Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dużo FPS, a Minecraft laguje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 February 2021 - 11:07

Hejka, potrzebuję pomocy :/ Otóż nie dawno miałam kasowanego windowsa (10 Home) i instalowanego nowego (10 Pro) gdy pobrałam Minecrafta, pomimo, że miałam (i dalej mam) po 400 - 700 FPS, Minecraft tak mi laguje jakbym grała na 20 FPSach... Zero płynności, nie da się tak grać ;/ Z początku myślałam, że to od monitora, jednak wzięłam od brata 75hz monitor (mój ma 60) podłączyłam i dalej to samo... Dodam jeszcze, że na początku miałam zainstalowanego minecrafta na dysku SSD, a po tej reinstalacji windowsa mam dwa dyski połączone w jeden © i nie wiem czy to od tego jest problem i jak to naprawić... Nie jestem za bardzo ogarnięta w komputerach także potrzebuję pomocy .-. Poniżej jeszcze podam specyfikację swojego sprzętu.
Grafika: Radeon rx570 Procesor:
AMD Ryzen 3 1200
8GB ram

Jeśli ktoś mi pomoże, będę bardzo wdzięczna  Ɛ>



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 24 February 2021 - 17:45

nic wspólnego z dyskiem, nic wspólnego z monitorem, nic wspólnego z Windows 10 home a pro.

FPS to nie wszystko, to że pokazuje że jest "400-700" nie znaczy że jest płynnie. Jest jeszcze takie coś jak frame time i wiele różnych innych parametrów związanych z renderowanymi klatkami.

Na początku warto sprawdzić sterowniki do karty graficznej, czy są aktualne.

e

 

 


#3 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 February 2021 - 18:43

nic wspólnego z dyskiem, nic wspólnego z monitorem, nic wspólnego z Windows 10 home a pro.

FPS to nie wszystko, to że pokazuje że jest "400-700" nie znaczy że jest płynnie. Jest jeszcze takie coś jak frame time i wiele różnych innych parametrów związanych z renderowanymi klatkami.

Na początku warto sprawdzić sterowniki do karty graficznej, czy są aktualne.

Dziękuję za odpowiedź, sterowniki do karty graficznej są aktualne, jeszcze na starym windowsie nie miałam w ogóle sterowników a wszystko było płynne, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź



#4 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 25 February 2021 - 00:13

Dziękuję za odpowiedź, sterowniki do karty graficznej są aktualne, jeszcze na starym windowsie nie miałam w ogóle sterowników a wszystko było płynne, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź

Jest to w skrócie niemożliwe aby bez sterowników gra normalnie działała a nawet odpaliła się


e

 

 


#5 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 25 February 2021 - 10:00

Jest to w skrócie niemożliwe aby bez sterowników gra normalnie działała a nawet odpaliła się

Pobrałam ,,AMD Radeon Software" i to są te sterowniki? Nie jestem za bardzo ogarnięta w tym



#6 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 25 February 2021 - 19:21

Pobrałam ,,AMD Radeon Software" i to są te sterowniki? Nie jestem za bardzo ogarnięta w tym

To jest bardziej program w którym zarządzasz ustawieniami karty graficznej. Gdzieś tam powinna być zakładka albo przycisk powiązany z aktualizacją sterowników.

Coś w tym stylu.

EgA6wSV.jpg


e

 

 


#7 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 25 February 2021 - 20:58

To jest bardziej program w którym zarządzasz ustawieniami karty graficznej. Gdzieś tam powinna być zakładka albo przycisk powiązany z aktualizacją sterowników.

Coś w tym stylu.

 

Jesteś bardzo pomocny, pozdrawiam i całuję w główkę:3


  • Zenek lubi to

Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#8 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 25 February 2021 - 23:19

To jest bardziej program w którym zarządzasz ustawieniami karty graficznej. Gdzieś tam powinna być zakładka albo przycisk powiązany z aktualizacją sterowników.

Coś w tym stylu.

