Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Nether Update - czyli "co by było, gdyby..."


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkDX

DarkDX

    Filozof z Góry Creeperów

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 20 February 2011 - 10:35

Grzebiąc na angielskim forum Minecrafta w dziale Sugestii można natrafić na temat znany jako "The Nether Update". Jak zapewne i powszechnie wiadomo, Nether jest obecnie nudny i taki pustawy, ale jest...Dlatego postanowiono stworzyć tę wielką sugestię znacząco polepszającą Nether.
Poniżej znajduje się aktualny plakat reklamujący. Jest on wiadomościami "w pigułce" o całym temacie.

Dołączona grafika

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Tutaj możemy toczyć "lokalną dyskusję" o tym, "co by było, gdyby..."

Ja osobiście uważam, że to niewątpliwie bardzo wpłynęło na grę - nawet Notch przyznał "że Nether nie jest obecnie ciekawy"...
Łącznie by było 10 setów narzędzi, 9 setów pancerza [8 do otrzymania legalnie :P], więc było by w czym wybierać, oj byłoby...

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Zyper

Zyper

    Nowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 20 February 2011 - 10:54

Bronie (i chyba zboje) to lekka przesada. Pięć nowych rodzai narzędzi, niee...
Lepiej już wprowadzić jedno, bo pięć to za dużo. Poza tym wszystko inne jest ok. Może trochę za dużo tych nowych rzeczy, ale mnie się podoba.
Mam nadzieje, że Notch wybierze z tego kilka fajnych rzeczy i doda je do gry. Szkoda tylko, że trzeba będzie nowe chunki odkrywać albo kasować stare :P

#3 Joz

Joz

    real hero

  • Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 20 February 2011 - 11:05

Czysty plotkarski temat, który z faktami nie ma nic wspólnego. O, hej, już

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#4 Zyper

Zyper

    Nowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 20 February 2011 - 11:23

Tam jest o następnym updacie, a tutaj o przyszłości Netheru.
Chociaż sam nie wiem dlaczego autor napisał "czyli Beta 1.4" jak właściwie nigdy nie wiemy kiedy Notch takie coś zrobi, o ile zrobi :)

#5 DarkDX

DarkDX

    Filozof z Góry Creeperów

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 20 February 2011 - 12:09

Napisałem "Beta 1.4" tak "dla żartu", bo jednak kto wie...

A te pięć nowych setów jest zbalansowanych np. narzędzia z Kitrinitu [ten zielonkawy "diament"] są tak silne jak diamentowe, ale wytrzymałe jak złote [czyli 30 użyć]...Albo z Durodium [twardego, pomarańczowy materiał] się nie niszczą, ale mają siłę kamiennych...A te obsydianowe z kości to nie wiem, powiedzą o nich dopiero 1 marca...

Ale lepiej, żeby Nether było duże i rozbudowane, niż takie, jakie jest teraz, prawda? Byłoby przynajmniej co tam robić...

#6 PeGie

PeGie

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 20 February 2011 - 12:28

Moim osobistym zdaniem zgadzam sie z DarkDX , gra lepiej gdy jest rozbudowana wiecej rzeczy do zrobienia wtedy nawet lepiej sie gra , zbroje jak i miecze itd jak dla mnie ciekawe zobaczymy co bedzie

#7 sitax55

sitax55

    Nowy

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 20 February 2011 - 12:47

Fajnie jakby jeszcze dodali jeszcze jakąś ciecz co sprawia że np. świecimy
ale żeby się jej nie dało zebrać bo nam wiaderko zeżre

#8 Joz

Joz

    real hero

  • Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 20 February 2011 - 13:09

A te pięć nowych setów jest zbalansowanych np. narzędzia z Kitrinitu [ten zielonkawy "diament"] są tak silne jak diamentowe, ale wytrzymałe jak złote [czyli 30 użyć]

Mówiąc siła masz na myśli jak szybko rozbija kamień/drewno/ziemię? Z tego co pamiętam, a sam się nie przekonałem, to złoto teraz rozbija najszybciej, a właśnie kosztem wytrzymałości (wszędzie zwiększyli wytrzymałość, więc w złocie pewnie też). Więc argument obalony.

#9 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 20 February 2011 - 13:14

Nie rozumiem. Złote narzędzia są najsłabsze (jak drewniane), ale najszybsze.

Jemu chodziło o szybkość diamentowych, a wytrzymałość złotych. :o

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#10 Legiss

Legiss

    Pedał - bo najlepiej określają nas inni.

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 February 2011 - 13:39

Może w tegorocznym helloween? :P

#11 DarkDX

DarkDX

    Filozof z Góry Creeperów

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 20 February 2011 - 14:04

Może...Jako jeden z ostatnich większych update'ów przed pełną wersją?...
Jak w ogóle ma się nazywać pełna wersja gry? Minecraft Gold? Albo coś?...

