Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft - Początek początku, czyli co kupić?

program

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deja

Deja

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 December 2019 - 18:53

Witam i proszę o wyrozumiałość. Niestety biegła w komputerach i grach nie jestem ;-). Chciałabym kupić grę Minecraft córce na Święta. Wiem, że próbowała demo Minecraft na laptopie i coś podobnego na telefonie. Córka ma 12 lat i bardzo podoba jej się ta gra. A ja nie wiem po pierwsze co kupić, po drugie czy to będzie chodziło na naszym laptopie. Weszłam na

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i próbowałam zainstalować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 żeby sprawdzić, czy będzie działać. Po instalacji pojawił się komunikat: "Nieobsługiwana aplikacja 16 bitowa. Nie można uruchomić programu lub funkcji albo ten program lub funkcja nie działa z powodu niezgodności z 64 bitowymi wersjami systemu Windows..."

Mój system: Microsoft Windows 10 Home Wersja 10.0.18362 Kompilacja 18362.

Czy jak kupię:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

to będzie działać, czy też nie?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 08 December 2019 - 18:59

Win10 (lub nowsze Bedrock Edition, które generalnie z tego samego wychodzi) ma bardzo słabe zaplecze serwerowe (czyt. mała różnorodność, ograniczenia, etc.), brak modów, etc. + masa mikropłatności.

Coraz bardziej robią z tego dojarkę na kasę i dodają głupoty, które na Javie są darmowe.

Teraz win10 w ogóle nie jest już obsługiwane z tego co się orientuje i całkowicie zastąpili to Bedrockiem (który jest generalnie tym samym, ale można grać z różnych urządzeń).

 

Skiny? Na bedrocku trzeba płacić - na Javie są darmowe (i nie trzeba wybierać z gotowych).

Paczki zasobów (tekstur) - to samo.

 

Odradzam stanowczo Bedrock Edition.

Java Edition jedyny słuszny wybór, jeśli się gra z PC'ta / lapka. Na inne urządzenia już gorzej bo nie ma tego wyboru i trzeba brać co jest.

 

 

Co to za aplikacja 16 bitowa? Woo, chyba nie to ściągnęłaś, już od dawna się nie robi 16-bitówek.


  • Cubixor lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 Deja

Deja

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 December 2019 - 19:36

Dziękuję Ci za bardzo szybką odpowiedź. Jak pisałam, jestem typowym "obsługiwaczem" komputera :D  więc nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Po mojemy: nie mam tego kupować. sciągnąć JAVA i kupić grw na JAVA. A możesz mi jakąś wskazówkę dać? Przykład, link? Bardzo chciałabym córce zrobić niespodziankę i właśnie nie wpakować się w kłopoty, albo coś co nie będzie działać.

Czy to jest taki klucz:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i wystarczy mi, że go kupię?

Czy to jest taka gra od początku, gdzie będzie mogła sobie budować i spotykać się w świecie gry z innymi użytkownikami?

Hmmm.... czuję się jak babcia w świecie nastolatków, a nie czuję się jeszcze tak staro ;-( komputer jest moim narzędziem codziennej pracy,  co prawda programy specjalistyczne, biurowe i internet. Zanim zaczęłam szukać gry, myślałam, że sobie radzę całkiem nieźle ;s  Cóż...



#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 08 December 2019 - 20:10

Dziękuję Ci za bardzo szybką odpowiedź. Jak pisałam, jestem typowym "obsługiwaczem" komputera :D  więc nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Po mojemy: nie mam tego kupować. sciągnąć JAVA i kupić grw na JAVA. A możesz mi jakąś wskazówkę dać? Przykład, link? Bardzo chciałabym córce zrobić niespodziankę i właśnie nie wpakować się w kłopoty, albo coś co nie będzie działać.

Czy to jest taki klucz:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i wystarczy mi, że go kupię?

Czy to jest taka gra od początku, gdzie będzie mogła sobie budować i spotykać się w świecie gry z innymi użytkownikami?

Hmmm.... czuję się jak babcia w świecie nastolatków, a nie czuję się jeszcze tak staro ;-( komputer jest moim narzędziem codziennej pracy,  co prawda programy specjalistyczne, biurowe i internet. Zanim zaczęłam szukać gry, myślałam, że sobie radzę całkiem nieźle ;s  Cóż...

Java to takie powiedzmy API, które umożliwia grom napisanym w języku Java działanie na danej maszynie (komputerze, telewizorze, lodówce, właściwie na każdym typie urządzenia można to znaleźć jak się poszuka).

 

Tak, będzie trzeba ściągnąć Javę (JVM - Java Virtual Machine) - to jest oprogramowanie które stanowi pośrednik między skompilowanym kodem MC Java Edition (Java Bytecode) i sprzętem na którym ów kod operuje.

Można to pobrać stąd: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Ja bym radził MC kupić z oficjalnej strony - nie dość, że bezpieczniej bo wiadomo co się kupuje, to jeszcze w tym wypadku powinno wyjść taniej, bo gra jest po 100zł (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

).

(Nick w grze można potem zmienić, ale jedynie co 30 dni, nic to nie kosztuje).

 

A to zależy jak lubi grać. Można grać na survivalu, na serwerach, w minigry (na serwerach), custom mapy różne (singleplayer lub multi, zależy od mapy - wcale nie polecam swojej), można mody różne pobrać (rozszerzają funkcjonalność "bazowej" gry o nowe elementy), możliwości są wręcz nieskończone.

 

PS: Ja tam bym się aż tak nie obwiniał. Z MC to niezły bajzel narobili, w sumie myśle, że celowo, aby zwiększyć sprzedaż Bedrock Edition.


  • Deja lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 Deja

Deja

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 December 2019 - 21:19

Java to takie powiedzmy API, które umożliwia grom napisanym w języku Java działanie na danej maszynie (komputerze, telewizorze, lodówce, właściwie na każdym typie urządzenia można to znaleźć jak się poszuka).

 

Tak, będzie trzeba ściągnąć Javę (JVM - Java Virtual Machine) - to jest oprogramowanie które stanowi pośrednik między skompilowanym kodem MC Java Edition (Java Bytecode) i sprzętem na którym ów kod operuje.

Można to pobrać stąd: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Ja bym radził MC kupić z oficjalnej strony - nie dość, że bezpieczniej bo wiadomo co się kupuje, to jeszcze w tym wypadku powinno wyjść taniej, bo gra jest po 100zł (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

).

(Nick w grze można potem zmienić, ale jedynie co 30 dni, nic to nie kosztuje).

 

A to zależy jak lubi grać. Można grać na survivalu, na serwerach, w minigry (na serwerach), custom mapy różne (singleplayer lub multi, zależy od mapy - wcale nie polecam swojej), można mody różne pobrać (rozszerzają funkcjonalność "bazowej" gry o nowe elementy), możliwości są wręcz nieskończone.

 

PS: Ja tam bym się aż tak nie obwiniał. Z MC to niezły bajzel narobili, w sumie myśle, że celowo, aby zwiększyć sprzedaż Bedrock Edition.

Dziękuję Ci bardzo, wiem co robić ;-) a szczególnie za cierpliwość i wyrozumiałość ;-)


  • Katniss lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: program