Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwer dla modów, czyli co, gdzie i jak działa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 PanMateusz

PanMateusz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 October 2019 - 01:11

Cześć, chciałbym się dowiedzieć na czym polega dokładnie postawienie swojego serwera, oraz jaką wiedzę trzeba posiadać, aby to zrobić. Chciałbym wykupić jakąś mocną maszynę i wgrać tam wiele modów. Ogólnie ma to być serwer dla mnie, ewentualnie dla zaprzyjaźnionych osób, tylko jak się za to wszystko zabrać, żeby miało ręce i nogi?


1. Zacznijmy od tego, czy trzeba posiadać jakąś wiedzę związaną z programowaniem, aby to zrobić?

2. Jak sprawdzić czy moda można używać na serwerze? Przykładowo chcę to:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

to gdzie mogę sprawdzić, czy modyfikacji można używać na serwerze?

3. Czy maszyna, którą kupię do obsługi w pełni przyjmie na siebie obciążenie w postaci modów, które będą wgrane, a mój komputer będzie zużywał tyle pamięci, co gdyby miał normalny świat single włączony?

4. Jeśli chcę serwer na modach, ale tak sporo ich, około 150 zakładając, że te które używam są dostępne to ich wgranie sprowadza się tak jak na świat grany lokalnie?

5. Jeśli chciałbym coś więcej oprócz modów, jakieś pluginy, to czy jedno i drugie może ze sobą współgrać?

6. Nawiązując do pytania powyżej, czy są lub mogą być jakieś limity, jeśli serwer jest "bez limitu dla pluginów"? Pytam, bo bajki w stylu nielimitowany ram to ja nie wierzę.

7. Czym powinienem się kierować przy wyborze hostingu? Załóżmy, że chcę mody, pluginy,dodatkowo gra w wersji 1.12.2. Skąd mam wiedzieć czy dany serwer będzie to obsługiwać?

8. Czy na takim serwerze może grać każda osoba, która dostanie do niego dostęp?

9.  Chciałbym coś porządnego, mogę płacić za to i 150zł/msc jeśli będzie tego wart.

10. Modów zazwyczaj szukam na

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

lub

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- co z pluginami?

11. Czy pluginy tak jak mody są darmowe i można w pełni za darmo ich używać?

12. Jeśli jest coś, co powinienem wiedzieć a zapomniałem, to możesz dodać :).


Użytkownik PanMateusz edytował ten post 01 October 2019 - 01:12


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Paffcio

Paffcio

    null

  • Użytkownik+
  • 459 postów

Napisano 01 October 2019 - 19:19

1) Nie koniecznie musisz umieć programować, większość hostingów działa tak że wybierasz albo Vanillę albo Forge i potem wesję. Hosting zrobi to za Ciebie. Wystarczy do folderu mods wrzucić konkretne mody. W przypadku maszyn VPN VPS sprawa trochę inna.

2) Podany przez Ciebie mod jest typem client-side. Nie wszystko to mody dla serwera. Trzeba na logikę co może być a co nie. Autorzy często w opisie podają informacje o tym.

3) Maszyna przejmuje więcej pracy niż gra w single. Generuje mapę czy wykonuje mnóstwo poleceń na tick co odciąża klienta.

4) Nie rozumiem.

5) Oczywiście, chociażby Sponge.

6) Nie ma czegoś takiego jak RAM bez limitu. Pluginy też. Wszystko do czasu zapełnienia się miejsca na dysku serwerowym bądź zużycia RAM.

7) Dobry wielordzeniowy procesor, liczmy też przynajmniej 4 GB na gracza chociaż przy 150 modach może być za mało. Kieruj się przede wszystkim opiniami innych i bezawaryjnością. Nie chcę tu kogoś reklamować.

8} Każda, przecież masz IP zewnętrzne. Jeśli chcesz ograniczyć dostęp użyj białej listy.

9) 150 spokojnie wystarczy, nie będę reklamował tu hostingów gdyż mało z nich korzystałem i nie mogę się wypowiedzieć który jest lepszy

10) Strona polskiego bukkita bądź 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

11) Pluginy są darmowe chociaż są wyjątki. Niektórzy sprzedają je na własność. Rzadko na takie coś trafisz. Z modami jest inaczej. Są darmowe i nie słyszałem aby ktoś pobierał z tego tytułu należność. No chyba że robi go dla Ciebie.

 

Poczekaj też na wypowiedź innych. Może coś dorzucą do tego co napisałem. Każdy ma swoje zdanie :).


Użytkownik Paffcio edytował ten post 01 October 2019 - 19:21

  • Zenek lubi to

.Paffcio94-Siema.png

.