Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Perm/Ranks/Prefix] Konfiguracja

Permissions Permisja Ranks Rangi Prefixy Tytuły Pluginy Serwer Konfiguracja Essentials

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Varctus

Varctus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 August 2020 - 21:43

Witam!  :D 

 

Piszę z zapytaniem i prośbą o pomoc w konfiguracji pewnej rzeczy, która chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, ale dopiero teraz stała się dla mnie potrzebna.

 

Obecnie temat pluginów permisyjnych, tworzeniem rang i edytowaniem prefixów różni się trochę od tego jak było wcześniej. Praktycznie każdy kto tworzył jakikolwiek serwer pamięta czasy pluginów permisyjnych takich jak np. PermissionsEx, bPermissions czy PermissionsBukkit (w tym przypadku, oba były darmowe, i przestały być aktualizowane). Obecnie część ludzi korzysta z pluginów płatnych (np. UltraPermissions), darmowych (np. LuckPerms) czy specjalnie napisanych pod ich serwer.

 

Przy tworzeniu rang i prefixów, pomagały nam pluginy takie jak Essentials (konkretnie Essentials Chat) oraz AzRank

 

Do wyjaśnienia problemu, wrzucę linijkę z Essentials, aby lepiej zobrazować problem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
#####################################
# +------------------------------------------------------+ #
# |                   Essentials  Czat                      | #
# +------------------------------------------------------+ #
#####################################
 
# Ta sekcja wymaga EssentialsChat.jar do działania. #Chat - czat
 
chat:
 
  # Jeśli zainstalowany jest EssentialsChat, będzie to określało, jak daleko głos gracza przesuwa się, w blokach. Ustaw na 0, aby wszystkie czaty były globalne.
  # Pamiętaj, że użytkownicy z uprawnieniem „essentials.chat.spy” usłyszą wszystko, niezależnie od tego ustawienia.
  # Użytkownicy z essentials.chat.shout mogą to zmienić, poprzedzając tekst wykrzyknikiem (!)
  # Użytkownicy z essentials.chat.question mogą to zmienić, poprzedzając tekst znakiem zapytania (?)
  # Możesz dodać koszty polecenia dla krzyku  /pytania, dodając krzyk czatu i pytanie czatu do sekcji kosztów poleceń." #radius - zasięg
  radius: 0
 
  # Formatowanie czatu można przeprowadzić na dwa sposoby: możesz zdefiniować standardowy format dla wszystkich czatów.
  # Możesz też podać format czatu dla grupy, aby wprowadzić dodatkowe zmiany.
  # Aby uzyskać więcej informacji na temat formatowania czatu, odwiedź wiki:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  # Zmiany EssentialsX można znaleźć na wiki EssentialsX:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

#format - format ogólny #group-formats - format konkretnej grupy
 
  #format: '<{DISPLAYNAME}> {MESSAGE}'
  #format: '&7[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #format: '&7{PREFIX}&r {DISPLAYNAME}&r &7{SUFFIX}&r: {MESSAGE}'
 
  group-formats:
  #  default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #  admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
 
  # Jeśli używasz formatów grupowych, usuń „#”, aby umożliwić odczytanie ustawienia.
  # Uwaga: W nazwach grup rozróżniana jest wielkość liter, dlatego należy dopasować je do wtyczki uprawnień.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Kiedy tworzymy jakąś rangę, mamy możliwość utworzenia dla niej indywidualnego formatowania, czyli: w group-formats tworzymy istniejącą już grupę w pluginie permisyjnym, np. Mod.
 
mod: '&2&l[Mod] &r&7{DISPLAYNAME}&r: &a{MESSAGE}'     - - - - - >    tak to powinno wyglądać | [Mod] Nick: Przykładowy tekst |
i od teraz każda osoba, która dostanie range mod, będzie na chacie widnieć w sposób powyżej.
 
Teraz sprawa właściwa. Co w przypadku, kiedy jakiś gracz ma aż 3 rangi i wszystkie te trzy muszą być widoczne?
 