#12 Rocik

Rocik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 20 February 2011 - 14:17

Te grzybki są naprawdę świetne, bardzo bym chciał zobaczyć je w oficjalnej grze.

#13 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 20 February 2011 - 15:09

Pełna wersja to Minecraft. Jezu, tak ciężko wam to sobie wyobrazić? Alpha i Beta to tylko staduim ukończenia gry. Co do sugestii osobiście bardzo mi się spodobała, szczególnie zbroje szkieletów, liczę, że w tegoroczne halloween otrzymamy coś takiego.

O! I błagam was, nie wymyślajcie Minecraft Goldów itp...

#14 Joz

Joz

    real hero

  • Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 20 February 2011 - 15:26

Pełna wersja to Minecraft. Jezu, tak ciężko wam to sobie wyobrazić? Alpha i Beta to tylko staduim ukończenia gry. Co do sugestii osobiście bardzo mi się spodobała, szczególnie zbroje szkieletów, liczę, że w tegoroczne halloween otrzymamy coś takiego.

O! I błagam was, nie wymyślajcie Minecraft Goldów itp...

Wyobraź sobie jaki shitstorm będzie jak Mojang wprowadzi np. Minecraft RC 1.9, czy coś :imrgreen:

#15 wielkimati

wielkimati

    Poszukiwacz szczęścia życiowego

  • Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 20 February 2011 - 17:29

Oj przesadzasz Joz.Minecraft będzie się cały czas aktualizował nawet po pełnej wersji (mam nadzieje). Będzie żył dopóki Notch nie zginie /dzwięk przeładowywania kałacha/

A tak na serio przydało by się to w Netherze. Pustawo tam jak nie wiem. Jeszcze by dać z 2 moby np. dziecko pigman i ??? niewiem krwista ośmiorniczka która jest w morzu lawy ? Która się nie pali ? to by było coś


#16 Xanias

Xanias

    Uczony

  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 20 February 2011 - 18:51

Nie uważacie że to jest replika wszystkiego z normalnego świata ? Lepsze było by coś bardziej kreatywnego...

1z2kr2x.jpg

 

Sposób na zarabianie BTC przez wtyczkę do google chrome. Robimy to co normalnie na swoim komputerze przy otwartej przeglądarce, a w tle kopie na BTC. Mam słaby laptop i nie zauważyłem żadnych spadków pracy sprzętu. Warto zapraszać innych do programu, z każdego poleconego są również profity. W razie pytań zapraszam na priv. Link do wtyczki google chrome: https://getcryptotab.com/64673


#17 Legiss

Legiss

    Pedał - bo najlepiej określają nas inni.

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 February 2011 - 19:40

Faktycznie, życie to niezłe pie... niezły Nether.

#18 DarkDX

DarkDX

    Filozof z Góry Creeperów

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 20 February 2011 - 19:45

Nie uważacie że to jest replika wszystkiego z normalnego świata ? Lepsze było by coś bardziej kreatywnego...


A masz lepszy pomysł?
Nether to "równoległy wymiar", a np. czy twoje zwykłe drewno zmienia np. lawę w obsydian, albo twoja łopata daje ci szkło? Nie wydaje mi się...
Tam jest dużo kreatywności, obecnie "trudzą" się nad biomami [tak! tak!] w Netherze i mobami.
Też mam swój wkład w propozycje biomów. Dokładnie to na 25. stronie [którą ja zacząłem] jest mój post o Glowdeserts [pustynie z Glowsand i Glowstone]. :P

#19 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 20 February 2011 - 20:22

Biomy w Netherze odpadają, to ma być pustynna kraina zua. Jednak całą reszta jest w porządku, nawet super.

Ja to bym chciał, by "odległość" w Netherze byłą bardziej dosłowna, w pionie, poziomie i topologii. Wyobrażacie sobie, że wchodzicie do Netheru, niszczycie parę Netherracków, wracacie do normalnego świata, tam nagle się okazuje, że cała góra znikła? Takie cuś, że np 4x4x4 klocki w Netherze to jeden chunk w normalnym świecie, z czego jest to tylko "kształt" (topologia), rodzaj klocków byłby obliczany przez co innego. W ten sposób niszcząc glowstone'a moglibyśmy niszczyć dirt, cobblestone'a i piasek. W ten sposób łatwo byśmy tworzyli własne mapy, oraz bawili się we władców. Iście mroczna idea, nieprawdaż?

#20 Zyper

Zyper

    Nowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 20 February 2011 - 20:36

No gdzie...
Przekopujesz tyle netherracku, że pada Ci żelazny kilof. Wracasz... a tutaj pusta mapa z portalem pośrodku? Bez twojego domu, zamku, bez niczego? :P
Odpada... :D

Ale pomysł nawet ciekawy.