Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mało fps na dobrym lapku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dan0nPogchamp

Dan0nPogchamp

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 February 2021 - 20:00

Witam. Mam problem z fps w Minecraft premium. Na najnizszych ustawieniach dochodzi do 300fp- render distance 2, grafika na fast,smooth lighting na off i reszta detali na off, a prawie na najwyższych 70 fps-render distance 30,grafika fancy,, smooth lighting max, i detale wszystkie on. 

 

 

Mój lapek to Lenovo legion 5

Specyfikacja: 

rtx 2060, i7-10750h, 32gb ramu

 

Wie ktoś co mogę zrobic?

 

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 21 February 2021 - 20:03

70 to nie jest mało. Przy 30 chunkach nic dziwnego. No i to w końcu minecraft, nie szaleje z optymalizacją. Chcesz liczby trzycyfrowe to zainstaluj optifine.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#3 Dan0nPogchamp

Dan0nPogchamp

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 February 2021 - 08:05

70 to nie jest mało. Przy 30 chunkach nic dziwnego. No i to w końcu minecraft, nie szaleje z optymalizacją. Chcesz liczby trzycyfrowe to zainstaluj optifine.

W tym problem, że mam optifine zainstalowanego na najnowszej wersji.


Użytkownik Dan0nPogchamp edytował ten post 22 February 2021 - 10:15


#4 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 February 2021 - 17:09

Pod F3 pokazuje tego RTXa? Może jakimś cudem leci na integrze.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#5 Dan0nPogchamp

Dan0nPogchamp

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 February 2021 - 17:49

Pod F3 pokazuje tego RTXa? Może jakimś cudem leci na integrze.

Pokazuje wcześniej nie pokazywało,ale poszperałem i pokazuje,jednakże fps się bardzo nie zmieniły 


Użytkownik Dan0nPogchamp edytował ten post 22 February 2021 - 18:09


#6 adrianCK

adrianCK

    Geniusz

  • Użytkownik+
  • 318 postów
  • guomb

Napisano 15 April 2021 - 16:02

szczerze? nie powinieneś się dziwić niskim klatkom na wysokich ustawieniach, bo Minecraft ma dodupną optymalizację.

dla porównania, mam Lenovo Legion Y520 z GTX1050 Mobile, i5 7th gen, 8 GB ramu i na najniższych ustawieniach mi dochodzi do 100+ FPS, a na najwyższych nawet nie testowałem ze strachu. taki urok Minecrafta, a także laptopów, do których podzespoły często są mniej wydajne niż do PC (np. mój GTX Mobile jest słabszy od zwykłego, i nawet to na żywo porównywałem)

w kwestii karty graficznej, polecam poszperać w sterowniku GeForce i poszukać tam Minecrafta (zazwyczaj zapisanego jako javaw.exe czy tam java.exe) i ustawić go na grafikę GeForce, by mieć pewność, że się odpali przez dedyka. poza tym możesz w ustawieniach odpalania gry ustawić więcej pamięci RAM by MC miał więcej do zjedzenia, niczym Chrome.

i tak, według mnie najlepszym rozwiązaniem u Ciebie będzie po prostu granie na niskich ustawieniach, jeśli 70 fps to dla Ciebie aż tak "mało". ja tam przez 5 lat walczyłem by zagrać w Minecrafta w 70 fps, bo miałem laptopa z Komunii, ale co tam.

i skoro masz RTX'a, to możesz na OptiFine wgrać sobie ładne shadery jakieś i na niskich lub średnich ustawieniach powinno Ci płynnie chodzić.