Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gra w 2 osoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MajaN

MajaN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • MajaN

Napisano 11 October 2019 - 19:26

Witam , chcę zagrać z koleżanką razem w minecrafta na dwóch komputerach w oddzielnych miejscowościach . Dodam że internet w obu domach jest dodatkowo przez router . Robię wszystko po kolei i nie możemy się połączyć .

Również przez CrystalLauncher nie chce wystartować . Może jest problem z ip komputerów bo przez router ?

Jeśli ktoś może , to proszę o podpowiedź . Dziękuję



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 12 October 2019 - 10:19

  • Gdzie ulokowane jest oprogramowanie serwerowe?
  • Czy urządzenie, które służy za serwer, posiada przekierowanie portów (w przypadku urządzeń domowych)?
  • Czy zapora sieciowa została skonfigurowana tak, by dozwalała na komunikację na określonym porcie komunikacji?

giphy.gif


#3 MajaN

MajaN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • MajaN

Napisano 12 October 2019 - 20:23

Oprogramowanie serwerowe czyli CrystalLauncher ? Jeśli tak to na moim komputerze , Zainstalowane tak jak kierował instalator .

nie ma przekierowanych portów i nie wiem jak to zrobić

zapora też nie została skonfigurowana i też nie wiem jak to zrobić . :(



#4 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 13 October 2019 - 08:46

Oprogramowanie serwerowe czyli CrystalLauncher ? Jeśli tak to na moim komputerze , Zainstalowane tak jak kierował instalator .

CrystalLauncher to zapewne oprogramowanie klienckie, pozwalające uruchomić grę i z poziomu gry zapewnić komunikację z serwerem. Oprogramowanie serwerowe znajdziesz

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

, jednakże zapewne udostępnianie swojego świata w sieci lokalnej z poziomu gry również zapewni grę z innymi w zasięgu Internetu.

 

nie ma przekierowanych portów i nie wiem jak to zrobić

Przekierowanie portów jest potrzebne w przypadku, gdy posiadasz sieć lokalną i urządzenie pośredniczące w komunikacji za pośrednictwem Internetu (np. router) – wtedy łączność z publicznym adresem sieci i określonym portem (na przykład możesz przekierować komunikację z domyślnym portem 80 [HTTP] na urządzenie, które jest serwerem jakiejś strony internetowej) przekierowuje na konkretne urządzenie działające w sieci. Strzelam, że to Twój przypadek na podstawie wymienienia w temacie routera domowego.

 

Jakie posiadasz urządzenie? Zazwyczaj producent dostarcza instrukcję obsługi i upraszcza konfigurację sieci. Na ogół strona na panelu konfiguracji routera (zazwyczaj dostępnego pod adresem 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 z poziomu przeglądarki) nazywa się "Przekierowanie portów" lub "Port forwarding".

Dodanie reguły przekierowania portów polega na podaniu adresu IP urządzenia w sieci lokalnej (w tym przypadku adresu IP Twojego komputera). Twój adres IP w sieci lokalnej najłatwiej sprawdzić za pośrednictwem wiersza poleceń (terminala), wpisując wskazane polecenie:

  • Rodzina Windows: polecenie ipconfig
  • Systemy oparte o jądro Linux: polecenie ifconfig
  • Rodzina macOS: polecenie ipconfig getifaddr en0 (w przypadku połączenia z siecią bezprzewodowo) lub ipconfig getifaddr en1 (w przypadku połączenia z siecią przewodowo)

Zazwyczaj Twój adres będzie miał postać 192.168.0.x lub 192.168.1.x, gdzie x to oktet identyfikujący klienta w sieci.

