Skocz do zawartości


Zdjęcie

Występowanie zwierząt w 1.8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oskil

Oskil

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 September 2011 - 18:30

Pamiętam jak kiedyś kiedyś Notch pisał coś o tym, że w nowej wersji bety zwierzęta będą się spawnować tylko jeden raz na świat. Potem jakoś wszyscy o tym zapomnieli, albo pomyśleli, że Notch jak zwykle coś bredzi. Jednak powiem Wam, że chyba właśnie tak się dzieje. Gram już od kilku dni. Przebywam w jednym miejscu, budując dom i kopalnię. I jest dziwnie... Na początku było wokół wiele krów i świń. Zabiłem je, żeby mieć co jeść. Nie pojawiły się żadne nowe krowy i świnie. To samo z kurczakami. Zabiłem wszystkie, które plątały się po okolicy. Nowych brak. Najlepiej widać to w przypadku owiec. Jest ich sporo. Nie zabijałem ich tylko ostrzygłem im wełnę. I teraz od wielu, wielu minecraftowych dni widzę te same ogolone owce, które biegają wokół mojego domku. Niedługo ponadaję im imiona...

Nie dzieje się już tak jak w poprzednich wersjach, że wystarczyło odejść na kilkadziesiąt metrów, a potem wrócić w to samo miejsce i pojawiało się nowe stado krów, albo owiec.

Przyjrzyjcie się temu zjawisku na swoich światach. Może teraz rzeczywiście można trzymać np. krowy na ogrodzonej przestrzeni dla mleka i kury dla jaj. Tylko czy owcom odrośnie wreszcie ta wełna?...

Szanujcie swoje zwierzęta. Nie zabijajcie ich dla zabawy. Bo potem, tak jak ja, będziecie musieli urządzać kilkudniowe wyprawy po wiadro mleka...

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 AdamRamm

AdamRamm

    Naćpany powietrzem.

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 18 September 2011 - 18:51

Mam podobnie. Na mojej wyspie (wygenerował mi się ciekawy świat, złożony z samych wysp), występują TYLKO owce. Wcześniej było tu niewiele innych zwierząt, ale teraz nie ma ich wcale. Wyruszałem na inne wyspy dla mięsa, a teraz nawet tam nie ma nic.

#3 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 September 2011 - 19:39

Też miałem taki problem, ale zauważyłem, że liczność występowania zwierząt, zależy od biomów (tak chyba jest od 1.8, bo wcześniej tak nie było). Nie chodzi mi o pustynię (tam zresztą zwierzęta nie mogą się respić). Ale chodzi mi o inne biomy, takie jak sawanna, step i las. Ja osiedliłem się na granicy sawanny i stepu. Do 1.8 zwierzęta respiły się jak szalone, aż w końcu przestały. Respiły się bardzo rzadko. W końcu miałem dość i zacząłem szukać. Poszedłem za górę, gdzie był las i od razu znalazłem stado zwierząt.

#4 golombo

golombo

    Znawca

  • Użytkownik
  • 329 postów

Napisano 18 September 2011 - 19:49

No właśnie. Ja od jakiegoś Minecraftowego miesiąca nie widziałem nic żywego (oprócz wrogich mobów).

#5 Sopariev

Sopariev

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 September 2011 - 19:50

Jak już gdzieś pisałem, mam identycznie. Wychodzi na to, że nowe rodzaje mięsa są generalnie nieopłacalnym motywem, bo zabijać np. krowy oznacza brak mleka :) chyba, że będzie się ciągle odkrywać nowe tereny za każdym razem, gdy będzie się chciało zdobyć coś od zwierząt.

Zwierzęta się nie respawnują, a potwory ciągle jak głupie... mam nadzieję, że to tak nie zostanie...

#6 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 September 2011 - 19:56

Ja już mam sposób: Nazbierać dużo jajek i potem wszystkie powystrzelać! W ten sposób kurczaki będą się respić z jaj (oczywiście, nie zawsze kurczak wyleci), a one będą siadywać jaja. I problem rozwiązany.

#7 Vergilus

Vergilus

    Wiercić,wiercić,wiercić

  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 18 September 2011 - 20:04

Ja na serverze z moim kolegą gram i cały czas są nowe zwierzaki.Zabiłem kilka kurczaków,poszeedłem spać i proszę,pojawiły się nowe.Jednak chyba zwierzęta nie znikają,jeśli się oddalimy
Dołączona grafika

#8 lukezaa

lukezaa

    I'm creeper!

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 18 September 2011 - 20:11

Ja mam pigz house i Mango meat meaker i tyle :) . Po prostu zrobić sobie stack mobspawnerów i zainstalować spawner GUI spawner gdzieś w leśne ukryć i Świń i wszystkiego pełno! Od 1.9 zwierzęta będą miały małe zwierzątka.
@EDIT: Za co minus ?? Za jednego orta

#9 haski1992

haski1992

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 18 September 2011 - 20:16

czyli trzeba teraz pobawić się w hodowle zwierzaków tez mnie to dziwi by wybiłem całą zwierzyna jaka miałem w okolicy swojego domku i puchy ale ja szedłem do kopalnie gdzieś na 3 dni minecraftowe to jak wróciłem do domku to owce cię pojawiły a wie ktoś jak jest z ruybami

#10 Wilkożerca

Wilkożerca

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 192 postów

Napisano 18 September 2011 - 21:51

Ciekawa sprawa z tymi zwierzakami, chyba to sprawdzę.