EgA6wSV.jpg

Dziękuję, zaktualizowałam, jednak lagi dalej występują : / 


Użytkownik _Amelka_ edytował ten post 25 February 2021 - 23:20


#9 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 25 February 2021 - 23:59

Sprawdź ile RAMu masz przydzielonego do wersji Minecrafta, na której grasz.

Jeżeli używasz oficjalnego launchera wejdź w zakładkę Instalacje i wybierz opcję Edytuj w odpowiedniej wersji:

Rozwiń Więcej opcji i zmień pierwszy fragment tekstu w Argumentach JVM z "-Xmx2G -" na np. "-Xmx4G -". Na zwykłą grę powinno wystarczyć, ale jeżeli używasz shaderów lub grasz na dużej mapie przygodowej itd. to możesz potrzebować większej ilości RAMu przypisanego do Minecrafta.



#10 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 26 February 2021 - 08:02

Sprawdź ile RAMu masz przydzielonego do wersji Minecrafta, na której grasz.

Jeżeli używasz oficjalnego launchera wejdź w zakładkę Instalacje i wybierz opcję Edytuj w odpowiedniej wersji:

Rozwiń Więcej opcji i zmień pierwszy fragment tekstu w Argumentach JVM z "-Xmx2G -" na np. "-Xmx4G -". Na zwykłą grę powinno wystarczyć, ale jeżeli używasz shaderów lub grasz na dużej mapie przygodowej itd. to możesz potrzebować większej ilości RAMu przypisanego do Minecrafta.

To akurat robiłam, jednak dalej mam lagi na 2gb ramu przydzielonego do mc, jak i na 4gb ramu, na shaderach ani żadnych texturpackach nie gram, ale dziękuję za odpowiedź



#11 Zenek

Zenek

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 797 postów

Napisano 27 February 2021 - 18:43

Wyłacz VBO w ustawieniach MC.

~~~~~~fiub ździu


#12 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 February 2021 - 11:36

Wyłacz VBO w ustawieniach MC.

nie mam czegoś takiego



#13 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 01 March 2021 - 11:50

nie mam czegoś takiego

W ustawieniach graficznych

sIf3bNG.png

 

Możliwe też, że grasz na starszej wersji i jeszcze tego ustawienia nie ma.

Próbowałaś może na innych wersjach, czy tak samo jest lub w innych grach?


e

 

 


#14 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 01 March 2021 - 19:01

W ustawieniach graficznych

sIf3bNG.png

 

Możliwe też, że grasz na starszej wersji i jeszcze tego ustawienia nie ma.

Próbowałaś może na innych wersjach, czy tak samo jest lub w innych grach?

Już to znalazłam, ale wyłączyłam i nic nie pomogło, na wszystkich wersjach tak jest, a w innych grach nie widzę tego typu lagów



#15 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 03 March 2021 - 11:42

Już to znalazłam, ale wyłączyłam i nic nie pomogło, na wszystkich wersjach tak jest, a w innych grach nie widzę tego typu lagów

Spróbuj wywalić całe .minecraft i pobrać grę na nowo. Jeżeli to nic nie da to można spróbować na nowo zainstalować sterowniki do karty graficznej za pomocą programu DDU 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Warto zaznaczyć, że jak odinstalujesz sterowniki od karty graficznej to rozdzielczość się zepsuje, póki nie zainstalujesz na nowo sterowników.


e

 

 


#16 _Amelka_

_Amelka_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 March 2021 - 13:56

Spróbuj wywalić całe .minecraft i pobrać grę na nowo. Jeżeli to nic nie da to można spróbować na nowo zainstalować sterowniki do karty graficznej za pomocą programu DDU 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Warto zaznaczyć, że jak odinstalujesz sterowniki od karty graficznej to rozdzielczość się zepsuje, póki nie zainstalujesz na nowo sterowników.

z minecraftem próbowałam, a ze sterownikami jeszcze nie, więc wypróbuję, dziękuję