 

 

zapora też nie została skonfigurowana i też nie wiem jak to zrobić . :(

Dodanie reguł też najłatwiej wykonać za pomocą wiersza poleceń:

 

  • Rodzina Windows:
netsh firewall add portopening TCP 25565 "Minecraft multiplayer server"
netsh firewall add portopening UDP 25565 "Minecraft multiplayer server query"
netsh firewall add portopening TCP 25575 "Minecraft multiplayer server RCON"
  • Systemy oparte o jądro Linux:
sudo apt-get install ufw
sudo ufw allow 25565/tcp
sudo ufw allow 25565/udp
sudo ufw allow 25575/udp
  • Rodzina macOS:

1. Otwórz edytorem ścieżkę pliku /etc/pf.conf.
2. Na koniec zawartości dodaj następujące linijki:
 

pass in proto tcp from any to any port 25565
pass in proto udp from any to any port 25565
pass in proto udp from any to any port 25575

Należy pamiętać także o dodatkowej lub alternatywnej zaporze sieciowej w przypadku korzystania z oprogramowania antywirusowego, oraz o zaporze sieciowej w routerze (ta jednak nie powinna sprawiać problemow).

 

 

Czy na pewno chcesz się tego podjąć?

 

Jak widzisz, przygotowanie urządzenia domowego do działania jako serwer, który jest widoczny z poziomu Internetu może wydawać się lub być rzeczą skomplikowaną, a pozostawianie serwera 24/7 (jeżeli budujecie czasami bez drugiej osoby na serwerze) może być prądożerne i obciążające system, jeżeli akurat robisz coś innego. Dlatego jako alternatywa przychodzą dedykowane temu hostingi, które się specjalizują w łatwej konfiguracji serwera bez zbyt wielu technikaliów i przejmowania się dodatkowymi kosztami. Na hostingu

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

jesteście w stanie za 10 złotych miesięcznie (płatność może się odbywać nawet SMS-em lub przedpłaconymi kartami dostępnymi w wielu sklepach) uruchomić dostępny publicznie serwer (na przykład z tzw. whitelistą, ograniczającą dostęp do wskazanych nicknames graczy).

 

lol, powinienem z tego zrobić chyba poradnik :)


  • Zenek lubi to

giphy.gif


#5 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 09 November 2019 - 15:54

Wystarczy Ci hamachi po obu stronach i można grać :P


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#6 Krzysztof101

Krzysztof101

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 November 2019 - 14:02

@needpvp Sam z Hamachi korzystam, ale może to być problematyczne, jeśli np. u kogoś nie działa z niewiadomego powodu. U mnie zadziałało od razu, u kuzyna trzeba było wyłączyć cyfrowe podpisanie sterowników, a już u kolegi nawet to nie pomogło. Wniosek taki, że lepiej odblokować port 25565. Tylko u mnie to nie działa. Sprawdziłem inne porty i w zasadzie przekierowanie nie działa u żadnego portu. Na stronach dowolny port jest zamknięty.



#7 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 16 November 2019 - 14:57

@needpvp Sam z Hamachi korzystam, ale może to być problematyczne, jeśli np. u kogoś nie działa z niewiadomego powodu. U mnie zadziałało od razu, u kuzyna trzeba było wyłączyć cyfrowe podpisanie sterowników, a już u kolegi nawet to nie pomogło. Wniosek taki, że lepiej odblokować port 25565. Tylko u mnie to nie działa. Sprawdziłem inne porty i w zasadzie przekierowanie nie działa u żadnego portu. Na stronach dowolny port jest zamknięty.

dlatego lepsze hamachi.

Co do portów dzwonić do usługodawcy i poprosić o odblokowanie mozna 


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#8 Maul Polska

Maul Polska

    Nowy

  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Maul_PL#5566
  • Maul_PL

Napisano 28 November 2019 - 13:49

Generalnie najprościej bez znajomości informatyki jest poszukać jakiegoś darmowego hostingu. Mają same ograniczenia ale na 2 osoby wystarczy. Jest chociażby Aternos który w wersji darmowej nie nadaje się do niczego innego

Bardzo fajny plugin na działki w języku polskim. Niezbędny na survivalu :)
https://www.spigotmc...HedVlj55LhlND0Q