Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry sprzęt - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vitus27

Vitus27

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 91 postów
  • Vitus27

Napisano 12 December 2019 - 17:22

Cześć,
Mam do Was pewną prośbę, potrzebuję nowego dobrego komputera, który byłby dobry do gier oraz, żebym mógł płynnie nagrywać na youtube.
Mowa o komputerze stacjonarnym, do 3000 zł (sam komputer - bez klawiatury, myszki itp.).
Moglibyście mi “złożyć” taki sprzęt (wypisać części do niego wszystkie (procesor itp.), jestem dość zielony w sprawach elektronicznych pod względem tego co jest w komputerze.
Pozdrawiam oraz z góry dziękuję, Vitus27


Pomogłem? Daj  :diament: 

Pomogłeś? Dam Ci  :diament:


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Paffcio

Paffcio

    null

  • Użytkownik+
  • 459 postów

Napisano 13 December 2019 - 18:36

Do trzech tysięcy mogę polecić Ci ten zestaw poniżej. Do codziennej pracy w tym wielozadaniowościach (nagrywanie, granie + komunikator) czy graniu w nowsze tytuły radzi sobie świetnie.

Grafika: GeForce GTX 1060 6 GB - cena ok. 890 zł, rok temu była to czterocyfrowa liczba
Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-D3H - 359 zł, wspiera zarówno Intel i5 jak i Intel i7, sporo opcji w biosie, obsługa biosu myszką, lekko podświetlana
RAM: chociażby Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,2400MHz - około 170 zł, idealne na dual channel, spokojnie 4 kości wejdą po 8, można też dwie po 16, jak wolisz
SSD na system: Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG - około 339 zł, mam go jako dysk systemowy, świetny
Zasilacz: Corsair VS550 550W - około 200 zł, uciągnie na luzie powyższe komponenty
Obudowa: Corsair Carbide Series 100R - prosta, ładna i estetyczna ale jak to mówią "są gusta i guściki", kompatybilna z płytą główną Gigabyta, cena około 200 zł
Procesor:
- Intel Core i5-7500 lub wyższy model - między 700 zł a 1000 zł
- Intel Core i7-9700K - około 1700 zł, da się dostać taniej

Cena za taki zestaw to około 2900 zł z prockiem i5 wliczając obudowe (bez dysku HDD, tylko SSD, bez napędu CD/DVD). Jeśli masz wyższe fundusze warto dopłacić do i7. Zależy to od tego w co dokładnie chcesz grać. Mi w zupełności i5 by wystarczyło.


.Paffcio94-Siema.png

.


#3 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 13 December 2019 - 21:39

i7 do samego grania, może niekoniecznie, ale jak robisz coś poza tym to już można się bardziej zastanawiać.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#4 Vitus27

Vitus27

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 91 postów
  • Vitus27

Napisano 13 December 2019 - 21:51

i7 do samego grania, może niekoniecznie, ale jak robisz coś poza tym to już można się bardziej zastanawiać.

 

Wobec tego jaki procesor?


Pomogłem? Daj  :diament: 

Pomogłeś? Dam Ci  :diament:


#5 Yxu.

Yxu.

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 244 postów
  • Yxu.#6560
  • Yxu_

Napisano 14 December 2019 - 16:19

Ryzen 5 2600 jest teraz mega tani, miałem go i polecam. AM4 to bardziej przyszłościowa platforma, bo zrobienie upgrade na niej to nie jakiś ogromny wydatek :)