#11 Oskil

Oskil

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 September 2011 - 23:04

Być może ograniczona ilość zwierząt spowodowana jest tym, że w 1.9 planują wprowadzenie hodowli i ich rozmnażania.

BTW... Potrzebowałem sporo wełny, więc wybrałem się na dalszą wycieczkę. Znalazłem stado co najmniej dwudziestu owiec i krów pływających w morzu, jakieś 30 klocków od brzegu. Strzyżenie owiec na pełnym morzu i nurkowanie kilkanaście metrów do dna w pogoni za tonącą wełną - bezcenne...

#12 Sventis

Sventis

    Creeper Huner

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 19 September 2011 - 00:58

Ja na serwerze (murdercraft.pl) miałem dom. Właściwie jaskinie, bo tam jak masz dom, to możesz się z nim pożegnać w przeciągu 5 min. (FULL Survival ^^). Tyle że musiałem przeprowadzić się na tereny o geo. -500,-600! Dopiero tam było cokolwiek oprócz owiec. Ale po jakimś czasie do mojej dolinki wpadł jakiś gość. Pirat. Zrobił sobie dom w skale wystającej z wody. Ok, nic nie robię, mam swój honor, co mu będe kradł. Facet zabrał mi całe umeblowanie i zawartość mej jaskini. No nic, odwdzięczyłem mu się, zabrałem to co moje i poszedłem troszkę dalej. Teraz tak się umiejscowiłem, że nie widać światła pochodni. W każdym razie miałem sporo mięska, kurczaki hodowałem metodą ''na jajo''. Ale potem znikła zwierzyna, na dodatek pirat spalił cały las 300*400! on był taki piękny...(las ^^). W każdym razie, chyba znowu muszę się przeprowadzić, zapasy żywności się kończą. Dobrym rozwiązaniem byłaby hodowla Arbuzów, tyle ż nikt nie dzieli się nasionami, a one potem przepadają (np. podczas ataku Creepa ^^) Co jest z tymi zwierzętami!?

P.S
Widzicie, że zwierzęta nie spawnują się w grupach 1-3, tylko chodzą osobno, no nie?

#13 CinekH

CinekH

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 September 2011 - 06:42

A ja to mam trochę inaczej.
Najpierw miałem dużo krów, kilka świń i baardzo mało owiec.
Potem było mało zwierząt, lecz po jakimś czasie pojawiły się wielkie ilości świń, kilka owiec i zero krów.
Więc to może jest tak że jak wybijamy jakiś gatunek to on maleje, zresztą Notch tak pisał.

#14 Barbatvs

Barbatvs

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 September 2011 - 10:57

Rzeczywiście też widzę problem ze spawnem zwierzaków, ostatnio moje życie jest podtrzymywane przez sam chleb. I może być że to już jest przygotowanie do hodowli, i nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwana na jak najszybszy update do 1.9

Nie ma to jak z rana pomylić prochownicę z tabakierą  :)


#15 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 19 September 2011 - 13:40

Ja przygotuję zagrodę dla zwierząt, gdzie będę je hodował. :D

#16 Wilkożerca

Wilkożerca

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 192 postów

Napisano 19 September 2011 - 15:24

Pamiętajcie! Jak nie macie chleba, mięsa itd. To zostaje:
1.Mięso zombiaka [Pewnie smaczniejsza jest już ziemia...]
albo 2. Ryby.

#17 Marnios

Marnios

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 September 2011 - 15:48

ja gram na multi to są prawie tylko kurczaki i owce

#18 Wasilek1996

Wasilek1996

    Jeszcze tylko epek^^

  • Użytkownik
  • 126 postów

Napisano 19 September 2011 - 15:58

Również zauważyłem, że od 1.8 zwierzęta nie spawnują się prawie;/
Gram z kolegą na Survival Island i w wersji 1.7 łaziłem tylko wkoło wyspy i zbierałem wełnę (mięso,skóry w mniejszych ilościach), a teraz nie mogę znaleźć nic oprócz moich kurczaków(hodowla) ;/
Musimy czekać na 1.9 albo głodować :D

#19 lol1121

lol1121

    Uczony

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • sebastosMC

Napisano 19 September 2011 - 16:03

ja mam to samo 0 zwierząt tylko że nie d a sie hodować np świń bo jak ogrodzisz ja i co dalej ona sie nie rozmnoży musiały być baby animals
inaczej sie nie da jedynie to kury z jaj :S;-(:o
Dołączona grafika

#20 lukezaa

lukezaa

    I'm creeper!

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 19 September 2011 - 16:09

Jest taki obiekt o nazwie mobspawner który respi moby. A kury to się opłaca nawet bez mobspawnera tylko to dłużej trwa.