Powiedzmy, każdy nowy gracz na serwerze, dostaje range [New]. Podczas rejestracji, nadawana jest mu ranga [Gracz], w zależności od przynależności do klanu [Red] albo [Blue], a w przypadku administracji jeszcze ranga administracyjna np. [Mod]
 
I jak wiadomo, w hierarchii rang, będzie to wyglądać tak (od najwyższej, do najniższej):
1. [Mod]
2. [Blue]
3. [Red]
4. [Gracz]
5. [New]
 
Nowy gracz będzie wyglądał tak: [New] Nick: tekst
Gracz z klanu czerwonego tak: [Red] Nicktekst
Gracz z klanu niebieskiego tak: [Blue] Nick: tekst
A Moderator tak:  [Mod] Nicktekst
 
Czyli w zależności od rangi, jaką dostanie i jak ona wysoko będzie usadzona, dostanie konkretny prefix, który będzie widoczny.
 
I teraz pytanie odnośnie problemu:
Jaki plugin, albo jak skonfigurować konkretne pluginy tak, aby gracz po nadaniu odpowiednich rang, na czacie wyglądał tak, a nie inaczej, np:
Nowy -> [New] Nick: tekst
Gracz, Red -> [Gracz] [Red] Nicktekst
Gracz, Blue, Admin -> [Gracz] [Blue] [Mod] Nicktekst
 
Wiem, że np. w UltraPermissions jest taka możliwość bez dodatkowych pluginów, ale brakuje mi w tym pluginie komend wykonywalnych dla konsoli, zaś w innych z czymś takim się nie spotkałem.
 
Temat dla jednych pewnie łatwy i prosty, dla innych już trochę gorzej, bynajmniej dla mnie, jest to dalej ciężkie do wykonania, i nie wiem, czy po prostu jest to problem konfiguracji? może te pluginy nie posiadały takiej możliwości?
 
Przyznam szczerze, że jak z 1 trójką miałem styczność, tak z Luck Perms dużo się nie bawiłem, bo jakoś ten plugin mnie szczególnie do siebie nie przekonał.
 
Liczę na pomoc z waszej strony!  :D
 
Z góry dziękuję za pomoc!  :lol: 
Miłej nocki życzę!
 
Varctus


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 LegoTech

LegoTech

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 114 postów
  • legotech15

Napisano 18 August 2020 - 06:18

Zobacz plugin PowerRanks, jego ustawianie jest prostsze i jest dalej zaktualizowany. A jeśli chcesz użyć pluginu PermissionsEx to tylko na starszych wersjach. Plugin PowerRanks nie wymaga innych do działania, a PermissionsEx działa razem z Essentialsem. Dodawanie rang się bardzo zmieniło, ale uważam że PowerRanks jest na chwile obecną najlepszy, dodaje również pokazywanie rang na TAB. Jest darmowy, możesz pobrać go tutaj: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#3 Varctus

Varctus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 August 2020 - 22:44

Zobacz plugin PowerRanks, jego ustawianie jest prostsze i jest dalej zaktualizowany. A jeśli chcesz użyć pluginu PermissionsEx to tylko na starszych wersjach. Plugin PowerRanks nie wymaga innych do działania, a PermissionsEx działa razem z Essentialsem. Dodawanie rang się bardzo zmieniło, ale uważam że PowerRanks jest na chwile obecną najlepszy, dodaje również pokazywanie rang na TAB. Jest darmowy, możesz pobrać go tutaj: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Dzięki za pomysł z pluginem, ale z tego co sprawdziłem, a także co widzę na zagranicznych filmach, daje tylko pojedynczą rangę  :(

 

czyli [Admin] Nick

 

a ja potrzebuje mieć 3 rangi, tak jak np. robi to UltraPermissions

 

[Gracz] [Red] [Admin] Nick

 

Jedyny problem z UP jest taki, że ma mało komend dla konsoli, przez co ograniczy trochę pracę serwera  :?

 

Jeszcze jakieś inne pomysły?


Użytkownik Varctus edytował ten post 18 August 2020 - 22:44






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Permissions, Permisja, Ranks, Rangi, Prefixy, Tytuły, Pluginy, Serwer, Konfiguracja, Essentials