzie screen? ;)

7dnEj.png


#36 pepemag

pepemag

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 21 September 2011 - 17:29

wrzuciłem tam gdzie pozostali którzy sie tu wypowiadali, ...nie widziałeś?

#37 Altair12

Altair12

    Nowy

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 25 September 2011 - 00:46

U mnie prawie na żadnej mapie nie ma ANI 1 ZWIERZĘCIA ! Tylko jak poszedłem bardzo daleko od domu spotkałem
z 2 świnie. Mam nadzieje że Notch naprawi to w następnym update...

#38 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 25 September 2011 - 03:52

Chciałbym dodać, że czasami pustki, jeśli chodzi o zwierzęta mogą być spowodowane głębokimi parowami w pobliżu. To jest pułapka dla zwierząt. One tam wpadają i albo się zabijają, albo nie mogą wyjść. Sprawdźcie, czy w okolicy u siebie nie macie czegoś takiego. Myślę, że warto ogrodzić te parowy.

#39 Neves

Neves

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 25 September 2011 - 09:32

Ja ostatnio transportowałem kurczaka wagonikiem 300 kratek jak zakładałem farme :D U mnie teraz też nie ma już prawie zwierząt. Teraz wydaje mi się, że Notch zrobił to specjalnie. Brak zwierząt zmusza nas do ciągłych podróży, eksploatowania świata, a przecież wtedy możemy przeżyć jakąś przygodę :D Adventure Update ma na celu zmuszenie gracza do eksploatowania świata.

#40 MinerPL

MinerPL

    nyan nyan nyan :D

  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 25 September 2011 - 09:52

ja nie mam jakis wielkich problemow z zwierzyna xD ale to prawda zabijam swinie dla jedzenia i wogole zwierzeta i
jest ich malo ale po jakims czasie sie respia